rac
17.02.15,15:22
mate niekto skusenost s dovozom minitraktora (dvojkolesoveho) z ciny? jedna sa o vec cca 300-500 kg velku. napriklad na stranke alibaba.com ich predavaju moria a samozrejme za zlomkovu cenu z miestnych pomerov. zrejme v tom bude nejaky velky hacik. viete niekto aky?

drobnosti si z ciny objednavam bezne a bez problemov, ale toto mi pride vacsi oriesok :)

pripadne inej velkej veci z ciny...
buchač
17.02.15,14:59
Základ informácie je tu :

Clo a DPH pri dovoze z cudziny /mimo EU/
...
Ale ak Vám zásielku z nejakého dôvodu stopnú tak zákon platný od 1. 4. 2009 hovorí toto:

zásielka do 22€ /vrátane poštovného/ - je tovar zanedbateľnej hodnoty a je oslobodený od cla aj DPH
zásielka od 22€ do 150€ - tovar je oslobodený od cla ale je potrebné zaplatiť DPH 20%
zásielka nad 150€ - je potrebné zaplatiť DPH a zodpovedajúce clo podľa colného sadzobníka EÚ pre rok 2011

Kontaktovať Vás bude kuriérna služba, ktorá Vám aj navrhne zastupovanie vo veciach colného prejednania. Ak budete súhlasiť so zastupovaním, všetko ostatne už vybavia za Vás. Niektoré služby požadujú za tieto služby poplatok /cca20€/ a niektoré to urobia grátis. Bližšie o tom aké clo by ste mohli platiť napíšeme nabudúce.


http://www.lacnynakup.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=50:clo-a-dph-pri-dovoze-z-cudziny-mimo-eu&catid=43:clo-a-dane&Itemid=56

Takže je potrebné prirátať k cene ešte vyššie uvedené položky.
Ale v konečnom dôsledku bude cena možno ešte stále nižšia, ako v kamennom obchode na Slovensku.

Druhá stránka mince je ale zasa tá záruka a servis. Predajca z Číny síce dodrží záruku, no predsa je to trochu od ruky...
Ja osobne by som do kúpy takejto mašiny asi nešiel.
felix1
17.02.15,15:42
O vsetkom rozhoduje cena a tvoja zrucnost pri pripadnej oprave. Ak si kupis dva ( druhy na suciastky) a konecna cena oboch bude 1/4 z ceny jedneho v SR ( pri cenach v Cine je to realne) asi by som do toho isiel :)
buchač
17.02.15,15:44
Nože daj konkrétny typ danej mašiny...prípadne aj link na Aliho, nech vieme, wo co gou.
buchač
17.02.15,15:46
Ty si puk...:D :D :D
rac
17.02.15,15:51
cize to neni probem? ... doviezt traktorik? :) ten traktorik stoji na slovensku cca 1500 eur, v cine polovicu a este s dalsim prislusenstvom, spominane polozky su preto pohodicka... zaruka tiez neni problem, kedze diely na to sa daju zohnat aj tu. navyse si kupim druhy taky isty na diely za cenu slovensku...

ako by potom prebiehalo samotne dorucenie takej velkej a tazkej veci? to asi kurier nedonesie...
buchač
17.02.15,16:09
Jááááj, to ja neviem...;)

Ale dedukujme...
Dodávateľ pošle free shiping, alebo je uverejnená aj cena za dopravu. Čiže na Slovensko v pohode. Ale šak to vieš, lebo objednávaš.

Keďže sa jedná o vyššiu pálku, kde pôjde o DPH a CLO, tak zásielka dôjde skončí v najbližšom colnom sklade.
Následne dostaneš výzvu, zaplatíš poplatky a fertig.

Nikoho nebude zaujímať, že ako si odvezieš domov, to už bude Tvoj problém....ALE myslím si, že to bude už ten najmenší problém po tej celej anabáze...;)
sosak
17.02.15,17:20
No možno si nepochopil spôsob, ako sa nakupuje na uvedenej stránke. Cena zodpovedá počtu kusov, resp. je závislá od množstva pri jednom odbere - nákupu. Si si istý, že uvedená cena zodpovedá jednému kusu malotraktora ? Práve v tom je ten veľký háčik, ktorý si treba na uvedenej stránke naštudovať, prípadne telefonicky zistiť u predajcu. Obvykle sa dá dohovoriť anglicky.
rac
18.02.15,08:12
to som si vsimol, ze tam maju min odber... aj to s tou colnicou a dph mi je jasne. mne skor nejde do hlavy jak taka velka vec poputuje z pristavu, kde ju niekto musi vybalit z kontajnera na tu colnicu. a jak dalej z colnice. cinania ho predsa poslu na moju adresu, cize ked sa to zaplati dph, clo atd, tak co dalej. proste ja mam stale v hlave predstavu kuriera s balickom v ruke a preto mi to analogicky nesedi pri takychto velkych veciach, aj ked system moze byt taky isty, len kurier bude "silnejsi" :) tak je?

tu je linka pre lepsiu predstavu. zvazujem viacero typov, ale v principe je to uz potom jedno...

http://www.alibaba.com/product-detail/ZUBR-mini-tractor-12hp-mini-tractor_60120544957.html