tatkab
23.02.15,16:00
Chcem nahrať maminke hudbu alebo rozhlasové hry na počúvanie na CDčko- Má taký starší Pioneer, cca 10 ročný, ktorý už neprehráva niektoré formáty., a samozrejme nemá USB port. Mám napríklad z Audiolibrix, alebo Amazon kúpených veľa nahrávok vo formáte mp3, a keď to napálim na cdčko, tak v počítači mi to hrá, ale v tom CD prehrávači už nie. Neviem, do akého formátu by som to mala skonvertovať, a či vôbec sa to nejako dá. Nechce sa mi veľmi kupovať nejaký nový stroj, tento má drevené repro a nádherný zvuk. Ak mi niekto vie poradiť, budem mu veľmi vďačná. T.
Chobot
23.02.15,15:10
Ak máš napaľovací soft, tak ten pravdepodobne dokáže napáliť CD aj vo formáte Audio CD. Pri tvorbe playlistu (resp. ešte predtým) treba vybrať možnosť AUDIO CD a potom pridať skladby. To, či to robíš správne, zistíš už pri pridávaní skladieb do playlistu. Ak to bude skutočne audio CD, tak by ti malo zobrať tak max. 12 - 15 skladieb. Na CD vo formáte Audio CD sa viac nevojde, resp. sa tam vojde 80 min. hudby.

Napíš akou aplikáciou napaľuješ to CD.
tatkab
23.02.15,15:45
Mám v PCčku windows media player, tam je aj napaľovací program, ten napaľuje presne ako píšeš cca 80 minút hudby na jedno cdčko. A Freemake conventer, to používam, keď si stiahnem video na youtube a chcem len zvuk - napr. operu, alebo koncerty. Iné nemám,
misoft
23.02.15,16:14
Ak chceš - použi tento: https://www.ashampoo.com/en/usd/pin/7110/burning-software/Ashampoo-Burning-Studio-FREE
alebo http://ashampoo-burning-studio-6-free.soft32.com/
(V menu má dokonca CZ lokáciu) - vybrať Napáliť alebo ripovať hudbu - Vytvoriť Audio CD.
Potom vybrať skladby - Pridať - a napáliť. Ukazovateľ dole ukazuje, koľko sa ešte vojde na CD.
Z mojej skúsenosti - ABS pracuje dobre. Chyby sa skoro nevyskytujú (Teraz síce mám ABS 2010, ale pracuje i vo W XP, 7, 8).
Ako bolo spomínané - počet skladieb (v minutáži max. 80min. - bezpečné 75 min., v počte skladieb 12-15 [podľa dĺžky skladby] vo formáte *.cda - formát pre klasické CD prehrávače bez podpory mp3, wma)
KoxXxo
23.02.15,17:35
kľudne použi ten Windows media player
tatkab
23.02.15,19:09
Ďakujem, idem vyskúšať.
Chobot
23.02.15,20:14
A keď to napáliš ako audio CD, ani tak ti neprehraje prehrávač to CDčko? Potom je ešte možné, že to rádio (či CD prehrávač) nepodporuje napaľované CDčka (čo je síce zriedkavé, ale nie nemožné - prvé CD prehrávače nemali podporu na napaľované CD, teda CD-R, iba na originálne.
tatkab
24.02.15,07:01
Skúsíla som, najprv s ashampoo, potom Nero, ale to je nanič, a zas som sa vrátila k tomu ashampoo, ale neprehrá to, píše No Disc, a dala som Audio CD vytvoriť. On ten Pioneer bez problémov prehrá cdčko, ktoré je skopírované z originálneho, ale teraz zas originály sú zabezpečené proti kopírovaniu. Niektoré veci, ktoré mám stiahnuté vo formáte mp3 prehrá, niektoré nie. Nedávno som si kúpila v Supraphone na stiahnutie, napálila na cdčko a hrá v každom stroji, záhada. Niekde som sa dočítala, že chyba môže byť v nosiči, tak si idem na skúšku kúpiť nejaké kvalitné cdčka, určené na hudbu, uvidím. V každom prípade vďaka za rady, ten Ashampoo sa mi veľmi páči. T.
vlado 33
24.02.15,07:40
Kúp Verbatim CD -R. Nedávno som riešil podobný problém. Mám hádam 25rokov starú vežu PIONEER, doteraz napaľované CD brala zaradom. Kúpil som lacné CD v TESCU a za boha ich prehrať, pritom novšie CD prehrávače prehrali v pohode. Nakoniec po prelistovaní pár stránok som sa dopracoval k Verbatimkám. A hraje jak lusk.
tatkab
24.02.15,08:15
To bude asi jádro pudla, mám teraz lacné cdčka z Kauflandu, a v novšom Sony hrajú bez problémov. Ale ten zas má plechový zvuk, s Pioneerom sa nedá ani porovnať. Vďaka za tip, nebudem musieť študovať, čo kúpiť.
misoft
24.02.15,09:15
S tými Verbatimkami - súhlasím. Výskyt chýb pri nich je menší než 5% (z počtu kusov).
TESCO, KAUFLAND - NO NAME - je to III.tr. pri výrobe (tzv odpad). Chybovosť je často i 50% (z počtu kusov).

Ešte poznámka - Pri napálení je potrebné CD tzv. uzavrieť. Neviem, ako to robí WMP (nepoužívam ho), ale ABS v základnom nastavení to robí automaticky (dokonca to pred napaľovaním hlási, že médium bude uzavreté a už nebude možné naň dodať ďalšie dáta).
vlado 33
24.02.15,10:16
Predvolená možnosť po napaľovaní nie je uzavrieť disk? Ja, stále iba NERO hoci ľudia na neho často nadávajú (ja max. spokojnosť). Upravujem, strihám videa, vyrábam prezentácie atď.
tatkab
24.02.15,13:57
WMP tiež vyžaduje dokončenie napaľovania. Večer kúpim cdčka a uvidíme. Zatiaľ veľká vďaka.
vlado 33
24.02.15,14:27
Síce neviem ako napaľuje WMP a ani to nechcem vedieť. Pri napaľovaní si zvoľ optimálnu rýchlosť. Ja volím najnižšiu možnú, vyhneš sa chybám pri napaľovaní.
tatkab
24.02.15,22:00
Funguje tooo, hurááá, kúpila som Verbatimky a teraz som napálila Čajkovského, hrá v Pioneeri. A objektívne - hrá lepšie ako to lacné cdčko, už nikdy viac to nebudem používať na hudbu alebo filmy. Ashampoo dokončí napaľovanie sám, netreba ukončovať. Ešte som objavila v možnostiach jednu vec. Je tam možnosť: Upraviť hlasitosť na všetkých stopách.Týmto sa prispôsobí hlasitosť všetkých stôp na jednu úroveň. a tá možnosť je zakliknutá už v nastaveniach. To som zrušila, lebo nahrávam veľa vážnej hudby a hovoreného slova, tam je rovnaká úroveň hlasitosti práve nežiadúca. Veľmi sa teším, že moja misia na porade bola úspešná a ďakuejm vám všetkým za rady. Taťka.
vlado 33
24.02.15,22:33
Ta možnosť je pre viac rôznych úrovni hlasitosti, zlúči do rovnakej roviny. Tešíme s tebou.
misoft
24.02.15,22:43
Tak si užívaj.