Peter91
01.03.15,11:15
Ahojte,
Chcel by som sa spytat mame na firmu kupeny notebook bez DPH. Chcel by som ho odkupit na fyzicku osobu. Je to mozne?
A DPH bude treba asi zaplatit. Vsak?
Notebook bol uz 3 krat v oprave. ci sa to bude vztahovat aj na odkupeny notebook?
Je to len kvoli tomu ze v servise su velmi arogantny a neochotny ludia.
Bol som zamestnanec a ten notebook som pouzival ja. A potrebujem ho a ako by sa dal odkupit? Co vsetko by som potreboval nato zaplatit, vypisat a potvrdit aby to aj v servise bolo vporiadku.
Dakujem.
Peter91.
Tweety
01.03.15,11:14
Ak je firma platiteľom dph, predáva s dph.
ivka70
01.03.15,11:21
A co by sa malo zmenit vzhladom k servisu, ked NB bude vlastnit fyzicka osoba??
Tweety
01.03.15,11:25
Možno si myslí,že FO už asi bude fungovať aj bez opráv.
misoft
01.03.15,12:02
Môj názor - od firmy a k tomu po troch reklamáciách - nekupovať! NB bude len zdrojom problémov. Radšej kúpiť riadne z predajne.
Peter91
01.03.15,13:15
Zabudoval som dodat ze bol som zamestnanec teraz koncim a potrebujem ten notebook. ja som ho doteraz pouzival.
Peter91
01.03.15,13:15
Zabudoval som dodat ze bol som zamestnanec teraz koncim a potrebujem ten notebook. Ja som ho doteraz pouzival.
ivka70
01.03.15,13:26
Treba sa spytat vo firme ci ti ho budu ochotni predat a na zostatkovu hodnotu notebooku a premyslieť si, ci novy NB so zarukou nie je lepsia alternativa.
misoft
01.03.15,13:30
Ale i tak. Nový je nový. Okrem toho - aplikácie a programy, ktoré tam boli firmou nainštalované, si aj tak nemôžeš len tak vziať. Sú majetkom firmy. Tak isto i dáta a súbory, ktoré si tam uložil pri práci, sú majetkom firmy - a ani tie si nemôžeš vziať. A dôležité - OS - istotne bude registrovaný na firmu - takže ani ten si nemôžeš vziať.
Takže si potom zrátaj - oplatí sa ti NB, ktorý bol 3x v oprave, BEZ programového vybavenia? Budeš doň A) kupovať OS a nainštalovať; B) ukradnúť OS a nainštalovať.

To fakt radšej choď do obchodu a kúp si NB aj s OEM OS. A máš záruku 24 mesiacov, ak si pripoistíš - tak aj dlhšie.

Je to na tebe - ale JA by som takýto NB NEKUPOVAL.
Peter91
01.03.15,13:41
Je to rocny notebook a je tam zaruka. Ale ci je to pravne mozne zeby sa prepisal notebook na FO. aby platil na Obchodny zakonik ako na FO a nie na firmu.
Vo firme mi to predaju bez problemov, len potrebujem aby to bolo akoze pravne akokeby to kupovala FO vzhladom na zaruku.
Neviem ci som to len ja zle sformuloval
Notebook som platil ja len bol kupovany na firmu bez DPH kde som pracoval. Ja to len potrebujem previest na FO kedze koncim v danej firme.
ivka70
01.03.15,17:28
To si vyjasni vo firme.
Dell so zarukou nema problem, viaze sa na cislo NB, majitela mozes u nich prehlasit.