sarko
07.03.15,12:27
Zdravím Vás

prosím o radu, sme novo otvorený servis (cca pol roka) a riešime prvýkrát takýto problém.
Zákazník doniesol na vyčistenie chladenia notebook HP PAVILION DV6000 (AMD procak, Nvdia grafika) , ktorý bez problémov fungoval. Po rozobratí, vyčistení a opätovnom zložení notebook už nefunguje.
Otázka je ako postupovať pri riešení takého to problému so zákazníkom ?
Mám začať reklamačné konanie ?
Má zákazník právo na vrátenie peňazí (ako vyrátam cenu ked je to 6 ročný notebook) ?

Všetci čo robia s notebookmi vedia že tento notebook je známy chybou grafiky, ktorá sa kazí a maloktorý model ešte funguje.
Jednoducho povedané, vieme že mi ako servis sme ten notebook nepoškodili pri rozoberaní len sme mali tú smolu že grafika odišla práve nám v rukách. Ale vnímame aj zákazníkovu stranu, že on doniesol funkčný notebook.
PS: Reflow grafiky nepomohol.

Ďakujem za každú radu.
misoft
07.03.15,11:36
Nuž - máte smolu a problém. Zákazník vám odovzdal výrobok, ktorý bol funkčný. Takže ho aj funkčný vrátiť musíte. Ako to vyriešite - je na vás. Že práve odišla grafika - ja sa pýtam - pri tom čistení bolo potrebné uviesť do chodu ten NB? Asi nie. Pri čistení sa rozoberá a znova poskladá. Takže chyba bola pri demontáži, čistení, montáži... výhovorka na 6-ročný NB, výhovorka na "odchádzajúce" grafiky neobstojí.... k poškodeniu došlo vtedy, keď ste to mali vy v rukách....

Dve možnosti: zľava, prípadne grátis a nech si to dá opraviť sám, alebo zháňajte grafiku....
sarko
07.03.15,11:46
v priebehu 3 mesiacov sme vyčistili 60 notebookov a ani pri jednom z nich nenastal problém, nemyslí že nastalo pochybenie pri čistení z našej strany, a pri čistení sa notebook nemá prečo zapínať ako ste napísali a ani to nerobíme, zapína sa iba pre kontrolu pocelom servisnom úkone.
Grafika sa nemení je to celá kompletná matičná doska ( ktorá sa momentálne už nedá zohnať, pre ich kvalitu ako som spomínal vyššie) a nemal by som vôbec problém službu dať zákazníkovi grátis ale stým asi nebude súhlasiť.
misoft
07.03.15,12:16
Ukecať ho..... :D
mecky
07.03.15,16:19
tak teraz mu uz hlavne nemas aku sluzbu dat gratis :D
sosak
07.03.15,16:25
Možno je to mimo témy, ale nedá sa odškodniť cez poistku, ak máte uzavretú na zodpovednosť za škodu...