anketkarka
10.02.15,09:25
Chcela by so si založiť okrasné záhony pekné po celý rok, alebo aspoň po väčinu roka.
Mám v záhone pripravené 1. záhon cibulky narcisov a žltočervených tulipánov.
2.záhon snežienky a konvalinky
Čo by ste mi odporúčali tam vysiať a vysadiť, aby boli pekné aj po odkvytnutí? Niečo nenáročné na údržbu. Som záhrdkár začiatočník, tak prosím o rady "polopate". Čo kedy a ako presne urobiť.
osky
18.02.15,11:08
hod si presne toto cez Google-vyhodi ti vselico,tiez sa inspirujem
arizona
18.02.15,11:23
Kazda zahrada potrebuje udrzbu,bez toho to nejde.

Ak mas na zahradu malo casu,vysad zopar trvaliek, co kvitnu v lete a tiez nejake chryzantemy,ktore ozivia zahradu az do mrazov.
Alebo nejake nizsie,kvitnuce kriky.
Na nete najdes stovky stranok,kde sa o kvietkoch dozvies vsetko, je zbytocne sa tu nadlho rozpisovat
anketkarka
18.02.15,19:41
Joj inspiracií na nete je veľa, skôr tá praktická realizacia a naslednosť rastlín mi celkom jasná nie je, tak som myslela, že mi niekto napíše, ako to má v svojej záhradke zaužívané...či už môžem na tie cibuloviny niečo vysiať, alebo až ked odkvitnú, tak ich vykopať a potom tam niečo vysiať alebo zasadiť...a potom na jeseň zasa tie cibuľoviny tam dať a nepoškodím tie následné rastliny? Fakt som úplný laik...
anketkarka
18.02.15,19:45
Musím čakať kým odkvitnú cibuľoviny, vykopať ich a až tak nejaké trvalky?
hubatá
18.02.15,19:55
Cibuľoviny musíš nechať až do zavädnutia lístkov, aby sa vyvíjali dobre cibuľky. Môžeš už sadiť ďalšie kvety. Neviem teda kde bývaš, ale ja ešte nemám ani tulipány vonku a ty už odkvitnuté?
anketkarka
18.02.15,20:30
arizona
18.02.15,21:05
nie,cibuloviny mozes nechat par rokov, potom je dobre rozsadit. daj si do googlu "cibuloviny pestovanie"...