matig
07.03.15,16:08
Dobrý deň,
na liste orchidey sa objavili "pluzgieriky", vyzerajú ako kvapky rosy. Sú svetlé a tvrdé. Neviem, či ide o škodcu alebo chorobu. Prosím o radu, ako rastlinu ošetriť.
ďakujem
arizona
07.03.15,15:48
stacilo pouzit vyhladavac,alebo trochu pogooglit,pred zalozenim temy...

http://www.porada.sk/t208911-choroby-a-skodcovia-orchidei-a-izbovych-rastlin.html
matig
07.03.15,20:12
ďakujem za odpoveď. aj som vyhľadávala aj som googlila... nič som sa nedozvedela, čo sa môjho problému týka, preto som tému založila
lujza.j
07.03.15,20:14
daj foto...
Dáša_
07.03.15,20:27
nebudú to puklice?
matig
07.03.15,20:33
puklice to nie sú, ďakujem :)
lujza.j
07.03.15,20:49
zajtra kuknem či to nemám aj ja....ak aj áno neriešim to:)lebo mi to nepríde ako choroba...

....inak mám niečo na listoch potieram -zasypem endiexom....
matig
07.03.15,21:01
ďakujem za odpoveď.pomoc endiexom si zapamätám. vo viacerých odkazoch na nete bolo spomenuté, že kým to nie je niečo vážne, tak sa tomu netreba príliš venovať :) lenže ja som začiatočníčka, bojím sa, či sa choroba neprenesie aj na iné. som príliš opatrná :)
lujza.j
07.03.15,21:08
je to spodný list?
matig
07.03.15,21:13
nie, vrchný.
nedá mi to spať, stále surfujem na nete a zistila som, že by to mohlo byť - "oedema blisters" podľa obrázkov. dôvodom je premokrenie, tak upravím zálievku.
lujza.j
08.03.15,07:05
premokrenie :D....moja zalievka je,že stoja vo vode.....pozerala som nemám to ani na jednej...ale poznám to....za tie roky som to už videla:)
máš to iba na jednej?
...ale ked som začala tiež ma všetko trápilo stále som ich špehovala....po rokoch som štádiu "čím viac na háku tým viac kvitnú":)
Dáša_
08.03.15,08:04
pre toho, čo udelil mínusový bod - odpovedala som, keď ešte nebola fotka. A keby som napísala inak - Možno to budú puklice - potom by to bolo bez mínusového bodu????

naozaj sa už nečudujem, že na mnoho otázok nie je odpoveď - lebo ke´d človek dostane za takúto blbosť mínus, tak čo potom v iných prípadoch. je jasné, nestrieľa sa z toho. Ale všetko tu je na dobrovoľnosti. Preto naozaj veľa tých, čo radili dobre dnes už neradia a odišli inam. Tam, kde si na nich niekto nelieči svoje problémy.
lujza.j
08.03.15,08:09
daška nejeduj sa:)...ja tu už vždy rátam aj s mínusom....
Dáša_
08.03.15,08:25
jaaj, ja sa nejedujem :) , len teda stále som sa čudovala tým, čo vyhlasujú, že na poradu už nepôjdu :D
matig
08.03.15,15:14
ahojte, neviem, kto má vôľu komentáre hodnotiť. je pravda, že sem nechodím často, tak nie som zbehlá v tom, ako to tu funguje, načo to bodovanie je, veľa sa tu zmenilo....
išla som sem preto, aby mi niekto poradil, to je zmyslom tohto webu. ďakujem, že ste sa mojou otázkou zaoberali a snažili sa mi pomôcť..