Vakos_SK
07.03.15,18:32
Zdravím.
Zakúpil som nový HDD (WD 750GB,7200rpm) do notebooku, ktorý používam už dlhší čas a chcel som si doň nainštalovať windows 8.1. ISO súbor som stiahol od microsoftu, cez rufusa som ho dal na USB, nabootoval na ntb. Prvý problém nastal pri delení disku (Na C:, D: ). Keď som dal vytvoriť nový oddiel disku načítavalo to asi pol hodinu čo je veľmi dlhý čas na tak výkonné zariadenie (core i7, 8GB RAM). Keď som sa konečne dostal k inštalácií po hodinách trápenia nastal ďalší problém. Inštalácia zostala na 0% po dobu asi 3 hodiny. Hľadal som všade možne ako na to ale nenašiel som nič konkrétne. Nemám možnosť sa dostať do windowsu. Jediné čo môžem použiť je prikazový riadok po nabootovaní z inštalačného média.

Špecifikácia:
CPU: Intel Core i7 4x 3.3GHz
RAM: 8 GB
HDD: 750GB 7200 rpm + Seagate 1TB 5400rpm (Súčastne sú oba disky sformátované.)
GPU: Geforce 635m

Za pomoc vopred ďakujem.
KoxXxo
07.03.15,20:23
Ja som najskôr inštaloval na čistý disk a až potom delil, skús ísť touto cestou.
misoft
07.03.15,21:01
Vakos_SK
07.03.15,21:54
Všetko som spravil ako vo videu a na 1:45 mi to sekne presne na 0%
misoft
08.03.15,01:20
Nuž - tak potom je tá inštalačka chybná.... Pokiaľ máš ISO, skús to rovno z neho.
Ešte jedna vec - máš určený primárny disk? Máš tam dva, jeden musí byť určený ako primárny.
Skús pokus: odpoj ten, kde nebude OS a nechaj len jeden a skús naň inštalovať.
Vakos_SK
08.03.15,09:46
Primárny disk som mal určený. Na konci bolo primary + vytvorilo particie s nazvom system. Mám dojem že je chybné ISO lebo práve skúšam inštalovať doň win 7 a prezatiaľ ide. Ale nechápem ako môže byť chybné ISO priamo od microsoftu. ISO s ktorým som to inštaloval bolo stiahnuté cez Microsoft media creation tool http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

Inštalaciu som skúsil nechať cez noc a vyskočila chybová správa http://i.imgur.com/rrCcBsV.jpg
misoft
08.03.15,13:00
Stiahnutý ISO súbor je možno OK, ale mohla nastať chyba pri napaľovaní na médium - ak je možnosť, nastaviť menšiu rýchlosť napaľovania. Mohlo tie dôjsť k chybe prevodu na USB.

K chybe: Začni od začiatku. Zruš všetky diskové oddiely. Bude ako jeden oddiel - čistý. A začni znova. Win 8.1 (zdá sa mi) dokáže správu diskov - takže si ich potom môžeš rozdeliť. Nechaj inštalovať na celý disk, ak nainštaluje a nabehne - potom rozdeľ disky.