maped
09.02.15,14:27
Prosím Vás, klient má úhrady faktúr v bankovom výpise, ale tieto faktúry nevie za celý rok dohľadať. Mal min. rok ešte jedného spoločníka s ktorým sa už rozišiel.
Teraz mu robím účto a neviem ako tieto úhrady-platby mám v banke zaúčtovať. Jedná sa o PÚ neplatiteľa dph. Sú to rôzne úhrady paypalom aj prevodom-nie sú k tomu faktúry.
Prosím vie mi niekto poradiť? Ďakujem pekne!
Tweety
09.02.15,13:49
Sú to jeho vystavené faktúry? Ak áno, tak do výnosov.
maped
09.02.15,15:28
jeho vystavené mi dal, no nedal mi paypal vystavené, vraj to mal iba nejako interne evidované bez čísel-vraj to nebudeme účtovať, no má to pouhrádzané v banke. Ďalej aj prijaté fa, chýbajú a sú uhradené v banke.
Ako to mám prosím ja zaúčtovať tieto úhrady? Chýbajú doklady.
KloferHladny
09.02.15,18:52
PayPal je akoby "virtuálna" banka ktorú založil Tvoj klient pre úhrady kartou (pravdepodobne ide o nejaký internetový obchod). Prevody na svoj bankový účet z PayPal si riadi sám. PayPal mu dáva takmer okamžité informácie o úhradách. O neidentifikovaných platbách musí mať niekto informáciu (správca e-obchodu). Prepojenie e-obchodu na účto malo byť urobené v čase rozbehnutia obchodu. Ak info z e-obchodu nemám, potom nemôžem účtovať (vymyslené operácie sa nedajú účtovať)
maped
09.02.15,21:22
ďakujem
kukučka
09.02.15,21:31
Ak vieš dodávateľa, variabilný symbol popros o kópie faktúr. Poprípade v účtovnom programe hľadaj v partneroch podľa čísla účtu - ak boli vôbec tieto údaje doplňané.

doplnené:
Pravdepodobne sa ti ani pri najväčšej snahe nepodarí všetko doložiť.
Neviem o aké sumy ide, ani o koľko položiek, zváž sama, či to stojí za tú námahu a ako bude ohodnotená.
Urob odhad dane a predostri majiteľovi, on bude znášať dôsledky svojej neporiadnosti.
maped
09.02.15,21:41
ďakujem, no je to hotová katastrofa-bude potrebné požiadať o odklad DP.
fortunka
10.02.15,06:31
Vydane faktury treba dorobit... ako inach ich chcete zauctovat? A sklad, pripadne za to co to bolo tiez musia vediet. A zauctovat. Objednavka musi byt. K prijatym fakturam, to nech si zvazi pan podnikatel, zohnat sa to da... okrem paypal vypisu kde su nakupy, chodia aj potvrdzujuce emaily napr. cize zisti sa to da, ak bude chciet za vecer to nazbiera.
Neda sa to urobit stylom : "vraj sa o tom nebude uctovat"
fortunka
10.02.15,06:32
to mate toho tak vela? Ved do DP je este 1,5mesiaca a faktury ti netreba originaly posielat z afriky, stacia ti pdfka na zauctovanie
maped
10.02.15,06:44
ďakujem veľmi pekne!