mondes
28.02.15,11:05
Ahojte. Keďže 1.4.2015 - povinnosť evidovať tržby v ERP resp. VRP sa blíži, chcela by som sa opýtať Vás, účtovníkov, ako to budete riešiť. Či si kúpite ERP, alebo sa zaregistrujete na VRP, poprípade budete si dávať faktúry uhrádzať na účet. Ja osobne ERP kupovať nemienim a čo sa týka VRP, zaujíma ma, či sa to oplatí, aké sú výhody alebo nevýhody, alebo či si len nechávať faktúry uhrádzať na účet.
Poprosila by som názory viacerých, že ako to mienite robiť vy. Ďakujem pekne.
Mila123
28.02.15,10:15
na FRSR.sk je vysvetlené prečo áno, prečo nie je možné používať VRP, spôsob prideľovania DPK,.....manuály a pod.......
,momentálne sa nedá na stránku fir. správy pripojiť, pretože inštalujú nový upgrade, pravdepodobne sa budú dať podávať konečne DP typ B a aj podávať DP pre PO, predpokladám, že budú aj zriadené poznámky pre mikroúčt. jednotky.....
naša firma už funguje 20. rok, nikdy sme nedávali PPD, vždy to boli úhrady jedine iba na bankový účet, preto si ani nepôjdeme pre VRP
mondes
28.02.15,22:41
Ďakujem Ti za komentár.
civka
05.03.15,16:06
ja som si VRP zaregistrovala, minuly rok som mala sice 1 prijem v hotovosti, ale chcem to mat pre istotu vybavene. a okrem toho aj chcem vediet ako to bude fungovat, aby som vedela zakaznikom poradit.
akurat mna osobne by este zaujimalo... frsr uvadza ze bude aj apliakcia na tablety/ mobily, mate niekto predstavu/ skusenost ako to bude fungovat s tlacou z tychto zariadeni? lebo je to super prakticke a pohodlne mat to v tablete v kabelke ked idem k zakaznikovi... ale ak budem musiet mat tlaciaren v druhej taske tak to uz moc nie...
Jarka 1
05.03.15,16:21
Tiež som mala za minulý rok iba jednu úhradu v hotovosti a všetko ostatné na bankový účet. Takže ERP ani VRP nepotrebujem. Ak bude treba, tak ten jeden- dvakrát mi to môžu vložiť na účet.
slavok1
17.03.15,09:50
Urcite z toho budu nadseni, ze musia riesit vklady na ucet, len aby nabuduce neisli k inemu, ktory im vezme hotovost a vyda pokladnicny doklad.
cloe
17.03.15,10:00
Ja tiež nebudem riešiť registračnú pokladňu. Platieb v hotovosti mám minimum a banku mám 10 metrov od domu, takže mi neutečú.
Jarka 1
17.03.15,10:08
slavok1 (Dnes 10:50) Urcite z toho budu nadseni, ze musia riesit vklady na ucet, len aby nabuduce neisli k inemu, ktory im vezme hotovost a vyda pokladnicny doklad.

Neviem, či som sa správne nevyjadrila, alebo čo. Moji klienti platia prevodným príkazom a nemusia riešiť vklady na účet. Jedna jediná platba v hotovosti bola výnimkou. Takže nebojím sa , že pôjdu inam, kde dostanú pokladničný doklad:)