Iwett
28.02.15,14:26
Dobrý deň,
máme registračnú pokladňu a neopužívali sme ju napojenú na sklad, len som si údaje o predaji vytiahla a urobila sa automatická výdajka. Teraz sme ju napojili na sklad a ideme predávať cez sklad. Môže sa predávať aj naďalej bez skladu, alebo sa musí predávať len s napojením na sklad? Ďakujem
KEJKA
28.02.15,21:41
Povinnosť je evidovať tržby v ERP, napojenie, či nenapojenie na sklad zákon o ERP nerieši.
Iwett
01.03.15,07:01
Ďakujem Kejka, ale nejde mi o to, či niečo rieši zákon, len som chcela vedieť, či sa dá pracovať na RP aj cez sklad aj cez RP.My sme doteraz účtovali cez RP a ja som si sťahovala údaje o predaji z RP do programu a na základe toho sa mi urobila výdajka. Teraz chce majiteľ nech sa predáva priamo cez sklad.My zoberieme priamo zo skladu a lístok o predaji vyjde cez RP. Takže ja už nebudem prenášať údaje o predaji z RP.
A chcela som sa spýtať, že či sa môže aj v tomto prípade používať RP aj nepripojená a bude mi robiť program výdajku len z toho, keď RP nebude napojená na PC, alebo sa už musí vybrať len jedna možnosť a keď začneme predávať cez program, tak cez RP nepripojenú na PC sa už nemôže predávať.
vango
16.03.15,13:23
Môžte použiť len jednu z dvoch možností. Buď budete predávať online cez sklad a doklad vyjde cez pokladňu. Vtedy sa Vám automaticky odráta zo skladu predané množstvo. Alebo budete predávať ako doteraz. Predáte počas dňa tovar, po skončení dňa pokladnicu napojíte k PC a stiahnete predané množstvo. Súčasne obidve možnosti nemôžu fungovať. :)
Iwett
16.03.15,18:35
A ja som prišla práve na to, že idú obidve možnosti. Odráta zo skladu aj keď sa blokuje cez pokladňu, aj keď sa blokuje cez PC