Hasak
09.02.15,18:00
Dobrý deň,
mam doma 9 mesačného kocúra a prednedávnom som prichýlil cca 4 mesačné túlavé mačiatko. Chcem sa poradiť pretože malá mačka sa boji kocúra schováva sa kde môže keď k nej príde kocúr, ale on na ňu tak mrauká akoby k nej hovoril, neježí sa, nesyčí, ale labou po nej sem tam capne, alebo na ňu skočí. Tá malá naňho syčí, ma sklopené uši a roztiahnuté zrenice. Neviem čo tieto znaky znamenajú hlavne prejav kocúra. Je nádej, že si zvyknú na seba ?
ďakujem za odpoveď
arizona
09.02.15,17:20
Zvyknu si, len to potrebuje trochu casu a trpezlivosti. Mala cica ma mozno strach, po zlych predoslych skusenostiach,ale aj z noveho prostredia.
Domaci kocur si zas prirodzene brani svoj revir.

Zatial im dajte peliesky aj misky s jedlom dalej od seba,postupne davajte blizsie. Ked budete vidiet po par dnoch, ci tzydnoch, ze si na seba zvykaju,nechajte ich cez den hladne a vecer im skuste dat do jednej,sirsej misky. Tym, ze zacnu aj z jednej misky papat, tym sa zblizia...

Ked sa budu bit, ci nahanat, treba ich vyhresit-oboch. Ked pohladkas jedneho, musis aj druheho. Je dobre,ak to vzdy aj ten druhy vidi. Casom pochopia, ze su obaja doma a rovnocenni a skamaratia sa.