Jaroslav Slavianin Šolc
03.03.15,18:11
Zdravim. Potreboval by som poradit. Mam taky mensi problem s mojim PC. Samovolne sa vypne alebo resp. tvrdo restartuje ked hram hry. Nie vsetky, Robi to len pri niektorych. Napriklad pri hre Dead Island sa vypne vzdy na rovnakom mieste- u znameho ta ista hra bez problemov. Teraz som zacal znovu hrat Mafia 2 (moja srdcovka :) . Nikdy pred tym som s tou hrou nemal problem a teraz sa PC zase vypina. Predpokladam ze to bude hardwarovy problem, kedze som pred nedavnom formatoval kvoli tomu HDD. Tak ak vas nieco napada, dajte mi prosim vediet. Dakujem.
misoft
03.03.15,17:14
Teploty? A predpokladám - sú to warez hry.....
Moonie32
03.03.15,17:42
Môj odhad je prehrievanie CPU, môže byť zaprataný, zatvrdnutá pasta, ... http://www.alcpu.com/CoreTemp/ ... toto si stiahni a sleduj teplotu ... bežná teplota bez nieakej záťaže 30-50, pri hraní 50-75, 75+ by nemala byť, väčšina procesorov sa vypína pri 100C. Teploty som uviedol len orientačne zaleží od toho či je to desktop alebo NB, a pod. :)
Jaroslav Slavianin Šolc
04.03.15,12:41
Vdaka za tip. A ak by to aj bol ten CPU, co s tym? Inac teraz mam teplotu 40 na jednom a 40 na druhom jadre. Skusim este zahrat hru.
jslancik
04.03.15,13:13
teplota CPU, GPU. Prípadne slabý zdroj. Všetko treba preveriť.
Jaroslav Slavianin Šolc
04.03.15,14:02
hmm..v tychto veciach som trochu lama :) Tym zdrojom myslis chladenie (ventilator)?
jslancik
04.03.15,14:06
zdroj je zdroj. ak rozoberieš kryt PC, tak je do neho pichnutý kábel z elektriky. Zdroj má určitý výkon, a comp pri vyťažení žerie troška viac. Ale ak tam nemáš žiadnu samostatnú grafiku, tak by nemal byť problém so zdrojom.
Jaroslav Slavianin Šolc
04.03.15,15:59
Takze by som mal vyskusat vymenit zdroj?Predpokladam ze dnesne zdroje maju nizsiu spotrebu a lepsi vykon ako tie ked som kupoval svoj komp. A ten uz ma cca 8-9 rokov.
misoft
04.03.15,18:25
8-9 rokov starý zdroj? Tak to bude už dosť "unavený".... Zdroje už nie sú také drahé....kúp, vymeň, vyskúšaj, referuj.....
Moonie32
05.03.15,13:11
No ono sa CPU prehrieva pri hraní .... ako som povedal chyba môže byť v prachu a iných znečisteniach popr. ak máš PC už dlhšiu dobu môže byť teplovodivá pasta zatvrdnutá, ak by pred pádom bola teplota CPU v pohode môže to ešte robiť grafika popr. zdroj .... ale predpokladám skôr že to bude CPU, ak bude teplota pred pádom menšia ako 90C, ďalši krok je zistiť teplotu GPU :)