anketkarka
10.02.15,10:09
Má niekto skúsenosti s pestovaním takejto marhuľe v kvetináči? Ako ju prezimovať? Myslíte, že po rokoch (ak by mi prežila) znesie presadenie do záhrady?
Terezia13
10.02.15,09:23
"kvetináčovú" marhuľu je možné presadiť na voľné priestranstvo, marhule sú ale citlivé na vhodné miesto a dobrú pôdu, zimovať tieto stĺpovité stromky je možné aj v pivnici, keď je zimovaná na svetlejšom mieste, skôr začína pučať
wabi
26.02.15,04:27
Skoršie pučanie akéhokoľvek stromu zimovaného v pivnici nesúvisí so svetlom ale s teplom. Ak bude drevina v teple vypučí aj keby bola v tme a naopak ak bude v chlade nevyraší ani keby tam bolo svetlo...
Pestovanie kvôstkovín v kvetináči je úchylka, veľmi trpia ale možné to samozrejme j, nemá to však veľký zmysel. Ak už tak treba použiť poriadny sud a naozaj veľký kvetináč a dobre hnojiť a najmä pravidelne zalievať.
Samozrejme stĺpovitá marhula nebude rásť do stĺpa ako na reklamných obrázkoch. Bude to celkom normálna marhula. Pravdepodobne sa jedná proste o podvod ale možno bude maličko štíhlejšia. Je to ale jedno, lebo v malom kvetináči dlhodobo aj tak neprežije a ak bude veľmi trpieť a podpíše sa to aj na jej vzhľade oveľa viac než to, aká je to odroda...
Najlepšie ju presadiť do zahrady ihneď a vtedy je šanca najvyššia že sa jej bude dariť, len teda stĺp to nebude...
anketkarka
02.03.15,14:33
Mne sa nejedna ani tak o stlpovu marhulu, ale o to aby som ju mohla par rokov pestovat v kvetinaci, lebo nemame urobene este vsetky upravy pozemku a tam kde bude stat marhula je momentalne detske ihrisko a ja by som chcela pre deti cim skor domace marhule...
wabi
05.03.15,20:29
Tak tú marhuľu posaď niekde veľmi tesne vedľa toho ihriska a dobre ju ochráň aby ju deti nedolámali. Ved zas až toľko im zo začiatku tieniť nebude... A nehovor jej to že malá rasť o 2m metre vedľa a ona si to ani nevšimne...