mino182
20.11.07,21:40
a dalsia vec...zakaznik vzdy v zmluve uvadza ci je spokojny s montazou atd...a na montaz je tiez zaruka takze ked si to niekto odflakne a zostroji "lietajuci tanier" tak si to aj tak bude musiet po sebe opravit zadara...ovsem aj to ci to bude zadara bude len na benevolencii alebo sprostosti zakaznika...
kulin
21.11.07,15:30
Zajtra idem jeden ulietnuty tanier menit Co montovala ina firma. Zavolali nam Ze ta firma sa neoziva a neraguje na nic.
mino182
21.11.07,19:29
hmm tak to je uz dalsi level:D...a ako sa to teda vyriesi? zacvaka to digi alebo zakaznik?
judita1971
26.11.07,19:43
k firme digi tv- každý si má brať na plecia toľko koľko unesie. Nemyslím tým, servisákov, ale priamo firmu. Keď som prvýkrát zavolala, tak mi pekne objednávku zobrali, opýtala som sa za aký čas to bude, lebo som videla na internete, že sú zaneprázdnení. Milo mi odpovedali, že za štyri až šesť týždňov, najneskôr. Po siedmich týždňoch som zavolala, šli ma presviedčať, že určite povedali, že šesť až osem týždňov, ale keby náhodou neprišli do ôsmich týždňov tak nech zavolám. Neprišli, volala som tam, zistila som, že objednávka bola zrušená. kým neviem. obnovili mi objednávku a nech zavolám. Pýtam sa kedy ? O niekoľko dní. Zavolala som "o niekoľko dní",servisáka som ešte nemala, nech mám strpenie, a keď si to chcem urýchliť, tak nech nájdem v dedine niekoho kto má digi-tv, aby mi dal kontakt na servisáka. tak som to zrobila, zašla som tam - a ten servisák mi povedal, že má toho veľa, aj by to stihol porobiť, ale nemá materiál. a do Vianoc ako som to chcela mať, mi nemohol prisľúbiť, lebo ma nechcel vodiť za nos.
Myslím, že hore - v Digi-TV je to neseriózne. Majú sľubovať, to čo môžu splniť. V dnešnom pretechnizovanom svete, vedia veľmi dobre, koľko majú objednávok, koľko nevybavených, koľko materiálu na sklade, koľko servisákov. A ak toto nevedia dať dokopy a vyvodiť z toho závery, veľmi
rýchlo prídu o zákazníkov. a nepomôže im ani reklama v televízore, lebo reklamu zadarmo im urobia nespokojní zákazníci, a aj budúci- lepšie povedané, čakajúci objednávatelia služieb. Mne trpezlivosť prešla, zrušila som objednávku, ale to som už písala v minulom článku.
kulin
27.11.07,07:14
Jedna vec je ze mali oktobrer problemy s dodavov pomaly 1 a pol mesiaca. Ale toto nieje neserioznost digi ale firmy. Ked si firma zoberie niekoho Tak to musi do urciteho casu vybavit. Ale ony si zoberu viac toho a potom to nestihaju. My uz na toto obdobie bereme z celeho zoznamu DIGI len po 5 ludi Lebo ked sa pokazi pocasie Neda sa instalovat a potom ludia cakaju a Zima je nevyspitatelna.
kulin
27.11.07,07:15
Jedine co ti mozem odporucit Zozen si inu firmu. Popitaj sa po okoli kto ma digi A hlavne ako rychlo im to spravili.
judita1971
27.11.07,20:06
už len toľko k digi - tv - ja som po toľkom čase nemala vôbec priradeného servisáka. len som išla k firme, ktorá to montovala známej v dedine. Majiteľ firmy mi povedal, že má toho veľa. Takže ma nevzal. Myslím, si že bol seriózny. Nesľuboval, čo nemôže splniť. Takže Kulin o serióznosti digi ma nepresvedčíš. Ale možno je to podľa regiónu. Tu u nás je to tak. Dnes som sa na túto tému rozprávala so známou z práce. jej žiadosť od augusta ešte nebola vybavená. nemám k tomu čo dodať.
Derick03
28.11.07,00:08
Asi to naozaj zalezi od regionu. Ja som z levic. Asi 25.8. som volal do digi len informativne. Skoncilo to mojou objednavkou. O tyzden mi volal technik. Dohodli sme sa. Namontoval. Vsetko funguje, ako ma.
VladoaKatka
28.11.07,05:56
Ja som mala tiež do 3-och dní od objednávky namontované digi-tv. Pri objednávaní hovorila operátorka, že do dvoch mesiacov nám namontujú - Bratislava-okolie.
Zuzka10
28.11.07,06:43
My sme tiež čakali asi 3 mesiace , od augusta do začiatku novembra. Zatiaľ to funguje bez problémov.
Braňo
28.11.07,07:16
Veľmi dobre rozprúdená diskusia, prekvapujú ma však rozdiely medzi jednotlivými dátumami montáže od objednávky. Ak má niekto systém objednávok v PC, nemôže podľa mňa niekto mať nainštalované po troch dňoch a iný ani po troch-štyroch mesiacoch. Myslím, že tieto rozdiely je možné eliminovať na dodaciu dobu (priemer 3-4 týždne) rovnakú. Žiaľ v týchto prípadoch si myslím, že zlyháva skôr ľudský faktor, nie technika.
kulin
28.11.07,22:35
Je to tak Zlihava ludsky faktor. Firmy si preberaju ludi zo zoznamu bez ohladu na datum kolko su v tom zozname. Maly by spravit podla datumu nejaku postupnost.
Derick03
29.11.07,00:20
Odbocim od poslednej rozoberanej temy. Chcem sa vas spytat: rozmyslam nad objednanim balika hbo. Odradzaju ma ale tie komentare na nete ohladom kvality obrazu, posunu zvuku a pod. Nemam to bohuzial u koho zistit. Je to naozaj tak? Fakt je ta kvalita tak zla? Vopred dakujem za odpovede.
mino182
29.11.07,11:34
Odbocim od poslednej rozoberanej temy. Chcem sa vas spytat: rozmyslam nad objednanim balika hbo. Odradzaju ma ale tie komentare na nete ohladom kvality obrazu, posunu zvuku a pod. Nemam to bohuzial u koho zistit. Je to naozaj tak? Fakt je ta kvalita tak zla? Vopred dakujem za odpovede.
ak si si isty ze ten balik chces a fakt to pre teba za to stoji tak neboj. tie klasicke veci co mi v pozerani "zavadzali" (stvorcekovanie atd) uz niesu...samozrejme za predpokladu ze nie je problem "doma" inak nechcem ta odradzat ale HBO uz podla mna fakt nestoji za tie peniaze...hlavne v dnesnej dobe

a k tej digi politike...myslim ze im moze byt fuk kolko ludi odradi cakanie...pretoze to ze nejake cakanie existuje znamena len to ze o to maju ludia stale zaujem:D a myslim si, ze stale aj budu mat, kedze pre tych ktory chcu za telku platit je stale dost:rolleyes: a jedinym meritkom pre nich zostala len cena. Lebo "prehnanu" serioznost neponuka ani konkurencia...
Derick03
29.11.07,19:51
Asi mas pravdu. Akurat dnes som vyhadzoval casopisy. Asi tak 6 rocne. A len tak pre zaujimavost som si pozrel program hbo. Ono to fakt asi teraz je o inom. No este teda asi porozmyslam. Dik.
BibaA.
02.12.07,16:02
my máme digi od októbra. nemám s nimi dobré skúsenosti čo sa týka jednania so zákazníkom. sťažnosti tam asi neberú veľmi vážne.
no ale čo sa týka obrazu a zvuku, to je dobré. neboli ešte problémy.
king-kong
03.12.07,10:50
Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou www.digi-tv.sk . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.
Ahoj Braňo,

moja rada ohladom Digi-Tv je následovná. Rýchlo zabudni!!!! v rámci zachovania svojho duševného zdravia. Mám ju 4 mesiace a z toho 2 mesiace tretina programov sa nedá pozerať kôli "veľmi vysokej" kvalite programu. Na 2 reklamácie ktoré som písal tejto super spoločnosti pred 6 týždňami sa mi ani neunúvali odpísať. Práve im píšem tretiu , lebo už týždeň nemáme jednotku. Na ich stránke je jasné zdôvodnenie -na vine je slnko!!!!!! takže posielam reklamáciu aj n slnko s najbližším raketoplánom. Väčšiu blbosť som ešte nepočul....Čau
king-kong
03.12.07,10:52
Ahoj Braňo,

moja rada ohladom Digi-Tv je následovná. Rýchlo zabudni!!!! v rámci zachovania svojho duševného zdravia. Mám ju 4 mesiace a z toho 2 mesiace tretina programov sa nedá pozerať kôli "veľmi vysokej" kvalite programu. Na 2 reklamácie ktoré som písal tejto super spoločnosti pred 6 týždňami sa mi ani neunúvali odpísať. Práve im píšem tretiu , lebo už týždeň nemáme jednotku. Na ich stránke je jasné zdôvodnenie -na vine je slnko!!!!!! takže posielam reklamáciu aj n slnko s najbližším raketoplánom. Väčšiu blbosť som ešte nepočul....Čau
LubosP
03.12.07,11:57
Ahoj Braňo,

moja rada ohladom Digi-Tv je následovná. Rýchlo zabudni!!!! v rámci zachovania svojho duševného zdravia. Mám ju 4 mesiace a z toho 2 mesiace tretina programov sa nedá pozerať kôli "veľmi vysokej" kvalite programu. Na 2 reklamácie ktoré som písal tejto super spoločnosti pred 6 týždňami sa mi ani neunúvali odpísať. Práve im píšem tretiu , lebo už týždeň nemáme jednotku. Na ich stránke je jasné zdôvodnenie -na vine je slnko!!!!!! takže posielam reklamáciu aj n slnko s najbližším raketoplánom. Väčšiu blbosť som ešte nepočul....Čau
skor ako zacnes prejavovat prehnane emocie, najskor si over fakty, triezvo pozistuj informacie a potom konaj
Digi ma mnoho ludi, aj ja, ja uz vyse roka a az na par niekolkohodinovych vypadkov neboli vacsie problemy, urcite nie takeho charakteru zeby tyzden nesiel program niektory, alebo zeby tretina programov nesla dva mesiace, na 99,9 percent mas nekvalitne spravenu instalaciu, zle nasmerovany satelit a na tvojom mieste by som kontaktoval montaznika co ti to robil - ten nie je zamestnanec Digi
co sa tyka slnka - no cuduj sa svete nie je to blbost, nie je tu priestor na vysvetlovanie, pohladaj po nete, je to vsak objektivny fakt, sposobuje zhorsenie kvality v urcitom obdobi, ale urcite nie vypadky uplne a urcite nie len jedneho programu
a co sa tyka kontaktu s nimi - ked bol problem stacilo zavolat na hotline - nadiktovat cislo karty, zdvihli na prvy krat!!! (nech sa ZSE uci od Digi) o pol desiatej vecer!!! v nedelu!!!! (pravdu povediac volal som len zo srandy, neratal som s tym ze zdvihnu), a problem promtne vyriesili
Wyxa
05.12.07,13:59
Už ste počuli o zázračnej krabičke menom Dreambox? :rolleyes:
Ak ste niekto zručnejší s linuxom, máte radi slobodu od poplatkov a nevadí Vám troška práce okolo pc ... ideálna vecička :---
nemomeno
05.12.07,17:11
Už ste počuli o zázračnej krabičke menom Dreambox? :rolleyes:
Ak ste niekto zručnejší s linuxom, máte radi slobodu od poplatkov a nevadí Vám troška práce okolo pc ... ideálna vecička :---


Preco tu zavadzas?:confused: Dreambox je sice spickovy stroj, no ziadne ceske ani slovenske programy bez oficialnej karty ci uz SkyLink, CzechLink alebo UPC na nom nepojdu. A o linuxe mozes vediet co len chces potrebujes data z oficialnej karty ci uz je ta karta v citacke alebo niekde u znameho na sieti.
nemomeno
05.12.07,17:40
Este sa pozastavim nad sluzbou Digi TV. Zda sa mi ze tato tema sa hemzi dealermi a montaznikmi tejto spickovej RUMUNSKEJ platformy.

Aj nova Dacia Logan sa sprvu tvarila ako auto:o. Po nete koluju pekne basnicky ako:
Dnes nám trocha prší, sneží
Digi Tv nepobeží...

Ved to stoji ,,IBA,, 290.- tak prekusnem caste vypadky signalu, kolkokrat na pol dna.Porozmyslajte prosim spokojny majitelia tohoto zazracneho zariadenia kolkokrat ste volali ci uz monterovi ci uz slavnu HOTLINE ze vam to nechodi. Telefon Vas asi nic nestoji... jaj zabudol som je to ,,IBA za 290.-,,

V Digi za vsetko mozu dealeri. Za slnko, za dazd,za sneh... my nic. Toto je na oficialnej stranke: - V prípade nekvalitnej inštálacie (nekvalitný signál, výpadok obrazu pri zhoršení počasia, atd.) je dealer povinný závadu bezplatne odstrániť.
- Klient kontaktuje priamo dealera, na infolinku zákazníckeho centra volá iba v prípade, že má problém dealera zohnat, alebo tento nie je ochotný daný problém riešiť.

Ziadna seriozna firma v oblasti satelitnej techniky uz Digi TV nemontuje. Rumunska firma im totiz nevyplacala provizie tak sa na to ..... Momentalne montuju pre nich taky, co zoberu asi vsetko od vykopovych prac az po odbornu montaz Digi:D

Take podrobnosti ze na pozicii 1 stupen zapadne nemaju vyzalohovane prenosove transpondery to nikoho netlaci, neviem si ale predstavit co by vzniklo poruchou satelitu.

Ku kvalite vysielania sa skoda vyjadrovat ked tak dajte si to predviest na slusnom vacsom LCD alebo plazme.

Tak hor sa do Digi TV je to predsa ,,Len za 290,, a pri ojednani dnes to na buduce vianoce budete mat nainstalovane
kulin
05.12.07,19:08
Dnes mi volal jeden zakaznik z ineho vzdialeneho mesta Ci im neprideme naistalovat digi TV. Ze firma v ich meste pita peniaze dopredu primo vo firme ked pridu k nim ze chcu digi a nikto ich nevie zohnat :mad:
kacenka83
06.12.07,08:53
Zdravím. Zrovna dnes som odstupila od objednavky digi-tv, objednala som digi 20.augusta 2007 a do dnes neboli schopny inštalácie. Pridelený technik sa už mesiac vyhovára, že nemá prijímače, pritom sme sa dozvedeli, že v okruhu svojho bydliska je schopny nainštalovať digi do 1 tyzdna od objednavky, lutujem všetkých, ktorí majú objednavku digi v okrese Prievidza a sú pridelení u tohto technika. Kolegyňa, ktorá má digi základny balík 40 programov za 290 sk mesačne nainštalovane nie je spokojná, často im vypadáva, seká obraz. Z uvedených programov využívajú tie, ktoré majú tiež prístupne aj bez digi. Digitálna televízia je asi ešte v plienkach.
Derick03
06.12.07,23:29
Ja som mal objednavku tiez asi tak koncom augusta. Tyzden a ozval sa dealer. Upozornil, ze aj napriek tomu ze je montaz zdarma bere asi 750 sk za instalaciu s tym ze akykolvek problem bude riesit ihned. A v pripade ze sa pokazi stb tak ho ihned meni za novy. No chvalabohu ide. Parabolu mam namontovanu ze sa aj zavesit na nu mozem. Obraz zvuk vsetko fici. Jediny vypadok od augusta ked tak na Martina snezilo. Montaznici to fakt nemaju bohvieco. Mozno si poviete ze som blby ale zaplatil som mu tie peniaze za montaz. Ale mam kvalitnu instalaciu ktoru by som asi u ineho nedostal. Cest vynimkam.
kulin
09.12.07,09:35
Keby niekto nevedel Da sa pozerat TV Patriot, a ine Ked si da vyhladavat kanale so satelitu thor3
Marti.ka
10.12.07,10:58
No, teraz neviem. Prečítala som si o digi TV aj iných podobných spoločnostiach čo-to a názory sa dosť rôznia. Tiež rozmýšľame o zavedenie digi TV, príp. inej, pretože z našich 4 programov, ktoré nám aj stačili, každú chvíľu nejaký nefunguje. A tak nám ostáva len STV1 a 2.
Podľa toho čo som čítala a počula od známych, tak veľmi záleží od technika,ktorý to namontuje. Známa mala veľký problém s digi a nešiel jej skoro mesiac. Technik, ktorý jej to montoval sa nemal k činu, tak si zohnala iného. Vyjadril sa, že to nebolo dobré namontované a odvtedy nemá žiadne problémy.
Tak uvidíme, myslíte, že by to bolo možné mať namontované do Vianoc? Technika možno budeme mať zabezpečeného.
A ešte jedna vec. Je pravda, že je teraz na dual akcia a neplatí sa nič naviac? Ďakujem.
kulin
10.12.07,18:03
Ak mas technika Da sa s nim dohodnut aj v ten den Zavisi to od technika
Terezap
10.12.07,20:55
Ja mám digi TV na 2 televízne prijímače už asi 2 mesiace a sme s tým spokojní. Kvalita obrazu sa nedá porovnať s káblovkou a cena samozrejme s inou spoločnosťou. Technika som si zohnala z iného kraja, lebo technici z môjho kraja boli totálne neschopní. Prišiel o 3 dni a všetko funguje.
Darina1234
10.12.07,21:17
Prosím, nemohla by si mi dat tel. kontakt na tých technikov, lebo tu v Poprada nie su tiež schopni mi to prist spravit.
supul
11.12.07,16:35
Kulin, ako je to presne s tym vylepsenim signalu. Stačilo by vymenit (kupit) novu parabolu, alebo aj (len) prijimac. Resp. stoji to vobec za to? Tiez mam trocha obavy, ze bude krasny zasnezený Stedry vecer - co znamena vysoku pravdepodobnost bez TV.
Taktiez - nezlepsi sa tym aj kvalita obrazu?
Dik za odpoved.



Bohuzial je to tak. DIGI TV ma odost slabsiu kvalitu signalu. Tento problem ciastocne vyriesi 120 cm parabola ;).
kulin
11.12.07,19:05
Cim vecsia parabola tym vasci zisk -> Vacsia plocha viac zachity signal.
Ale to zavisi od sili signalu Ak je sila 80 Tak netreba vecsiu. Potom je treba len doladit parabolu na kvalitu signalu. Je to individualna zalezitost.

Napriklad v Anglicku je nutne mat 120 cm na digi
kulin
11.12.07,19:06
TV Partiot sa naladi na digi boxe ako vyhladat kanala so satelitu thor3
supul
12.12.07,01:53
To znamena, ze ked silnejsie zasnezi alebo zaprsi, nezachrani to ani vacsia parabola, ani vykonnesi prijmac...? Jedna sa mi hlavne o to.
kulin
12.12.07,07:18
Tazko povedat. Da sa to len skusmo zistit.

Napriklad v Meste je horsi signal ako na dedine u digi. Zavisi to aj polohy kde je.

Prsat a snezit by muselo tak az by lamalo stromy aby nesiel signal.

Ja mam doma kablovu TV a ta pouziva tiez satelity. Tak ked poriadne zaprsi Tak tiez vypadavaju kanale. Napriklad vypadnu len vsetky ceske Ale len slovenske a podobne
lolo_1
12.12.07,12:52
Tazko povedat. Da sa to len skusmo zistit.

Napriklad v Meste je horsi signal ako na dedine u digi. Zavisi to aj polohy kde je.

Prsat a snezit by muselo tak az by lamalo stromy aby nesiel signal.

Ja mam doma kablovu TV a ta pouziva tiez satelity. Tak ked poriadne zaprsi Tak tiez vypadavaju kanale. Napriklad vypadnu len vsetky ceske Ale len slovenske a podobne
:eek::eek::eek::eek::eek:

Co veta to perla.:D:D:D:D:D:D

Vmeste je horsi signal ako na dedine:D tak toto mi vysvetli aj s tou polohou.
Vobec nemusi prsat ani snezit a signal zo satelitu nemusi ist koli mrakom ktore su velmi nizko napr. pred burkou

A mne sa este lubi ta basnicka ze Dnes nam trocha prsi snezi, DIGI TV nepobezi.:D
petmar
12.12.07,20:51
Ja mám digi TV od jari a neľutujem. Po objednaní mi ju prišli namontovať o 1 (!) deň. Potom mi ešte doplnili nezávislé pozeranie na ďalšom TV, za tú istú mesačnú cenu. Nie som televízny maniak, tak mi nevadilo v lete pri silnej búrke že niekedy nebol signál (zistil som asi 2-3 razy), ale vtedy sa má i tak TV či rádio vypnúť . Obraz a zvuk je posunutý oproti signálu z vysielačov o cca 2 sekundy, to by vadilo pri súčasnom behu dvoch TV z roznych antén v 1 miestnosti. Poruchu zariadenia som nemal ani raz. Je to určite lepšie ako predtým, lebo bývame v zatienenej oblasti a nie je tu ani kábel. howgh.
supul
15.12.07,01:37
2 otazky:

- Čo sa stalo s Discovery: vypisuje, ze pristup bol zamietnuty?
- ak bola nejaka stanica ?presunuta?, daju sa prehladavat programy v ramci jedneho "kanala", alebo treba znova spustit cely vyhladavaci postup a znova mazat nepotrebne a zablokovane programy?
Derick03
15.12.07,20:56
S Discovery je to zaujime. Ak mate nejake otazky ohladne Digi, dobra stranke je www.digitv.ic.cz (http://www.digitv.ic.cz). Je to slovenske forum o digi tv. Tam sa rozoberaju vsetky mozne aj nemozne otazky a problemy.
LubosP
17.12.07,13:40
s Discovery nic nie je ;)
prehadzovali pozicie treba ho hladat pod Discovery CE a pekne si presunut program na povodnu poziciu, netreba nic dat znovu prehladavat
samozrejme este si prepnut jazyk, je tam teraz madarcina nastavena
cactus
17.12.07,14:14
s Discovery nic nie je ;)
prehadzovali pozicie treba ho hladat pod Discovery CE a pekne si presunut program na povodnu poziciu, netreba nic dat znovu prehladavat
samozrejme este si prepnut jazyk, je tam teraz madarcina nastavena

nič som nehľadala, ani nenastavovala, samo mi to nastavilo, iba jazyk som si prepla
STRELEC
18.12.07,15:18
[quote=LubosP;592413]ano robili nejake zmeny, ale to snad nemyslis vazne ze si nevies prepnut jazyk na programoch???
otazka 5s. (3 klikov) Ale myslím to vážne! Netušil som totiž, že je tam niekde prepínanie jazykov. Je to synova parketa. :):)
Na Discovery CE som jazyk prepol na zrozumiteľnú češtinu.
Spektrum ide bez problemov, musis hladat Spektrum CE, podobne aj Discovery CE, prehadzovali totiz aj pozicie[/]
Discovery CE (a ani tie ostatné) nezmenilo pozíciu, len zmenilo jazyk na maďarčinu. To už je opravené a OK.
Spektrum CE nezmenilo pozíciu. Tam je problém v tom, že takmer celú obrazovku zaberá tabuľka s oznamom a Spektrum CE je nepozerateľné.
Skúsim reštartnúť DiGi, čo keď to pomôže?
A ešte jedna otázočka: nedajú sa programy v menu deletovať tak, aby sa znova pri nejakom update neobjavovali? Keby aspoň poradie ostávalo zachované. Syn prepisovanie kanálov už vzdal.

Skopíroval som príspevok do témy Digi-TV. V téme UPC bol mimotemy. Pardon.
A ešte jedno doplnenie: MTV sa zmenilo na MTV-Hungary, čo srdečne nasr-dilo moju dcéru . Dávajú tam Hungary pesničky, čo sa jej vôbec nezdá prínosom.
Derick03
19.12.07,00:20
Strelec, co dodat na tvoj prispevok? Neviem. Absolutne neaktualne. A ohladom MTV hungary len to, ze je to dalsi program a aj nadalej funguje MTV europe. Fakt nechcem robit reklamu, ale precitaj si forum na www.digitv.ic.cz. Ale aspon som sa pobavil.
LubosP
19.12.07,10:11
STRELEC, u mna aj Spektrum zmenilo poziciu, nasiel som ho niekde okolo 100ky. a ne jeho povodnom mieste mam Discovery.
A co sa tyka premiestnovania, sem tam nieco prehodia ale azz take strasne to nie je. Vacsina vzdy ostava na povodnych poziciach. Pocul som vsak ze to zalezi aj od receivera co mas. Ja mam Huyndai a ten mi zachovava pozicie.

Mimochodom, pridali novy program = National Geographic Wild :)
LubicaN
19.12.07,10:29
Ako som sem už voľakedy písala - aj mňa spočiatku išlo "rozhodiť" keď mi môj Humax poprehadzoval programy - u nás sa to vyriešilo jednoducho - vytvorila som si obľúbenú skupinu Všetky čo idú a tam ich mám zoradené ako chcem ja - čísla idú kadejako ale zoradené je to podľa nás. Potom si už len vyberáme - teda manžel si vyberá - programy zo zoznamu - LIST. To večné prečíslovávanie ma prestalo baviť po treťom pokuse. Z času na čas si pustíme ladenie a vždy nám čosi pribudne - tak si len ten nový program doplním do skupiny.
ludika
19.12.07,12:06
My mame digi asi od septembra tohto roku. Sme spokojni, je tam dokonca viac programov za 290 Sk s DPH. Sme vo velmi zlej lokalite, ziadny poriadny signal sme nemali na antenu ani na satelit. Digi to zvlada bravurne. Dokonca, ked to u nas videli kamarati, tiez si to dali namontovat. Su tam programi pre dospelych aj deti. Sem tam sa nam stalo, ze vypadol signal (lepsie povedane iba zvuk), ale to iba na par sekund. Inak slape ako hodinky. Mozem iba odporucat.
STRELEC
20.12.07,09:10
Začínam si pripadať ako mierne retardovaný občan, lebo :

a) Spektrum CE už nemám v zozname staníc vôbec !!!
Nemôžem mať Spektrum CE "okolo stovky" , posledná stanica sa volá DigiFilm
2 a má číslo 88. Koľko máte staníc na zozname ??? Ďakujem !
b) na zozname programov nie je MTV-Europe !!!
c) spomínanú novú stanicu nemáme !!!
:mee::mee::mee:
Skúsim pozrieť to forum. Stránka Digi-TV je informačne úplne na ... nanič!

Tak som sa s tým pohral (reset, vyhľadávanie odznova a p.) a zrazu tých staníc tam máme asi 360! Uff! Veľa bludov. Idem sa v tom vŕtať ďalej = redukovať stanice
kulin
20.12.07,21:39
Problem so Spektrum

Spektrum CE bolo premenovane na Spektrum a naopak

Treba najst Spektrum a prebnuj jazyk.
kulin
20.12.07,21:40
Problem so Spektrum

Spektrum CE bolo premenovane na Spektrum a naopak

Treba najst Spektrum a prepnut jazyk.
Denisa Višňáková
20.12.07,21:53
No ľudia ako to tak všetko čítam tak ste všetci väčšinou s Digi spokojní. Ja to mám už rok a vždy keď sa vonku zamračí, alebo prší a nedajbože sneží sme bez sygnálu. Keď som to reklamovala, tak povedal technik čo mi to montoval, že je to zato že mám ten satelit zle otočený/ale veď sám ho tam namontoval, a tvrdil že je dobrý sygnál:eek:/ Šťastie že tak často nesneží, lebo ináč by sme telku nepozerali vôbec. A to by môj syn závislý na Minimaxe asi nepochopil, že rozprávky nebudú lebo sneží:eek:. Ale keďže mi bolo povedané,že je to jedno cez akú spoločnosť si dám dodávať sygnál, pretože vždy budem mať len satelit na dome a ten akonáhle bude horšie počasie nebude mať dobrý príjem. A ešte mi technik povedal, že aj v zmluvných podmienkach je napísané že neručia za kvalitu sygnálu keď sa zhoršia poveternostné podmienky. A bohužiaľ mal pravdu je to tam.
LubicaN
21.12.07,07:08
No ľudia ako to tak všetko čítam tak ste všetci väčšinou s Digi spokojní. Ja to mám už rok a vždy keď sa vonku zamračí, alebo prší a nedajbože sneží sme bez sygnálu. Keď som to reklamovala, tak povedal technik čo mi to montoval, že je to zato že mám ten satelit zle otočený/ale veď sám ho tam namontoval, a tvrdil že je dobrý sygnál:eek:/ Šťastie že tak často nesneží, lebo ináč by sme telku nepozerali vôbec. A to by môj syn závislý na Minimaxe asi nepochopil, že rozprávky nebudú lebo sneží:eek:. Ale keďže mi bolo povedané,že je to jedno cez akú spoločnosť si dám dodávať sygnál, pretože vždy budem mať len satelit na dome a ten akonáhle bude horšie počasie nebude mať dobrý príjem. A ešte mi technik povedal, že aj v zmluvných podmienkach je napísané že neručia za kvalitu sygnálu keď sa zhoršia poveternostné podmienky. A bohužiaľ mal pravdu je to tam.

Vieš, my sme mali tiež problémy so signálom a spokojnosť nebola vždy. Bývame v bytovke na šiestom poschodí, ale máme tak riešený byt, že na juhovýchod máme len strešné okná na detskej izbe, tak sme po istých peripetiách získali povolenie majiteľa aby sme si mohli dať satelit namontovať na strechu. Aby káble neboli po stene cez chodbu a obývačku, tak nám ich ťahali tade, ako je ťahaná aj spoločná anténa - vtedy sa prišlo na to, že stavbári asi šetrili a použili tenšiu trubku, ledva sa tam tento kábel vošiel. Máme to teda natiahnuté takmer cez celý byt a kábla sa minulo oveľa viac. My sme si rovno zohnali nejaký lepší kábel - ja sa tomu moc nerozumiem ale nejaký známy nám ho odporučil. Asi po trištvrte roku sa nám veľmi zhoršil signál, dva alebo tri krát som volala technika - nič, žiadna reakcia aj keď mi sľúbili, že to prídu pozrieť. Keď im však zavolal manžel a už ani neviem čím pohrozil, tak prišiel sám majiteľ aj s technikom čo to montoval a obaja sa čudovali, že či sme doteraz platili, keď nám ide len cca 10 programov aj to na 20-30%. Zobrali Humax, išli s ním na strechu, tam to bolo ok. Začali tvrdiť, že to bude tým, že je satelit veľmi ďaleko od prístroja, tak som sa ich opýtala, čo by povedali, keby sme bývali na prvom poschodí v takomto istom byte. Aj tí ľudia predsa majú okná tak isto otočené ako my a tiež by bola jediná možnosť - strecha. On na to, že by odporučil lepší kábel. Potom sa však pozrel a vraví, že máme ten lepší. Údajne nám zaoxidovali spoje :eek: tak tam kúsok káblika odcvakli, vytiahli z kufríka nejaký zosilovač, vypýtali si zaň už ani neviem či 5 alebo 6 stoviek. Majiteľ nechal kontakt na seba, že keby sme mali problém, máme to hlásiť priamo jemu a nie cez firmu, aby sa to k nemu dostalo. Odvtedy - je to už hoooodne dlho, to fachčí bez problémov.

kulin
24.12.07,19:44
Ono zavisi aj od signalu aky ma satelit. Niekde sa podari naladit 80 dB a niekde 50 dB. Kazdy kabel ma tlmenie Asi tak 34 dB na 100 m. A ked vsledny signal klesne pod 30 dB uz to nemusi dobre fachat. Tahali sme satelit zo strechy 8 poschodoveho panelaku na 3 poschodie Facha to dodnes OK.

Pokial je kvalita nizka signalu Niekedy staci len konvertor trochu pootocit a hned je vystupy nahor kvalita. A moze aj snezit.
luckino
30.12.07,14:43
kulin a v akom meste montujes to digi tv??
kulin
30.12.07,21:48
Podla rajonizacie mam Turcianske teplice, Martin, Zilina, Orava
luckino
31.12.07,14:03
a nahodou nevies ake mozu byt s digi skusenosti v Trencine?? Lebo chcem si to dat ale po tom co tu citam som v rozpakoch trochu
kulin
31.12.07,17:02
Sa mi zda ze ktosi pisal ze zle.

Keby som mal ist do trencina Je to dost penazi za cestu a cas straveny cestovanim. Takze je to dost nevyhodne ist tak daleko. Treba sa poobzerat po niekom kto ma digi a popitat sa ake maju skusenosti tamojsimi dilermi
luckino
01.01.08,13:43
prave problem je ten ze nepoznam nikoho kto by to mal, vsetci maju UPC ale na tej stranke sa clovek ani poriadne nezorientuje co je a za aku cenu dostupne, neviem myslis, ze sa to oplati risknut, lebo si pisal tusim, ze ak je to dobre nainstalovane tak by nemal byt problem so signalom,hm?
LubicaN
01.01.08,17:46
prave problem je ten ze nepoznam nikoho kto by to mal, vsetci maju UPC ale na tej stranke sa clovek ani poriadne nezorientuje co je a za aku cenu dostupne, neviem myslis, ze sa to oplati risknut, lebo si pisal tusim, ze ak je to dobre nainstalovane tak by nemal byt problem so signalom,hm?

...ja bývam v Trenčíne na Juhu, montovala nám to firma, ktorej meno som sem už písala. Keď pôjdeš okolo Perly tak hneď vedľa tá firma sídli (cez celý výklad majú obrovský nápis - určite to neprehliadneš. Skús tam skočiť a popýtať sa...

luckino
02.01.08,15:22
a ako si spokojna s tym celkovo?? co sa tyka signalu, jeho stability a tak?? Oplati sa to ci radsej neodporucas? Kolko trvalo kym ti to prisli zapojit?
LubicaN
03.01.08,06:21
a ako si spokojna s tym celkovo?? co sa tyka signalu, jeho stability a tak?? Oplati sa to ci radsej neodporucas? Kolko trvalo kym ti to prisli zapojit?

...my sme čakali dlho, lebo sme nevedeli kto to v TN robí (vtedy firma sídlila tuším za mostami) a tak sme šli cez centrálu. Potom sme mali problém, lebo máme na juhovýchod iba strešné okná na detskej izbe - tam sa to namontovať nedalo. Potom sme vybavovali povolenia aby to mohlo ísť na strechu - nie sme vlastníci. No a keď sme to už mali, tak nám časom zoslabol signál ale to sa vyriešilo zosilovačom. Odvtedy sme (teda manžel je) spokojní. Je tam veľmi veľa programov - hudobné, filmové, dokumentárne, detské...ŠPORTOVÉ (človek by nepovedal, koľko dôležitých zápasov môže jeden chlap súčasne sledovať!)

Keď si to porovnávam s káblovkou, ktorú má švagor, tak platíme tuším o päťdesiat korún viac, programov máme o dosť viac...teraz si švagor chce odhlásiť káblovku a zobrať tiež Digi.
luckino
03.01.08,08:27
teda chces povedat, ze bude lepsie ked sa zastavim priamo v tej firme co je pri perle a nie volat na tu linku co maju uvedenu na stranke? to viem ze tych programov je tam dost, chcem sa opytat ci su tam neni aj nejake naviac ako je v zozname. tusim nova a prima tam nie su uvedene ze by sa dali naladit, ci nahodou to nemaju uz pridane? Ked hovoris ze byvas na juhu, smerom na co mate ten satelit natoceny?(zamostie, tesco, alebo soblahov?)
kulin
03.01.08,18:17
Je jedno kde ste DIGI je na juh Kto ma buzolu / kompas je to 205° Nova a prima neni. Da sa naladit TV patriot a nautik TV + zopar zahranicnych ked sa da naladit kanale s Thor3
LubicaN
04.01.08,06:30
teda chces povedat, ze bude lepsie ked sa zastavim priamo v tej firme co je pri perle a nie volat na tu linku co maju uvedenu na stranke? to viem ze tych programov je tam dost, chcem sa opytat ci su tam neni aj nejake naviac ako je v zozname. tusim nova a prima tam nie su uvedene ze by sa dali naladit, ci nahodou to nemaju uz pridane? Ked hovoris ze byvas na juhu, smerom na co mate ten satelit natoceny?(zamostie, tesco, alebo soblahov?)

...satelit máme na streche, takže ja ho nevidím...ale na balkónoch v našom dome sú natočené približne smer Tesco.

Akurát včera manžel volal s tou firmou, momentálne nemajú ani dualboxy ani tie klasické, tak to ani švagrovi zatiaľ namontovať neprídu. Ale určite pokiaľ máš o Digi záujem, odporúčam zastaviť sa priamo tam, to tu písal už aj kulin - je to rýchlejšie ako cez centrálu.

Súhlasím s kulinom - Nova a Prima tam nie sú (tie našťastie máme cez samostatnú spoločnú anténu).

pecolt
04.01.08,12:38
:cool:Pánové a dámi.:eek: Digi je na našom trhu zatiaľ n.1:D Cena je myslím hodná kvality.Mám už službu jeden rok a som spokojný.Nehovoriac o dostupnosti volných programov i z iných družic.Pokiaľ si to nastaviť viete.Nik vám bránit nebude...:)Zatiaľ čauky poraďáci ..Pecolt
Arrakis
04.01.08,18:43
Ono zavisi aj od signalu aky ma satelit. Niekde sa podari naladit 80 dB a niekde 50 dB. Kazdy kabel ma tlmenie Asi tak 34 dB na 100 m. A ked vsledny signal klesne pod 30 dB uz to nemusi dobre fachat. Tahali sme satelit zo strechy 8 poschodoveho panelaku na 3 poschodie Facha to dodnes OK.

Pokial je kvalita nizka signalu Niekedy staci len konvertor trochu pootocit a hned je vystupy nahor kvalita. A moze aj snezit.


Sa mi zda ze ktosi pisal ze zle.

Keby som mal ist do trencina Je to dost penazi za cestu a cas straveny cestovanim. Takze je to dost nevyhodne ist tak daleko. Treba sa poobzerat po niekom kto ma digi a popitat sa ake maju skusenosti tamojsimi dilermi

Prepáčte ale nedá mi nereagovať na prispevok od kulina o tom že stačí pootočiť konvektor na zlepšenie signálu a že v Trenčíne je asi zlý príjem.

Digi TV je satelitné vysielanie, a myslím že Slovensko nie je na okraji pokrytia signálom, takže je úplne jedno či sa nachádzate v Bratislave, alebo Košiciach, rozdiel je akurát v nastavení smeru paraboly aj to iba veľmi mierny. Jediné čo je nutné je priama viditeľnosť na satelit (na orbite). Takže aj taký konár stromu môže vadiť, prípadne ak sa montuje anténa nízko nad zemou, môže vadiť blízko kopec, alebo výšková budova, ale nie to či bývate 50km východnejšie, alebo západnejšie.

No a samotné pootočenie konvektorom na zlepšenie signálu. ??? Iba som "vypučil" oči keď som to čítal. Keď raz niekto dobre nastaví parabolu a dobre ju zafixuje voči pohybu, tak nie je možne aby som ju musel po čase pootočiť. Satelit na orbite (nie paraboicka anténa) je stale voči mne v tej iste polohe, tak aké natáčanie?

Mojou reakciou nechcem spochybniť jeho odbornosť, ale toto su elementárne znalosti a človek ktorý montuje satelity by také veci písať nemal.
Ale ak má niekto napísane v profile to čo kulin o vysokoškolskom vzdelani a skúške zo satelitov, nemal by ľludí, ktory o tom nemaju takmer žiadne znalosti takto uvádzať do omylu.
kulin
05.01.08,14:08
Ano suhlasim s stebou. Ked je antena dobre nastavena netreba s nou nic robit. Len som chcel upozornit na to ked niekto ma slabu kvalitu signalu Od zaciatku Da sa zlepsit pootocenim konvertora v malom rosahu.

To v trencine sa ktosi pital aky su tam skusenosti.

Ospravedlnujem sa za mylnu info Digi signal je samozrejme vsade rovnaky.
Myslel som tym skusenosti s firmamy ktore to montuju.
vyr skalny
05.01.08,15:55
Pracujem v tejto oblasti dost dlho tak sa tu trochu vyjadrim. Digi nemontujem ale jednu montaz som si urobil u mojej znamej aby som vedel o co ide. Parabola musi byt natocena uplne presne - pri najmensom vychyleni signal klesol o 3-4 dB co nie je vela ale pri zhorsenom pocasi sa to moze prejavit, zvlast pri takom signale aky tu digi ma. Spolu s poklesom signalu stupne BER, co je zjednodusene povedane pocet chybnych bitov a ked je takychto bitov prijatych vela tak sa obraz nedokaze korektne poskladat. Vysledok - rozlozene stvorceky alebo cele riadky, mrznutie. To je odpoved pre toho co sa tu pytal ze "naco mi je merak". Problem je v tom ze profesionalny meraci pristroj ktory dokaze zmerat vsetky parametre digitalneho signalu (BER, MER, konstelacny diagram) stoji okolo sto tisic a maloktory monter ho ma, tak si len kricia z okna co je samozrejme tiez mozne ale to ze sa takymto sposobom trafia do presnej polohy paraboly je skor nahoda. Necudujem sa potom ze vela ludom to nefunguje tak ako by malo ale cudujem sa ze to monteri odmietaju riesit, kazdy by mal byt predsa zodpovedny za svoju pracu. Zrejme v digi nie je ziadny pracovnik ktory by riesil monterov nejakym trestom, pripadne zrusenim zmluvy. A to ze si monter pyta peniaze za to ze "ak sa nieco pokazi tak pridem" povazujem za uplne absurdne, to ako keby pri kupe televizora odomna pytali 700 korun za to ze ak sa mi pokazi tak mi ho vezmu na reklamaciu. To ze je v meste horsi signal ako na lazoch je pravda hoci to tu niekomu prislo velmi smiesne a je to sposobene hustotou roznych bezdrotovych sieti ktore sa nemusia ale mozu vzajomne rusit. Takze ta znama co som jej montoval digi (uz je to skoro rok) je uplne spokojna, ziadne vypadky ani rozklad obrazu. Na druhom TV ma magio a ze ked to ma porovnat tak digi fici ovela lepsie, magio ze hruza. Moj zaver: pri poctivom nastaveni paraboly si konecne mozu dovolit neruseny prijem aj ludia zo vzdialenejsich kutov kde sa nikto s optikou nehrnie, konecne niekto donutil upc znizit ich poplatky. A zatial jedine digi vyriesi dva TV za jeden poplatok. Problem bude asi s HD a obavam sa ze ked pocet ziadatelov prestane mat stupajucu tendenciu tak sa zvysia ceny lebo z 290 korun sa neda zaplatit prenajom transpondera + poplatky za programy distribucnym spolocnostiam + komplet zariadenie + nejaky zisk. To moj nazor. Este ocenujem pracu kulina ktory sa svojim aktivnym zapajanim do diskusie a praktickymi radami snazi ludom pomoct a myslim ze aj pomohol. Vdaka.
kulin
05.01.08,17:22
Diki "vyr skalny"
mino2
06.01.08,19:49
Aj ja mám DIGI TV už skoro rok. Kvalita v pohode. Šeky nám chodia asi cca každý 2-hý mesiac. Veľa x som tam volal a už som rezignoval. Z mojej strany som už urobil dosť.
saskoo49
07.01.08,16:12
No ja mám "digitálnu televíziu" od inej nemenovanej spoločnosti . Dala som si ju zaviesť vo februári a skúsenosti sú hrozné. Prvotné zavedenie ma stálo 3500 a mesačný poplatok 450.Dali anténu na strechu a dostala som tzv. TV decodér,kt. je tiež hrozný.Ovládač k nemu musíš nasmerovať priamo aby si mohol prepnúť program alebo zvuk.. V tomto balíku programov za 450 "zaručovali" 32 programov , v tom samozrejme HBO + HBO2 a 21 rozhlasových staníc. Signál bol asi týždeň otrasný , až na moju neustálu reklamáciu s tým konenčne niečo spravili. Išlo to asi mesiac. V apríli odpojili HBO a asi 3 ďalšie programy s vysvetlením , že majú nejaké problémy s licenciou ... Signál sa rapídne pohoršil , komunikácia s nimi je otrasná , a to nehovorím, že asi mesiac mali problém aj so signálom s českými programami atď, atď je toho veľa ale už sa mi nechce ani písať..
Momentálne zvažujem čo ďalej.
Ak máš záujem o konkrétne info , pošli SS.

prosim mohol by som vediet o aku firmu išlo? možem mi odpovedať na saskoo49@azet.sk
Ďakujem
luckino
08.01.08,13:06
a nepovedali ti kolko sa približne na to bude teraz musieť čakať???
Arrakis
08.01.08,18:08
Ano suhlasim s stebou. Ked je antena dobre nastavena netreba s nou nic robit. Len som chcel upozornit na to ked niekto ma slabu kvalitu signalu Od zaciatku Da sa zlepsit pootocenim konvertora v malom rosahu.

To v trencine sa ktosi pital aky su tam skusenosti.

Ospravedlnujem sa za mylnu info Digi signal je samozrejme vsade rovnaky.
Myslel som tym skusenosti s firmamy ktore to montuju.

Potom ide v podstate už o zlú montáž a ako tu čítam, tak naozaj dosť záleží aký schopný je montér a ako presne nastaví anténu.

Tiež mám záujem o Digi TV. Viete niekto v akej kvalite vlastne vysiela (myslím rozlíšenie)?
kulin
08.01.08,18:45
Myslim ze to je mpg2 720x480. Ale na TV s uhloprieckou nad 80 cm to uz je viditelne.

Digi TV uz dava k dualom HD-Ready konvertor. Myslim si ze planuju v buducnosti to rozlisenie zvacsit.
Arrakis
20.01.08,16:18
Dal som si namontovať dual digiTV. Čakal som cca 2 týždne. Montaž aj s naladením a aktivovaním kariet trvala cca 2 hodiny.
Čas ukáže ako budem spokojný.
pre ludi ktory sa pytaju.
29.01.08,23:25
NO chcem Vám povedat,ze nieje zatial konkurencia na SK trhu co sa tyka DIGI TV my mame namontovane DIGI asi pol roka a sme nadmieru spokojny a hlavne odporucame kupit si aj kvalitny TV alebo plazmu!mali sme pred tym kablovu TV od SATRO a sme radi,ze sme sa toho zbavili super skvely digitalný obraz a zvuk ako na dvd...co k tomu dodat...skuste to?...
pre ludi ktory sa pytaju.
29.01.08,23:38
tak to teda nemate pravdu my sme mali parabolu nastavenu na vyse 84 percent signalu akvalita bola len ubohych 58 percent a pan monter si nevedel s tym dat rady az namkamarat poradil,ze mal to iste a potocili sme konektor na konci paraboly mierne do lava a mame kvalitu na 98 percent tak radsej nic nepiste....
KIKA28
30.01.08,21:14
Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou www.digi-tv.sk (http://www.digi-tv.sk) . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.
:confused: ja mám s tým skúseností, máme digi tv už rok a je to v pohode prvé tri mes. zadara ale naučtujú to potom. štvrtý mesiac je za 1000sk. ale potom normálne 290sk. pozeráme všetko,v pohode. nič sme si nepridali,stačia nám tie programy ktoré sú v základnom balíku aj tak nie je čas na tv. nemôžem porovnať nemala som UPC
miki61
30.01.08,21:23
Mal som UPC od zaciatku a skoro
od zaciatku aj DIGI TV.Viac som spokojny s DIGI TV - viditelne lepsi obraz.Mam ale klasicky TV Panasonic uhlopriecka 82.
Podla mna sa neoplati kupovat viac pokial nebude HDTV vysielanie.To potom o nieco lepsie je Magio od TCOMu.
fonzerelli
30.01.08,21:40
Nooo vsetko je to pekne len nejako nemozem najst dealera pre Trnavu.Uz som aj nejake cislo ziskal, lenze tam mali stale fax zapnuty takze som to potom vzdal..
kulin
31.01.08,07:34
O tom konvertore som uz pisal ze ho staci niekedy trochu potocit Fakt tak par milimetrov. ;)
kulin
31.01.08,07:37
Napiste Ake mate skusenosti s platenim. Pocul som ze ked platia cez bankovy prevod posielaju nezmyselne seky. A sem tam sa im podari cosi si aj prihodit. Mate s tym skusenosti.
Derick03
01.02.08,00:08
Napiste Ake mate skusenosti s platenim. Pocul som ze ked platia cez bankovy prevod posielaju nezmyselne seky. A sem tam sa im podari cosi si aj prihodit. Mate s tym skusenosti.
No ja zatial nemam problem ohladom platenia. dostavam kazdy mesiac sek s rovnakou sumou ale platim to bezhotovostne - prevodom. a trochu odbocim od temy - digi pridala eurosport 2 a tv paprika do programovej ponuky. no, snazia sa. aj ked... mozno to nie je vsetko :):):)
kulin
06.02.08,19:35
Digi dodava teraz take suvixove konzoly :eek: Ze sa ani nemusi cudovat ze sa ludia stazuju na vypadky.

Dalsi vynalez su Super TV konektory Hadam digi nechce aby som ich este aj pajkoval u zakaznika. To sa proste neda pouzit. Vyzera ako kazda ina Ale nema v strede dierku na stredny vodic.
dubak138
06.02.08,20:34
Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.
ja mám tv-digi už vyše roka a som s nimy celkom spokojný pred rokom som neplatil za inštaláciu nič a teraz platím 290 mesačne a celkom slušný výber progamov a v dobrej kvalite a teraz dávajú dokonca aj možnosť pripojiť dva televízori
jana007
25.02.08,13:30
Neviete mi poradiť montážnu firmu v okolí Nového Mesta nad Váhom?
lorelei
25.02.08,14:09
Neviete mi poradiť montážnu firmu v okolí Nového Mesta nad Váhom?
Ja viem o firme Bove na Starej Turej, oni instaluju digi.
skvrnka
25.02.08,14:31
Neviete mi poradiť montážnu firmu na digi v Petržalke.
Lebo čakáme na digi-tv už 5 mesiacov a keď urgujeme
nevedia nám nič povedať, ani technika ani koľko ešte
budeme čakať. Len tam niečo mrmlú, že dajú našu urgenciu
do databázy, že dajú výzvu nejakému technikovi.
Ale doteraz nič.
kulin
25.02.08,22:46
DIGI s tym nic nespravy :eek:. Treba sa obratit na dilera. :)
Andy 1
26.02.08,06:25
Ahoj, ja mám digi už asi 1,5 roka, sem tam vypadáva, ale nie je to až také hrozné. Horšie je, že už asi sedem mesiacov čakám a volám na pripojenie druhého prijímača a nič. A tak čakám a čakám... Na Slovensku je to proste tak.
dubak138
27.02.08,18:15
Ja viem o firme Bove na Starej Turej, oni instaluju digi.
Alebo skús Gestor zo Starej Turej ,Tu máš číslo na nich 032/7763858 mne montovali oni
jana007
28.02.08,08:34
Alebo skús Gestor zo Starej Turej ,Tu máš číslo na nich 032/7763858 mne montovali oni
Bol si s nimi spokojný? Stačilo im zavolať alebo si išiel cez centrálu?
smetko
01.03.08,15:52
Máme čerstvo namontované DIGI TV od predvčera. Dnes ráno sme zapli telku a mali sme všetky programy zakódované. Je to chyba, ktorú odstránia len oni, alebo sa dá niečo urobiť aj doma? Volali sme Bratislavu, že do 24 hodín opravia.
dubak138
02.03.08,11:40
bol som priamo u nich lebo som Z Turej ale myslím že stačí zavolať
dubak138
02.03.08,11:42
Máme čerstvo namontované DIGI TV od predvčera. Dnes ráno sme zapli telku a mali sme všetky programy zakódované. Je to chyba, ktorú odstránia len oni, alebo sa dá niečo urobiť aj doma? Volali sme Bratislavu, že do 24 hodín opravia.

No to stáva aj mne skús vypať a zapať sat. prímač v zadu je vypinač a potom by to malo naskočiť
VladoaKatka
02.03.08,11:45
Máme čerstvo namontované DIGI TV od predvčera. Dnes ráno sme zapli telku a mali sme všetky programy zakódované. Je to chyba, ktorú odstránia len oni, alebo sa dá niečo urobiť aj doma? Volali sme Bratislavu, že do 24 hodín opravia.
Mali sme aj my už pár-krát takýto problém, stačilo všetko odpojiť od elektriky a znova zapnúť.
A mali sme aj to, že kábel povytiahla malá a my sme už chceli volať. Prekontroluj všetko.
dubak138
02.03.08,11:46
Napiste Ake mate skusenosti s platenim. Pocul som ze ked platia cez bankovy prevod posielaju nezmyselne seky. A sem tam sa im podari cosi si aj prihodit. Mate s tym skusenosti.
Ja platím cez banku a v pohode nič navyše síce šeky posielajú každý mesiac ale tie hádžem hned do koša:)
smetko
02.03.08,12:11
Po 24 hodinách sa nič nedialo, skúsili sme aj vyp. a zap., tiež sa nič nedialo, tak sme volali repete Blavu a do hodiny spojazdnili obe karty. Bojim sa aj prepnúť niečo, len aby sa zase niečo nepokazilo.
jana007
03.03.08,13:02
bol som priamo u nich lebo som Z Turej ale myslím že stačí zavolať
Zavolala som im a povedali mi, že dodacia lehota je 5-6 mesiacov, čo sa mi zdá veľmi dlho. Neviete o niekom rýchlejšom z okolia Nového Mesta nad Váhom?
dubak138
03.03.08,20:36
Zavolala som im a povedali mi, že dodacia lehota je 5-6 mesiacov, čo sa mi zdá veľmi dlho. Neviete o niekom rýchlejšom z okolia Nového Mesta nad Váhom?
No neviem asi majú toho veľa
lorelei
04.03.08,07:49
Zavolala som im a povedali mi, že dodacia lehota je 5-6 mesiacov, čo sa mi zdá veľmi dlho. Neviete o niekom rýchlejšom z okolia Nového Mesta nad Váhom?

Ja myslim,ze to bude vsade, mne tiez hovorili,ze to bude dlhsie trvat, caka sa väcsinou na paraboly, ale bolo to do dvoch tyzdnov. Asi sme mali stastie. Ale rozhodne,cim skor sa nahlasite, tym skor postupite v poradi.....:)
kulin
04.03.08,08:00
Neni pravda Ze cim skor nahlasite. Digi ma zoznam s ktoreho si diler moze vybrat. Je tam sice datum registracie Vydel som tam zopar z roku 2005. Ale kludne si moze vybrat cloveka ktory neni ani hodinu registrovany. Aj to sa nam stalo. Ide o to ake pravidlo si diler urci. Ci podla datumu alebo podla Mena :D Ci bydliska aby vela necestoval.
kulin
04.03.08,08:07
Ked pridete k dilerovy On vas moze zaregistrovat. Stalo sa mi uz parkrat Ze Sa nam ozvali ludia Co zohnali cislo Ze oficialne cakaju aj 5 mesiacov a ci ich nespravime skor a prideme na to ze V tom zozname vobec niesu. Bud si to ina firma preberie a ta to ma vo svojom zoozname Alebo to kdesi zmizne. Po dlhom cakani je lepsie si overit Ci tam vobec ste.

Ale fakt ostava ze treba ist priamo za SERIOZNIM dilerom a dohodnut sa snim Co a ako.
lorelei
04.03.08,08:18
Neni pravda Ze cim skor nahlasite. Digi ma zoznam s ktoreho si diler moze vybrat. Je tam sice datum registracie Vydel som tam zopar z roku 2005. Ale kludne si moze vybrat cloveka ktory neni ani hodinu registrovany. Aj to sa nam stalo. Ide o to ake pravidlo si diler urci. Ci podla datumu alebo podla Mena :D Ci bydliska aby vela necestoval.

No, clovek by aj uverilze je tam aj serioznejsi pristup. Pochopim, nejake poprehadzovanie v zozname kvoli bydlisku apod., ale asi to aj klient vzda , ked caka od r. 2005, nie? A som presvedcena,tze uz ho ma davno namontovane od inej firmy,ked ta prva, nie je schopna- seriozna, aby nieco pre vec urobila. Mozno maju stastie, ze je taky zaujem este o Digi, inak by ako firma u mna iste skoncili, s takym pristupom. Nie su jedina firma, ze?
smetko
04.03.08,15:21
Nájdi si na internete technikov pre tvoje mesto. Ja som to našla, zadáš si tam kraj a tam nájdeš svojich a skús im zavolať. Skús: sksat.eu/dealer
miki61
05.03.08,08:48
Ako som uz raz tu prispel digi-tv v pohode na 82cm uhkopriacke crt. tv.
Bohuzial na 50" Plazme od Panasonicu je to o nicom.
Impresionizmus tu pracuje naplno. Divx tiez nie bohvie co, ale DVD po prepocitani cez playstation 3 na 1080p v celku pohoda.Ak ked DVD tiez nie je
ako DVD. Ale poviem Vam Blu-ray disky obraz aj zvuk Vam vyrazia dych.

Pri velkych uhloprieckach je digi-tv nanic a upc urcite tiez.
Takze maximalne 82 cm.

S pozdravom vlastnou skusenostou presvedceny
m61.
Arrakis
05.03.08,17:47
tak to teda nemate pravdu my sme mali parabolu nastavenu na vyse 84 percent signalu akvalita bola len ubohych 58 percent a pan monter si nevedel s tym dat rady az namkamarat poradil,ze mal to iste a potocili sme konektor na konci paraboly mierne do lava a mame kvalitu na 98 percent tak radsej nic nepiste....

A čo asi to potočenie konvektora je??? Nastavenie. Ak nemá montér merací prístroj (nemyslím multimeter) tak to potom nemá podľa čoho nastaviť. U nas mal digitálny prístroj, ktorý mu ukázal nazov satelitu, transpondéru, jeho silu atď...
Netvrdím že stačí iba to, ale skutočne záleži na kvalite nastavenia na začiatku.

A na koniec moje skúsenosti s digiTV. Máme ho cca od polovice januára. Aj pri vetre (dosť silný) až na jeden prípad keď príjem úplne vypadol dochádzalo iba k sekaniu obrazu, čo bolo v podstate znesiteľné a pri tej sile vetra aký vtedy bol aj pochopiteľné. Čo ma skôr trápi je občasné bezdôvodné výpadky zvuku na niekoľko sekund. Zatiaľ som nezisťoval či je to všeobecný problém, alebo iba môj.
Arrakis
05.03.08,17:58
Bohuzial na 50" Plazme od Panasonicu je to o nicom.

A čo myslíš, aké rozlíšenie má tvoja plazma? Aby si nebol sklamaný, keď si to číslo prečítaš.
kulin
05.03.08,18:05
BlueRay :D Bol som na Highend Slovakia A tam mali repro za 6 miestne cifri a LCD Full HD 2m x 1,5 m zhruba + full HD BlueRay filmi NADHERA :D. Ako v kine.

Len kedy na to bude mat smrtelnik :mee: :eek:
kulin
05.03.08,18:14
S tym konvertorom je to pravda. Sila signalu ak je 80 a viac % je anteda dobre nasmerovana. Kvalita sa da zvisit pootocenim konvertora tzv. polarizacia Vtedy kvalita stupne alebo klesne. Aj ked ma monter pristroj musi natocit konvertor do najlepsej polohy. Pokial zakaznik ma slaby signal moze tootocit tym konvertorom dolava doprava milimeter po milimetri a podla TV sledovat signal. Pokial nedosiahne velke cislo tych 85-98. Treba doladit Parabolu Dolava, doprava, hore, dole. A tam je dobre mat uz pristroj.

Kazdy pristroj ma ukazovatel kvality a sily v Menu. Vetsinou na to treba dvoch ludi a mobilne telefony pokial nevidi na TV.
kraft
08.03.08,18:44
Uvazoval som o digi TV.Mam LCD s uhl.102cm a cital som tu ,ze obraz na tom nebude bohvieco.Ja mam zatial kablovku a ten obraz je normalne pozeratelny.To sa mi akoze po prejdeni na digi obraz zhorsi? Som bol v tom ,ze digitalna kvalita je lepsia ako analogova.Ked som skusal DVB-T tak obraz bol krajsi ako z kablovky.
kulin
09.03.08,10:02
Je to o tom ze sa Digi visiela v nizkom rozliseni 720*480. Ale zavi si to aj od TV Vydel som TV ktore boli rovnako velke ale obraz na drahsom tv bol neporovnatelne horsi. Obraz natej 102 este bude pozeratelny Ale nebude to ako na 80 ale 60 tke ;). A tiez zavisi aku mas kablovku Aj tie su rozne u ludi. (Zavisi to od kabla ktory je pouzity, vacsinou su stare roky a ci su pouzite tercialne rozvody a podobne)
kraft
10.03.08,11:06
Dik za odpoved.Som z BB takxe u nas to ide od UPC.
Prosim ta nemas nejake skusenosti s digitalom od Orange?
Len ci to bude o hodne lepsie ako digiTV alebo sa to za tie peniaze neoplati.Teraz plaim za kabel + internet 850Sk s digiTV by to bolo
650Sk,no a s orange 960Sk.Hlavne by som chcel dobry obraz.
Dada
11.03.08,05:50
Som s DIGI spokojná, len ma v poslednej dobe začalo rozčuľovať, že minimálne raz do mesiaca nám to rozhádže programy, ktoré máme zoradené tak, ako sme zvyknutí a potom to treba znovu pracne presúvať. A vždy začiatkom mesiaca, nemáme signál zopár hodín. Neviem, či je to normálne alebo čo...
LubicaN
11.03.08,06:09
Som s DIGI spokojná, len ma v poslednej dobe začalo rozčuľovať, že minimálne raz do mesiaca nám to rozhádže programy, ktoré máme zoradené tak, ako sme zvyknutí a potom to treba znovu pracne presúvať. A vždy začiatkom mesiaca, nemáme signál zopár hodín. Neviem, či je to normálne alebo čo...

Dada...aj ja som tu už písala o tom že sa mi prehadzujú programy...ale (klopy klop) už dlho sa nám to nestalo. Ja som to vyriešila tak, ako som tu písala - mám vytvorenú skupinu programov, ktoré idú, tam ich mám zoradené podľa toho, ako to vyhovuje mne a keď to náhodou poprehadzujú, zmení sa len číslo programu, ale pozícia v skupine zostáva. Keď mám chvíľku času a chcem sa pohrať, tak si ich prečíslujem po svojom, vždy mám aktívnu len túto skupinu, ale väčšinou prepínam programy, tak, že sa posúvam cez menu a šípkami a rozhodenie ma už nerozhádže...:rolleyes:

Ľubica
smetko
11.03.08,14:46
Potrebujem radu od skúsených. Chceme kúpiť kvalitný tv, nevieme či plazma, alebo lcd, má byť okolo 102 uhlopriečka, radili v obchode nad 102 plazmu, ale keď to tu čítam, tak už neviem.
Darker
12.03.08,23:30
som rad ze som sa tu nieco docital, neviem ci sa tu rozoberalo ako vlastne funguje ten dual. Som na ubytovni a uvazujeme s kolegom co byva na vedlajsej izbe o DIGI, len netusim ako je potom riesene to samostatne prepinanie kanalov. Tusim je jeden TV pripojeni na Scart a jeden na antenny vystup. Ako si sused vlastne bude prepinat sledovany program???
judita1971
12.03.08,23:40
Potrebujem radu od skúsených. Chceme kúpiť kvalitný tv, nevieme či plazma, alebo lcd, má byť okolo 102 uhlopriečka, radili v obchode nad 102 plazmu, ale keď to tu čítam, tak už neviem.

skúsená nie som, ale takýto prieskum som robila, cez google - dala som si text do vyhľadávania - lcd alebo plazma. Našla som viacero zaujímavých článkov.Vo viacerých predajniach nám radili plazmu. a rozhodli sme sa aj pre plazmu 107 uhlopriečku. skús prečítať články na internete čo porovnávajú lcd a plazmu. Akoľkovek sa rozhodneš, nech je to tvoja voľba.
kulin
14.03.08,13:07
Spomynaly v digi ze maju dake problemi Tak tie kanale rozhadze Naposledy im vapdli STV1, STV2, CT1, CT2, CT24 Na dalsi den to uz islo Ale rozhadzane kanale.
Dada
14.03.08,13:11
Spomynaly v digi ze maju dake problemi Tak tie kanale rozhadze Naposledy im vapdli STV1, STV2, CT1, CT2, CT24 Na dalsi den to uz islo Ale rozhadzane kanale.

A nedá sa tomu nejako zabrániť, aby to nerozhadzovalo?
smetko
14.03.08,13:33
Predvčerom mi zas vyhodilo polovicu programov...prvého marca sa mi zakódovali, teraz zase... som z toho chorá. Vypínanie zo siete vôbec nepomáha. Zas čakám na spustenie z Bratislavy. Chceme kúpiť nový televízor, ale podľa tu názorov, či obraz z digi tv je lepší na lcd alebo na plazme pri 102 uhlopriečke, to stále neviem.
dubak138
14.03.08,20:07
Som s DIGI spokojná, len ma v poslednej dobe začalo rozčuľovať, že minimálne raz do mesiaca nám to rozhádže programy, ktoré máme zoradené tak, ako sme zvyknutí a potom to treba znovu pracne presúvať. A vždy začiatkom mesiaca, nemáme signál zopár hodín. Neviem, či je to normálne alebo čo...

Aj som z digi spokojný ale že by my rozhádzalo programy čo mám uložené v poradí tak to sa my ešte nestalo a to mám vyše roka jedine, ked dám vyhladať stanice
judita1971
15.03.08,00:02
Predvčerom mi zas vyhodilo polovicu programov...prvého marca sa mi zakódovali, teraz zase... som z toho chorá. Vypínanie zo siete vôbec nepomáha. Zas čakám na spustenie z Bratislavy. Chceme kúpiť nový televízor, ale podľa tu názorov, či obraz z digi tv je lepší na lcd alebo na plazme pri 102 uhlopriečke, to stále neviem.

Vieš čo sme mi urobili, keď sme sa rozhodovali, či plazma alebo LCD? Jednoducho sme to šli pozrieť naživo. Poprosili sme predajcu, aby nám na predajni pustil normálny televízny príjem - nechceli sme vidieť to čo púšťajú ako prezentácie, lebo to je upravované tak aby to bolo najsamlepšie, ale doma takýto príjem mať nebudeš. A to nám tiež trocha pomohlo. Ešte raz držím palce pri výbere. Prajem Ti, aby si mal šťastie na predávajúceho, ktorý by ti vyhovel a poradil.
kulin
15.03.08,16:01
Ja by som este pockal Ked sa menia tie rezimy tv a podobne.
kulin
15.03.08,16:04
Nieco zo sveta

Formát HD DVD bol definitívne porazený formátom Blu-ray vo februári, keď Toshiba oznámila stiahnutie svojho formátu z trhu.

:)
Derick03
21.03.08,17:26
som rad ze som sa tu nieco docital, neviem ci sa tu rozoberalo ako vlastne funguje ten dual. Som na ubytovni a uvazujeme s kolegom co byva na vedlajsej izbe o DIGI, len netusim ako je potom riesene to samostatne prepinanie kanalov. Tusim je jeden TV pripojeni na Scart a jeden na antenny vystup. Ako si sused vlastne bude prepinat sledovany program???
tak ako pises. jeden prepojis scartom a ten druhy cez tv modulator obycajnou tv antenou. samozrejme pri druhej tv ti pojde cez modulator iba mono zvuk. inak aj druhy tv sa da zapojit cez scart alebo cinch, ale zavisi na aku dlzku to zapnes. ja to mam 2x 5m cinch kabel. ide to v pohode. inak bud tiez prichystany na mierne horsi obraz na tej druhej tv, predsa scart pripojenie a tv kabel je trochu ine. no a ovladanie druhej tv je riesene takym malym zariadenim, ktore sa tenkym telefonnym kablom natiahne k druhej tv, je to vlastne ir snimac. dostanete aj 2 dialkove ovladania. ja mam tiez dual, odporucam.
kulin
21.03.08,18:11
Dual ma len jeden hacik >?!?!?< Kazdy druhy je odpaleny. Este neprisli na to ze ta firma co ich robi je nahovno.

Ja osobne by som spravil dva osobitne primace kvzy single a jeden kabel do kazdej izby a je svaty pokoj A nie ako teraz kablov a kablov.
cicinkos
24.03.08,15:24
ja mam taku skusenost ze som tam zaregistrovany 2 mesiace a este sa mi neozvali.. dobra nie? :)
lavi
25.03.08,19:04
...my sme si kupili LCD Panasonic Viera s Full HD a rozmyslame o digitale cez UPC, mate niekto skusenost?
vyr skalny
25.03.08,20:26
Full HD televizor ma vyznam len pri HD programoch ktore UPC neponuka. Pri beznych programoch logo HD neznamena absolutne nic a kvalita obrazu bude zavisla na uhlopriecke - cim vacsia tym horsia. Pokial su pre teba dolezite HD programy tak by som s vyberom operatora este pockal kedze tento rok vyzera byt prelomovy a coskoro bude na vyber viac - kabel - satelit - vzduch - optika. Samozrejme aj ceny budu klesat, zatial je to len pre fajnsmekrov - 200-300 korun za jeden HD program by som ja teda nedal.. :)
lavi
26.03.08,17:50
dakujem za odpoved, moc si mi pomohol :-) ja len vnikam do tejto problematiky, kedze sme planovali LCD kupit az neskor, zrazu prisiel priatel s novym LCD (on nie je moc technicky typ, vsetko som zapajala aj s DVDckom a instalovala ja podla prilozenych materialov). Inak by som v predstihu zistovala INFO na nete.
Dnes soms i kupila Escape, tak tam nieco o tejto problematike bolo. Viete poradit aj nejake www stranky, resp, casopisy, myslim, ze este sa tomu venuje Digi revue.
lavi
26.03.08,18:04
...ked tu tak citam niektore prispevky, tak rozmyslam, ci pri prechode na DIGI pri uhlopriecke 94cm a vysokom rozliseni nebude obraz horsi ako pri analogu...
kulin
26.03.08,19:11
Moze byt horsi ako analogovy. A nemusi. Zavisi to od TV. To sa da len odskusat.
kulin
26.03.08,19:12
Panasonic Viera Full HD :D Nezabudi ze DVD player musis prepojit cez HDMI Inak ti to je na tri veci ked SCART je analog.
lavi
26.03.08,19:49
no vdaka, zatial je to cez scart a je to v pohode, ale uz som prave vysurfovala, ze HDMI je lepsi, uvidime, co spravi digital, zatial este asi pockam a pozistujem info...
ale pravdou je ze nahravala som zatial len Simpsonovcov :-))) musime rekorder reklamovat, ked sme vybrali kabel tak z toho jednoho samcoveho spoja vypadol kolik :-(((( tomu sa hovori suciastky z Oravy (pre Philips ich tam vraj vyrabaju, to zas moj akcny priatel kupil rekorder Philips k Panasonicu, takze nemozem vyuzivat Vieru link).
kulin
27.03.08,07:49
Samotne nahravanie obrazu bude rovnake Lebo ide o vlastny tuner v rekordery Ale pozeranie filmov z DVD alebo DIVX a XVID bude krajsie Ale zariadenia musia mat obidve HDMI.

Mne sa uz tiez stalo ze ten kolik sa odlomil (a to nebola orava). Kto vie kde tie snuri robia :D
lavi
27.03.08,09:00
ano, myslela som si, ze to tak bude :-) Aj Tv aj DVD je s HDMI, nastastie, lebo ako som pisala, priatel to doniesol este skor ako som problematiku stihla nastudovat:D ale uz zacinam byt v obraze. ale vdka za objasnenie, lebo aj ked niektore veci viem, ze mam, resp. mam mat, tak nie vzdy viem, na co je to aj dobre :-)

...tak to je pruser s tymi snurami, potom ak aj to funguje, je asi hrosi signal...no skusime to vyreklamovat.
Lubica H
27.03.08,11:21
chcela by som pridať naše skúsenosti s digi TV. mali sme 2 roky UPC, ale už to bolo neúnosné - rozšírený balík bez HBO a mesačne 479 SK (a to sme na začiatku platili 250 SK/mes) brat mal akciu a platil o polovicu menej a mal aj HBO. spoločnú anténu na dome nemáme - to vraj nejakí majstri odstránili, keď sa začali zavádzať káblovky - asi aby mali viac kšeftov. tak sme riešili čo a "objavili" sme digi tv. v nadšení som upc odhlásila k 30.11.07 - myslela som si, že digi nám hneď zavedú a že vianoce budeme mať aj s rozprávkami. - omyl, obehli sme všetky 2 firmy na Starej Turej a dozvedeli sme sa o čakacej dobe cca 3 mesiace, poradovníku, momentálne chýbajúcich duálnych zariadeniach (chceli sme na 2 telky) a že v decembri nemontujú. nakoniec manžel "zapracoval" a v januári nám namontovali digi s prijímačom na 2 tv. v celku som spokojná, nejaké prehádzanie programov som nezaregistrovala okrem toho, čo sa podarilo nášmu 1,5 r synovi. ale chcem sa vrátiť k tomu mesačnému výpadku bez tv - bol to asi ten najkrajší mesiac - žiadne správy, traumy z vývoja vo svete, reklamy a navyše, máme doma dosť dvdčiek a dokonca aj vh kaziet a väčšinu programov, čo dávali počas sviatkov v telke, máme, tak to bolo len o tom, že sme si "vylosovali" film a pozreli - niektoré sme už dlhšie nevideli, tak to bolo fajn.

ale aj digi je fajn, za tú cenu nie je o čom.
lavi
27.03.08,12:14
no ja som citala na jednom fore, ze cez digi tv ten obraz nie je na plazme a tv nic moc, tak neviem...
skus pozriet napr. sem:
http://www.solideurope.sk/forum/viewthread.php?forum_id=22&thread_id=90
napr. citujem:
Nedoporučuji DigiTV, má nekvalitní obraz, dá se na něj dívat jen na televizoru CRT, t.j. s vakuovou obrazovkou - pro LCD a plazmy nevyhovuje
ucholator
28.03.08,07:11
DIGI-TV vysiela v malom rozliseni.Ak si niekto mysli,ze prijem programov cez satelit musi byt kvalitny,je na velkom omyle.Na televizoroch(uhlopriecka okolo 55)to je este v poriadku.Horsie je ak si niekto zaobstara nieco z uhloprieckou okolo 100cm.Jeden pan si myslel,ze problem je parabola,(kupil vacsiu)potom konvertor(tiez kupil novy)Potom dal vymenit koaxialny kabel.Proste nechcel verit,ze problem je niekde inde.Ale je to tak.Ak je uz vysielany signal nekvalitny,tak vy doma uz kvalitou nespravite nic.
lavi
28.03.08,09:32
tak to suhlas,, cim vyssia uhlopriecka tak tym horsi obraz moze byt, zavisi aj od toho, kde sa TV pozera, a kedy (vzdialenost, cas dna...), to tiez len pisem,co som sa docitala a a ako som pochopila niektore TV su prilis dobre pre v sucasnotsi poskytovane signaly digitalnej TV....ak som pochopila zle, rada budem vyvedena z omylu....ja soms a rozhodla pockat na Orange(una nasej ulici este nie je),m zatial mi vychadza z kablovej ponuky najlepsie, zo satelitu mi odporucali skylink. A este vraj je fajn Satro. a z lokalnych poskytovatelov v BA micronet.
lavi
29.03.08,09:57
tak a UPC nam prinasa toto:
medialne.etrend.sk/televizia/sprava.php?sprava=6792
charlie1967
08.04.08,15:45
My máme DIGI TV už namontované vyše roka,mám zákl.balík plus maďarské programy.Po vypršaní ročnej zmluvy sa nič nestalo,platím nadalej 290+40 Sk.Som celkom spokojný ale mohli by pridať nejaký ten program z CZ:Prima,Nova
charlie1967
08.04.08,15:50
Prima ani nie je v základnom balíku,mne ide Axn,čt1,čt2,čt24,a ten TXT ide len pri niektorých programoch nie pri všetkých
kulin
08.04.08,17:06
Digi TV Nam uz od 12.3 nieje schopna dodat pristroje :mad: Ze ich nemaju
mpca
11.04.08,10:34
Digi TV Nam uz od 12.3 nieje schopna dodat pristroje :mad: Ze ich nemaju
mnoo,, moj znamy caka na pristroj od septembra 2007 :(
kulin
11.04.08,15:57
No Ale ja cakam ako diler ktory to montuje. A to mi v sklade povedali ze ani oni ich nemaju. :mad::mad::mad:
kulin
16.04.08,16:16
Az dnes16.4 (od 12.4) sme dostali pristroje. Vise meiaca :mad:
IT Solutions
01.05.08,02:08
mam ich skoro presne rok a len same problemy, nedosledne riesenia, vyhovorky a neochota... Skoncilo to odstupenim od zmluvy
maroshh
12.06.08,16:33
Necakajte zazraky od Rumunov,kvalita obrazu najhorsia na trhu a pristup k zakaznikom tiez.
Fero11
12.06.08,18:01
No o tom by som pomlcal, ze maju najhorsi obraz (samozrejme porovnavam s upc). Upc ma rozlisenie480x576 a programyy v digi 704x576 uz toto o niecom hovori a meral som aj bitrate u oboch providerov, ale teraz si uz na vysledky nepamatam, ale myslim, ze to bolo cca 1:1. Zato UPC ponuka skoro na kazdy kanal EPG a digi, asi na polovicu programov. Dalej Na astre niesu az take caste vypadky ako na intelsate (dokonca myslim ze na astre niesu ziadne vypadky) a vyzarovaci diagram je urceny hlavne pre strednu a zapadnu europu vid
http://www.lyngsat-maps.com/maps/images/astra1g.gif
tu je pre digi transpondery
http://www.lyngsat-maps.com/maps/images/intel1002_spot3.gif
z toho je vidiet, ze na vych. slovensku je uz treba paraboly o nieco vacsie ako na strednom, ci zap. A na intelsate su aj casto vypadky.
Kazdy provider ma svoje plusy aj minusy, ale myslim si, ze na slovensku este stale rozhoduje cena
arizona
12.06.08,18:35
Digi TV majú dve kámošky .Jedna v Topoľčanoch ,jedna v Malackách. Obidve ledva čakajú, kedy im vyprší viazanosť. Samé problémy! :mad::mee:
O dosť viacej sa dozvieš na sme.sťažnosti.
http://staznosti.sme.sk/cpas/200/DIGI-Slovakia-s-r-o.html
Fero11
14.06.08,17:54
Tak tu je to porovnanie bit rate na platformach SkyLink, CsLink, UPC a DIGI
V skylinku myslim bola bit rate konstantna cca 520KB/s ale bitovu rychlost na UPC a DIGI si porovnajte sami
http://ab-forum.info/download/file.php?id=6783&mode=view
mifan
16.06.08,19:52
Ahoj, ja mám digi TV už vyše roka a nemám sňou žiadny problém.
Mám to nezávisle na dvoch TV a šlape to OK.
Chobot
17.06.08,07:42
Ahoj, ja mám digi TV už vyše roka a nemám sňou žiadny problém.
Mám to nezávisle na dvoch TV a šlape to OK.

To máš pre každý TV prijímač samostatný set-top-box? Alebo to máš nejako inak prepojené?
Martin Mocko
17.06.08,07:47
To máš pre každý TV prijímač samostatný set-top-box? Alebo to máš nejako inak prepojené?

Digi-tv ponúkala možnosť (neviem či tá akcia ešte beží) - pripojenie 1 satelitu na 2 TV. Funguje to tak, že máš jeden tanier (satelit), jeden prijímač a k druhému TV je dotiahnutý koaxiál a taká malá krabička vo veľkosti zápalkovej krabičky na dvojilinke. To je vlastne zariadenie, ktoré prepína programy na druhom TV. Ale..celé digi je straaašne pomalé. Pri prepínaní kanálov to trvá strašne dlho. Nie je to systém pre TV maniakov, ktorý potrebujú rýchlo surfovať po kanáloch...
svecova
17.06.08,10:31
Ako sa da prejst z mesacneho poplatku na odkupenie digitv?a je mozne to napojit na 2 tv?
Fero11
17.06.08,11:31
Digi-tv ponúkala možnosť (neviem či tá akcia ešte beží) - pripojenie 1 satelitu na 2 TV. Funguje to tak, že máš jeden tanier (satelit), jeden prijímač a k druhému TV je dotiahnutý koaxiál a taká malá krabička vo veľkosti zápalkovej krabičky na dvojilinke. To je vlastne zariadenie, ktoré prepína programy na druhom TV. Ale..celé digi je straaašne pomalé. Pri prepínaní kanálov to trvá strašne dlho. Nie je to systém pre TV maniakov, ktorý potrebujú rýchlo surfovať po kanáloch...Nikdy som to nevidel, nemam DIGI, ale z toho co tu pises, tak ta mala krabicka je cidlo pre Dialkove ovladanie a v receivery to vedie na druhy tuner (cize receiver je dvojtunerovy) a tak to potom funguje.
Fero11
17.06.08,11:35
Ako sa da prejst z mesacneho poplatku na odkupenie digitv?a je mozne to napojit na 2 tv?Na dva TV nezavisle od prepinania kanalov to ide napojit (btw posledne prispevky o tom hovoria), ale co sa tyka odkupenia digi, tak to asi nepojde (chces odkupit box, alebo kartu, alebo vsetko ? box je sparovany s kartou, tak to by si musela odkupit vsetko) oni maju inu politiku ;)
kulin
20.06.08,07:51
Ked odkupis DIGI TV Tak mesacne budes platit dalej a ked prestanes zablokuju ti kanale. A ten pristroj je parovani na tie karty. Takze kupis iba kopec srotu.

Dual sa neda pouzit na astru a singel sa da naladit Ale bude na volnych kanaloch pisat ze neni karta alebo ze je nesparovana a podobne voloviny.


Dual a jedo zapojenie
http://www.elektromontaze.euweb.cz/schema%20dual%20box.jpg
aduliak
20.06.08,08:11
Ahojte, som z Trenčíne, DIGI máme od januára a maximálne sme spokojný, krásny signál, nič nevypadáva a tie dve sekundy pri repínaní kanálu sa dajú vydržať:)
mino.k
20.06.08,08:38
Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou www.digi-tv.sk . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.
My sme mali minuly rok tu cest so spolocnostou digi, bolo to nieco otrasne!!!!! signal vypadaval pri kazdom vacsom vetre, nehovoriac o tom, ze ked zacalo prsat, tak sme boli bez...
v juli min.roka sme sa prestahovali a tak sme zistovali, ci je mozne satelit preniest na ine miesto, dostali sme instrukciu, ze si to mame odmontovat, na novej adrese namontovat a ziadny problem...
no, az take bezproblemove to nebolo, pretoze ked sme si ho na novej adrese nainstalovali, neslo nam absolutne nic...
volali sme na centralu, slubili, ze poslu technika...NIC!!
volali sme znova, vraj poslu ineho technika...ZAS NIC!!! takto sa to tahalo do oktobra, satelit na pol bbalkona, signal nikde, tak sme sa pripojili na Upc spolocny rozvod, aspon zakladny, kym nam nespojazdnia DIGI...no, ale ked uz ani v novembr. nebolo ziadneho technika, prestudovali sme zmluvu, nasli sme tak klauzulu, ze ak mame obmedzeny pristup uzivania, tusim viac ako 3mesiace, mame pravo od zmluvy odstupit: Spolocnosti Digi TV sme to pisomne oznmaili, vyzvali sme ich, aby si prisli po satelit a prislusenstvo...a viete aka bola ich odpoved??? ZIADNA!!!! ani riadok!!! takze po DIGI TV nam zostal v pivnici tanier, kable, karta a vsetko ostatne...
TOTO MOJA SKUSENOST S DIGI TV.
teraz mame akciu z UPC rozsireny subor za 350,- a mame klud!!!
M.
mino.k
20.06.08,09:01
Ešte nemá nikto z poraďákov nainštalovanú tú Digi TV? Chcel som vedieť konkrétne názory :p , nie reklamné prehlásenia. ;) :cool:
uz som ti napisal moju konkretnu skusenost s digi :-)
M.
Fero11
20.06.08,09:25
My sme mali minuly rok tu cest so spolocnostou digi, bolo to nieco otrasne!!!!! signal vypadaval pri kazdom vacsom vetre, nehovoriac o tom, ze ked zacalo prsat, tak sme boli bez...
v juli min.roka sme sa prestahovali a tak sme zistovali, ci je mozne satelit preniest na ine miesto, dostali sme instrukciu, ze si to mame odmontovat, na novej adrese namontovat a ziadny problem...
no, az take bezproblemove to nebolo, pretoze ked sme si ho na novej adrese nainstalovali, neslo nam absolutne nic...
volali sme na centralu, slubili, ze poslu technika...NIC!!
volali sme znova, vraj poslu ineho technika...ZAS NIC!!! takto sa to tahalo do oktobra, satelit na pol bbalkona, signal nikde, tak sme sa pripojili na Upc spolocny rozvod, aspon zakladny, kym nam nespojazdnia DIGI...no, ale ked uz ani v novembr. nebolo ziadneho technika, prestudovali sme zmluvu, nasli sme tak klauzulu, ze ak mame obmedzeny pristup uzivania, tusim viac ako 3mesiace, mame pravo od zmluvy odstupit: Spolocnosti Digi TV sme to pisomne oznmaili, vyzvali sme ich, aby si prisli po satelit a prislusenstvo...a viete aka bola ich odpoved??? ZIADNA!!!! ani riadok!!! takze po DIGI TV nam zostal v pivnici tanier, kable, karta a vsetko ostatne...
TOTO MOJA SKUSENOST S DIGI TV.
teraz mame akciu z UPC rozsireny subor za 350,- a mame klud!!!
M.
Oni su dost sv**e, pokial im neposles list doporucene, tak si ho precitaju, zasmeju sa a hodia ho do kosa (predpokladam) a tvaria sa ze im nic neprislo. Ak mas vypovednu 3 mesiace, tak to by som este zaplatil a potom uz ani korunu, ked chcu nech si pridu po satelit, ak nie je to ich vec, odomna by nevideli uz ani korunu
Samozrejme zmluvy treba citat a podla nich sa riadit, ak niecomu nerozumies, tak sa treba opytat
rudlus
24.06.08,15:37
nazdar Kulin...
chcem sa spytat...či by si mi ty nemohol namontovat digi-tv---je to dedinka Nimnica ccca.3 km od Púchova smerom na Považskú Bystricu...aj si zaplatim všetky výdavky...ktoré by boli navyše kvoli dialke...dakujem...
ozvi sa
0915779254
icq..256352367
skype...rudlus
diky diky moc...
duves
26.06.08,07:30
Vraj je skusobne digitalne vysielanie z kamzika. Nejake 4 programy. Vcera som dostal domov LCD TV SONY BRAVIA 32S3000 s digi tunerom a nič to nenašlo.
Poradi niekto ako je to so signalom v BA (rača)?
duves
27.06.08,07:43
No objednane. Čakacia doba 2 mesiace. No čo už. TdF 2008 už neuvidim.
kulin
28.06.08,02:11
Ten TV "LCD TV SONY BRAVIA 32S3000" je DVB-T a nie DVB-S

DVB-S je satelitne vysialanie a DVB-T je terestrialne A to si pozri na http://www.dvbt.sk/ Tam to pochopis preco si nic nemasiel
Fero11
28.06.08,04:00
Sak dobre pises, TV je vybaveny tunerom pre standard DVB-T a kamzik DVB-T vysiela
kulin
28.06.08,11:40
Tak to je zaujimave lebo v BB som pocul ze staci 10 cm koaxu s okna a uz chitaju na tom DVB-T
nidoh
28.06.08,19:25
Vraciam sa k téme DigiTV.Momentálne nemá táto služba na Slovensku po cenovej aj obsahovej stránke,rovnocennú konkurenciu (Myslím tým hlavne vidiek,kde ešte nie sú dostupné optické rozvody signálu.).Používam túto službu pol roka,bez akýchkoľvek výhrad.Čo sa týka skôr spomínaných výpadkov signálu,treba si uvedomiť, že frekvencia signálu zo satelitu môže byť ovplyvnená mrakmi, hustým dažďom a snežením,čo sú len zriedkavé situácie.
Tiež sa treba venovať pečlivému nastaveniu paraboly.Nakoľko sa jedná o digitálne vysielanie,kvalita obrazu je na prevažnej väčšine kanálov výborná.
Môžem len doporučiť.
ucholator
28.06.08,19:53
nidoh musim reagovat!prepac mozem sa spytat aky pouzivas zobrazovac?Klasicka telka,LCD,plazma a aka uhlopriecka?Videl si uz DIGI na 104-ke LCD?Nuz ked toto ma byt kvalita,tak potom no neviem.DIGI vysiela v malom rozliseni a tu sa o kvalite nada rozpravat.Neviem ale DIGI si asi mysli,ze na slovensku mame telky iba z uhloprieckou 55cm.Nic proti tebe.Ja DIGI nepozeram pouzivam ho ako etalon neqality
Fero11
28.06.08,20:05
Vraciam sa k téme DigiTV.Momentálne nemá táto služba na Slovensku po cenovej aj obsahovej stránke,rovnocennú konkurenciu (Myslím tým hlavne vidiek,kde ešte nie sú dostupné optické rozvody signálu.).Používam túto službu pol roka,bez akýchkoľvek výhrad.Čo sa týka skôr spomínaných výpadkov signálu,treba si uvedomiť, že frekvencia signálu zo satelitu môže byť ovplyvnená mrakmi, hustým dažďom a snežením,čo sú len zriedkavé situácie.
Tiež sa treba venovať pečlivému nastaveniu paraboly.Nakoľko sa jedná o digitálne vysielanie,kvalita obrazu je na prevažnej väčšine kanálov výborná.
Môžem len doporučiť.Ja to obcas sledujem na LCD 19" a celkom sa to da, ale aj na klacickom TV uhlopriecka 70cm je to v pohode, ale predpokladam, ze na kvalitnejsich LCD nad 80cm to bude dost zle
A mimochodom co sa tyka vypadkov, tak pred chvilou bol vypadok, neviem presne na ktorych transponderoch, ale nesiel cinemax a ani hbo (trvalo to ale len par min), vypadok moze byt jak na tvojej strane, tak na strane uplinku, vypadok na druzici je velmi mali predpoklad
kulin
30.06.08,14:57
Do tych 80 cm je to dore Potom to uz sa zhorsuje. Ale vsetko zavisi od toho ako sa bude nasadzovat HDTV na slovensku (2013) Mozno aj satelity uz budu plne HDTV. Uvidime :D
Theo
30.06.08,18:00
Vypadok ešte trvá:12686 H 27500 3/4
Chyba na uplink u.
Theo
30.06.08,18:06
Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou www.digi-tv.sk (http://www.digi-tv.sk) . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.

Trošku by som poopravil_ Prvé tri mesiace neplatiť-to už neplatí-vsťahuje sa to len na ten mesiac,v ktorom sa prevádza montáž.Ale novinka je zaujímavá:
tz.DUAL BOX za jeden poiplatok /290,-/ sa dá sledovať rôzny TV program,aj vďaka duálneho LNB v dvoch miestnostiach.
Porovnanie s UPC- myslím,že cenove sa nedá,ale v kvalite jednoznačne je UPC lepšie./Vysielajú z 19,2 E-Astra/
Theo
30.06.08,18:09
Tak to je zaujimave lebo v BB som pocul ze staci 10 cm koaxu s okna a uz chitaju na tom DVB-T
Nechitajú,ale chytajú:)
jamessan
22.07.08,13:15
:mad:Digi nikdy viac!!! Nech sa s ich pristupom spakuju spat do Rumunska odkial prisli.:mad:Nehorazny pristup k zakaznikovi, monteri ktorych splasili asi na urade prace, stale vypadky signalu.... jednoducho neskutocne!!!!

Uz mam UPC Direct za 399 mesacne, bez cakania!!! Vo firme v Trnave som spisal zmluvu za 3dni prisiel kurier s prijimacom a kartou a este v ten isty den mi to montaznici namontovali a ozivili na tri TV s jednou kartou, len som si musel kupit ku kazdemu TV vlastny prijimac.
Chobot
22.07.08,13:28
:mad:Digi nikdy viac!!! Nech sa s ich pristupom spakuju spat do Rumunska odkial prisli.:mad:Nehorazny pristup k zakaznikovi, monteri ktorych splasili asi na urade prace, stale vypadky signalu.... jednoducho neskutocne!!!!

Uz mam UPC Direct za 399 mesacne, bez cakania!!! Vo firme v Trnave som spisal zmluvu za 3dni prisiel kurier s prijimacom a kartou a este v ten isty den mi to montaznici namontovali a ozivili na tri TV s jednou kartou, len som si musel kupit ku kazdemu TV vlastny prijimac.

TO ma zaujíma - 3TV na jednu kartu. A čo ťa stáli tie prijímače navyše?

Ja mám doma tiež 3 TV prijímače a zatiaľ mám klasickú káblovku UPC, ktorú nie je problém rozdvojiť.
duves
22.07.08,13:31
:mad:Digi nikdy viac!!! Nech sa s ich pristupom spakuju spat do Rumunska odkial prisli.:mad:Nehorazny pristup k zakaznikovi, monteri ktorych splasili asi na urade prace, stale vypadky signalu.... jednoducho neskutocne!!!!

Uz mam UPC Direct za 399 mesacne, bez cakania!!! Vo firme v Trnave som spisal zmluvu za 3dni prisiel kurier s prijimacom a kartou a este v ten isty den mi to montaznici namontovali a ozivili na tri TV s jednou kartou, len som si musel kupit ku kazdemu TV vlastny prijimac.
To nemyslis važne. Mam objednanu montaž na zaciatok septembra.
Je to naozaj tak ako píšeš? Da sa to zovšeobecniť, ta tvoja skusenosť?
Ved maju čakacie lehoty 2 mesiace!
Fero11
22.07.08,19:20
Uz mam UPC Direct za 399 mesacne, bez cakania!!! Vo firme v Trnave som spisal zmluvu za 3dni prisiel kurier s prijimacom a kartou a este v ten isty den mi to montaznici namontovali a ozivili na tri TV s jednou kartou, len som si musel kupit ku kazdemu TV vlastny prijimac.Aky montaznici ? oficialny ? lebo co viem, tak digi davaju asi na 2 TV (dvojtunerovy receiver) k druhemu ide cidlo a prepinas len pomocou DO v tom istom receivery.
UPC davaju nejake starsie filipsi 6010 (alebo take nieco) je tam vzadu aj RJ11 (myslim na analogovy modem (niekdajsie objednavanie PAY TV cez telefon)), ale zeby to pouzivali na sharing ??
Napis ake mas receivery, inak ti asi neuverim :D
jamessan
22.07.08,20:49
Aky montaznici ? oficialny ? lebo co viem, tak digi davaju asi na 2 TV (dvojtunerovy receiver) k druhemu ide cidlo a prepinas len pomocou DO v tom istom receivery.
UPC davaju nejake starsie filipsi 6010 (alebo take nieco) je tam vzadu aj RJ11 (myslim na analogovy modem (niekdajsie objednavanie PAY TV cez telefon)), ale zeby to pouzivali na sharing ??
Napis ake mas receivery, inak ti asi neuverim :D

Asi to tu niekto nepochopil. Kludne si cakajte na digi premna zamna aj pol roka. Jasne som napisal ze mam UPC direct. Dokupil som si 3x AB IPBOX 200 za 4990 kus, prepojili to cez LAN a karta je iba v jednom z nich.Takto sa to da zevraj spravit az na 6 prijimacov. Verit mi nemusite lenze ja mam ozaj UPC na troch TV a platim iba jeden pausal.:D
Fero11
23.07.08,03:31
Vo firme v Trnave som spisal zmluvu za 3dni prisiel kurier s prijimacom a kartou a este v ten isty den mi to montaznici namontovali a ozivili na tri TV s jednou kartou, len som si musel kupit ku kazdemu TV vlastny prijimac.
Samozrejme ze som to pochopil, mam v tom jasnejsie ako ty (som ti napisal, pokial nenapises ake mas receivery, tak ti neuverim) a oficialny montaznici to asi neboli, teda mozno boli, ale moc s upc nespolupracuju, lebo je to trestne (nelegalne) a nieze sa to da spravit na 6 receiverov, ale da sa to spravit na x receiverov
kudzo
23.07.08,06:37
a co ta ponuka ..tusim za nieco menej ako 7000 a je v tom karta (svk + cz programy) ziadne dalsie poplatky
jamessan
23.07.08,07:51
Samozrejme ze som to pochopil, mam v tom jasnejsie ako ty (som ti napisal, pokial nenapises ake mas receivery, tak ti neuverim) a oficialny montaznici to asi neboli, teda mozno boli, ale moc s upc nespolupracuju, lebo je to trestne (nelegalne) a nieze sa to da spravit na 6 receiverov, ale da sa to spravit na x receiverov


Preco by to malo byt trestne? Precitaj si toto:
Všeobecné podmienky spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. na poskytovanie služby UPC Direct
7.4 Užívateľ sa zaväzuje užívať Službu výhradne pre svoju potrebu a nie je oprávnený k akémukoľvek inému využitiu Služby bez predchádzajúceho písomného súhlasu Poskytovateľa. Užívateľ nie je oprávnený najmä zdieľať Službu s treťou osobou, umožniť bezplatné alebo komerčné užívanie Služby tretej osobe. Užívateľ je oprávnený umožniť bezplatné využívanie Služby iba blízkym osobám (§ 116 Občianskeho zákonníka).Užívateľ nesie zodpovednosť za škodu vzniknutú v dôsledku neoprávneného užívania Služby treťou osobou. V prípade porušenia povinností ustanovených v Podmienkach vrátane tohto odseku je Poskytovateľ oprávnený účtovať Užívateľovi zmluvnú pokutu vo výške podľa Tarify za každé také porušenie a Užívateľ je povinný ju zaplatiť. Právo Poskytovateľa na náhradu škody aj vo výške presahujúcej túto zmluvnú pokutu tým nie je dotknuté.
Fero11
23.07.08,08:00
Jednoducho je to nelegalne !! (ale ak to mas v ramci LAN, tak sa daju zdielat data s karty pre desiatky uzivatelov, no je mozne to zdielat aj po sieti internet, co je verejna siet a tam je to uz lahsie odhalitelne ako v LAN). Tiez s tym robim takze mam okolo toho viac info
ANNAP
04.08.08,16:38
ide Vám program FILM BOX , mne sa stratil a neviem ho dostat nazad.........
cactus
04.08.08,16:45
ide Vám program FILM BOX , mne sa stratil a neviem ho dostat nazad.........

zatiaľ máme 2 x AXN namiesto FILM BOX pridali AXN
Fero11
04.08.08,19:42
jj nieco menili na transponderoch, aktualny prehlad je tu http://www.lyngsat.com/packages/digi.html
bobino38
06.08.08,06:42
Prosím niekoho kto by mi dal vedieť, na ktorú svetovú stranu je otočený tanier antény pri príjme cez digi tv?
VladoaKatka
06.08.08,10:51
ide Vám program FILM BOX , mne sa stratil a neviem ho dostat nazad.........

... len vydržte, dajú nám STV3 čo nevidieť...
cactus
06.08.08,11:06
... len vydržte, dajú nám STV3 čo nevidieť...


Katka, len aby.


U mňa je teraz ten problém, že veľmi zle sa pozerá STV 1. Mám LCD 94 cm a keď pozerám na STV 1, je to jedno čo to je, tak mi stále ten obraz sám od seba prepína zo 4:3 na 16:9.
Prosím vás, má taký problém ešte niekto?
cactus
06.08.08,11:46
Tu je link z novín, že aj Digi bude vysielať STV 3

http://www.cas.sk/clanok/84796/vsetko-o-stv-trojka-pytajte-sa-andreja-miklanka.html

som rada...
Fero11
06.08.08,12:41
Prosím niekoho kto by mi dal vedieť, na ktorú svetovú stranu je otočený tanier antény pri príjme cez digi tv?
Chod napr. na mapy.cz tam si najdi svoje bydlisko (pribliz si to najviac ako sa da), podla toho ako je na obr. klikni na GPS a potom kliknes v meste (priblizne) kde byvas a vyskoci ti bublina zo suradnicamy (severna sirka, vychodna dlzka).
Vychodna dlzka to je 21 stupnov 15 min 17,334 sekund (to je pre kosice asi tak stred) to je tvoj juh. Najblizsie k 21 je Astra na 19,2. Ak mas motor tak to tak nastavis a hrubu robotu mas za sebou, potom uz len nastavenie DiSEqC.
Ak nemas motor, tak musis tocit rucne do prava (ak stojis za parabolou) o 20 stupnov, pretoze intelsat sa nachadza na pizicii 1 stupen vychodne (359 zapadne)
Ale pozor, vtedy ak tocis rucne, tak musis tocit aj LNB (konvertor) v hrdle drziaka, je to takzvany skew, pretoze musis kopirovat orbitalu (motory su vhodnejsie, pretoze kopiruju orbitalu a su automaticke)
Fero11
06.08.08,12:46
Katka, len aby.


U mňa je teraz ten problém, že veľmi zle sa pozerá STV 1. Mám LCD 94 cm a keď pozerám na STV 1, je to jedno čo to je, tak mi stále ten obraz sám od seba prepína zo 4:3 na 16:9.
Prosím vás, má taký problém ešte niekto?
Neda sa to niekde v TV naladit na pevno 4:3
Mne praveze neprepina z 4:3 na 16:9 ked su na markize spravy, skusim este pozret, jak je to v UPC (zda sa mi, ze niekde som cital, ze ak sa to u digi nastavy na auto prepinanie, tak to tam nefunguje, ale v upc to funguje)
cactus
06.08.08,12:53
Neda sa to niekde v TV naladit na pevno 4:3
Mne praveze neprepina z 4:3 na 16:9 ked su na markize spravy, skusim este pozret, jak je to v UPC (zda sa mi, ze niekde som cital, ze ak sa to u digi nastavy na auto prepinanie, tak to tam nefunguje, ale v upc to funguje)
vieš, Fero, robí mi to iba na tom jednom programe. Markíza pri správach je v pohode, ale to si musím nastavovať ručne na široký 16:9 obraz, pretože ani Digi a ani TV prijímač nereagujú na automatický formát, hoci to dám napevno nastaviť v menu.
Ale robí to asi týždeň, že to mimovoľne prepína a iba na tom jednom programe na STV 1.

A inak, keď vysielajú filmy v širokom formáte, tak to tiež ručne prepínam.
Theo
06.08.08,18:01
Máme novink v ponuke Digi TV.
Od piatku 08.08. spustia STV3-sport celý vysielací čas nude venovaný olympiáde.FREK.:12,687 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4

oprava-vzhľadom na kvalitu stareckých očí:
novinku a nie nude,ale bude.
Fero11
06.08.08,18:05
Máme novink v ponuke Digi TV.
Od piatku 08.08. spustia STV3-sport celý vysielací čas nude venovaný olympiáde.FREK.:12,687 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4
No ked by bol venovany nude, tak kaslem na to :D:---:D
Theo
06.08.08,18:36
Sorry,veď to bude o nude po skončení hier!?Tie ostatné športové prenosy by zvládla.tak ako doteraz STV 2 nie?
ekopo
08.08.08,17:36
Funguje pri digi-tv teletext na slovenských staniciach?
Dík za odpovede.
cactus
08.08.08,18:01
Funguje pri digi-tv teletext na slovenských staniciach?
Dík za odpovede.

u mňa nie, nefunguje
Fero11
08.08.08,20:09
Ak si dobre pamatam tak jedine na STV1 ide txt, na ostatnych slovenskych sa txt pid nevysiela ale vysiela sa EPG
horiz
08.08.08,21:52
ahojte,všetci Digi-tv experti!Poraďte mi,prosím,kde nájdem podrobný návod na usporiadanie kanálov-Tv staníc na prijímači Humax digi+III?Ovládanie a prácu na PC som ako-tak za dva roky zvládol(?),ale ovládanie staníc na Humax-e je fakt "silná káva"...!Dík!
- durika.
cactus
09.08.08,06:03
ahojte,všetci Digi-tv experti!Poraďte mi,prosím,kde nájdem podrobný návod na usporiadanie kanálov-Tv staníc na prijímači Humax digi+III?Ovládanie a prácu na PC som ako-tak za dva roky zvládol(?),ale ovládanie staníc na Humax-e je fakt "silná káva"...!Dík!
- durika.

Tak to máš pravdu, pretože keď Digi pridáva alebo upravuje počet kanálov, tak mi zakaždým rozhádže moje usporiadanie. Zbytočne to dávam do obľubených, vôbec to nerešpaktuje a po úprave tam mám znova cca 150 kanálov, ktorí musím usporiadať.
Tiež mám toho HNUSáKA - tak ho volám.

Ale pri nastavovaná na moje pôvodné mám aspoň prehľad čo zmenili, pridali apod. Aspoň jedna pozitívna vec.
korben_1
09.08.08,15:25
Mam Digi a prijimac Humax Digi+ II. Viete mi niekto poradit ci je nejaka moznost odkodovania dalsich stanic mimo balika DIGI TV? Viem ze karty su parovane s prijimacmi a vymenou karty asi cesta nevedie, alebo sa da nejako upravit? Myslim ze na zadnom paneli je konektor na pripojenie k PC. Co by sa dalo dosiahnut tymto pripojenim? Videl som tu zopar velmi skusenych ludi, snad mi niekto poradi ako "vylepsit" prijem a hlavne pocet stanic.

Mimochodom, tu som nasiel aj navod ako naladit STV3 a funguje to perfektne. Vdaka.
Fero11
09.08.08,15:59
Bohuzial s tymto receiverom asi nic nezrobis, ten konektor (nevidel som, ale zrejme RS 232) je na upgrade firmvaru, mozno update settingu.
Je fakt, ze som ten receiver este nevidel, ale ked zacalo UPC s philipsamy, tak sa tiez s nimi nedalo nic robit, teraz mozes na tom filipse sledovat niekolko paketov na ktorych bol nalomeny system, dokonca aj digi tam mozes sledovat.
Ak chces nieco viac poobzeraj sa po AZ, IP, Dream boxoch
korben_1
09.08.08,17:18
Hmm smola, s originalnym prijimacom toho uz asi teda vela neurobim. O Dream Boxe som uz nieco pocul. Dik za info.
Theo
10.08.08,11:44
Mam Digi a prijimac Humax Digi+ II. Viete mi niekto poradit ci je nejaka moznost odkodovania dalsich stanic mimo balika DIGI TV? Viem ze karty su parovane s prijimacmi a vymenou karty asi cesta nevedie, alebo sa da nejako upravit? Myslim ze na zadnom paneli je konektor na pripojenie k PC. Co by sa dalo dosiahnut tymto pripojenim? Videl som tu zopar velmi skusenych ludi, snad mi niekto poradi ako "vylepsit" prijem a hlavne pocet stanic.

Mimochodom, tu som nasiel aj navod ako naladit STV3 a funguje to perfektne. Vdaka.

S Digi Humaxom II-žiadne iné kódované programy sa nedajú dekódovať.
Nový FW-jedine cez OTA-čiže cez satelit-bez PC.
Theo
10.08.08,11:46
ahojte,všetci Digi-tv experti!Poraďte mi,prosím,kde nájdem podrobný návod na usporiadanie kanálov-Tv staníc na prijímači Humax digi+III?Ovládanie a prácu na PC som ako-tak za dva roky zvládol(?),ale ovládanie staníc na Humax-e je fakt "silná káva"...!Dík!
- durika.

Jedine-zoradiť si kanály cez Favorit zoznam.Čiže spraviť zoznam obľúbených staníc.Tento zoznam sa neprepíše-ostáva nezmenený!
Theo
10.08.08,11:47
Funguje pri digi-tv teletext na slovenských staniciach?
Dík za odpovede.


teletext len na STV 1,2.Ale aj ČT1.Na HU staniciach je txt bežná záležitosť aj v packetu Digi.
pepsikova
10.08.08,18:31
Vraciam sa k téme DigiTV.Momentálne nemá táto služba na Slovensku po cenovej aj obsahovej stránke,rovnocennú konkurenciu (Myslím tým hlavne vidiek,kde ešte nie sú dostupné optické rozvody signálu.).Používam túto službu pol roka,bez akýchkoľvek výhrad.Čo sa týka skôr spomínaných výpadkov signálu,treba si uvedomiť, že frekvencia signálu zo satelitu môže byť ovplyvnená mrakmi, hustým dažďom a snežením,čo sú len zriedkavé situácie.
Tiež sa treba venovať pečlivému nastaveniu paraboly.Nakoľko sa jedná o digitálne vysielanie,kvalita obrazu je na prevažnej väčšine kanálov výborná.
Môžem len doporučiť...


...tiež mám digi tv už rok,práve dnes,nikdy som nemala poruchu ani výpadok a som spokojná,akurát minulý týždeň zrušili Filmbox a ja som ho na vlastnú hrôzu vymazala kompletne z ponuky,pretože jeden deň šlo na tom kanáli HBO..ale inak je fajn...a tak hľadám,či niekto nevie,ako ten kanál dostanem späť, lebo technik už nieje funkčný...
bobino38
11.08.08,11:12
To je hrozné, na Magio žiadne chvály, na digi TV a UPC tak isto nič pozitívne nik nenapíše, človek si nemá z čoho vybrať...otázka znie, čo myslíte, ako to bude ked prejdeme na digitalizovanú TV v r.2012? oplatí sa radšej počkať a nekupovať žiadnu kablovku alebo satelit?
Barbara
11.08.08,11:32
a čo tak pre info , klik: www.skylink.sk (http://www.skylink.sk) , / ale zatiaľ majú v ponuke málo programov/ určite budú rozširovať, keď chcú byť konkurenciaschopní/, aspoň si myslím/.....cez humax HD sat. prijímač je perfektný obraz v LCD telke, minulý týždeň sme to kúpili, karta je za 4000,- sk na 7 mesiacov zadarmo aj české programy,
ronja31
11.08.08,11:55
ahojte tv maniaci, pridavam sa s pozitivnym nazorom na DIGI TV - mame ho zhruba od decembra a s vynimkou niekolkych vypadkov signalu (silne burky) to ide bez problemov, je pravda, ze ked pridaju alebo uberu program zmeni to nastavenie oblubenych skupin, ale ked clovek pozna postup tak si to da do poriadku v celku rychlo. ked sme sa rozhodovali ci UPC alebo DIGI tak nas najviac presvedcila cena - mozno aj preto, ze doma nie sme nejaky tv maniaci a tak ci tak pravidelne pozerame max 10 programov z celej ponuky.
Fero11
11.08.08,12:26
To je hrozné, na Magio žiadne chvály, na digi TV a UPC tak isto nič pozitívne nik nenapíše, človek si nemá z čoho vybrať...otázka znie, čo myslíte, ako to bude ked prejdeme na digitalizovanú TV v r.2012? oplatí sa radšej počkať a nekupovať žiadnu kablovku alebo satelit?Rozhodne doporucim kupit satelit. samozrejme nejaky alternativny stroj a po case sa rozhodnes, aku kartu k nemu (i ked digi ma sparovane karty, ale aj to sa da obist)
Theo
11.08.08,14:44
..


...tiež mám digi tv už rok,práve dnes,nikdy som nemala poruchu ani výpadok a som spokojná,akurát minulý týždeň zrušili Filmbox a ja som ho na vlastnú hrôzu vymazala kompletne z ponuky,pretože jeden deň šlo na tom kanáli HBO..ale inak je fajn...a tak hľadám,či niekto nevie,ako ten kanál dostanem späť, lebo technik už nieje funkčný...

Zatiaľ Filmbox nie je v ponuke.Rokuje sa však o jeho znovuzaradenie.Čiže nie je chyba,ak si tú stanicu vymazala-nejde v Digi nikomu.
pepsikova
12.08.08,20:12
Zatiaľ Filmbox nie je v ponuke.Rokuje sa však o jeho znovuzaradenie.Čiže nie je chyba,ak si tú stanicu vymazala-nejde v Digi nikomu...


..vďaka,si ma ukludnil...bývali tam dosť dobré spomienkové filmy...a mohli by ju dať späť...
pepsikova
12.08.08,20:19
To je hrozné, na Magio žiadne chvály, na digi TV a UPC tak isto nič pozitívne nik nenapíše, človek si nemá z čoho vybrať...otázka znie, čo myslíte, ako to bude ked prejdeme na digitalizovanú TV v r.2012? oplatí sa radšej počkať a nekupovať žiadnu kablovku alebo satelit?..

..no,záleží podľa toho,nakoľko si závislý na telke..ale digi podľa mňa úplne stačí a je to za pár peňazí mesačne,výber je široký z každého žánru..na činžáku máme spoločnú káblovku,ale tam len naše,české,primu a 12 nemeckých kanálov,no a keď neviem nemecky,sú mi na dve veci..vyskúšaj a uvidíš..
bobino38
13.08.08,05:28
..

..no,záleží podľa toho,nakoľko si závislý na telke..ale digi podľa mňa úplne stačí a je to za pár peňazí mesačne,výber je široký z každého žánru..na činžáku máme spoločnú káblovku,ale tam len naše,české,primu a 12 nemeckých kanálov,no a keď neviem nemecky,sú mi na dve veci..vyskúšaj a uvidíš..
...ale ja nechcem skúšať, mne ide o to, že keď už kúpim TV prijímač s 82 cm uhlopriečkou,čo chcem až vtedy keď nabehne celoslovenské vysielanie v digitalnej forme, či už plazmu alebo LCD aby som mal na ňom perfektný obraz, bez výpadkov, s jazykovo zrozumitelnými programami, nemusel zakaždým niekam volať, cenovo výhodný, stabilný.
Fero11
13.08.08,05:50
No neviem ci to tak bude.... Ono kazdy bude chciet vrazit do multiplexu co najviac programov, aby ho to vyslo lacnejsie. Zober si napr. DIGI ci UPC do jedneho transponderu vrypu co najviac programov cca 13-15 + nejake radia a kvalita je potom taka aka je (v tomto threade su aj screenshoty s bitovou rychlostou u jednotlivych providerov, hladaj) na rozdiel napr. od Premiere, ci Canal france a pod. kde maju na jednom TP cca 8 kanalov.
Keby radsej digi a upc ubralo par nepotrebnych kanalov, alebo si prenajali 1-2 TP naviac, hned by bol obraz ovela kvalitnejsi bitovy tok by sa zvysil, ale preco by to mali robit ved slovakom staci aj taka kvalita , fuuuuj
bobino38
13.08.08,06:13
...ved práve, čakam, kym sa to celé spustí, aby som sa vedel rozhodnúť čo bude pre kvalitu obrazu to najlepšie, už keď mám vraziť nejaké prachy do telky, tak nech tám mám obraz na ktorý sa dá kukať.
Fero11
13.08.08,08:29
Myslim, ze telky (LCD/plazma) bez DVB-T tunera sa uz ani nebudu predavat, odporucil by som este chvilu pockat kym pojdu dole s cenamy FULL HD (1920x1080) a potom kupit toto. Ma to buducnost, ale nie zas a taku, pretoze vyvojari, stale pracuju a uz pomaly zacina oled technologia, ale nepredbiehajme.
Ak si precitate nieco o Super Hi-Vision 7680 x 4320 pixelov http://clanky.katalog-monitorov.sk/zobrazovacie-technologie/2758-super-hi-vision-nastupca-hd-rozlisenia/ tak zase sa rozhodnete este pockat a tak to pojde do nekonecna
Dada
13.08.08,08:44
ahojte tv maniaci, pridavam sa s pozitivnym nazorom na DIGI TV - mame ho zhruba od decembra a s vynimkou niekolkych vypadkov signalu (silne burky) to ide bez problemov, je pravda, ze ked pridaju alebo uberu program zmeni to nastavenie oblubenych skupin, ale ked clovek pozna postup tak si to da do poriadku v celku rychlo. ked sme sa rozhodovali ci UPC alebo DIGI tak nas najviac presvedcila cena - mozno aj preto, ze doma nie sme nejaky tv maniaci a tak ci tak pravidelne pozerame max 10 programov z celej ponuky.

Súhlasím a to rozhadzovanie programov sa dá stopnúť v nastaveniach.
esperoza
27.08.08,23:42
Som s DIGI spokojná, len ma v poslednej dobe začalo rozčuľovať, že minimálne raz do mesiaca nám to rozhádže programy, ktoré máme zoradené tak, ako sme zvyknutí a potom to treba znovu pracne presúvať. A vždy začiatkom mesiaca, nemáme signál zopár hodín. Neviem, či je to normálne alebo čo...


Dada, ak sa nemýlim, tak od DIGI ste dostala satelitný prijímač HUMAX. Tieto to zvyknú robiť. Zabrániť sa tomu dá vypnutím dynamickej aktualizácie kanálov v menu prístroja. Prijímače Hyundai to nerobia, aspoň som o tom ešte nepočul.
janaGT
28.08.08,06:40
Dada, ak sa nemýlim, tak od DIGI ste dostala satelitný prijímač HUMAX. Tieto to zvyknú robiť. Zabrániť sa tomu dá vypnutím dynamickej aktualizácie kanálov v menu prístroja. Prijímače Hyundai to nerobia, aspoň som o tom ešte nepočul.

vieš napísať presný postup, my máme doma taký istý problém
cactus
28.08.08,07:16
Súhlasím a to rozhadzovanie programov sa dá stopnúť v nastaveniach.


Dada, ak sa nemýlim, tak od DIGI ste dostala satelitný prijímač HUMAX. Tieto to zvyknú robiť. Zabrániť sa tomu dá vypnutím dynamickej aktualizácie kanálov v menu prístroja. Prijímače Hyundai to nerobia, aspoň som o tom ešte nepočul.


vieš napísať presný postup, my máme doma taký istý problém
aj ja by som bola vďačná za odpovede na tieto už podané otázky.

Tiež sa mi rozhadzujú programy a to hlavne vtedy, keď Digi pridáva alebo mení kanály. Ako sa to dá nastaviť, pretože už som si nahodila aj do obľúbených a nefunguje to...

A ešte jeden problém, ktorý ale je jedine u jedného kanála a to u STV 1, pri žiadnom inom nie a to, že sa stále obraz rozťahuje a sťahuje, akokeby sa nastavoval na 4:3 a potom zase na 16:9. Veľmi to ruší a majú to viacerí, čo som sa pýtala. Nevie to náhodou niekto ako na to?

Vďaka.
janaGT
28.08.08,07:40
A ešte jeden problém, ktorý ale je jedine u jedného kanála a to u STV 1, pri žiadnom inom nie a to, že sa stále obraz rozťahuje a sťahuje, akokeby sa nastavoval na 4:3 a potom zase na 16:9. Veľmi to ruší a majú to viacerí, čo som sa pýtala. Nevie to náhodou niekto ako na to?

Vďaka.

tento problém máme aj my
janaGT
29.08.08,11:57
Dada, ak sa nemýlim, tak od DIGI ste dostala satelitný prijímač HUMAX. Tieto to zvyknú robiť. Zabrániť sa tomu dá vypnutím dynamickej aktualizácie kanálov v menu prístroja. Prijímače Hyundai to nerobia, aspoň som o tom ešte nepočul.

prezradíš nám ten postup?
cactus
29.08.08,12:14
prezradíš nám ten postup?

Už som na to prišla

Pôjdeš do menu.
Nastavíš sa na preferencie.
Potom dáš rôzne nastavenia.
Ukáže sa ti aj dynamická aktualizácia a potom dáš vypnôť.

A je to...... hurá, objavenie Ameriky!

Ďakujem esperoza.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
cactus
29.08.08,12:18
A ešte by som mala otázku, či náhodou už niekto nevie, prečo máme na DIGI 2x AXN a zrušili nám FILM BOX?
janaGT
30.08.08,16:58
Už som na to prišla

Pôjdeš do menu.
Nastavíš sa na preferencie.
Potom dáš rôzne nastavenia.
Ukáže sa ti aj dynamická aktualizácia a potom dáš vypnôť.

A je to...... hurá, objavenie Ameriky!

Ďakujem esperoza.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
si šikula, už som to tak urobila, dúfam, že to pomôže!
maurik
10.09.08,22:27
program filmbox nevysiela digi tv zrusila jeho vysielanie povedia ti to aj na infolinke...v pripade otazok digi tv a ostatnych montazach a servisoch satelitov ma kontaktujte na icq: 247455415 poradim, navrhnem riesenie prijmu.
petmar
16.09.08,18:32
Mám taký problém na digi-tv: občas, asi 1x za 2 mesiace, mi nejde poriadne diaľkové ovládanie, iba zblízka cca 0,5-1m od prijmača. Aj teraz posledné 2 dni, vypol som ho od siete, zapol, skúsil nové baterky a nič. Dnes sa to vrátilo a ide normálne. Tieto 2 dno boli daždivé, žeby preto ? Nemá ešte niekto s tým problém ?
petmar
17.09.08,18:48
No už to zase nejde a bude to chyba v ovládači alebo v prijímači. AJ to s stáva. Dúfam že montéri DIGI budú akční.
Viktor75
18.09.08,07:42
Ked prší je kvalita hrozna.Ked je pekne a slnecno(bezvetrie)je to super.ale vtedy nikdy nie som doma.Je to tak trochu na hlavu...
mpca
18.09.08,08:08
Ta (ne)kvalita je preto lebo parabola ktoru davaju je na dve veci. Zafuka vietor a uz sa ohne a signal ide mimo LBNka... Riesili sme to plechovou parabolou z vacsim premerom a kvalitnejsim LBNkom...
A uz je obraz aj v najvacsej burke vporiadku.
tomas67
19.09.08,14:44
My máme digi-tv, ale keď máte nad 94cm uhlopriečku LCD alebo plazmy, tak je nekvalitný obraz, aj keď obraz nastavíte všeliako, my sme kúpili LCD 107 cm uhlopriečku, a obraz je nekvalitný, a preto si ideme dať teraz iný satelit.
Fero11
19.09.08,15:40
No to ti nepomoze, ked si das iny satelit. Pomoze ti ked budes pozerat ine programy, napr. od providera premiere, C+ a pod...
O nieco lepsie by to mohlo byt na CS a Sky linku. Kvalita zavisi hlavne od toho, kolko ma provider na transpondery kanalov, respektive od bitovej rychlosti. A ty aj ked si kupis satelit za 100000 a parabolu s priemerom 2m, tak obraz budes mat rovnaky ako doteraz.
Jedine ako zlepsit obraz je ak sa vratis k mensej uhlopriecke TV a dopoprucujem typ obrazovky CRT (to je ta klasicka TV (elektronka))
Marta 10
30.09.08,06:50
Ja mám problém so zahrievaním Digi boxu. Pri používaní sa mi natoľko zahrieva celý box že mi pravidelne vypadáva karta. Vtedy mi na obrazovku vypíše, že mám neplatnú kartu. Musím ju vytiahnúť z boxu, ochladiť a znovu vložiť. Je to normálne? Robí to tak aj niekomu inému?
Fero11
30.09.08,08:43
Normalne to nieje, box musi byt schopny fungovat nonstop. Ak mas taky problem, obrat sa na technicku podporu "DIGI" nech ti ho pridu vymenit
Barbara
01.10.08,05:08
ahojte chlapci, dobre tomu rozumiem, že keď mám lcd 94 cm, radši digi nie? lebo nebude dobrý obraz? tak potom skylink??? môže byť?:rolleyes:

ďakujem
Fero11
01.10.08,05:52
No sky link ma urcite vacsiu kvalitu ako digi, alebo upc. A ked by som si vyhliadol nejaky LCD/plazmu, tak by som siel do predajne a tam by som si pytal pustit, najprv terestrial analog, potom nejaky slusny DVB-S program (napr. nieco od premiere), potom nejake DVD, dalej DVB-S HDTV a mozno blue ray (a nejake rychle sceny formula, hokej atd..... aby sa ti manzel netazoval, ze nevidi puk, ale 4 kocky :) )
Barbara
01.10.08,06:08
ďakujem ti Fero. a prosím ťa to je jedno, že akú parabolu kúpime? myslím v cm a treba aj k tomu motor, či nemusí byť. a ešte čo k tomu, aby to nesekalo obraz.
m.hladka
01.10.08,06:47
K nám včera osobne prišla pracovníčka UPC, že končí kábelové vysielanie v KE, s ktorým sme boli doteraz nesmierne spokojní a nemali sme v úmysle nič meniť. Budú prechádzať na digi vysielanie, čo má trochu vystrašilo, lebo som s tým nerátala a ani som po tom netúžaila a ani o tom nič neviem. Tak sme nakoniec s manželom súhlasili, ale nie som z toho nadšená. Ak som si tu prečítala pár nazorov a zistila koľko máte s tým problémy, tak ma to ešte viac hnevá, že končí niečo, čo bolo pre mňa vyhovujúce bezporuchové. Vie niekto niečo o tom, že v KE končí UPC vysielanie? Ď.
Fero11
01.10.08,08:44
ďakujem ti Fero. a prosím ťa to je jedno, že akú parabolu kúpime? myslím v cm a treba aj k tomu motor, či nemusí byť. a ešte čo k tomu, aby to nesekalo obraz.
No ak budes pouzivat len kartu sky, pripadne czech link, tak ti motor netreba, ale ak budes chciet pozerat aj nejake ine programy z inych druzic, tak sa motor oplati, respektive viac konvertorov na parabolu a DiSeqC prepinac (t.j. ze mas tych (vulgane povedane valcekov) na parabole viac nasmerovanych na viac druzic).
Parabolu by som odporucil offsetovu aspon 80 cm (60 je dost malo a pri zlych poveter. podmienkach to "moze" vypadavat).
Ak nemas este vobec satelit, tak pred kupou by si sa mala poradit s viac odbornikmi, ze co ti kto a za kolko ponukne
Fero11
01.10.08,08:49
K nám včera osobne prišla pracovníčka UPC, že končí kábelové vysielanie v KE, s ktorým sme boli doteraz nesmierne spokojní a nemali sme v úmysle nič meniť. Budú prechádzať na digi vysielanie, čo má trochu vystrašilo, lebo som s tým nerátala a ani som po tom netúžaila a ani o tom nič neviem. Tak sme nakoniec s manželom súhlasili, ale nie som z toho nadšená. Ak som si tu prečítala pár nazorov a zistila koľko máte s tým problémy, tak ma to ešte viac hnevá, že končí niečo, čo bolo pre mňa vyhovujúce bezporuchové. Vie niekto niečo o tom, že v KE končí UPC vysielanie? Ď.
To prisla nahodou ?? Pretoze keby mali z upc posielat do kazdeho abonenta osobne svojho pracovnika, tak to by asi nezarobili (ak koncia, tak urcite budu posielat pisomne vyrozumenie).
Ked povedala, ze budu prechadzat na digi vysielanie, tak by som sa opytal, ze ci na DVB-T, alebo na DVB-C, lebo ak na DVB-C tak kablovka bezi dalej.
Neodpoviem ti na to ci koncia, alebo nie, lebo niesom z KE
Barbara
01.10.08,08:52
No ak budes pouzivat len kartu sky, pripadne czech link, tak ti motor netreba, ale ak budes chciet pozerat aj nejake ine programy z inych druzic, tak sa motor oplati, respektive viac konvertorov na parabolu a DiSeqC prepinac (t.j. ze mas tych (vulgane povedane valcekov) na parabole viac nasmerovanych na viac druzic).
Parabolu by som odporucil offsetovu aspon 80 cm (60 je dost malo a pri zlych poveter. podmienkach to "moze" vypadavat).
Ak nemas este vobec satelit, tak pred kupou by si sa mala poradit s viac odbornikmi, ze co ti kto a za kolko ponukne


ďakujem a oceňujem
m.hladka
01.10.08,09:48
To prisla nahodou ?? Pretoze keby mali z upc posielat do kazdeho abonenta osobne svojho pracovnika, tak to by asi nezarobili (ak koncia, tak urcite budu posielat pisomne vyrozumenie).
Ked povedala, ze budu prechadzat na digi vysielanie, tak by som sa opytal, ze ci na DVB-T, alebo na DVB-C, lebo ak na DVB-C tak kablovka bezi dalej.
Neodpoviem ti na to ci koncia, alebo nie, lebo niesom z KE

Týka sa to v meste KE a od 1.10.2008 spoločnosť mení poskytovanie retransmisie systémom MMDS a nahradí ho systémom digitálnej MMDS retransmisie. To som opísala, lebo vôbec neviem čo to je. A osobne do 15.10. budú navštevovať všetkých zákazníkov v KE - v priloženom liste pri zmluve, ktorý nám osobne doniesla je takáto informácia.
Fero11
01.10.08,10:07
MMDS - Multichanel Multipoint Distribution System. Tymto systemom kablovy operatory vysielali v miestach kde nebolo mozne tahat kabel a kto si na toto pasmo kupil MMDS antenu, tak to chytal aj on samozrejme, nelegalne (su to podobne antenky ako sito na wifi). No ale preco by mali sluzbu ukoncit ?? Ved sama pises citujem poločnosť mení poskytovanie retransmisie
m.hladka
01.10.08,11:30
Pretože v KE UPC uvádza digitálnu TV Digital MMDS a preto končia s doterajším vysielaním k 30.9. a od 1.10. sme už vypnutý. Nechali nám zatiaľ len 4 programy STV1, 2 Markíza a Joj s mesačným poplatkom ako doteraz na 3 mesiace, potom s novým produktom bude aj nová cena. Ďalej sa v liste píše: "Vážený zákazník, ak do 15.10.2008 nepríjmete ponuku na prechod na digitálnu TV, týmto listom spoločnosť UPC ... k 15.10.2008 odstupuje od zmluvy o pripojení v rozsahu poskytovania služby retransmisie z dôvodu technickej neuskutočntieľnosti poskytovania analógovej služby retransmisie po tomto dátume".
Takže tak sme dopadli.
Lenže ja som nechcela meniť služby, ale inú možnosť nemáme. Mne káblovka vyhovovala, vysolila som za to pred pár rokmi 14 tis.Sk.
Fero11
01.10.08,11:48
Sak kablovka ostava, len sa meni typ vysielania. Na tvojom mieste by som zasiel do zakaznickeho centra UPC a opytal by som sa, ze co a jak