mambi
12.05.06,09:13
Potrebujeme:
4 vajcia, 26 dkg hladkej múky špeciál, 26 dkg práškový cukor, 8 lyžíc vlažnej vody, 10 lyžíc oleja, 1/2 prášku do pečiva
Plnka:
1 liter mlieka, 2 Zlaté klasy, 3 lyžice hladkej múky, 1 vanilka a cukor(podľa chuti)- uvariť krém
Do vychladnutého krému zapracovať maslo.
Na upečený koláč vylejeme 1 celý čučoriedkový kompót (aj so šťavou), navrch plnku a na to 2 práškové šľahačky
Tweety
12.05.06,07:16
Potrebujeme:
4 vajcia, 26 dkg hladkej múky špeciál, 26 dkg práškový cukor, 8 lyžíc vlažnej vody, 10 lyžíc oleja, 1/2 prášku do pečiva
Plnka:
1 liter mlieka, 2 Zlaté klasy, 3 lyžice hladkej múky, 1 vanilka a cukor(podľa chuti)- uvariť krém
Do vychladnutého krému zapracovať maslo.
Na upečený koláč vylejeme 1 celý čučoriedkový kompót (aj so šťavou), navrch plnku a na to 2 práškové šľahačkyTen som už piekla, mňamky, mňamky.:p
ajacik
12.05.06,14:57
to vyzerá super:).

len mi ešte povedze, koľko masla do plnky. Nejako som to tam nenašla.:rolleyes:

dakujem
Tweety
12.05.06,14:58
to vyzerá super:).

len mi ešte povedze, koľko masla do plnky. Nejako som to tam nenašla.:rolleyes:

dakujem Normálka jedno 250 dag.Ja dávam Palmarin, alebo Heru.
ajacik
12.05.06,15:00
normálka, ty si dobrá :)

ale už viem. dakujem. normálne mám chuť ho urobiť. asi ešte dnes, aby do zajtra pekne ztuhol.
Tweety
12.05.06,15:04
normálka, ty si dobrá :)

ale už viem. dakujem. normálne mám chuť ho urobiť. asi ešte dnes, aby do zajtra pekne ztuhol. Myslíš, že vydrží do zajtra? Si fandíš.:p
ajacik
12.05.06,15:31
akurát som prišla z obchodu. snád mám všetko. ešte musím v špajzi nájsť čučo.
jasné, že vydrží do zajtra. ja ho dnes zatajím :D:D:D
Melnick
12.05.06,15:32
Dievčatá a dá sa pri vás a vašich dobrotách vôbec schudnúť?

Mám od smiechu nad príspevkom od ayya v téme pre pamätníkov minimálne 5 kg naviac a teraz táto dobrota.
Už ju vidím pekne naservírovanú
na tanieriku, ja pri nej .........................:p
Tweety
12.05.06,15:35
Dievčatá a dá sa pri vás a vašich dobrotách vôbec schudnúť?

Mám od smiechu nad príspevkom od ayya v téme pre pamätníkov minimálne 5 kg naviac a teraz táto dobrota.
Už ju vidím pekne naservírovanú
na tanieriku, ja pri nej .........................:p
A papala si už metrový koláč? U nás to teraz ide skoro každý druhý týždeň.
ajacik
12.05.06,15:38
Dievčatá a dá sa pri vás a vašich dobrotách vôbec schudnúť?

Mám od smiechu nad príspevkom od ayya v téme pre pamätníkov minimálne 5 kg naviac a teraz táto dobrota.
Už ju vidím pekne naservírovanú
na tanieriku, ja pri nej .........................:p

jasné, že sa dá chudnúť.
ja som na leto schudla už 4 kg. Aj s dobrôtkami.

ak sa mi podarí a nerozplaští, tak urobím foto, aby sa vám všetkým slinky zbiehali.:D:D:D
Melnick
12.05.06,15:41
Musela som ho urobiť dcére na Veľkú noc,:)
oprášila som starý recept a poďho zaspomínať
na doby ,keď medzi koláčmi hral "Prim".
A stále je rovnako vynikajúci a dlhýýýýýýýýý
Melnick
12.05.06,15:42
jasné, že sa dá chudnúť.
ja som na leto schudla už 4 kg. Aj s dobrôtkami.

ak sa mi podarí a nerozplaští, tak urobím foto, aby sa vám všetkým slinky zbiehali.:D:D:D


A to ako:eek: :eek: :eek:
Tweety
12.05.06,15:49
Musela som ho urobiť dcére na Veľkú noc,:)
oprášila som starý recept a poďho zaspomínať
na doby ,keď medzi koláčmi hral "Prim".
A stále je rovnako vynikajúci a dlhýýýýýýýýýTen recept mám už dávno od bývalej kolegyne, nikdy som ho nerobila. Na dcérine narodky v marci som ho išla vyskúšať a odvtedy sa zlostím, že som ho nerobila už dávno.:)No niekedy je aj dlhší ako meter.:p Len sa je, a je.
Melnick
12.05.06,16:01
A vyskúšajte "Rafaelo" recept som sem dala
pred Veľkou nocou. Je fakt dobrý,ale musí
tiež deň postáť,aby cesto bolo vláčne.
ajacik
12.05.06,18:45
A to ako:eek: :eek: :eek:

jednoducho: večer nejesť - to je v mojom prípade všetko. Možno to ide pomalšie, ale o to stabilnejšie. Minulý týždeň som mala.........priznám sa, že nevečeranie išlo bokom a na váhe sa to vôbec neodrazilo. Takže som nepribrala.
ešte tak 5 kíl.......a bude to super. Už budem naozajstná kočka :). Nie, že by sme inak neboli, ale pre ten dobrý pocit, že sa zohneš a na bruchu nič:eek::eek:. To bude super.

Inak by som povedala, že celý môj príspevok je poriadne mimotemymimotemy, hlavne ked si pozrieš, v akej sekcii sa nachádza :D:D.
ajacik
12.05.06,18:49
Koláčik je hotový. Nie teda až tak úplne, lebo mám nízky plech, takže neviem, kde by som dala tú šľahačku, tak zajtra, ked sa bude papať, dám na každú porciu kopček šľahajdy :).

Inak sa priznám, že sa mi plnka "sekla". Som bola netrpezlivá. Už dávnejšie som čítala, ako to odstrániť a dnes som to vyskúšala.
seknutú plnku dať zohriať na paru.......seknuté maslo sa roztopí a naozaj plnka ostala úplne hladučká. Ešte sa aj lepšie roztierala, lebo bola taká redšia (tým roztopeným maslom).

Inak ja to robím tak, že do masla si pridám len trošku pudingu a to poriadne rozmiešam. Do rozmiešaného pridám zvyšok pudingu. A už sa nemusím trápiť rozmiešavať hrčky vo všetkom. Rozmiešala som to hned na začiatku.

Zajtra pridám chuťové pocity a foto :D:D.
liduska
14.05.06,10:36
chcem sa spýtať ten čučoriedkový kompot aký veľký? 3 dcl alebo 7 dcl?
DanielaSL
14.05.06,10:54
Liduška včera si chudnúť chcela.....:eek: a dnes ideš vypekať?
jolaj
15.05.06,05:20
Potrebujeme:
4 vajcia, 26 dkg hladkej múky špeciál, 26 dkg práškový cukor, 8 lyžíc vlažnej vody, 10 lyžíc oleja, 1/2 prášku do pečiva
Plnka:
1 liter mlieka, 2 Zlaté klasy, 3 lyžice hladkej múky, 1 vanilka a cukor(podľa chuti)- uvariť krém
Do vychladnutého krému zapracovať maslo.
Na upečený koláč vylejeme 1 celý čučoriedkový kompót (aj so šťavou), navrch plnku a na to 2 práškové šľahačky
Vyzerá výborne - určite vyskúšam.
Viete poradiť aj recepty s rebarborou. Teraz je na ňu obdobie, Mám jej veľmi veľa. Čo s ňou ?
Ďakujem.
liduska
15.05.06,09:28
Liduška včera si chudnúť chcela.....:eek: a dnes ideš vypekať?

vieš ja vypekám len pre rodinu , ja sa toho ani nedotknem/:D /
Kristína
15.05.06,10:04
Koláčik je hotový. Nie teda až tak úplne, lebo mám nízky plech, takže neviem, kde by som dala tú šľahačku, tak zajtra, ked sa bude papať, dám na každú porciu kopček šľahajdy :).

Inak sa priznám, že sa mi plnka "sekla". Som bola netrpezlivá. Už dávnejšie som čítala, ako to odstrániť a dnes som to vyskúšala.
seknutú plnku dať zohriať na paru.......seknuté maslo sa roztopí a naozaj plnka ostala úplne hladučká. Ešte sa aj lepšie roztierala, lebo bola taká redšia (tým roztopeným maslom).

Inak ja to robím tak, že do masla si pridám len trošku pudingu a to poriadne rozmiešam. Do rozmiešaného pridám zvyšok pudingu. A už sa nemusím trápiť rozmiešavať hrčky vo všetkom. Rozmiešala som to hned na začiatku.

Zajtra pridám chuťové pocity a foto :D:D.

Na ten liter mlieka dávam radšej 4 Zlaté klasy a zo dve lyžice hladkej múky, cukor a uvarím veľmi hustý puding. Maslo alebo Heru vyšľahám a postupne pridávam krém. Ešte sa mi to nezrazilo.
Hotový krém používam na jablkové krémové rezy, krémové venčeky, medové krémové rezy a podobne. Aj tento víkend som ho použila na tie jablkové krémové rezy.
Jara
15.05.06,10:29
V poslednom čase sú tie margaríny nejaké iné. Aj mne sa už parkrát stalo, že mi tak avodnatel. Maslo nie. No je drahé.

Inak ale Vám musím povedať, že mám jednú kolegyňu čo je taká negazdinka a tej som raz po telefone vysvetlovala ako robiť metrový koláč a ona chudera že to musí byť meter tak hľadala dosku po starkej v pivnici, lebo ona ma len malú a keď meter... Najväčšia sranda bola keď mi volala, že ten metrový /merala ho aby mal meter/ chcela odniesť na balkón ochladnúť lebo bola zima ale dvere boli užšie ako meter a ona ho prekotila na koberec. So žiaľom mi volala že skončil na koberci.
Tak som si teraz spomla na túto príhodu, lebo mi jej aj bolo ľúto aj ma to stálo veľa síl aby som sa nerehotala do telefonu. Takže milé gazdinky nie vždy je meter ako meter...
liduska
17.05.06,15:13
povie mi niekto aký veľký kompot treba na ten koláč aby som to nepokazila ?
tonkat
17.05.06,15:23
povie mi niekto aký veľký kompot treba na ten koláč aby som to nepokazila ?
Treba veľkú fľašu - 0,75 l
KEJKA
17.05.06,15:55
a keby som tam dala marhuľový?...bolo by to veľmi ine? Cučoriedky sme dorazili minulý víkend, ale marhuľový kompot mám.
tonkat
17.05.06,19:25
a keby som tam dala marhuľový?...bolo by to veľmi ine? Cučoriedky sme dorazili minulý víkend, ale marhuľový kompot mám.
Myslím, že by to bolo dobré aj s marhuľami, možno ešte lepšie, lebo marhule sú kyselkavé a ten krém na tom je sladký, takže zaujímavá kombinácia.
kukučka
17.05.06,20:14
No ja som recept len letmo prečítala, však si zapamätám! :D
Aj som ho upiekla, miesto kompótu dala riedky džem, v kréme nebolo žiadne maslo, šľahačku na koláčoch nemusím a tak smotana ostala
v chladničke na "kvašne grule". Bol dosť sladký, tak som ho servírovala na rumovom podklade, inšpirovala ma Ajačik svojím čučom.
Nebolo to kvôli chudnutiu, hoci by veru nezaškodilo, to len prišli na návštevu tetky Skleróza a Lenivosť.
A veru chutil, super punč, určite budem opakovať. :D

Spomenula som si, ako som sa zasmiala pri čítaní
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8842&highlight=ban%E1ny+%E8okol%E1de
dogicka
22.05.06,11:35
a keby som tam dala marhuľový?...bolo by to veľmi ine? Cučoriedky sme dorazili minulý víkend, ale marhuľový kompot mám.

Tento koláč robievam je výborný, a už som robila aj s marhuľovým kompótom (nakrájala som marhule na drobné kocky) a nemal chybu...
zdeník
29.05.06,05:16
[quote=mambi]Potrebujeme:
4 vajcia, 26 dkg hladkej múky špeciál, 26 dkg práškový cukor, 8 lyžíc vlažnej vody, 10 lyžíc oleja, 1/2 prášku do pečiva

Chcem sa spýtať, či vajcia do cesta idú celé, alebo ako piškóta- sneh a bielka osobitne. Ďakujem, potom vyskúšam.
Tánička
13.07.06,10:21
[quote=Tweety]A papala si už metrový koláč? U nás to teraz ide skoro každý druhý týždeň.

Je fantastický. :p
Cecilia
05.07.09,16:55
Ovocný ríbezľový - vyskúšaný - výborný - rýchly

5 vajec, 5 lyžíc kryšt. cukor, 1 Hera, 5 lyžíc mlieka, 30 dag hrubej múky, 1 PDP, 30 dag prašk. cukor

Žltky s kryšt. cukrom vyšľahať, pridať 5 polievk. lyžíc mlieka, ešte chvíľu šľahať, zamiešať Heru, múku s PDP, upiecť do polovice, navrch vyšľahaný sneh z bielkov a praškového cukru a posypať ríbezle /červené, čierne a možno aj iné ovocie/. Dopiecť.
ondrejvla
05.07.09,17:34
Ja som voľakedy niekde našla tento recept, tento rok som ho vyskúšala, je výborný. Je ovocný, nabudúce ho skúsim s malinami.
Jahodový koláč

Cesto:
4 vajcia, 100 g prášk.cukor, 90 g polohr.múky, ¼ prášku do pečiva, 2-3 PL kakaa

Plnka :
300 g mascarpone (výborné je aj čisté nátierkové maslo MANA), alebo jemný tvaroh,
2 žĺtky, 100 g prášk.cukor, 1,5 dl šľahačka, 300 g jahôd, studená káva.
Mascarpone, žĺtky a prášk.cukor vymiešať, pridať vyšľahanú smotanu a spolu premiešať.

Poleva:
100 g tmavej čokolády, 80 g masla. Suroviny roztopiť nad parou.

Postup:
Celé vajcia vyšľahať s cukrom, pridávať preosiatu múku zmiešanú s prášk.do pečiva a kakaom, vyliať na vymastený a múkou vysypaný plech.
Po vychladnutí cesto rozdeliť na 2 časti, jednu pokvapkať studenou kávou, natrieť na ňu polovičnú časť plnky, poukladať pokrájané jahody na husto, dať druhú časť plnky, prikryť druhou polovicou cesta a odložiť do chladničky.
Čučoriedka 5
07.07.09,11:27
Ja tiež pridám jeden receptík, práve som ho včera piekla.

Ovocný koláč s posýpkou.

4 šálky polohrubej múky ( ja dávam 3 dcl )
2 šálky kryštál. cukor
1 šálka oleja , toto všetko spolu zmiešame.
Zo zmesi odoberieme šálku a do ostatnej pridáme 2 vajíčka , 1 1/2 prášku do pečiva , 2dcl mlieka. Dobre vymiešame a dáme na vmastený a hrubou múkou vysypaný plech. Na cesto naukladáme husto ovocie ( podľa sezóny ) , a posypeme posýpkou ( je zo zmesi čo sme odobrali ) Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov , 25 - 30 minút.
Nech sa vydarí.
Cecilia
07.07.09,17:25
4 šálky polohrubej múky ( ja dávam 3 dcl )


Dávaš 4x 3 dcl múky alebo je to spolu 3 dcl múky?
wagner
07.07.09,18:13
Asi myslela že obsah šálky je 3 dcl
Čučoriedka 5
08.07.09,07:46
4 šálky polohrubej múky ( ja dávam 3 dcl )


Dávaš 4x 3 dcl múky alebo je to spolu 3 dcl múky?

Prepáč, že tak neskoro reagujem, ale až teraz som sa dostala na net
áno - dávam 4 x 3 dcl múky

účtovník 007
08.07.09,09:34
"Na upečený koláč vylejeme 1 celý čučoriedkový kompót (aj so šťavou),"

a ako vyzerá korpus po obliatí šťavou z kompótu? Veď to cesto nasaje všetku šťavu. Nezostane mi z toho rozmachtaný koláč?:rolleyes:
dogicka
08.07.09,10:02
Neboj sa nezostane....
tilialm
08.07.09,11:22
Ten som už piekla, mňamky, mňamky.:p
Ja ho mám pod názvom Modrý koláč lebo z tých čučoriedok je tak sfarbený a šľahačka navrch nemusí byť aj tak je výborný:---
BXLmiami
31.08.09,15:19
Ja tiež pridám jeden receptík, práve som ho včera piekla.

Ovocný koláč s posýpkou.

4 šálky polohrubej múky ( ja dávam 3 dcl )
2 šálky kryštál. cukor
1 šálka oleja , toto všetko spolu zmiešame.
Zo zmesi odoberieme šálku a do ostatnej pridáme 2 vajíčka , 1 1/2 prášku do pečiva , 2dcl mlieka. Dobre vymiešame a dáme na vmastený a hrubou múkou vysypaný plech. Na cesto naukladáme husto ovocie ( podľa sezóny ) , a posypeme posýpkou ( je zo zmesi čo sme odobrali ) Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov , 25 - 30 minút.
Nech sa vydarí.
Chcem podakovať za tento recept,koláč je SKVELY.Robím ho celé leto a s ovocím ako dozrieva,takže už bol čučoriedkový,ríbezľový,ringlotový,slivkový hruškový,sem tam obmením posýpku aby sa hodila k aktuálnemu ovociu a ešte nikdy nevydržal do druhého dna.Vrele doporučujem.
alla66
31.08.09,18:14
Ja tiež pridám jeden receptík, práve som ho včera piekla.

Ovocný koláč s posýpkou.

4 šálky polohrubej múky ( ja dávam 3 dcl )
2 šálky kryštál. cukor
1 šálka oleja , toto všetko spolu zmiešame.
Zo zmesi odoberieme šálku a do ostatnej pridáme 2 vajíčka , 1 1/2 prášku do pečiva , 2dcl mlieka. Dobre vymiešame a dáme na vmastený a hrubou múkou vysypaný plech. Na cesto naukladáme husto ovocie ( podľa sezóny ) , a posypeme posýpkou ( je zo zmesi čo sme odobrali ) Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov , 25 - 30 minút.
Nech sa vydarí.

podaril sa,http://s16.rimg.info/247435511601ab18b6723e4d51e222e2.gif dala som tri vajíčka / zdali sa mi malé/....trošku som cesto vyšľahala s mixérom a použila papier na pečenie....na husto naukladala marhule, broskyne...koláč jehttp://s17.rimg.info/cc18648dcf3ef7e458a60ed15a7f89c1.gif


Chcem podakovať za tento recept,koláč je SKVELY.Robím ho celé leto a s ovocím ako dozrieva,takže už bol čučoriedkový,ríbezľový,ringlotový,slivkový hruškový,sem tam obmením posýpku aby sa hodila k aktuálnemu ovociu a ešte nikdy nevydržal do druhého dna.Vrele doporučujem.
ďakujem, http://s16.rimg.info/20650dc82a4b591b3d584dfd92e683a5.gifinšpirovala si ma do najrýchlejšieho pečenia v mojom živote....po prečítaní Tvojho príspevku som dostala chuť na koláč:D
adi11
31.08.09,18:36
podaril sa,http://s16.rimg.info/247435511601ab18b6723e4d51e222e2.gif dala som tri vajíčka / zdali sa mi malé/....trošku som cesto vyšľahala s mixérom a použila papier na pečenie....na husto naukladala marhule, broskyne...koláč jehttp://s17.rimg.info/cc18648dcf3ef7e458a60ed15a7f89c1.gif


ďakujem, http://s16.rimg.info/20650dc82a4b591b3d584dfd92e683a5.gifinšpirovala si ma do najrýchlejšieho pečenia v mojom živote....po prečítaní Tvojho príspevku som dostala chuť na koláč:D
Joj, ako som sa potešila na rýchly a ešte vyskúšaný recept...zajtra ho vyskúšam...kočky ďakujem...hádam sa aj mne podarí:)dám vedieť:)
adi11
01.09.09,17:24
Ja tiež pridám jeden receptík, práve som ho včera piekla.

Ovocný koláč s posýpkou.

4 šálky polohrubej múky ( ja dávam 3 dcl )
2 šálky kryštál. cukor
1 šálka oleja , toto všetko spolu zmiešame.
Zo zmesi odoberieme šálku a do ostatnej pridáme 2 vajíčka , 1 1/2 prášku do pečiva , 2dcl mlieka. Dobre vymiešame a dáme na vmastený a hrubou múkou vysypaný plech. Na cesto naukladáme husto ovocie ( podľa sezóny ) , a posypeme posýpkou ( je zo zmesi čo sme odobrali ) Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov , 25 - 30 minút.
Nech sa vydarí.
Tak aj mne sa koláčik vydaril.:) dala som navrch mrazené višne...bol rýchlo hotový a to sa mne páči :) dala by som mu názov Bleskovo výborný ovocný koláč :)
Čučoriedka 5
08.09.09,11:59
podaril sa,http://s16.rimg.info/247435511601ab18b6723e4d51e222e2.gif dala som tri vajíčka / zdali sa mi malé/....trošku som cesto vyšľahala s mixérom a použila papier na pečenie....na husto naukladala marhule, broskyne...koláč jehttp://s17.rimg.info/cc18648dcf3ef7e458a60ed15a7f89c1.gif


ďakujem, http://s16.rimg.info/20650dc82a4b591b3d584dfd92e683a5.gifinšpirovala si ma do najrýchlejšieho pečenia v mojom živote....po prečítaní Tvojho príspevku som dostala chuť na koláč:D

Ahojte, som naozaj veľmi rada, že sa Vám koláčik vydaril a hlavne že chutil.