ZuskaM.
16.02.15,14:13
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadne končiacej platnosti antivírového programu v PC. Využívame Norton Internet security a počítač mi hlási, že o 10 dní nám končí prihlásenie k odberu. Automaticky ma to potom navádza na predĺženie prihlásenia na rok cez stránku buy.norton.com za 49,99€, kde dokonca píšu že to je "special price" za obnovu online . Keď si ale pozriem na nete ponuku anitivírových programov, našla som napr. Norton Internet Security 2014 CZ na 1 rok za necelých 45 €. Je to v niečom iné, keď si kúpim ten program takto akoby nanovo oproti tomu predĺženiu cez ich stránku, resp. má to predĺženie nejakú výhodu, keď je to ešte drahšie? Vopred sa ospravedlňujem ak je to hlúpa otázka, ale nie je to celkom moja oblasť, tak by som si rada nechala poradiť.
ivka70
16.02.15,14:35
Chobot
16.02.15,15:15
Nie je norton ako norton.

Nainštaloval som si skúšobne Norton Antivirus na 3 mesiace. Po uplynutí to chcelo predĺženie za 39.90 EUR. Syn mal ale spolu s nejakým komponentom Norton Internet SEcurity na rok zadarmo a pri predĺžení za 22 EUR ponúklo program na 3 PC v domácnosti. Tak som to využil.

Aj tie tvoje môžu byť rôzne produkty. Ak ti pokryje tvoje požiadavky, tak si kúp ten lacnejší. Akurát budeš musieť nainštalovať správnu verziu, lebo inak ti nezoberie licenčný kľúč.
arizona
16.02.15,19:02
Ak chces nadalej pouzivat Norton, tu som ti nasla za 39,90 na rok. http://buy-static.norton.com/norton/ps/bb/3up_ns1_ns_nsbu_sk_cs_largo_notw_brnf.html?om_sem_ cid=hho_sem_ic:sk:ggl:EN:e|kw0000002402|5540813192 2|c&country=SK

Pozri si na ich stranke, co vsetko dany program ponuka, ci je nejaky rozdiel v tom, kde ta to posuva a v tom, co si nasla. Vsimni si aj to, na kolko PC je dana verzia, aj v tom moze byt rozdiel.

Ja osobne by som Norton nechcela :-(
pankratz
16.02.15,19:27
Ja mám eset a som s ním spokojný. Ako dlhoročný klient mám zľavu na predlženie licencie . Robím to elektronicky cez pc. Zaplatím, dostanem nové kódy a heslo. Prepíše a ideme ďalej.
Keď skončí Norton, tak už sa nedostaneš na Norton. Keby to dlho trvalo, aby si bola zaistená , za ten čas si môžeš nainštalovať napr. Avira free, alebo AVG free. Aj Windows ma tiež vlastný antivir Defender.
PaloPa
17.02.15,10:23
Windows Defender je pre stroje s Windows 8 a vyššie.
Pre počítače so staršou verziou systému Windows, môžno na ochranu pred vírusmi, spyware a ďalším škodlivým softvérom používať Microsoft Security Essentials (bezplatný).
Aj keď ja preferujem produkty slovenského ESETu. Za "bezplatnosťou" sa vždy niečo skrýva :)
pankratz
17.02.15,20:42
Palo Pa. Áno myslel som ten Essentials. Mám aj te spustený, pre istotu.
mahony1
19.02.15,13:35
Ja ti odporucam Avast Free Antivirus - oproti vsetkym tymto su jeho aktualizacie zadarmo - zatial bez casoveho obmedzenia https://www.avast.com/cs-sk/compare-antivirus

Umoznuje aj Boot-time scan - scanovanie pred spustenim Windowsu. Hned po nainstalovani chod do Scan / Scan for viruses / Boot-time scan a daj "start". Potom ked restartujes pocitac, preskenuje ti pred startom Windowsu cely HDD.
misoft
19.02.15,18:19
...stačí len "registrácia" (e-mail) a 1 rok automatické aktualizácie vírusovej databázy, kontrola domácej siete, on-line kontrola prichádzajúcich súborov, kontrola webu, pošty.... a to FREE.
Pre bežné používanie úplne postačuje....
ZuskaM.
19.02.15,21:30
Ďakujem za rady. Windows Defender mám v počítači, ale keďže ide o počítač v ktorom máme vedené účtovníctvo a používame ho na agendu spojenú s podnikaním, chceli sme tam niečo "nie bezplatné". A nakoniec sme prešli na ten Eset .... už ho máme aj nainštalovaný :)
mahony1
19.02.15,23:12
NOD32 od Esset pokial viem neumoznuje scanovanie HDD este pred spustenim Windows. Navyse je plateny. Avast je v tom lepsi, ze je zadarmo bez casoveho obmedzenia a umoznuje spustenie skenovania HDD este pred Windowsom.

Stalo sa mi napriklad, ze som mal 30 dnovu verziu NOD32 - vycistil som si nim pocitac a potom ziadny virus uz nehlasilo celych 30 dni. Pred odinstalovanim som si nim este naposledy dal FullScan pocitaca. Po vyprsani 30 dni som ho odinstaloval a dal som Avast. Spustil som Boot-up scan a cuduj sa svete, naslo 2 infikovane subory. S NOD32 som preto nadobro skoncil.

Tolko moja skusenost :-)