m.hladka
01.10.08,14:41
F. Diky, ano ostava, ale sa meni na digi a to sa mi nepaci. Ď.
mpca
01.10.08,13:03
Pretože v KE UPC uvádza digitálnu TV Digital MMDS a preto končia s doterajším vysielaním k 30.9. a od 1.10. sme už vypnutý. Nechali nám zatiaľ len 4 programy STV1, 2 Markíza a Joj s mesačným poplatkom ako doteraz na 3 mesiace, potom s novým produktom bude aj nová cena. Ďalej sa v liste píše: "Vážený zákazník, ak do 15.10.2008 nepríjmete ponuku na prechod na digitálnu TV, týmto listom spoločnosť UPC ... k 15.10.2008 odstupuje od zmluvy o pripojení v rozsahu poskytovania služby retransmisie z dôvodu technickej neuskutočntieľnosti poskytovania analógovej služby retransmisie po tomto dátume".
Takže tak sme dopadli.
Lenže ja som nechcela meniť služby, ale inú možnosť nemáme. Mne káblovka vyhovovala, vysolila som za to pred pár rokmi 14 tis.Sk.
To je ta "digitalizacia",, jednoducho UPC prestane poskytovat sluzbu "Káblova televízia" a začne poskytovať službu "UPC Digital" v konečnom dôsledku je to vymena starych vysielačov(a co ja viem este coho vsetkeho) za nove. Politika UPC je logicka nebudu prevadzkovat dve "siete" vysielačov ale len novu, preto na moznost bud prijat ponuku alebo zmenit poskytovatela televizneho signalu. Tak mate este 14 dni sa rozhodnut ci ostanete pri UPC alebo prejdete k inemu poskytovatelovi (T-com, Orange, DigiTv, SkyLink,Gital...).
Prajem dobry a vhodny vyber za rozumnu cenu.
Miroslavkas
01.10.08,13:11
My to máme už asi tretí rok a beží to fajn. Príjem je síce len na 80%, lebší sa chytiť nedal, ale necítiť to. V každom okrese sú na to dealeri, ktorí to prídu namontovať a podpisuješ prevzatie a zmluvu až ked všetko nastavia. To znamená, že ak nechytia dobrý príjem, nemusíš to vziať. Pred tými troma rokmi bola tiež taká akcia, že prvé 3 mesiaca zdarma, ale zaviazať sa musíš na jeden rok. Všetko bolo inak zadara. Neklamali, tak to naozaj bolo a ten rok ubehol ako voda. Potom prišli s novou ponukou, že za tých 299,- Sk mesačne poskytnú tzv. duobox, pričom je jedna parabola, ale dva boxi. Jeden box je riadny a druhy iba taka mala škatuľka ako myš na počítač. Na každom televízore pritom môžeš pozerať iný program. Takže sme si to zobrali a je to fajn.
m.hladka
01.10.08,15:22
Ďakujem za vysvetlenie, lebo som bola z toho mimo. Dúfam, že to dobre dopadne. Nikdy som si nemyslela, že sa zapojím do tejto témy. Ešte raz ďakujem.
duves
02.10.08,11:00
No v pondelok to maju prist montovat. Po 3 mesiacoch od objednavky.
Vraj tanier musi mat "vyhlad" na juhozapad. To prečo? nevyznam sa v tom.
bobino38
02.10.08,11:09
...žeby kvôli satelitu?
Fero11
02.10.08,11:23
No v pondelok to maju prist montovat. Po 3 mesiacoch od objednavky.
Vraj tanier musi mat "vyhlad" na juhozapad. To prečo? nevyznam sa v tom.Pretoze, vsetky geostacionarne druzice su nad rovnikom, tak preto na juh a na zapad preto, lebo intelsat je na pozicii 1 stupen zapadne, takze teoreticky staci povedat, vyhlad na juh
duves
02.10.08,14:12
A musi byt priamy vyhlad na oblohu tym smerom? Alebo blok vycnelku domu nevadi?
Fero11
02.10.08,17:51
No ak je v ceste medzi parabolou a druzicou, tak samozrejme vadi, to sa musi vidiet, neda sa to takto povedat, ked to clovek nevidi
Dada
03.10.08,04:44
Idem dávať výpoveď zmluvy k 31.10.08, lebo máme teraz dual a singel chcem zrušiť. Ako je to so SIPOm? Zaplatím posledný krát za október? A zrušia oni SIPO, či ho mám zrušiť ja? Neviete ako to chodí pri rušení zmluvy? Čo všetko sa im vracia a tak? Ďakujem.
Braňo
03.10.08,05:15
Dada, ak myslíš služby verejnosti platené cez SIPO, tak tie platíš za odberné miesto elektrickej energie, nie či sleduješ alebo používaš TV.
arizona
03.10.08,07:21
Idem dávať výpoveď zmluvy k 31.10.08, lebo máme teraz dual a singel chcem zrušiť. Ako je to so SIPOm? Zaplatím posledný krát za október? A zrušia oni SIPO, či ho mám zrušiť ja? Neviete ako to chodí pri rušení zmluvy? Čo všetko sa im vracia a tak? Ďakujem.

Platba cez SIPO-myslíš zrušenie platby za TV(100 sk)?

Ten poplatok musíš platiť,či máš kábel,alebo vlastnú anténu alebo hocičo iné.:mad:Aj keď bývaš na činžiaku,alebo v RD.
lukas660
03.10.08,08:19
zdravim ta brano,
mam znameho co za 3500 sk preda pristroj aj z tanierom (uplne nove,pristroj ilusion)je to prepalene digi tv,mesacne neplatis nic akurat raz za 2 mesiace musis zadat kody z netu.je to super mam 46 sk+cz programov (take najzaujimavejsie HBO,HBO2,HBO comedy, nova cinema,discovery,viasat explorer,halmark,cinemax)
je to parada kukam do nemoty
Dada
03.10.08,12:31
Nie, nemyslela som služby verejnosti. Myslela som platbu, čo mi SIPOm odchádza za DIGI TV. Veď sme v téme DigiTv. Zaujíma ma, či si to mám sama odhlásiť, či to zrušia oni v DIGI. A všetko okolo výpovede zmluvy s DIGI, ak má niekto takú skúsenosť.
duves
03.10.08,12:49
Nie, nemyslela som služby verejnosti. Myslela som platbu, čo mi SIPOm odchádza za DIGI TV. Veď sme v téme DigiTv. Zaujíma ma, či si to mám sama odhlásiť, či to zrušia oni v DIGI. A všetko okolo výpovede zmluvy s DIGI, ak má niekto takú skúsenosť.
Oni to robia na SIPO? Maju recht. Lebo tak ak nezaplatis komplet sumu na účte, je dotyčny odberatel neplatic: za plyn, za rohlas, Tv....atd atd.

Vyzvu na inkaso riesi vzdy ten, co si uplatnuje pohladavku. Na ustredi pošty by na tvoju vyzvu nik nereagoval.
Theo
03.10.08,15:11
Nie, nemyslela som služby verejnosti. Myslela som platbu, čo mi SIPOm odchádza za DIGI TV. Veď sme v téme DigiTv. Zaujíma ma, či si to mám sama odhlásiť, či to zrušia oni v DIGI. A všetko okolo výpovede zmluvy s DIGI, ak má niekto takú skúsenosť.

Aj odísť z Digi je trochu problém.Skúsim v skratke:1,treba poslať výpoveď zmluvy s Digi Sk.Doba výpovede začína plynúť prvý deň po nasledujúcom mesiaci.Je samozrejme lepšie dať výpoveď doporučene./ináč sa budú naťahovať s termínom atď.../Od digi má prísť do skončenia zmluvy akceptácia výpovede./Zatial sa nič nedeje-pozeráš ďalej/Po nedefinovateľnej dobe príde list v ktorao oznámia,kde a kedy máš odovzdať komplet set ./Teda aj parabolu,LNB,prijímač-kábel asi nepýtajú/Kačký deň od uplynutia mesačnej výpovede do odovzdania kompletu pozeráš už bez platenia!Ono ti nič nezrušia-musíš sama zrušiť platby.Výpoveď bez sankcií je možná vtedy,ak doba od uzavretia zmluvy dosiahla 1 rok a viac.
Fero11
03.10.08,19:19
Aj odísť z Digi je trochu problém.Skúsim v skratke:1,treba poslať výpoveď zmluvy s Digi Sk.Doba výpovede začína plynúť prvý deň po nasledujúcom mesiaci.Je samozrejme lepšie dať výpoveď doporučene./ináč sa budú naťahovať s termínom atď.../Od digi má prísť do skončenia zmluvy akceptácia výpovede./Zatial sa nič nedeje-pozeráš ďalej/Po nedefinovateľnej dobe príde list v ktorao oznámia,kde a kedy máš odovzdať komplet set ./Teda aj parabolu,LNB,prijímač-kábel asi nepýtajú/Kačký deň od uplynutia mesačnej výpovede do odovzdania kompletu pozeráš už bez platenia!Ono ti nič nezrušia-musíš sama zrušiť platby.Výpoveď bez sankcií je možná vtedy,ak doba od uzavretia zmluvy dosiahla 1 rok a viac.btw , viem od znamych, ze ak to neposles doporucene, tak ako keby si to ani neposlala ;)
Fero11
03.10.08,19:25
zdravim ta brano,
mam znameho co za 3500 sk preda pristroj aj z tanierom (uplne nove,pristroj ilusion)je to prepalene digi tv,mesacne neplatis nic akurat raz za 2 mesiace musis zadat kody z netu.je to super mam 46 sk+cz programov (take najzaujimavejsie HBO,HBO2,HBO comedy, nova cinema,discovery,viasat explorer,halmark,cinemax)
je to parada kukam do nemotyTo je dnes uz dost bezna vec, az na ten ilusion, pouziva to sice emu, ale o par tyzdnov/mesiacov prejdu na zabezpecenu Nagru3 a ten ilusion mozes pouzivat napr na FTA programy + nejake co este idu v emu a mozno este nieco cez origos karty, ked to ma voec nejaky CI (moc tieto receivery nestudujem)
daduc
05.10.08,14:18
môžeme na digi-tv chytať nový program joj plus ?
Fero11
05.10.08,15:22
zatial nie
cactus
05.10.08,15:33
zatial nie

Fero11, ty si taký zbehlý v týchto veciach, nevieš náhodou kedy DigiTV to spustí?
Fero11
05.10.08,17:46
Tak ze vraj by to malo byt v nasledujucom tyzdni, ale to ja neviem presne :) http://www.parabola.cz/clanky/3279/joj-plus-druhy-program-tv-joj-startuje/
Fero11
05.10.08,18:43
Na astre na pozicii 23,5 vychodne v pakete sky link to ide zatial free (nekodovane) takze kto ma moznost pretocit tak moze sledovat ...
cactus
05.10.08,19:31
Tak ze vraj by to malo byt v nasledujucom tyzdni, ale to ja neviem presne :) http://www.parabola.cz/clanky/3279/joj-plus-druhy-program-tv-joj-startuje/

vďaka za info
Theo
06.10.08,16:54
zdravim ta brano,
mam znameho co za 3500 sk preda pristroj aj z tanierom (uplne nove,pristroj ilusion)je to prepalene digi tv,mesacne neplatis nic akurat raz za 2 mesiace musis zadat kody z netu.je to super mam 46 sk+cz programov (take najzaujimavejsie HBO,HBO2,HBO comedy, nova cinema,discovery,viasat explorer,halmark,cinemax)
je to parada kukam do nemoty

Tak tu by som ťa poprosil-nedávaj tak nahlas najavo,že porušuješ zákon o šírení TV signálu aretransmisijne dohody/má to taký dlhý názov..
Pozeráš a neplatíš de facto pozeráš bez platenia!Tak pozeraj a nevytrubuj-OK?Neznalosť zákona.....
Nič v zlom.
Fero11
06.10.08,18:31
On neporusuje zakon o retransmisii, porusoval by ho vtedy, keby vysielanie, ktore zachyti, siri dalej (opakovany prenos). On len okrada providera (mozno nechtiac, mozno to pouziva na studijne ucely)
duves
07.10.08,04:49
Takže po 3 mesiacoch od objednania sa ozval montér, a to som na ústredí 2x urgoval, že kedy prídu. Vo štvrtok sme boli dohodnutý. Mal prísť včera o 18 hod. Neprišiel. Volám mu (2x ma vypol). Jaj, že on zabudol (možno už sedel na pive). Tak teraz neviem, čo je to za firmu ta digi-tv ( http://sk.digi.tv/ ), že v dnešnej dobe zamestáva takých chmuľov. Nechápem ako sa udržia na trhu práce.
Fero11
07.10.08,06:22
Neviem, ci tyto chlapici (montery) nerobia pre digi na zivnost, takze su sami sebe pani a viem, ze objednavok je vela, ale monterov malo...
BTW digi postupne prechadza na zabezpecenejsi kodovaci system Nagra3 a maju menit aj pristupove karty. Chcem sa opytat, ze ci uz niekomu bola vymenena karta
linko1
07.10.08,06:28
Takže po 3 mesiacoch od objednania sa ozval montér, a to som na ústredí 2x urgoval, že kedy prídu. Vo štvrtok sme boli dohodnutý. Mal prísť včera o 18 hod. Neprišiel. Volám mu (2x ma vypol). Jaj, že on zabudol (možno už sedel na pive). Tak teraz neviem, čo je to za firmu ta digi-tv ( http://sk.digi.tv/ ), že v dnešnej dobe zamestáva takých chmuľov. Nechápem ako sa udržia na trhu práce.

my sme mali digi objednané už od apríla tohto roku, ani po viacerých telef. urgenciách sa nič nedjalo, tak sme si zohnali technika, čo tiež nerád dvíhal telfóny.... proste sila,
ale za menší uplatok nám to namontoval...
takže asi tak to funguje....
proste sila....
fmato
07.10.08,10:48
Ja som bol tiez nahaluzeny na digi tv, urobil som si maly prieskum na nete, zaregistroval som sa u nich a vychadza mi z toho, ze idem od toho a rozmyslam nad skylink.
Osobne skusenosti mam len s volanim na infolinku, kde som sa zaregistroval do poradovnika a tam mi nie celkom privetivym tonom chlapik povedal, ze mi nemozu zarucit ze pridem na rad pred vianocami (!).
Zo sprostredkovanych nformacii amm tolko, ze nemaju moc kvalitny obraz, zvlast u LSD televizorov nic moc, caste vypadky a hlavne dlhe cakacie doby, externi monteri, absolutne ziadna pozitivna zakaznicka podpora a pod...
Takze asi kaslem na nizku cenu a radsej vysolim kesovku za satelitny komplet s kartou skylink jednorazovo...
Theo
07.10.08,13:57
Neviem, ci tyto chlapici (montery) nerobia pre digi na zivnost, takze su sami sebe pani a viem, ze objednavok je vela, ale monterov malo...
BTW digi postupne prechadza na zabezpecenejsi kodovaci system Nagra3 a maju menit aj pristupove karty. Chcem sa opytat, ze ci uz niekomu bola vymenena karta
Áno-robia to na živnosť a za každú montáž dostávajú okolo 2 tis.Je taký,komu nedlhujú nič,ale aj taký,čo nedostal za prácu zaplatené a odstúpil od spolupráce./Hoci pri podpise zmluvy sa zaviazal poskytovať až 5? rokov poskytovať servis-záručný aj pozáručný.
Najprv bola nagra karta biela,tohto roku menili na červeno-biele-modré.Je to aj na N3 ku,ale keďže je nalomený základ nagravision-viď Polsat v Polsku aa aj Premiere aKabel Deutshland-nejako sa nehrnú do výmeny.
Theo
07.10.08,13:59
Ja som bol tiez nahaluzeny na digi tv, urobil som si maly prieskum na nete, zaregistroval som sa u nich a vychadza mi z toho, ze idem od toho a rozmyslam nad skylink.
Osobne skusenosti mam len s volanim na infolinku, kde som sa zaregistroval do poradovnika a tam mi nie celkom privetivym tonom chlapik povedal, ze mi nemozu zarucit ze pridem na rad pred vianocami (!).
Zo sprostredkovanych nformacii amm tolko, ze nemaju moc kvalitny obraz, zvlast u LSD televizorov nic moc, caste vypadky a hlavne dlhe cakacie doby, externi monteri, absolutne ziadna pozitivna zakaznicka podpora a pod...
Takze asi kaslem na nizku cenu a radsej vysolim kesovku za satelitny komplet s kartou skylink jednorazovo...

A so zdielaním karty môžeš pozerať TV program vo dvoch miestnostiach!
Theo
07.10.08,14:01
On neporusuje zakon o retransmisii, porusoval by ho vtedy, keby vysielanie, ktore zachyti, siri dalej (opakovany prenos). On len okrada providera (mozno nechtiac, mozno to pouziva na studijne ucely)
Máš pravdu-ten zákon sa volá nejako inak-a samozrejme len na študijné účely!
Fero11
07.10.08,14:38
Áno-robia to na živnosť a za každú montáž dostávajú okolo 2 tis.Je taký,komu nedlhujú nič,ale aj taký,čo nedostal za prácu zaplatené a odstúpil od spolupráce./Hoci pri podpise zmluvy sa zaviazal poskytovať až 5? rokov poskytovať servis-záručný aj pozáručný.
Najprv bola nagra karta biela,tohto roku menili na červeno-biele-modré.Je to aj na N3 ku,ale keďže je nalomený základ nagravision-viď Polsat v Polsku aa aj Premiere aKabel Deutshland-nejako sa nehrnú do výmeny.Mam taky pocit, ze ta N3 co sa uz vysiela nejaky cas simulcrypt, tak je zabezpecena ako u D+. Polsat premiere a spol, pouzivaju este N2 az pokym nebude mat posledny abonent vymenenu kartu (ako u digi)
Theo
07.10.08,18:00
Mam taky pocit, ze ta N3 co sa uz vysiela nejaky cas simulcrypt, tak je zabezpecena ako u D+. Polsat premiere a spol, pouzivaju este N2 az pokym nebude mat posledny abonent vymenenu kartu (ako u digi)
Ja si myslím,že už je teraz problém s N3.S evocamd sa dá pozerať už teraz Digi+ 1.10. mali začať kódovať v Polsku s nagra3 kou a nespustili to.
/nie som v tomto tak zbehlý-skôr by som sa mal venovať daniam a učtovníctvu,len som od 26.9.na D,tak sa rád po tých číslach poobzerám po inej téme/
Fero11
07.10.08,18:19
No zatial neviem o tom aby to islo cez evocamd (tym digi+ myslis spanielsky D+ ?) a ak by to slo, tak o par dni by to islo vo vsetkych emu.
BTW odkial to mas, ze to ide cez evocamd ??
Theo
08.10.08,16:36
Mám v D aj France kamošov/Poslali fotos z C+ aj Taq.V emu to až také jednoduché nie je!Ale sú aj písomné info,najmä ak sa pozrieš na stranky okolo Koudelskeho.
ANNAP
08.10.08,18:22
konečne funguje JOJ PLUS aj na DIGI-TV, ja sa teším na filmovú klasiku ( Žena za pultom,Doktor z hôr, Dallas atď )
Fero11
08.10.08,18:23
Ake foto ? ja ti mozem poslat foto aj zo sky Digital UK. Sice som nieco pocul o nejakych kartickach, ale po zmene ROM off. No clovek nikdy nevie, kedy sa nieco objavi, ale asi bude chciet zarobit spolocnost na piratskych kartickach, po case to pusti do emu, potom update kariet atd.....ludia si zvyknu na emu, ale stale to nejaky cas 1,2,3 alebo 6 mesiacov nepojde, tak sa radsej rozhodnu pre legalnu cestu
duves
09.10.08,09:29
Takze ja nemozem mat digi tv. Byt, resp vyhlad mam na opacnu stranu nez musi byt otočený tanier. Na to som cakal 3 mesiace. Aby mi to povedali.
Theo
09.10.08,14:37
Takze ja nemozem mat digi tv. Byt, resp vyhlad mam na opacnu stranu nez musi byt otočený tanier. Na to som cakal 3 mesiace. Aby mi to povedali.

Tak to je drsnééé!Ani na strech sa jedna parabola nezmestí?
Theo
09.10.08,14:44
Ake foto ? ja ti mozem poslat foto aj zo sky Digital UK. Sice som nieco pocul o nejakych kartickach, ale po zmene ROM off. No clovek nikdy nevie, kedy sa nieco objavi, ale asi bude chciet zarobit spolocnost na piratskych kartickach, po case to pusti do emu, potom update kariet atd.....ludia si zvyknu na emu, ale stale to nejaky cas 1,2,3 alebo 6 mesiacov nepojde, tak sa radsej rozhodnu pre legalnu cestu

Ale obaja vieme ako to beží aj ako dopadne ,nie?Nie na foto záleží,ale na tom,kto to posielá.A s nimi som pár rokov v Paris študoval..
Samozrejme-s emu N3 zatial nemá zďaleka nič spoločné,A ja ako amatér viem len o nejakých Merlin kartách,ATR bitoch,Mandrake napr.9,2 alebo Ubuntuaj Slax z Linuxu..A niečo podobné..
Čiže je to téma,nie pre mňá a asi to nezaujíma 99% tu radiacích sa poraďákoch.Téma N3 u mňa skončená.
vyr skalny
09.10.08,18:02
To duves: Pri pohlade z okna si si musel vsimnut kde su otocene vsetky taniere a hned by si vedel ci to u teba je mozne zrealizovat, pripadne si dopredu dohodnut - vybavit umiestnenie na strechu ako pise theo. V tomto pripade by som neobvinoval nikoho ze si musel cakat tri mesiace aby ti povedali ze sa to neda.
Fero11
09.10.08,18:14
Ja som sa tiez chcel opytat, to nemas ani jednu stenu v dome, ci v byte na juh ?? Ine je uz ked ti stoji z juznej strany pred domom, ci bytom nejaka prekazka, napr veziak
Trosku inspiracie http://www.helkon.cz/cs/v-prirode-green-sat.html
Fero11
09.10.08,18:16
Ale obaja vieme ako to beží aj ako dopadne ,nie?Nie na foto záleží,ale na tom,kto to posielá.A s nimi som pár rokov v Paris študoval..
Samozrejme-s emu N3 zatial nemá zďaleka nič spoločné,A ja ako amatér viem len o nejakých Merlin kartách,ATR bitoch,Mandrake napr.9,2 alebo Ubuntuaj Slax z Linuxu..A niečo podobné..
Čiže je to téma,nie pre mňá a asi to nezaujíma 99% tu radiacích sa poraďákoch.Téma N3 u mňa skončená.
aj pre mna ;)
duves
10.10.08,06:25
Ja som sa o DVB-S nikdy zvlast nezaujimal. Takze som nevedel, že taniere zvyknu byt len na juznej expozicii. No čo už. Objednal som UPC digitalny signal. V bytovke su rozvody. Len to bude drahsie. Nie 290, ale 490 mesacne.
janaGT
10.10.08,11:41
konečne funguje JOJ PLUS aj na DIGI-TV, ja sa teším na filmovú klasiku ( Žena za pultom,Doktor z hôr, Dallas atď )

u nás nefunguje ... alebo že by sme joj plus nevedeli nájsť?
Paula
10.10.08,11:44
u nás nefunguje ... alebo že by sme joj plus nevedeli nájsť?


Ja som to našla v ponuke pod názvom "Money Chanel"
janaGT
10.10.08,12:35
Ja som to našla v ponuke pod názvom "Money Chanel"
skúsim pohľadať ... ďakujem za info
Theo
10.10.08,12:54
skúsim pohľadať ... ďakujem za info
Keby si nenašlo,čo môže byť,že neni v zozname-choď do MENU-Vyhľadávanie -v uvedených frekvenciach nájdeš 12686 V 27500 3/4 /Je možné že to prvé číslo nie je presne také-rozdiel môže byť 2,3 .Dáš prehľadať frekvencu-iu.Po vyhľadávaní vyjdeš z MENU escape tlačítkom a v zozname VŠETKY tam bude už aj JOJ plus/nie Money ch./
janaGT
10.10.08,16:37
Keby si nenašlo,čo môže byť,že neni v zozname-choď do MENU-Vyhľadávanie -v uvedených frekvenciach nájdeš 12686 V 27500 3/4 /Je možné že to prvé číslo nie je presne také-rozdiel môže byť 2,3 .Dáš prehľadať frekvencu-iu.Po vyhľadávaní vyjdeš z MENU escape tlačítkom a v zozname VŠETKY tam bude už aj JOJ plus/nie Money ch./

nenašla som ponuku vyhľadávanie, avšak keď som išla po programoch, našla som ten money ch.
Theo
11.10.08,17:06
nenašla som ponuku vyhľadávanie, avšak keď som išla po programoch, našla som ten money ch.

A máme novú TV stanicu Sk.Nie je to v ponuke Digi /zatiaľ/ ale dá sa naladiť na 1W,čiže kde vysiela Digi TV./Je to na frek.kde sú TV:Patriot,Nautik.../
Teda:12399 H 28000 7/8 MUSIQ 1 -zatiaľ skúšobne,ale vysiela sa pop music-videoklipy.
Fero11
11.10.08,17:47
Chcem sa opytat, tie receivery na digi niesu blokovane na ine programy, respektive druzice, Ako to bolo u philipsov od UPC.

No je to na druzici Thor3 ale je to uplne blizko intelsatu, takze sa to v pohode chyta a dokonca na thore mam este silnejsi signal jak na intelsate :)
duves
14.10.08,10:26
Kablovka fičí od piatku večera. Co ma prekvapuje a konzultoval som to s kamošom, čo sa vyzna, tak STB (tuner pre kablovy prijem) nema digitalny vystup HDMI. Takto paradoxne je digitalne vysielanie degradovane na analogove.
Ten STB ponukaju tento:
http://i.iinfo.cz/urs/handan_5000_predek-preview-121658385507865.jpg
http://www.digizone.cz/clanky/handan-cv-5000-jednoduchy-kabelovy-stb/
UPC ma v ponuke set top box aj s hardiskom za dalsi mesacny priplatok. Tiež ale absentuje vystup HDMI. Pockam, až bude v ponuke lepší, s HDMI vystupom.
Chobot
14.10.08,11:19
Kablovka fičí od piatku večera. Co ma prekvapuje a konzultoval som to s kamošom, čo sa vyzna, tak STB (tuner pre kablovy prijem) nema digitalny vystup HDMI. Takto paradoxne je digitalne vysielanie degradovane na analogove.
Ten STB ponukaju tento:

http://www.digizone.cz/clanky/handan-cv-5000-jednoduchy-kabelovy-stb/
UPC ma v ponuke set top box aj s hardiskom za dalsi mesacny priplatok. Tiež ale absentuje vystup HDMI. Pockam, až bude v ponuke lepší, s HDMI vystupom.

Nie som si úplne istý, ale nie je digital ako digital. Nemyslím si, že by to degradovalo signál. To, že je digitálny príjem, neznamená, že výstup musí byť tiež digitálny cez HDMI. Digitálny príjem je rovnakej kvality ako analógový (myslím tým riadkovanie), len tým, že je to digitálne, je to ochránené od šumov. Aj z digitálneho signálu máš len analógový výstup vo forme kompozitu, prípadne RGB signálu či S-videa. Výstup HDMI by ti zelešpil kvalitu obrazu.

To je ako u zvuku - analógový zdroj boli MC kazety, digitálny zdroj je CD. Výstup na reprodutory máš ale v oboch prípadoch analógový a nikdy by si nepovedal, že prečo CD prehrávač nemá optický digitálny výstup. Možno ani tak skoro nebudú vyrábať set-top-boxy s HDMI výstupom. Nemá to význam, pokiaľ samotné televízne vysielanie nebude vo FUllHD rozlíšení.
duves
14.10.08,13:18
No set top box s HDMI vystupom som neobjavil. DVD rekordery už maju digitalny vystup HDMI - čo vlastne ale nič nerieši, lebo potrebujeme do DVD rekorderu dostat digitalny signal.
Ak niečo na zaznam videa s komfortom, tak zatial asi toto:
http://www.alza.sk/SK/umax-network-media-tank-d92852.htm
Chobot
14.10.08,13:29
No set top box s HDMI vystupom som neobjavil. DVD rekordery už maju digitalny vystup HDMI - čo vlastne ale nič nerieši, lebo potrebujeme do DVD rekorderu dostat digitalny signal.
Ak niečo na zaznam videa s komfortom, tak zatial asi toto:
http://www.alza.sk/SK/umax-network-media-tank-d92852.htm

Zase ti hovorím - ten signál, čo chytáš z káblovky, je síce digitálny, ale má stále len kvalitu klasického PAL signálu. Nie je to FullHD ani dokonca HD rozlíšenie. Neviem, či nejaká TV stanica vôbec vysiela v HD rozlíšení. Preto HDMI výstup pre TV signál je ti zbytočný.

U DVD prehrávača je to iné - na DVD diskoch je síce ešte PAL norma, ale DVD prehrávač dokáže interpolovať na HD rozlíšenie.


Ale vidím, že ľudia sú z tej digitalizácie úplne zblbnutí - všade chcú digital, aj keď to nie je digital. Pritom pojem "digital" sa používa pre kopec vecí a to si ľudia pletú. Dokonca aj tam sa to používa, kde to s "digitálom" nič spoločníé nemá - DIGI TV.
Fero11
14.10.08,16:19
Chobot
Ak nejaka TV vysiela film z DVD, tak z uplinkovej stanice, cez druzicu sa signal prenasa v digitalnej forme komprimovany v mpeg2 respektive mpeg4 (HDTV), tak po spracovani receiverom prechadza do TV v dig. forme a myslim, ze aj cez scart ide digital (neviem na 100%) analog ide len ak to ide cez klasicku antenu, pretoze v TV je analog. tuner (tie novsie uz su vybavene DVB-T tunerom)
Fero11
14.10.08,16:33
No set top box s HDMI vystupom som neobjavil. DVD rekordery už maju digitalny vystup HDMI - čo vlastne ale nič nerieši, lebo potrebujeme do DVD rekorderu dostat digitalny signal.
Ak niečo na zaznam videa s komfortom, tak zatial asi toto:
http://www.alza.sk/SK/umax-network-media-tank-d92852.htm
Su to sice dost drahe stroje, nad 10000, ale myslim, ze maju buducnost
http://www.abipbox.com/Sk/Default.aspx?CatID=6&groupId=40
pozri hlavne
900HD, 910HD a 9000HD
Take najdolezitejsie info
Maju aj HDMI s HDCP, inak bezia pod OS linux, mozes ho pripojit do PC siete ma to LAN, je tam moznost menit tuner do PCMCIA slotu, jak pre satelit (DVB-S, DVB-S2), terestrial (DVB-T), kablovka (DVB-C). ma to USB, moznost pripojit akekolvek datove zariadenie na zaznam, btw ma to aj externy SATA, 2x CI atd....................... sakra ma to vsetko na co si spomenies, su to stroje buducnosti.
Tym padom mozes DVD rekorder vyhodit :D
vyr skalny
14.10.08,20:02
Samozrejme ze su stanice co vysielaju v HD a samozrejme ze su prijimace s HDMI - aj UPC aj Orange aj Satro maju v ponuke HD programy a k nim aj setboxy s HDMI vystupom. Pri beznom rozliseni je HDMI naozaj zbytocny, rozdiel medzi HDMI a SCART nespoznate. Tiez som bol prekvapeny ako "funguju" upscalery ktore by mali prepocitavat na HD rozlisenie - rozdiel ziadny. Bud HD je alebo nie je, oklamat sa to neda.
duves
15.10.08,04:42
Su to sice dost drahe stroje, nad 10000, ale myslim, ze maju buducnost
http://www.abipbox.com/Sk/Default.aspx?CatID=6&groupId=40
pozri hlavne
900HD, 910HD a 9000HD
Take najdolezitejsie info
Maju aj HDMI s HDCP, inak bezia pod OS linux, mozes ho pripojit do PC siete ma to LAN, je tam moznost menit tuner do PCMCIA slotu, jak pre satelit (DVB-S, DVB-S2), terestrial (DVB-T), kablovka (DVB-C). ma to USB, moznost pripojit akekolvek datove zariadenie na zaznam, btw ma to aj externy SATA, 2x CI atd....................... sakra ma to vsetko na co si spomenies, su to stroje buducnosti.
Tym padom mozes DVD rekorder vyhodit :D
Ano, to vyzera este lepsie! A ma to buducnost.
Chobot
15.10.08,10:05
Chobot
Ak nejaka TV vysiela film z DVD, tak z uplinkovej stanice, cez druzicu sa signal prenasa v digitalnej forme komprimovany v mpeg2 respektive mpeg4 (HDTV), tak po spracovani receiverom prechadza do TV v dig. forme a myslim, ze aj cez scart ide digital (neviem na 100%) analog ide len ak to ide cez klasicku antenu, pretoze v TV je analog. tuner (tie novsie uz su vybavene DVB-T tunerom)

Tak to určite viem, že nie. SCART je kombinovaný konektor, ktorý obsahuje rôzne spoje (video composit, s-video, RGB, audio out - in, ...) ale určite nie digitálny obraz.
duves
16.10.08,06:58
Zase ti hovorím - ten signál, čo chytáš z káblovky, je síce digitálny, ale má stále len kvalitu klasického PAL signálu. Nie je to FullHD ani dokonca HD rozlíšenie. Neviem, či nejaká TV stanica vôbec vysiela v HD rozlíšení. Preto HDMI výstup pre TV signál je ti zbytočný.

U DVD prehrávača je to iné - na DVD diskoch je síce ešte PAL norma, ale DVD prehrávač dokáže interpolovať na HD rozlíšenie.


Ale vidím, že ľudia sú z tej digitalizácie úplne zblbnutí - všade chcú digital, aj keď to nie je digital. Pritom pojem "digital" sa používa pre kopec vecí a to si ľudia pletú. Dokonca aj tam sa to používa, kde to s "digitálom" nič spoločníé nemá - DIGI TV.
No pravda je, že sa za HD a HD full osobne nenahanam. Len chcem mat istotu, že to co mi kablobka privedie cez kabel a tuner spracuje, je na maximum aj na vystupe, teda na obrazovke.
Osobne skor budem riesiť pospajanie PC so STB, mat možnost nahravania - bez kodovania od kablovky. A to co stiahnem do PC, poslat na HDD v set top boxe.
Fero11 dal tip.
ebadka
08.11.08,20:53
ahoj ja mam skusenosti s digi tv .je to naozaj pravda ze za cenu290 sk mozes pozerat az na dvoch tv.ale kazde zhorsenie pocasia sa prejavi na signale.jakmile len troch fuka vietor alebo mrholi a pod. signal vypadne a mi sme bez tv.takze ked je pekne a deti sa hraju vonku tv ide a ked je skaredo a chcu pozerat rozpravky tak maju smolu.a poruchy mozes nahlasovat kolko chces to uz nikoho nezaujma dokonca teraz sme bez signalu uz 3 tyzdne ale nikto s technikou nema cas nam to pris opravit no a platit musis stale
Fero11
09.11.08,05:01
Neviem na 100% lebo som to nikdy nemeral, ale myslim, ze digi davaju parabolu s priemerom cca 70cm. Ak by Ste mali parabolu 80-85 alebo aj viac tak by nemal byt problem aj pri zhorseni poveternostnych podmienok.
Fero11
09.11.08,05:11
No pravda je, že sa za HD a HD full osobne nenahanam. Len chcem mat istotu, že to co mi kablobka privedie cez kabel a tuner spracuje, je na maximum aj na vystupe, teda na obrazovke.
Osobne skor budem riesiť pospajanie PC so STB, mat možnost nahravania - bez kodovania od kablovky. A to co stiahnem do PC, poslat na HDD v set top boxe.
Fero11 dal tip.
vcera som bol svedkom instalacie DVB-C set top boxu v upc kablovke v KE. Technik doniesol masinku, ani som si ju moc neobzeral, takze neviem co to bolo zac, ale viem ze tam je podmieneny pristup a zabudovany modul conax, kde bola pristupova karta.
Pytal som sa ho, ze keby bol TV zo zabudovanym DVB-C tunerom a mal aj rozhranie PCMCIA, pre CAM a mali by sme aj conax (respektive CW modul) tak by stacilo ak by doniesol len pristupovu kartu. Tak odpovedal ze nie, ze to ide len v tejto masinke, teraz neviem ci tomu nerozumel, alebo karta bola sparovana so STB
Theo
09.11.08,09:21
ahoj ja mam skusenosti s digi tv .je to naozaj pravda ze za cenu290 sk mozes pozerat az na dvoch tv.ale kazde zhorsenie pocasia sa prejavi na signale.jakmile len troch fuka vietor alebo mrholi a pod. signal vypadne a mi sme bez tv.takze ked je pekne a deti sa hraju vonku tv ide a ked je skaredo a chcu pozerat rozpravky tak maju smolu.a poruchy mozes nahlasovat kolko chces to uz nikoho nezaujma dokonca teraz sme bez signalu uz 3 tyzdne ale nikto s technikou nema cas nam to pris opravit no a platit musis stale
Ale 3 týždne je veľa...To by naskočilo aj na 60 ke parabole-majmä 11786H
Skôr by som povedal,že parabola sa "pohla"Digi dáva k dualom len parabolu 80cm,čo je málo.O tých technikov škoda rečí a nahlasovanie na 0850xxx je zbytočné.
/Vymenil by som parabolu/
ebadka
10.11.08,17:34
dik za radu ale mi sme uz skusili vsetko .Operator nam cez telefon radil vselico ale nic nepomohlo a dokonca vraj ani nemame narok na nizsiu fakturu lebo nam nemaju ako dokazat ze nem to neozaj neide.Dnes som tam poslala doporuceny dopis tak uvidime co sa stane
Fero11
10.11.08,19:09
No ak by nebol doporuceny, tak namiesto postovej schranky sa da pouzit aj kontajner na smeti (je to to iste).
Ak nemas signal, tak si musi clovek poradit sam, dovody mozu byt. nekvalitny kontakt ako na receivery, tak na konvertore, alebo pohnuta parabola, tam stacia milimetre a uz to nemusi ist.
Takze prekontrolovat, doladit
duves
11.11.08,05:39
vcera som bol svedkom instalacie DVB-C set top boxu v upc kablovke v KE. Technik doniesol masinku, ani som si ju moc neobzeral, takze neviem co to bolo zac, ale viem ze tam je podmieneny pristup a zabudovany modul conax, kde bola pristupova karta.
Pytal som sa ho, ze keby bol TV zo zabudovanym DVB-C tunerom a mal aj rozhranie PCMCIA, pre CAM a mali by sme aj conax (respektive CW modul) tak by stacilo ak by doniesol len pristupovu kartu. Tak odpovedal ze nie, ze to ide len v tejto masinke, teraz neviem ci tomu nerozumel, alebo karta bola sparovana so STB
No ja som instalaciu robil sam, za 0,-Sk:D.
Kablovka ponuka este drahsi set top box, s nahravanim na HDD. No...ale ak to nebude mat vystupy pre PC, resp. ak to bude ukladat kodovane, tak z toho nebude nič.
vrabcek1
11.11.08,06:22
Ja to mám od marca 2008 a som spokojná. Objednala som to telefonicky a čakala som 3mesiace, nakoľko mali hodne požiadavok. Zvuk aj obraz je pekný, ked je búrka tak sa stáva že obraz vypadne a na obrazovke napíše že prerušený prenos ale to sa stáva zriedka. Koniec koncov ked je búrka aj tak neprovokujem zapnutou TV :)). UPS som nemala možno aj z tohto dôvodu neviem porovnať. A v jednej domácnosti to funguje na 2 TV.
verca:o)))
11.11.08,07:10
Cau Brano,

ja s tym mam skusenost, mame Digi TV, uz asi tristvrte roka, platime 290 Sk, mame tam okolo 25 programov a vyuzivame to na dve telky. Je to v pohode, kvalita je ok az na to...ked je zle pocasie (hlavne ked fuka silny vietor) tak nam vypadava obraz, akokeby sa kodoval. Inak sme s tym spokojni, My nemame priplateny ziadny balik, ale je tam dost programov na pozeranie. Nie je v tom ziadny hacik. Tak drzim palce.:)
mpca
11.11.08,08:06
Tak vážený, tý čo máte digi už cca dva roky možete sa tešiť na to že vás digi odpojí :) vážne, teraz po dvoch rokoch nám tvrdia že nemajú zaplatený jeden mesiac (11/2006) tak nás odpojili :) žeby im dochádzali koruny? :D mno už len ísť do banky, požiadať o výpis spred dvoch rokov a obúchať im ho o hlavu. :) Pekný deň.
Miloš+
11.11.08,19:44
Preboha len nemať nič spoločné s touto firmou. Toľko problémov ktoré som mal s ich "službami" neželám nikomu. A nielen ja , ale aj niekoľko mojich známych. Brakové prijímače, nekvalitný obraz a hlavne amaterizmus a neochota ich zamestnancov nemá obdoby.
ebadka
11.12.08,14:46
ahoj tak na ten moj dopis nam sice telefonicky odpovedali ze nam to pridu opraviť a vraj aj fakturu nam upravia ale nic sa nestalo .Do dnes nam digi neide a to uz je 2 mesiace a namiesto upravenej fakturi nam prisla upomienka oni si tam myslia že ja im to zaplatim. Poradte mi neaku lacnu digitalnu tv pretoze ak poziadam o zrusenie zmluvi s digi chcela by som mat uz neaku nahradu.
Fero11
11.12.08,15:20
UPC je na ASTRE 19E je stabilne, nevypadava ani pri zhorsenych poveternostnych podmienkach, staci mensia parabola, len je o nieco drahsie ako digi (nevyhoda je, ze tam nieje, STV2)
Dalsia moznost je SkyLink karta, poplatok je jednorazovy a mas tam vsetky nase TV + ceske verejnopravne a este asi prima, myslim (overit na skylink.sk)
To je od nasich providerov vsetko
existuje este aj nelegalny prijem, ale o tom tu nebudem pisat (ak chces, tak PM)
Činky
19.12.08,09:26
a ak mam signal z Digi tv, bolo by lepsie prepojit ho cez HDMI alebo radsej YPbPr? dakujem za odpoved
bobino38
19.12.08,09:35
a ak mam signal z Digi tv, bolo by lepsie prepojit ho cez HDMI alebo radsej YPbPr? dakujem za odpoved
HDMI
dinko181
19.12.08,10:24
Neviete náhodou či prepojím prijímač Humax II na dva TV prijímače nejako inak ako cez scart? Chcel by som to nejak cez koaxiál. Dá sa to?
petmar
19.12.08,10:29
S Digi-TV mám celkom dobré skúsenosti. Mal som malú poruchu, že diaľkové išlo iba z blízka pri prijímači, pokým sa nezohrialo, potom sa zlepšilo. Keď som zavolal, technik priniesol nový ovládač- o dva dni. Nepomohlo, taksom prijímač zbalil a zaniesol do pobočky, na druhý deň som si prišiel pre nový. Všetko ide OK.
A že signál občas vypadne - no predtým som mal terestiálny príjem oveľa nekvalitnejší... A tu je veľa programov. takže chyby sú v ľuďoch.
funny10
21.12.08,15:19
no my tiež máme Digi a veru už som to veľa krát oľutovala. a hlavne ľudský prístup zo strany firmy je mínus milion bodov. otras ako sa správajú k zákazníkovi. a čo sa týka signálu atd...trošku zafúka vietor a signál je ta tam.... a hlavne čo sa nám stalo nejaký čas dozadu. ak vyberieme kábel zo zástrčky rozhasí nám to všetky nastavené programy. predtým sme vyberali ked sme išli na dlhšie preč z domu, aby sa náhodou niečo nestalo. a od toho istého času sa to stále rozlaďuje, už ani nemáme nervy na to, stále to naprávať.
janomila
21.12.08,15:41
Môj manžel robí technika Digi už dva roky. Momentálne sa rozhodol s tým seknúť. Ono to už vrie dlhšie. Bohužiaľ, táto firma by sa určite do zoznamu serióznych podnikateľských subjektov nedostala. Je akútny nedostatok prístrojov, niekedy aj dva mesiace nedostanú zo skladu ani jeden. Ľuďom, ktorí denno-denne vyvolávajú k nám vrelo odporúčam obrátiť sa na ústredie do Blavy. A tam ich pošlú za technikom alebo dealerom. Ak povedia, že technik nedostal už dlho prístroje, tak ich slušne pošlú do... . Ak máte poruchu, nečudujte sa technikovi, že neskáče od radosti, že k vám má prísť. Jediné, čo za to dostane je 360,- Sk za poruchu od zákazníka, ktoré si môže dať zaplatiť, len ak je to porucha, za ktorú môže zákazník.(napr. zlá manipulácia s prístrojom) Ak príde k poruche, ktorú spôsobilo počasie alebo pokazený prístroj(napr.vyhoretý) nedostane za to ani korunu- ani od zákazníka, ani od Digi. Môj manžel hovorí, že bohužiaľ, ale ja nie som charita. Môžte sa sťažovať na Digi, tí vás odporučia technikovi, a keď im poviete, že nechce prísť, tak vás slušne pošlú do ... . Za tie dva roky sme nikdy nedostali včas zaplatené. Momentálne nemá môj manžel zaplatené faktúry za cca 35 000,- (splatné v októbri). November a december ani nehovorím. Spolu to robí okolo 60 000,-sk. Pani účtovníčka nás informovala, že ani v decembri nebudú vyplatené. Pred Vianocami pekne "ďakujem". To bola posledná kvapka. Takže nech žije Digi- "vzor" pre serióznych a zodpovedných podnikateľov a firmy.:mad:
Činky
21.12.08,19:32
a je lepsi signal cez digitalny satelit ako cez digi tv?
benet1
22.12.08,18:50
Poradi niekto ako mozno vylepsit kvalitu obrazu z digitv aby to bolo ako tak pozeratelne na 42 plazme. a je to vobec mozne.
Fero11
22.12.08,19:25
a je lepsi signal cez digitalny satelit ako cez digi tv?
Myslis signal, alebo kvalitu obrazu ?
Myslim, ze myslis kvalitu obrazu a tvoja otazka je nejak zvlastne polozena, DIGI TV vysiela tiez digitalne, takze sa da tomu tiez povedat, ze to ide cez digitalny satelit (kvalita je rovnaka, bez ohladu na to aky satelit mas doma)
Fero11
22.12.08,19:29
Poradi niekto ako mozno vylepsit kvalitu obrazu z digitv aby to bolo ako tak pozeratelne na 42 plazme. a je to vobec mozne.
Nijako kvalitu nevylepsis, to je ich politika, cim viac programov napchaju na transponder, tym lacnejsi budu mat prenajom, samozrejme sa nepozeraju na to aky je vysledny efekt
btw, ja tiez uvazujem o plazme, bud 40" alebo 42" hovoris, ze sa to neda pozerat ?? Aku konkretne mas ?
benet1
22.12.08,19:40
plazma je panasonic th 42px80ea . myslim si ze je to stroj v pohode , len to digi tv je na h...o.ak to nebudem schopny vyriesit vyskusam ineho operatora.
benet1
22.12.08,19:46
ono pozerat sa to da , v porovnani z lcd je to parada , ale k dokonalosti to ma daleko.
Fero11
23.12.08,07:04
Ja mam zaujem o TH-42PX8E alebo Panasonic TH-42PZ8E. Nechcem tu davat linky do e-shopov, ale ten tvoj ma rozlisenie 1024 x 768 ? Ten co mas ty som nasiel bez 42PX80EA acka za cca 20000Sk oproti tym o ktore mam zaujem, tak je to o viac ako 10 litrov menej (ale tamtie su Full HD) ale predpokladam, ze cim drahsi TV, tym horsi obraz.
Este sa ta opytam, ci mas moznost vyskusat UPC direct, bit rate maju podobny ako digi tv, ale rozlisenie maju dost idiotske.
Najprv som chcel LCD, ale kedze u nas sa DVD ani BR asi nebudu pozerat, tak LCD je nam tiez na h***o. U nas pojde len UPC, digi a skylink
Činky
23.12.08,09:12
tak ja som nasiel najlacnejsi TH-37PX80E za 21 tis a TH-37PX80EA je este o 100 Sk lacnejsi...len teraz neviem aky je v tych 2 modeloch rozdiel...A=antracit, aspon tak som sa niekde docital, ale myslim, ze tam az taky velky rozdiel vo farbe nebude....vcera som ho mal moznost vidiet v obchode a velmi sa mi pacil...oproti Samsungu v rovnakej cene sa mi ten obraz zdal ovela lepsi..mozno to bolo nastavenim, ale v obchode vraveli, ze oni s obrazom nic nerobia, iba pustia to zapoja a pustaju v zakladnom nastaveni...na tom Samsungu bola cierna farba zobrazena skor ako tmavo fialova alebo bordova...dost mi ten odtien vadil, ale ako vravim, bolo to v zakladnom nastaveni, cize mozno by sa s tym dalo nieco robit. takze si ho asi kupim, ale neviem ci nahodou nepojdu po Vianociach ceny dole...co myslite?
benet1
23.12.08,10:22
th-42px8e nieje full hd je to nisia rada od px 80 . to EA by malo znamenat jeseny model respektive vyrobeny na jesen takze oproti E mozno nejake kozmeticke upravy . aspon tak som to niekde cital
benet1
23.12.08,10:38
ak neplanujes BR a tv budes vyuzivat len na digitv a spol. tak potom je ti FULL HD uplne na nic . dokonca v danej chvili je na to zbytocne aj HD REDY.obaz mat kvalitnejsi nebubes skor pojdes s kvalitov dole . jedine ze by niekto vyriesil problem signalu z digitv.
Fero11
23.12.08,11:05
Tak oni tam asi nic riesit z vystupnou bitovou rychlostou nebudu, predpokladam, ze skorej krachnu, lebo su jediny, co idu v Nagra2 co sa da emulovat aj na tych najlacnejsich (uz dokonca aj FTA) receiveroch.
Mna len zaujma hlavne obraz na digi tv, upc skylink. Kedze do pol roka by som mal kupit satelitny receiver DVB-S2 HD, tak ako bude vyzerat na takej telke Full HD rozlisenie, pretoze mam moznost sledovat aj dost vela programov v HD rozliseni
mpca
23.12.08,20:59
fero11 mam skylink kartu, lenze easy.tv twin modul sa mi nedari sfunkcnit na topfielde 7700 hsci,,, poslal som ju na reklamaciu hadam pride do konca roka,,, problem je v tom ze zvuk ide ale obraz nejde,,, :/ napr na joj, ci stv 1,2.....
Fero11
23.12.08,21:08
A co, modul, kartu, ci topfild ?? :)
Sky link bude na tej telke OK, ale jak som pisal, zaujma ma hlavne digi tv a upc direct
mpca
27.12.08,12:11
klavlita digi je tragicka uz pri LCD na notebooku (emulujem:---:o) na tej plazme je to o trosku lepsia (vzdlahom na uhlopriecku a pozorovaciu vzdialenost) asi preto ze ma trochu inu technologiu zobrazovania ale neviem porovnat priamo zo skylink lebo nejde modul.
A topfield je prepojeny cez HDMI a ten humax od DIGI cez SCARTku... tak este to moze "robit rozdiel".

A samotny rozdiel medzi digi a sky som pisal tu.. http://www.porada.sk/t97539-digi-tv-alebo-skylink-na-lcd-tv.html
Slavka Hajcakova
29.01.09,10:37
S touto spoločnosťou si nič nezačínajte ak nechcete dopadnúť ako ja.
Pri zapojení som technikovi musela zaplatiť 800,- Sk aj keď všade vyhlasujú, že zapojenie je zadarmo. Aktiváciu som urobila cez mail lebo jemu vraj nefunkuje mobil. Nakoľko tak nespravil ani neskôr káblovku hneď na druhý deň vypli, takže od 29.10.08 do dnešného dňa káblovka nie je funkčná a teraz sa poťahujeme, pretože mi nafakturovali 38 EUR neviem za čo. Nehovorím o tom, že pri montáži technik vyvŕtal dve diery, o priemere asi 10 cm.
Je to firma kde sa nedovoláte a nikto Vám nepomôže keď máte problém. Sú ústretoví iba keď Vás lapajú.
Theo
29.01.09,17:01
Dovolať sa dá na 0850211112-ale vybaviť sa nedá.
Tých 800,- je za prechod na Dual./Dva prijimače v jednom-za jeden poplatok,ale dvoch miestnostiach- nezávisle na dvoch TV vysielania---ak sa nemýlim.Spojenie Digi s káblovkou nerozumiem?
Fero11
29.01.09,17:12
Nehovorím o tom, že pri montáži technik vyvŕtal dve diery, o priemere asi 10 cm.
:D:D za to by som zobral 1600 Sk asi bolo myslene 10mm
Theo
29.01.09,18:56
:D:D za to by som zobral 1600 Sk asi bolo myslene 10mm
Nevieš,možno že špecialny koaxial./Tých 1600,- je OK.
danka1707
01.02.09,12:17
Mám takýto problém, dnes mi z ničoho nič zasekol obraz, nič nereagovalo, tak som vypla tv, aj digi prijimač potom aj zásuvku
a odvtedy iba tma. Na prijímači svieti iba červené svetielko a štyri čiarky a na nič to nereaguje. Nedá sa ani s ovladačom nič nahodiť, ani priamo na prijímači ...
Theo
01.02.09,18:37
Mám takýto problém, dnes mi z ničoho nič zasekol obraz, nič nereagovalo, tak som vypla tv, aj digi prijimač potom aj zásuvku
a odvtedy iba tma. Na prijímači svieti iba červené svetielko a štyri čiarky a na nič to nereaguje. Nedá sa ani s ovladačom nič nahodiť, ani priamo na prijímači ...
Pravdepodobne odišiel zdroj-napájanie.Je to Humax.alebo Hyundai?Oprava len pár korôa kým prídeu technici z Digi-tak to je doba...
Čiže navrhujem dať opraviť nejakému opravárovi TV-Pozor len na nálepku./Na Humax 1 nie sú...
danka1707
02.02.09,07:31
Pozor na akú nálepku ?
Chobot
02.02.09,11:39
Pozor na akú nálepku ?

Záručnú nálepku - ak ju tam máš a odstrániš ju, strácaš záruku na zariadenie.
Theo
02.02.09,14:59
Záručnú nálepku - ak ju tam máš a odstrániš ju, strácaš záruku na zariadenie.
Veď to je v tom,že NIE!Nakoľko technici sa nezapodievajú kadejakými opravami,prídu pozrieť satelit,len ak majú stroj na výmenu.A to je v terajšej dobe v nedohľadne.Ale sami navrhujú-ak si to chcete dať opraviť-kľudne,na vlastné náklady!V dec.som takto opravil/JA a oprava satelitu!?-nič zložité/2 satelitné receivery-s predbežným súhlasom zástupcov Digi TV/servis!
Čiže-otázka je-vydržím kým príde technik?-alebo si to dám opraviť a pozerám.
/Samozrejme-tú nálepku nie je problém dať po oprave do pôvodneho stavu.:---
michal.balbi
13.03.09,05:52
Dobrý deň,

nemá niekto, prosím Vás, návod na Humax DIGI +II v češtine alebo slovenčine vo formáte PDF alebo aj vo Word-e môže byť...???


Ďakujem
tamaja
14.03.09,10:40
to sľubujú už tri roky
kassiopeia
12.04.09,12:21
dobry den.chcem sa opytat ako sa zadavaju kody do humaxu II z digi.
Fero11
12.04.09,12:32
jak to myslis kody ?? Co nemas kartu ?
kassiopeia
12.04.09,12:44
mam kartu len neviem ako sa zadavaju
Fero11
12.04.09,14:27
No ked mas kartu, tak naco chces zadavat kody. Kody zadavaju ty, ktory nemaju kartu :)
kassiopeia
12.04.09,16:45
moze my niekto poradit preco humaxII nechce brat inu kartu
Fero11
12.04.09,17:30
lebo kazdy primac dodavany od digi je sparovany s kartou (takze karta v inom prijimaci nepojde, takze ani ina karta nejde v tvojom)
Theo
13.04.09,09:45
dobry den.chcem sa opytat ako sa zadavaju kody do humaxu II z digi.
Kody na origoš karty digi pri zmene prichádzajú cez OTA/satelitom poslané na platené karty.Ak máš všetko originál,tak asi meškáš s platbou...
lpopi
13.04.09,14:16
Nedaj si to preboha !
lpopi
13.04.09,14:16
Sú to zdierači
vyr skalny
13.04.09,18:31
Aki zdieraci, pokial viem tak maju stale rovnake ceny s akymi zacinali a nemaju tie debilne "akcie" na zblbnutie ludi ako napr t-com ze cena plati len par mesiacov a potom je uplne ina samozrejme z reklamy ide vyskocit len ta vyhodnejsia a tu druhu nikde nevidis to su myslim naozajstni zdieraci.
Samozrejme kvalita nie je sto percentna ale pre nenarocnych divakov so 70cm CRT TV je to najlepsia alternativa.
mikist
15.04.09,18:55
ja to mam uz asi rok za tu cenu a navyse na dva tv prijimace
Fero11
15.04.09,19:32
sak pockaj nech ti nieco odijde, bud DO, alebo nejaky tuner, tak sa opravy, alebo noveho kusa nedockas (len sa modli aby sa ti nic nepokazilo).
Neviem to zvlastnej skusenosti, ale od znamych
SofiaV
22.04.09,10:50
sak pockaj nech ti nieco odijde, bud DO, alebo nejaky tuner, tak sa opravy, alebo noveho kusa nedockas (len sa modli aby sa ti nic nepokazilo).
Neviem to zvlastnej skusenosti, ale od znamych

Tak toto sa stalo aj nám. Niečo sa v prístroji spálilo a vôbec nejde. Volali sme servis, samozrejme až do Bratislavy, lebo všetky bvližšie k nášmu bydlisku sú zrazu zrušené a tam nám povedali, že budú nás evidovať. Na otázku, kedy to prídu pozrieť odpovedal technik, že nevie. Ale plaitť musíme aj za čierny obraz a vraj si to máme potom vyreklamovať späť za obdobie, kedy nám to nešlo. No snáď nebudem platiť za neposkytnutú službu! Stretli se sa s veľkou neochotou a riešenie je v nedohľadne. Tak im manžel povedal, že hodí prístroj do smetného koša a nech si ho prídu hľadať. Po čase sme našli technika, ale zase nemá aktivované karty, takže sa nič nedeje. Vyzerá to tak že to rušíme a prejdeme na nejakú inú spoločnosť. Fakt buďte radi, pokiaľ vám to funguje. Lebo sú neseriózni.
5703316949
22.04.09,16:33
Digi ma v podstate dobry prijem iked sem tam sa na sekundu rozpada ale nie je to nic vazne .Ja by som sa chcel dozvediet od odbornikov ci ma digi celozivotnu kartu skylink ma
Fero11
22.04.09,18:53
nechapem, co myslis pod pojmom celozivotna karta. Co sa tyka skylinku, tak karta nieje celozivotna. Karta je odblokovana na zakladne programy dozivotne (resp. pokial stanice neukoncia vysielanie) a ostatne programy su platene.
Urcite sa da digi predplatit aj na dlhsiu dobu, ale to by som radsej nerobil
Theo
24.04.09,14:54
Digi ma v podstate dobry prijem iked sem tam sa na sekundu rozpada ale nie je to nic vazne .Ja by som sa chcel dozvediet od odbornikov ci ma digi celozivotnu kartu skylink ma

ANI najväčší optimista v EU by si nepredplatil Digi kartu na viac ako 2 roky!
/Dá sa vopred uhradiť 12 mesiacov.
ucholator
27.04.09,09:34
Digi ma v podstate dobry prijem iked sem tam sa na sekundu rozpada ale nie je to nic vazne .Ja by som sa chcel dozvediet od odbornikov ci ma digi celozivotnu kartu skylink ma
No ja by som to napisal trosku inak.Digi-tv si mysli,ze vsetci pouzivame este TV z uhloprieckou 55 a mensou,pretoze vysielanie v tak malom rozliseni je katastrofa.Urcite mi daju za pravdu ti co vlastnia TV z vecsou uhloprieckou.Obraz je otrasny.
mpca
27.04.09,09:47
V jedndej krcme maju LCD z uhloprieckou 104cm a ked pozerame hokej na stv3 cez digi tak ani puk nevidno :D
Fero11
27.04.09,09:59
my mame doma panas***c viera 107, ale plasmu (LCD sa na upc ani digi fakt nehodi (LCDecka su vyborne na HD ci uz DVB, alebo blue ray)). Preto som vzal plasmu, lebo nasi cumia hlavne na digi a upc, ale momentalne presli na sky/cs link, fakt je tam krajsi obraz (i ked upc a digi sa na plasme v pohode daju pozerat)
Devu
26.05.09,13:55
prosim vas a ma to digi vlastne tu primu alebo nie---- citala som aj historiu zachytila som v 2007 planovanie primy ale nenasla som ci nakoniec je ani cennik platny od teraz v digi to neuvadza ze by mal primu, akurat totiz uvazujem ci sa mam rozhodnut pre skylink alebo digi.... jedine programy ktore budem potrebovat je stv, joj prima markiza.......... dakujem za radu.
Fero11
26.05.09,14:59
skylink
Theo
26.05.09,15:50
Súhlasím s Ferom.Ak chceš pozerať len tie uvedené/aj tak ich budeš mať viac/TV kanály.Je to:kvalitatívne lepšie,vybavenie jednoduchšie,možnosť priplatenia si niekoľkých iných kanálov aj cez net.Stačí jednoduchý sat.prijímač a karta Sky link-pozri aj na ich web.stránku.
jany186
14.06.09,15:40
Zdravim, Ja sa len chcem opitat kde sa zadavaju Kody dakujem :)
Fero11
14.06.09,17:34
1. Ide o to aky mas receiver
2. Ci vobec podporuje emu
3. Je to nelegalne
Theo
15.06.09,15:43
Zdravim, Ja sa len chcem opitat kde sa zadavaju Kody dakujem :)
Keby si sa opýtal a nie opítal,aj by sme povedali...:D
Farkaš
16.06.09,14:07
Máme digi tv už dva roky a sme spokojní. Zo začiatku nás hnevalo, že sme si nastavili programy a po čase to všetko preskočilo späť na továrenské nastavenia. Boli sme z toho na nervy, ale potom sme si na internete našli návod, ako to spraviť, aby programy zostali zakódované tak, ako sme ich chceli mať. Postupovali sme podľa návodu a digi tv už nemá chybu.
janaGT
31.08.09,17:30
funguje cez digi tv aj "tv doma" ?
kero64
31.08.09,17:48
funguje cez digi tv aj "tv doma" ?
Toto je nekompletný zoznam šíriteľov TV-DOMA.
Fero11
31.08.09,18:34
Ja som to dnes skusal susede ladit, hned to naslo a funguje to, ale je to cez emu, nie origos, ale origos by malo tiez fungovat
marco2233
01.09.09,19:37
Ja to pouzivam uz skoro 2 roky a ide to v pohode len mam problem ak su silne burky to vypadava:( ale inak je to OK a za 290SKK mam kopu programov...ale niektore su trosku ine aku u UPC.. napriklad Digi ma Discovery CE... nieje to Discovery ako u UPC na ktory mas aj program :) CE je madarsky i ked pocesteny ale nedrzi sa programu ktory je normalne v programe :) ale inak je to v pohode :)

TV doma som este nenaladil.. nobol cas ale Digi pokial viem ma vysielat aj TV Doma
Theo
02.09.09,15:01
Ja to pouzivam uz skoro 2 roky a ide to v pohode len mam problem ak su silne burky to vypadava:( ale inak je to OK a za 290SKK mam kopu programov...ale niektore su trosku ine aku u UPC.. napriklad Digi ma Discovery CE... nieje to Discovery ako u UPC na ktory mas aj program :) CE je madarsky i ked pocesteny ale nedrzi sa programu ktory je normalne v programe :) ale inak je to v pohode :)

TV doma som este nenaladil.. nobol cas ale Digi pokial viem ma vysielat aj TV Doma

TV Doma /aj iné nové/naladíš na 12531V 23340 3/4
janaGT
04.09.09,06:03
TV Doma /aj iné nové/naladíš na 12531V 23340 3/4
a ako to mám naladiť?
Anja111
04.09.09,15:41
a ako to mám naladiť?
Tak toto by zaujímalo aj mňa...
Aljok
05.09.09,08:55
a ako to mám naladiť?
Citát zo stránky doma.markiza.sk :
Ak ste zákazníkmi spoločnosti Digi TV, odporúčame vám pri vyhľadávaní televízie DOMA spustiť automatické ladenie. Kanál našej televízie sa vám objaví pod identifikáciou DOMA.

http://doma.markiza.sk/clanok-505490-vitajte-doma
Anja111
05.09.09,10:01
Citát zo stránky doma.markiza.sk :
Ak ste zákazníkmi spoločnosti Digi TV, odporúčame vám pri vyhľadávaní televízie DOMA spustiť automatické ladenie. Kanál našej televízie sa vám objaví pod identifikáciou DOMA.

http://doma.markiza.sk/clanok-505490-vitajte-doma
Ďakujem. Idem to vyskúšať...
Fero11
05.09.09,10:39
Bohuzial nevlastnim receiver od spolocnosti digi, ale vo vseobecnosti sa to robi takto.
Treba ist do nastavenia (setup, setting ...), tam vyhladat moznost hladanie kanalov (search channels ....) moze byt manualne, alebo automaticke....
Ak si netrufate na manualne, tak treba vybrat automaticke, predpokladam, ze to prescanuje vsetky transpondery cez ktore vysiela digi.
Ak date manualne, tak doma je na transpondery 310XL.
Parametre pre doma su
Frekvencia: 12531 MHz
Polarizacia: V-Vertikalna
Sym. rychlast: 23340
FEC: 3/4
Anja111
05.09.09,13:35
Citát zo stránky doma.markiza.sk :
Ak ste zákazníkmi spoločnosti Digi TV, odporúčame vám pri vyhľadávaní televízie DOMA spustiť automatické ladenie. Kanál našej televízie sa vám objaví pod identifikáciou DOMA.

http://doma.markiza.sk/clanok-505490-vitajte-doma

Podarilo sa...
janaGT
07.09.09,05:37
a nepoprehadzujú sa mi tým ostatné programy?
Anja111
07.09.09,05:49
a nepoprehadzujú sa mi tým ostatné programy?
Mne sa nepoprehadzovali...
mp4
07.09.09,13:23
ani mne ;)
sbska
30.09.09,12:42
Zdravím.
Som prekvapený, že niekto je spokojný s DIGI TV. Ja som mal DIGI TV viac ako dva a pol roka. Pršalo, bol vietor, mrzlo, televízia prestala fungovať. Veľakrát, napr. na Veľkú noc, prestala fungovať aj bez verta, dažďa. Bolo treba volať na dispečing - v korunách 6 Sk za minútu. Pokazil sa setopbox, technikom zaplatiť 11,95 € - za to, že DIGI TV dáva poondenú rumunské zariadenia. Uznali, že mi neposkytovali službu a že mi dajú kompenzáciu, ale iba na papieri. Sťažoval som sa, posielal reklamácie, ani neodpísali. Budem sa s nimi súdiť. Išiel som na skylink. Jednorázovo zaplatil 235 €, mám - zatial, naladených viac než 3OO programov.
Fero11
30.09.09,13:19
sky a cs link je fajn riesenie, mas moznost jednorazoveho poplatku a zaklad mas potom zadarmo (kde u digi, alebo upc nehrozi, tam musis platit stale) ale samozrejme su aj alternativy doplatit si nejake balicky dalsich programov, ktore nenajdes ani v digi, ani v upc, filmbox/plus/nostalgia ....
freelover
30.09.09,14:18
Mam digi_tv vyše 2 rokov na 2TV.Zatial žiadny važny problem.Akurát ten ich box je nekvalitny a hreje sa.Inak za tie prachy veľka spokojnost.
Myslim že za 290sk nic lepšie nie je.
Sky link nechcem.Su tam programi (SK/CZ) ktore pozerám minimálne (chytim ich aj na antenu) a zvyšok su zahranične oničom.Ked nemám mat discovery,animal planet , spectrum a pod. v reči ktorej rozumiem nech nemám radšej nič.:)
Su tu aj lacnejšie riešenia ale stále hladat kody ma nebavy a len panbožko vie dokedy to pojde.;)
Fero11
30.09.09,16:18
pojde to este dlho, lebo este nikomu nevymenili box a kartu N3 a N2 mozu odpojit pokial bude mat aj posledny abonent vymenenu kartu
sbska
17.10.09,20:47
Mam digi_tv vyše 2 rokov na 2TV.Zatial žiadny važny problem.Akurát ten ich box je nekvalitny a hreje sa.Inak za tie prachy veľka spokojnost.
Myslim že za 290sk nic lepšie nie je.
Sky link nechcem.Su tam programi (SK/CZ) ktore pozerám minimálne (chytim ich aj na antenu) a zvyšok su zahranične oničom.Ked nemám mat discovery,animal planet , spectrum a pod. v reči ktorej rozumiem nech nemám radšej nič.:)
Su tu aj lacnejšie riešenia ale stále hladat kody ma nebavy a len panbožko vie dokedy to pojde.;)
Si prvý a asi jediný, od koho som čítal pochvalu na DIGI TV. Musíš mať echt anténu, ke%d na %nu chytíš Barrandov, Novu cinema atď. Pora%d, potrebujem na chalupu.
smutok
22.10.09,09:44
Aj u nás to ide bez problémov.Máme Digi od apríla 2007.Ten pán čo nám montoval hovoril,že to nepojde,nevedel tam nájsť niektoré programy...:mad:.Týždeň obraz kockoval.Potom sa toho chytil moj milovaný a odvtedy to frčí a fičí:D.Podotýkam manžel je nevidiaci.
jurco286
27.10.09,11:48
ja to mAM UZ 2 ROKY A JE TO VYNIKAJUCE INSTALACIA ZDARMA A MESACNE 290SKK
Fero11
27.10.09,14:13
mimotemy chcem sa opytat, ci sa daju cez receivery digi sledovat (naskenovat) aj free programy mimo providera digi
Theo
27.10.09,17:05
mimotemy chcem sa opytat, ci sa daju cez receivery digi sledovat (naskenovat) aj free programy mimo providera digi

Dajú sa aj s dualnym boxom,aj solo Hyundai.Dokonca aj na Amose 4W,aj H Birde na 13E.Neskúšal som ďalej,ale má to aj nejaké"polohovadlo" to je asi niečo ako usals.
Fero11
27.10.09,17:13
jj dneska som mal prvi raz tento sat doma, videl som tam aj hot bird, aj amos, ale islo mi len o to ci to nieje blokovane na ine kanaly mimo digi a ma to aj DiSeqC. Velmi jednoduche nastavovanie tam je :)
dik
pepsikova
27.10.09,17:32
..ja mám digi dva roky, prednedávnom mala končiť záruka a tak som dala skontrolovať tú mašinku, kartu a všetko mi urobili do druhého dňa..ale to čo tu vy píšete,tomu vôbec nerozumiem..mám kopu programov, aj navyše, príjem dobrý, ale ako sa dá nájsť program, ktorý nie je v balíku, tak tomu teda nerozumiem...
...toto čo píše THEO:..Dajú sa aj s dualnym boxom,aj solo Hyundai.Dokonca aj na Amose 4W,aj H Birde na 13E.Neskúšal som ďalej,ale má to aj nejaké"polohovadlo" to je asi niečo ako usals...
..čo to znamená?..
Fero11
27.10.09,17:46
DIGI sa nachadza na druzici intelsat a nieje tam len digi, ale aj kopec programov napr. canal digital (pre skandinaviu) to je sice na thore, ale ta druzica je tak blizko pri intelsate, ze ich zachytis na jednej pozicii)) a kopec inych solo programov, ktore nepatria pod ziadneho providera (teoreticky)
vid intelsat (http://cz.kingofsat.net/tv-1W.php) a tu je thor (http://cz.kingofsat.net/tv-0.8W.php) to je druzica tesne pri intelsate a pozri kolko je tam programov, sice nieje tam vela volnych, ale da sa....
usals, alebo diseqc je to, ze si mozes kupit motor, natocit na iny satelit, napr hot bird a sledovat programy aj tam, alebo dokupis dalsi LNB a diseqc prepinac ...
pepsikova
27.10.09,21:27
..aha..no, ďakujem ti za vysvetlenie..
jurco286
28.10.09,12:03
jeden moj kamos ma digi a ma i hbo a vsetky ine programy a neplati nic,prepalil cip a hotovo....
Fero11
28.10.09,12:37
to bude asi nejaky super specialista :D:D len dufam, ze mu pri prepalovani toho cipu nevznikla diera :)
Pokial si myslel flashnutie firmweru v roznych FTA -CI receiveroch typu AB-DSR, AZ box ..... tak sorry
Theo
28.10.09,16:45
Prepálenie čip a???Myslím si,že momentálne nie je žiaden sat.rec. v ktorom by prepálenie čipa umožnilo sledovať programy v Nagra2..Zmena FW-tak to je niečo iné:)
koloto
29.10.09,09:55
asi mas slabi signal ked ti seka ,poriadne musi byt uchitena antena
emilia26
02.11.09,16:20
Ahojte, chcela by som sa s vami podelit o jednu super skusenost s Digi TV.Uz som myslela, ze uz budem mat s nimi pokoj, aspon vcera to tak vyzeralo:mee: 13.7. nam prestal fungovat prijimac, tak sme to hned nahlasili telefonicky, bolo nam povedane, ze pride technik.Pravdaze sme si mysleli, ze sa tu ukaze do48 hod. Ozval sa telefonicky po 2 tyzdnoch:D. Nechali sme to tak, pretoze prijimac z nicoho nic zacal zas fungovat. Ale ako na potvoru zas vypadol. Tak som mailom ohlasila poruchu. Manzelovi sa ozvala zenska zo ZV, ze si mame prijimac zaniest do BB na vlastne naklady a ze ona nevie, ci nam daju novy, alebo nam to hned opravia.
A tak sa zacal kolotoc vypisovania si s klientskym centrom DigiTV , mailom vsak to bolo najrychlejsie. Uz som bola taka vytocena, ze som im vypovedala zmluvu a nezaplatila za tie mesiace, co nam Digi nefungovalo. Predsa nebudem platit za nieco, co nefuguje a co nie su schopni opravit.
Pre nich bol problem akceptovat vypoved pekne podpisanu prescenovanu a poslanu mailom. Tak som to nakoniec poslala doporucene postou.
Vcera sme si v schranke nasli list od Digi TV, ze sa ospravedlnuju za vzniknutu situaciu(okrem tej vypovede som poslala aj staznost) a za neskoru odpoved a bla bla bla.Dokonca nam vedenie spolocnosti uznalo kompenzaciu vo vyske 34,40EUR za nefunkcne zariadenie.:confused: no este aby neuznalo! Okrem toho sme dostali vyjadrenie k ukonceniu zmluvy a boli nam ponuknute 3 sposoby, ako vratit zariadenie. A tu zas nastal problem.
Rozhodli sme sa pre prvy sposob, ze si na vlastne naklady zariadenie odinstalujeme a zanesieme dealerovi do ZV(dokonca nam Digi udalo meno a tel.cis. dealera) , rozhodli sme sa pre tento sposob preto, lebo bol bezplatny. Ostatne dva sposoby by nas stali znacnu sumu penazi. Môj manzel pre istotu zavola danemu dealerovi, ze ci to môze doniest a on na to, ze za sumu 7 EUR ako skladovne. Chapete tomu?:mad: Tak zas som napisala mail do Digi, pretoze telef. by som asi nic nevybavila(a oni ma uz poznaju z mailovej komunikacie;)) hned mi odpisali, ze technik si nema pravo uctovat poplatok ak neabsolvuje vyjazd. Tak som zas ja zavolala do ZV tomu dotycnemu dealerovi, ze ked sa mi nepaci, ze si to môzeme zaniest do pobocky do BB, ked sa nam nepaci. Ako sa rychlo dostane zakaznik do role rukojemnika. Tak vidite, ako som sa vcera tesila, ze budeme mat s touto firmou raz a navzdy pokoj, este stale sa budeme s nimi natahovat. Takze ak niekto uvazuje nad ich sluzbami, tak nech si to poriadne rozmysli:rolleyes:
Fero11
02.11.09,16:42
Na tvojom mieste by som sa vykaslal nato. Ved ked chcu, tak nech si pon pridu, ja by som to nikde nikomu nenosil, ani neminal zbytocne cas a peniaze na telefonovanie. Mam znameho, ktory to odhlasil cca pred 1,5 rokom a prijimac a parabolu ma stale doma
mpca
02.11.09,17:01
Pravda je taka ze ani dileri nechu brat spat boxy a paksamenty od digi.... Skuste sa ich opytat ze preco..............
emilia26
02.11.09,17:03
ved to aj tak asi spravime, tiez poznam par ludi, co maju zariadenia uz dlhe mesiace doma a nikomu to nechyba, len sa bojim, ze si akurat vypichnu nas a budu nas obvinovat, ze sme im to nevratili a ohanat sa exekuciou. Tiez som take nieco citala myslim na staznosti.sme.sk
rybka7826
04.11.09,16:12
Ahojte,
pripájam sa do diskusie. Problém ako taký so samotným vysielanim nemam, aj ked som si pred rokom presne na Silvestra s nimi dost uzila, ale kedze technik bol ochotny, prisiel mi na Silvestra vymenit tu "skrinku" a sam mi povedal, ze bola ista seria chybna - naco by ale DIGI o tom svojich klientov informovalo. Absolutne ich netrapilo, ze technik by prisiel az o 2t.....
Teraz sa ale s nimi natahujem uz dobre 3 tyzdne ohladom faktury za tento mesiac, ktoru som jednoducho nedostala. 3x som tam volala a 3 rozni operatori mi povedali nieco ine - ze najprv faktura zaslana bola, potom ze nie a mam este pockat a nakoniec ze mam zaplatit aj bez nej. TO som tej babe povedala, ze ci aj ona plati za nieco, ked nema blocek alebo fakturu, tak na to nereagovala. Nie som ochotna platit (aj ked to by problem nebol) za nieco, ked predsa nemam k tomu podklad a tym je ich faktura. Okrem telefonatov som im uz 2x pisala aj poziadavku mailom na opakovane zaslanie faktury a do dnesneho dna nic a vraj je splatnost 6.11. Neviete mi poradit v tejto veci? Podat staznost, reklamaciu, cakat ci zaplatit?
Theo
04.11.09,16:55
Podat staznost, reklamaciu, cakat ci zaplatit?[/QUOTE]

Obávam sa,že zaplatiť je to správne riešenie.
emilia26
06.11.09,13:07
pockaj si na upomienku,mne ju poslali, ale ja som nezaplatila, pretoze mne nic nefungovalo. k tej upomienke ti poslu fakturu. Darmo budes vyvolavat a pisat, hovorim z vlastnej skusenosti, tolko energie ma to stalo. maju tam strasny bordel:-(
sbska
21.12.09,14:06
Zdravím. K tejto problematike som tu už písal. Ja som mal s nimi tiež veľké opletačky, aj na Telekomunikačný úrad som písal. Nič nepomohlo. Sľubovali, sľubovali, ale nič nesplnili. Idem ich žalovať za trestný čin podvodu. Iné nie sú hodni. Teraz mám skype, mám množstvo programov, zariadenie je moje, nieč mesačne neplatím. Pošli podnet na Telekomunikačný úrad SR.
Fero11
21.12.09,14:11
a co chytas na skype ? :)
misoft
21.12.09,16:15
sbska nepochopili podstatu. Pletie si digitálny príjem zo satelitu cez digi s voip komunikáciou po sieti. A tiež sa veľmi mýli. To že má "množstvo programov" a "nič mesačne neplatím", tak to strelil poriadnu hlúposť. Množstvo programov môže mať, pretože mu to poskytol provider (ktorý za to platí!), a že nič mesačne neplatím - to znamená, že je na sieti na niekoho pripojený cez WiFi a kradne.
Takže sbska: prestaň trepať voloviny, nič nie je zadarmo - pokiaľ však máš pripojenie na sieť zadarmo - mohol by som konštatovať, že si zlodej (prepáč, ak to tak nie je, ale z tvojho popisu to jednoznačne vyplýva!)

Ja tiež mám káblovku :D, na nej 40 programov, platím si za to. Taktiež mám IPTV (ďaľších 20 programov, okrem tých ktoré mám na káblovke), za ktoré neplatím (poskytuje provider), ale platím si pripojenie - teda to nie je zadarmo.
Mám aj Skype - tiež v rámci pripojenia na sieť. A tiež aj mobil - za ten platím.
Fero11
21.12.09,16:21
Niektore platby za sluzby sa daju velmi jednoducho obist, ale o tom tu nemozeme diskutovat
:)
misoft
21.12.09,16:29
Máš pravdu! On si tu jednoducho pletie hrušky s jablkami :Dmimotemy
Fero11
21.12.09,19:03
to bol ten lepsi pripad .... skor si pletie hrusky s traktorom :)
misoft
22.12.09,00:45
Super! Boduješ!
Dazdo
05.01.10,10:53
Ahojte všetci, mám digi tv..všade čítam, že môžem použiť nejaké kody na stanice ale ja tie kody mam ale neviem ako ich zadať..do príjimača??alebo na aké kanály..ak tu je niekto taký tak mi prosím pomôžte..budem vám zaviazaný...
bobino38
05.01.10,11:50
Ahojte všetci, mám digi tv..všade čítam, že môžem použiť nejaké kody na stanice ale ja tie kody mam ale neviem ako ich zadať..do príjimača??alebo na aké kanály..ak tu je niekto taký tak mi prosím pomôžte..budem vám zaviazaný...
také veci sa tu neriešia...skús warez fóra...
Fero11
05.01.10,11:51
Ak mas digi oficialne, tak tie kody su ti nanic. Ak chces prijimat digi neoficialne, tak si kup nejaky lacny receiver (myslim si, ze jeden z najlacnejsich je opticum 4060cx a vie aj uni citacku) a preflashovanim firmwaru budes mat k dispozicii aj emulaciu Nagra2 sytemu.
Az potom sa mozes pytat ako mam zadavat kody
Taserda
07.01.10,23:09
Zdravím. K tejto problematike som tu už písal. Ja som mal s nimi tiež veľké opletačky, aj na Telekomunikačný úrad som písal. Nič nepomohlo. Sľubovali, sľubovali, ale nič nesplnili. Idem ich žalovať za trestný čin podvodu. Iné nie sú hodni. Teraz mám skype, mám množstvo programov, zariadenie je moje, nieč mesačne neplatím. Pošli podnet na Telekomunikačný úrad SR.
(Teraz mám skype, mám množstvo programov, zariadenie je moje, nieč mesačne neplatím.)Nie nahodou SKYLINK?
Theo
08.01.10,17:36
Sky link v pohode...
petmar
09.01.10,17:51
Napíšem moju včerajšiu skúsenosť - DOBRÚ !
Pokazil sa mi prijímač k digi-tv (elektrikári cvičili so sieťou). Volal som do pobočky. Povedali, aby som priniesol prijímač medzi 8-9 hodinou, vtedy je tam technik tak ho buď opraví alebo mi dajú nový. A TAK AJ BOLO-opravil . Večer už rodina pozerala.
Keby som mal vlastný prijímač, môžem kupovať nový z vlastného vrecka... Pre úplnosť- najprv som volal na zákaznícku linku (neodporúčam), sú tam nejaké vynervované hlúpučké dievočky, tam mi povedala, že oprava bude trvať 30 dní, výjazd technika tuším 7€ a podobné drísty,,, našťastie nemám ďaleko do pobočky.
Fero11
09.01.10,18:01
vymenil poistku :)
petmar
10.01.10,07:34
vymenil poistku :)

To pochybujem, lebo v ňom bolo počuť nejaké cyklické klepkanie a blikala aj LED-ka pre druhý TV prijímač. Poistka ale nie je zvonku prístupná a odblombovať nemôžem
Milas265
13.06.10,20:12
Šak ..vymenil poistku na tom šitovom prímači...:D
PanStres
14.06.10,19:13
Mali sme doma digi ale nepáčila sa nám kvalita obrazu bola taká kocková. Tak sme presedlali na Sky-link a ten má peknéjší a čistejší obraz. Takže odporúčam Skylink
chovan.j
02.07.10,14:28
Ja by som Ti odporučil sa s digi ani nezaoberať mal som od nich zariadenie niečo vyše roka ani po niekolkých urgenciách neboli schopní mi ho opraviť tak som s nimi zmluvu jednoducho zrušil a čudeňuj sa svete zariadenie som si demontoval sám a musel som im platiť ešte poplatok digi nikdy
Deiky
03.07.10,08:32
Bohuzial digi nevysiela v takej kvalite ako skylink. Pre kvalitny obraz na digi TV potrebujete 80ku parabolu na skylink vám staci 60tka a je obraz 99%. V pripade digy by te na 60ku parabolu tazkonieco chytili v dobrej kvalite..
Fero11
03.07.10,13:39
Musim podotknut, ze co sa tyka kvality obrazu nieje zavisle na velkosti paraboly. Od velkosti paraboly je zavisla kvalita a uroven signalu.
Kvalita obrazu zavisi hlavne od zdroja signalu (z coho je vysielane (VHS kazeta, DVD, HD kamera ....)) a dalej od sirky pasma transponderu, t.j. transponder ma napr. kapacitu 30 Mbps a sat. provider chce zaradit do svojej ponuky co najviac programov, tak umiestni na jeden transponder (TP) 14 kanalov, potom na jeden kanal vyjde kapacita cca 2,14 Mbps co je moc malo a vtedy je vidiet nekvalitu obrazu.
Iny bohaty provider si moze dovolit prenajat viac TP a na TP umiestni len 6 kanalov a vtedy na jeden kanal pripada 5 Mbps a to je uz celkom slusne a da sa to pozerat aj na vacsich obrazovkach.
Taserda
04.07.10,05:45
Musim podotknut, ze co sa tyka kvality obrazu nieje zavisle na velkosti paraboly. Od velkosti paraboly je zavisla kvalita a uroven signalu.
Kvalita obrazu zavisi hlavne od zdroja signalu (z coho je vysielane (VHS kazeta, DVD, HD kamera ....)) a dalej od sirky pasma transponderu, t.j. transponder ma napr. kapacitu 30 Mbps a sat. provider chce zaradit do svojej ponuky co najviac programov, tak umiestni na jeden transponder (TP) 14 kanalov, potom na jeden kanal vyjde kapacita cca 2,14 Mbps co je moc malo a vtedy je vidiet nekvalitu obrazu.
Iny bohaty provider si moze dovolit prenajat viac TP a na TP umiestni len 6 kanalov a vtedy na jeden kanal pripada 5 Mbps a to je uz celkom slusne a da sa to pozerat aj na vacsich obrazovkach.
Doplním to -ak sa vysiela v DVB-S2 tak sa na TP toho vojde viac bez ujmi na kvalite a použitý je kodek H264.Na danom TP môže byť viac SD staníc s vysokým dátovým tokom(vyšší d.tok je vetšia kvalita),ale tieto SD stanice sa dajú sledovať iba v HD sat.prijímačoch (vedia pracovať s kodekom H264).
Fero11
05.07.10,15:12
ano mas pravdu, ale nechcel som tu uz rozpisovat DVB-S2. No este aj ja ta trochu poopravim

ale tieto SD stanice sa dajú sledovať iba v HD sat.prijímačoch (vedia pracovať s kodekom H264).
Ja mam napr. DVB-S a mozem sledovat aj H264. Je to zavisle od procesora v prijimaci ci dokaze spracovat len mpeg2, alebo aj h264
KEJKA
16.08.10,15:50
Ja by som Ti odporučil sa s digi ani nezaoberať mal som od nich zariadenie niečo vyše roka ani po niekolkých urgenciách neboli schopní mi ho opraviť tak som s nimi zmluvu jednoducho zrušil a čudeňuj sa svete zariadenie som si demontoval sám a musel som im platiť ešte poplatok digi nikdy

som naštvaná na DIGI. Stále sa kazí to zariadenie. Príde technik, skonštatuje, že je nefunkčná a vymení - vraj všetko pre spokojnosť zákazníka. Odíde, obraz je krásny, super, zvuk, nadšenie v rodine.............
na druhý deň sa ten šit nezapne, akoby zoskratoval, na obrazovke len "no signal". Znova príde opravár, znova skonštatuje...vymení, nastaví, odíde.
to je v priebehu 2 týždňov tretia šitova skrinka, manžel si však nedá povedať, ja by som im to už vrátila a skončila zmluvu............
na druhej strane - kde môže byť problém, že sa to takto pokazí?
Fero11
16.08.10,18:17
no signal, znamena, ze nieje signal .....
1. moze byt vychylena parabola
2. Problem s LNB
3. Skontrolovat F-konektory (prip. poskodeny koaxial)
-----------
To vlastne nieje ani tvoj problem aka je chyba, ale technik by to mal skontrolovat a zabezpecit, aby to fungovalo.
Povedz mu, ze na buduce ak pride, tak nech si donesie aj trinastku :) na odmontovanie paraboly (ze s digi koncis)
220870
17.08.10,14:25
Plánujem tiež nový staelit.Poradte tý čo máte skúsenosti s príjmom sat tv staníc , ktorý sú dobrý kde nie sú problémy,čo kúpiť Sky link,digi tv (na to moc ľudí nadáva),našiel som aj nejaký digital TV http://www.digital-tv.sk/aka-je-programova-ponuka/ dá sa na Slovensku naladiť aj niečo iné? kvalitné ?dakujem za každý názor.
tibor.
17.08.10,15:34
pri takejto volbe by som sa spytal miestneho cloveka co robi s antenami na dvb-t.
na zapadnom slovensku sa daju primimat 2 ceske, 1 slovensky a nejake rakuske multiplexy.
Takze momentalne je to asi 15 SK/CZ stanic na x-prijimacov bez dalsich investicii.
Fero11
17.08.10,16:09
Plánujem tiež nový staelit.Poradte tý čo máte skúsenosti s príjmom sat tv staníc , ktorý sú dobrý kde nie sú problémy,čo kúpiť Sky link,digi tv (na to moc ľudí nadáva),našiel som aj nejaký digital TV http://www.digital-tv.sk/aka-je-programova-ponuka/ dá sa na Slovensku naladiť aj niečo iné? kvalitné ?dakujem za každý názor.
Zavisi to od toho o co mas zaujem.
Ak ti stacia zakladne slovenske TV, tak ti staci TV s DVB-T tunerom (v dnesnej dobe uz takmer kazdy TV ma zabudovany DVB-T tuner).
Ako uz pisal tibor ak si v blizkosti hranic s inym statom, tak mozes zachytit aj signal od nich a programova ponuka sa ti rozsiri o dalsie TV stanice.
Ak mas zaujem aj o ine TV stanice, tak jednoznacne satelit a kartu (sky/cs link). Pri tychto kartach platis jednorazovy poplatok a mas zakladne cz/sk programy. Samozrejme mozes mat aj nejake premiove programy, ale tam uz platis poplatky.
Dalsie moznosti su: UPC, DIGI TV a MAGIO, pri tychto sluzbach si abonent.
Este je moznost IPTV, ale ziada sa aby si mal rychle internetove pripojenie.
To su len moznosti a ty si uz musis sam vybrat .....
Samozrejme mozes s nami dalej konzultovat, mozno budes mat zaujem aj o ine TV stanice atd .... Na tejto stranke http://www.lyngsat.com/ mas komplet zoznam stanic, ktore sa vysielaju cez satelit
TSilvo
23.09.10,22:14
Zdravim.. je tu niekto technickejsie zdatnejsi, co by mi vedel pomoct s digi..? mam antenu aj prijimac, karta expirovala.. moje ICQ: 216426910, alebo skype: TSilvo. Dakujem
KEJKA
24.09.10,05:18
som naštvaná na DIGI. Stále sa kazí to zariadenie. Príde technik, skonštatuje, že je nefunkčná a vymení - vraj všetko pre spokojnosť zákazníka. Odíde, obraz je krásny, super, zvuk, nadšenie v rodine.............
na druhý deň sa ten šit nezapne, akoby zoskratoval, na obrazovke len "no signal". Znova príde opravár, znova skonštatuje...vymení, nastaví, odíde.
to je v priebehu 2 týždňov tretia šitova skrinka, manžel si však nedá povedať, ja by som im to už vrátila a skončila zmluvu............
na druhej strane - kde môže byť problém, že sa to takto pokazí?


no signal, znamena, ze nieje signal .....
1. moze byt vychylena parabola
2. Problem s LNB
3. Skontrolovat F-konektory (prip. poskodeny koaxial)
-----------
To vlastne nieje ani tvoj problem aka je chyba, ale technik by to mal skontrolovat a zabezpecit, aby to fungovalo.
Povedz mu, ze na buduce ak pride, tak nech si donesie aj trinastku :) na odmontovanie paraboly (ze s digi koncis)
tak nejako podľa rady som aj postupovala. Tvárila som sa, že najlepšie odmontovať celé...............
totiž celá chyba bola v tom, že digiskrinka zoskratovala, aj ako technicky antitalent som si všimla, že kontrolka nesvieti a teda signal nemôže byť.
Chlapík odišiel a na 4.pokus miesto pôvodneho chrániča /?/, ochrany 10A/?/ doniesol 24-ku.
Vtip bol vraj v kolísavosti prúdu, ktorý v BA sa zmestí do tých 10, ale na dedinách je to viac. Odvtedy DIGI funguje, aj ked včera večer trochu blbol obraz, ale to viem, že musím skontrolovať, či nahodou nejaký konár nezavadzia pred parabolou.
Fero11
24.09.10,15:46
Zdravim.. je tu niekto technickejsie zdatnejsi, co by mi vedel pomoct s digi..? mam antenu aj prijimac, karta expirovala.. moje ICQ: 216426910, alebo skype: TSilvo. Dakujem
Co ti uz mi pomozeme.......?
Ak ti to pise, tak to znamena, ze karte vyprsala platnost.
To by si mal kontaktovat digi
TSilvo
24.09.10,17:59
ale ja za taku sprostost, ako je digi nechcem platit.. ved nagra3 je prelomena..
Fero11
25.09.10,10:34
ale ja za taku sprostost, ako je digi nechcem platit.. ved nagra3 je prelomena..
No nikto ta nenuti aby si platil
S tou N3 to si ako na to prisiel, alebo kde si to cital ?? To je dobra haluz o to sa uz ani nikto nesnazi aby bola N3 hacknuta (podla mna hacknuta je , ale non public)
pepsikova
09.10.10,01:34
...mám digi a k tomu prípojku na 2 TV..jedna je v telke a fičí krásne a tá druhá je len kábel s takou smiešnou koncovkou, čo vyzerá ako myš na pc..podľa návodu sa tá myš s káblom mala doviesť k druhému TV,a ten by mal už vysielať aj signál zo satelitu digi...ale tá myš nie je pripojená k druhej telke,len leží vedľa,pripojená len na ten originálkábel-ale signál nie je...servisný technik povedal, že tak to má byť,lenže vtedy sme druhú telku nemali, tak sa to neodskúšalo a teraz to nejde a ani servisák sa sem neponáhľa, vraj, keď bude mať čas...ako mám druhú telku pripojiť na to digi?...
Fero11
09.10.10,04:58
bohuzial nevidel som nikdy box od digi (chvalabohu :) ) ale ta myska nieje nic ine ako predlzeny snimac na dialkove ovladanie k druhemu tuneru co je v boxe. Takze tym zabezpecis prepinanie. Este potrebujes doviest k druhemu TV a spracovany signal, to sa robi najcastejsie cez scart, alebo moze byt aj coax. Nahodou som nasiel 2 obrazky kde to mas schematicky znazornene http://www.l222.sk/digi-tv/dualny-prijimac-hyundai-7160-na/schema-zapojenia-dual-boxu-hyudai/
pepsikova
09.10.10,05:46
bohuzial nevidel som nikdy box od digi (chvalabohu :) ) ale ta myska nieje nic ine ako predlzeny snimac na dialkove ovladanie k druhemu tuneru co je v boxe. Takze tym zabezpecis prepinanie. Este potrebujes doviest k druhemu TV a spracovany signal, to sa robi najcastejsie cez scart, alebo moze byt aj coax. Nahodou som nasiel 2 obrazky kde to mas schematicky znazornene http://www.l222.sk/digi-tv/dualny-prijimac-hyundai-7160-na/schema-zapojenia-dual-boxu-hyudai/..

..fero,máš 100 bodov...ja som vedela, že tam niečo chýba a podľa toho linku som zistila, že ten ich technik je debo...do druhého prijímača musí ísť tiež koaxiál z tej skrinky..a ten nie je, preto to nejde (debo mi tvrdil, že stačí ten telefonny káblik s myškou..)..ďakujeeeem ti moc...
a prajem krásny deň..
podhygmin:-)
09.10.10,06:20
Niekto sa tu zmienoval o kvalite obrazu od UPC pri vacsej uhlopriecke panelu.Ja mam 94cm (37palcov) LCD,obraz nadherny.Zeby cielena kampan od romales DEGES(dig)TV s cielom ziskat pre seba co najviac potencionalnych zakaznikov,ktori casom vytriezveju a olutuju svoj krok,ze si vobec niekedy nieco zacali s DEGES(dig)TV?Opak je pravdou.Mal som moznost porovnavat kvalitu signalu UPC a DEGES(dig)TV.Jednoznacne UPC,DEGES ani nahodou.Otazocka:Ma DEGES TV narast klientov po zakupeni vysielacich prav na premier league?Nasu corgon ligu si mozete strcit,smejdi z DEGE!!!
pepsikova
09.10.10,06:26
..no ale ja mám digi už tri roky a signál krásny a problém nikdy nebol...
...a pozerávam iné stanice,zaujímavejšie!..
podhygmin:-)
09.10.10,06:39
pepsikova..no ale ja mám digi už tri roky a signál krásny a problém nikdy nebol...
...a pozerávam iné stanice,zaujímavejšie!..

Ale bavime sa o uhlopriecke panelu minimalne 94cm s vyssim rozlisenim.Vobec ma nezaujima CRT-ka s uhloprieckou 55cm.Pozeravas stupidne rumunske telenovely?To tu na sk potom aj tak vyzera.Pride na trh nejaky smejdovy deges a skupi vysielacie prava na premier league.
linko1
09.10.10,07:30
ja ich idem zrušiť, stále nám vypadáva signál na niektoré stanice, niektoré sa nedajú pozerať, lebo obraz štvorčekuje... už sme volali asi 3 krát technika .... výjazd technika zakaždým 20 eur... a stále to nie je dobré....
Fero11
10.10.10,07:41
Tak samozrejme UPC sa s prechodu s Astry na Thor jednoznacne zlepsil. Vsetky programy vysiela v full pal rozliseni 720x576 a BR tiez nieje najhorsi cca od 2,2 - 4mbps mbps priemer tak 2,7mbps. Tiez vela zavisi aj od sat. boxu (nie kazdy box podava na zobrazovac rovnaku kvalitu) a aj kabla hdmi, scart .... UPC ma v ponuke aj nejakych 10-12 HD kanalov, co je uz celkom dost na takeho providera (samozrejme spolupracuje s focusom a canal digital)
PS niekto si jednoducho oblubil digi tv :) ja do tejto skupiny nepatrim :)
tvr25
09.05.11,21:39
DIGI TV čo ja poznám ľudí, tak len kvôli konkrétnym programom ostávajú pri tejto platforme. Konkrétne napríklad kvôli Premier League na Digisporte. Ale treba brať do úvahy aj spoľahlivosť providera v oblasti riešenia problémov záakzníkov a podobne. To už by viac povedal portál staznosti.sme.sk Pre ľudí, čo majú málo peňazí, tak to čo ročne zaplatia za Digi TV, tak by mohli platiť ako splátku na vlastný satelit. Za rok by ho mali zaplatený, je to už v ich vlastníctve a majú 24 programov natrvalo bez poplatkov. Dokonca je tu aj varianta s ročnou kartou. Taký komplet stojí 69.90 euro. TReba popozerať po nete. Napriklad na leopard.sk sa snažia dávať fajn ceny. Pre istotu treba skontrolovať aj inde. V čase písania príspevku som našiel takéto ceny
ireneaos
10.05.11,21:26
S UPC mám najhoršie skúsenosti. Do júla mám viazanosť, ale po júli pa-pa-pa. Ešte neviem, akú platformu si urobím, ale jedno je beton isto, a to že s UPC už v živote nechcem mať nič spoločné.
misoft
10.05.11,22:41
Sused ma zavolal, aby som mu naladil STB od UPC. Dostal to od syna spolu s novou telkou k výročiu, tak chceli konečne pozerať kvalitný obraz (doteraz bol na analógu). Keďže zapájali samoinštaláciou (podľa priloženého návodu), nenaladili nič - stále vyhodilo bez signálu. Ani keď som im ja spustil automatické vyhľadávanie - výsledok bol rovnaký. Nezostávalo mi nič iné, len mu poradiť, aby si zavolal od UPC priamo technika.
Teraz sa podržte: UPC síce všade už púšťalo aj digitál, len u ich prípojky to technici dod****i a akosi ten digitál do ich prípojky nešiel. Museli to znova nastaviť a obraz ako víno.
Pretože to bola chyba UPC, tak promptne im neúčtovali výjazd technika + upravili platbu za neexistujúci digitálny signál za uvedené dni (celkovo 3 dni).
Teda niektorí majú zlé skúsenosti, niektorí dobré.
Ja teda mám s nimi celkom dobré skúsenosti, CA modul mi bol doručený kuriérom do dvoch dní.
Fero11
11.05.11,04:02
S UPC mám najhoršie skúsenosti. Do júla mám viazanosť, ale po júli pa-pa-pa. Ešte neviem, akú platformu si urobím, ale jedno je beton isto, a to že s UPC už v živote nechcem mať nič spoločné.
Mozem sa opytat ake mas konkretne (zle) skusenosti ??
A este ci mas satelit, alebo kabel ?
Chobot
11.05.11,13:07
S UPC mám najhoršie skúsenosti. Do júla mám viazanosť, ale po júli pa-pa-pa. Ešte neviem, akú platformu si urobím, ale jedno je beton isto, a to že s UPC už v živote nechcem mať nič spoločné.


Ja mám UPC analog a som spokojný (až na tú cenu..)
KlidekDIO
19.05.11,11:43
A je možné použiť v tom receivery "upravené" karty?

Toto by som tu asi neriešil :) :)
Fero11
19.05.11,11:49
Toto by som tu asi neriešil :) :)
:D:D dobra odpoved, az na jednu malickost, ze sa to pytal pred 5 rokmi :D:D
janaGT
28.01.12,20:21
dneska máte úplne hrozný obraz cez digi ... včera v pohode ... dnes otras ... žeby mali niečo oni? na stránke nemajú písané nič ... som z toho jeleň :)
Fero11
29.01.12,07:39
V com spociva ten hrozny obraz ??
KEJKA
29.01.12,08:46
digi sme zrušili, prešli na skylink, krajší obraz, dnes však nejde nič, žeby to bolo mrazom?
Fero11
29.01.12,08:55
mrazom nie, skor pozri kontakty (F-konektory) resp. spoje, prip. ci sa nepohla parabola (teda pokial sa jedna o stratu signalu, ak signal mas a aj tak nejde, pozri ci ide TA3 ak ide, tak problem moze byt v dekodovani)
BTW teraz sa budu menit, alebo sa menili parametre na niektorych kanaloch, tak treba preverit
KEJKA
29.01.12,10:24
užitočné, ale pre mňa neriešiteľné, musí prísť niekto od nich.
nejde nič, len elektrina :)
Vlado40
29.01.12,10:35
Možno že chybný LNB konvertor.
Fero11
29.01.12,10:40
užitočné, ale pre mňa neriešiteľné, musí prísť niekto od nich.
nejde nič, len elektrina :)Ani menu v boxe nejde ?
brodozz
29.01.12,12:02
Kejka,od nich nikto nepride,len sat odbornik (sused,znami z okolia)bez zivnosti al taky co zivnost ma.
Taserda
29.01.12,12:18
čo znamená že ide iba elektrina? Prijímač svieti a obrazovka je bez obrazu? Asi treba dotlačiť kábel do TV alebo prijímača po včerajšom upratovaní.
janaGT
29.01.12,12:48
V com spociva ten hrozny obraz ??

trochu zdvojený a zrnitý
KEJKA
29.01.12,12:48
Ani menu v boxe nejde ?
menu?
ak stlačím OK, zobrazí sa mi zoznam kanálov, ale ktorýkoľvek zvolím, tak nič, čierna obrazovka
len mi je divné, lebo v krabičke mám pichnutý aj USB kluč s nahrávkami, a tiež mi zobrazí zoznam nahrávok, ale ked zvolím film, napíše, že nejde spustiť prehrávanie.
kozlíček
29.01.12,12:50
No ja mám "digitálnu televíziu" od inej nemenovanej spoločnosti . Dala som si ju zaviesť vo februári a skúsenosti sú hrozné. Prvotné zavedenie ma stálo 3500 a mesačný poplatok 450.Dali anténu na strechu a dostala som tzv. TV decodér,kt. je tiež hrozný.Ovládač k nemu musíš nasmerovať priamo aby si mohol prepnúť program alebo zvuk.. V tomto balíku programov za 450 "zaručovali" 32 programov , v tom samozrejme HBO + HBO2 a 21 rozhlasových staníc. Signál bol asi týždeň otrasný , až na moju neustálu reklamáciu s tým konenčne niečo spravili. Išlo to asi mesiac. V apríli odpojili HBO a asi 3 ďalšie programy s vysvetlením , že majú nejaké problémy s licenciou ... Signál sa rapídne pohoršil , komunikácia s nimi je otrasná , a to nehovorím, že asi mesiac mali problém aj so signálom s českými programami atď, atď je toho veľa ale už sa mi nechce ani písať..
Momentálne zvažujem čo ďalej.
Ak máš záujem o konkrétne info , pošli SS.

Čo ďalej?Zverejniť tú spološnosť!!!
Fero11
29.01.12,12:56
menu?
ak stlačím OK, zobrazí sa mi zoznam kanálov, ale ktorýkoľvek zvolím, tak nič, čierna obrazovka
len mi je divné, lebo v krabičke mám pichnutý aj USB kluč s nahrávkami, a tiež mi zobrazí zoznam nahrávok, ale ked zvolím film, napíše, že nejde spustiť prehrávanie.Skusit restart, prip. odpojit od elektrickej energie a znova zapojit (a ako som pisal skontrolovat spoje ... aspon v smere do boxu, ak sa bojis ist na strechu k parabole)
Fero11
29.01.12,12:59
trochu zdvojený a zrnitýzisti ci sa to deje na vsetkych kanaloch. S najvacsou pravdepodobnostou je problem u teba, takze tak isto pozri kable, hlavne scart to moze robit, pozri ci je poriadne dotlaceny jak na boxe, tak na TV
janaGT
29.01.12,13:08
zisti ci sa to deje na vsetkych kanaloch. S najvacsou pravdepodobnostou je problem u teba, takze tak isto pozri kable, hlavne scart to moze robit, pozri ci je poriadne dotlaceny jak na boxe, tak na TV

na všetkých programoch ... už som popozerala všetky káble, ktoré idú z telky aj z digi a obraz stále taký istý ...
KEJKA
29.01.12,13:10
Skusit restart, prip. odpojit od elektrickej energie a znova zapojit (a ako som pisal skontrolovat spoje ... aspon v smere do boxu, ak sa bojis ist na strechu k parabole)
na strechu isto nepojdem, ale vytiahla som kabel z elektriny a zasa nazad............................................. ........................a ide.
aké jednoduché.
Fero11
29.01.12,13:18
ak by si volala nejakeho technika tak to mas za 15ecok :D
Fero11
29.01.12,13:20
na všetkých programoch ... už som popozerala všetky káble, ktoré idú z telky aj z digi a obraz stále taký istý ...Tak skontroluj este raz a hlavne scart (obraz z digitalu, predsa nemoze zrnit :) )
janaGT
29.01.12,19:42
Tak skontroluj este raz a hlavne scart (obraz z digitalu, predsa nemoze zrnit :) )

skontrolovaj aj manžel ... a nič ... stále je ten obraz taký otrasný .... nemohlo by to byť napr. pohýbanou parabolou od vetra?
Fero11
29.01.12,20:52
Ak by sa zmenila pozicia paraboly, tak by sa zoslabila kvalita a uroven signalu. Ak sa zoslaby signal na urcitu uroven, tak moze dochadzat k vypadkom, ale nie je nekvalitny obraz. Bud ti vypadne celkom a nejde nic, alebo ide dobre a bez toho aby bol nejaky zrnity obraz. Ak je nieco medzi tym, ze raz to vypadne a raz nabehne, tak vtedy to moze vyzerat ako take hnusne stvorceky a podobny hnus.
Kedze nevidim obraz, neviem posudit kde moze byt problem (moze to byt aj posunutou parabolou, ale kedze su 20°C mrazy, tak vietor vacsinou nefuka).
Mozno ak by som videl aspon fotku toho obrazu, tak by som vedel posudit.
Skontroluj najprv v menu aka je uroven a kvalita signalu (vacsinou je to vidiet aj v status bare pri prepnuti kanalu, aka je uroven a kvalita)
Peterkrk
31.01.12,07:55
Zdravím, je potrebné preladiť Markízu na novú frekvenciu ( DigiTV ). Ak áno, ako sa to robí na prístroji Humax II ?
Taserda
31.01.12,16:13
Nie je treba.
KEJKA
31.01.12,17:11
máme skylink
a asi 6 staníc má označenie PRELAD a na obrazovke sa ukazuje info, že na danej frekvencii končí vysielanie dnes.
ale ak stlačím tlačítko "prelad teraz", tak sa nič nedeje.......
skončí, alebo neskončí vysielanie?
misoft
31.01.12,17:23
Skús "ručne" nastaviť.
Fero11
31.01.12,18:03
máme skylink
a asi 6 staníc má označenie PRELAD a na obrazovke sa ukazuje info, že na danej frekvencii končí vysielanie dnes.
ale ak stlačím tlačítko "prelad teraz", tak sa nič nedeje.......
skončí, alebo neskončí vysielanie?
skonci na danej frekvencii
Musis preladit rucne na 11836 H SR 27500 FEC 5/6
Myslim, ze do bude fungovat len do konca januara
KEJKA
31.01.12,18:39
super rada, ale žiaľ, ja neviem ručne preľadovať....
takže zajtra sme bez niektorých kanálov.
Fero11
31.01.12,19:04
No asi ano a tot STV1,2, Markiza, JoJ, joj+ a doma. Treba ist cez menu, zrejme instalacia, hladanie kanalov atd .... je to intuitivne a da sa to spravit (aj laik by to mohol vediet)
lužkin
31.01.12,19:10
Ak si nevieš poradiť sama, tak si zavolaj toho čo ti to namontoval. Skylink je len pre tých, čo sa neboja postláčať zopár tlačítok na DO. Nedá sa jednoducho poradiť čo treba urobiť, musíš si prečítať manuál, alebo nájsť nejaké návody na svoj prijímač na nete. VO všeobecnosti ako píše Fero 11, menu-inštalácia-transporder-najst číslo TP-manualne hladanie-prehladat ...
janaGT
31.01.12,19:16
zisti ci sa to deje na vsetkych kanaloch. S najvacsou pravdepodobnostou je problem u teba, takze tak isto pozri kable, hlavne scart to moze robit, pozri ci je poriadne dotlaceny jak na boxe, tak na TV

tak chyba odstránená, deťúrence asi niečo postláčali na ovládači k telke, dnes som sa trošku pohrala a obraz je taký aký bol predtým ... ešte jedna otázočka pre chalanov odborníkov: máme digi s prijímačom humax, telku máme philips s hdmi, ale obraz nie je v hd kvalite ... treba požiadať digi o výmenu toho prijímača za iný? nie je mi to jasné ...
Fero11
31.01.12,20:27
... ešte jedna otázočka pre chalanov odborníkov: máme digi s prijímačom humax, telku máme philips s hdmi, ale obraz nie je v hd kvalite ... treba požiadať digi o výmenu toho prijímača za iný? nie je mi to jasné ...nie.
Digi zatial nevysiela ani jeden kanal vo vysokom rozliseni (HD)
Nieco sa uz o tom pisalo, ze bude nieco vysielat (myslim, ze nejaky test aj bol), ale zatial nic nemaju. Pokial ma ten humax HDMI, tak si to kludne mozes s TV prepojit, ale silne o tom pochybujem, aby ten humax mal HDMI
janaGT
01.02.12,08:26
ďakujem
Darica
13.02.12,16:08
Môžem sa spýtať, mal niekto problem, poroku užívania Digi TV s rozviazaním , alebo vypovedaním zmluvy s touto spoločnosťou? Dakujem.