harrino
20.02.15,19:25
Inštaloval som Windows XP na starú mašinu, po reštartovaní sa však už na monitore neobjavila žiadna aktivita, čiže žiadny výstup na obrazovke.

Popis zostavy:
Základná doska: MSI KT6 Delta
Procesor: AMD Athlon XP 2500+ (166x11, bez OC) s BOX chladičom
Operačná pamäť: 3x256MB DDR400 PQI
Grafická karta: Gigabyte ATI Radeon 9200
Pevný disk: Maxtor 40GB
Zdroj: 250W LITEON

Vymenil som RAMky za iné, ktoré viem že 100% fungujú, no stále nič, menil som aj grafickú kartu, no stále nič. HDD a CPU sú v poriadku. Viem že tá doska je už prastará, no hneď by som ju neobviňoval. Žeby zdroj to bol zdroj ?
misoft
20.02.15,18:42
NO DISPLAY = žiadny výstup z grafiky.
Skontrolovať zasunutie GK do slotu (podľa typu - je tam AGP)
Skontrolovať pripojenie napájania GK.
Skontrolovať pripojenie kábla k monitoru od výstupu z GK.


Ale ten zdroj 250W LITEON - ten je fakt na hranici - žiadna výkonová rezerva. Keď už tak aspoň minimálne 350W.
Je celkom možné, že zdroj nie je schopný pokryť výkonové požiadavky zostavy.
(Pri inštalácii sa zobrazuje defaultné rozlíšenie s minimálnymi nárokmi na grafiku - preto sa zobrazí. Po nábehu op. systému však si pýta svoje)
harrino
20.02.15,19:02
Pridal som tam 350W, ktorý nepomáha, ako som písal GK je naprosto v poriadku, a bola aj zasunutá do inej zostavy a aj vymenená za inú. Chyba stále pretrváva. Ďakujem.
harrino
20.02.15,19:04
// skúšal som CPU v jednej historickej doske pre s462, a nešiel. No nie som si istý či tá doska funguje sama o sebe.
fortunka
20.02.15,19:17
je ten kabel monitora zapojeny na spravnom mieste ?
harrino
20.02.15,19:44
ako to myslíš
misoft
21.02.15,16:24
Ešte upresni: pri bootovaní musí BIOS vypisovať POST statusy - vypisuje priebeh bootovania? Ak nie - doska je v *****. Ak áno - môže ísť i o chybu AGP radiča portu (takže opäť doska).
harrino
21.02.15,20:12
Nakoľko sa jedná o display, v mojom prípade to znamená že po zapnutí PC sa mi ani kontrolka monitora nerozsvieti na modro (vtedy je to OK), monitor sa chová ako keby k nemu nešiel žiaden signál. GK je v poriadku, monitor je v poriadku káble sú v poriadku, RAM je v poriadku, no CPU som si ešte neistý. Nemám ho kde inde testnúť, a tieto storočné krámy už kupovať nebudem. Aj tak mi je to divné..... po reštarte sa PC už nezapne, pričom pred 20 sekundami nebol problém žiadny.
misoft
21.02.15,21:08
Nuž - doska je v háji.....