vren
08.03.15,10:00
na záhrade mám 25m jedľu-povolenie na výrub mám len my radia aby som zrezal len polku stroma a zostávajúce vrchné konáre sa stočením smerom za slnkom skryjú urezanú časť stromu. Je to pravda?
kopretinka
08.03.15,09:02
načo zadávaš opakovane tú istú otázku?
buchač
08.03.15,10:49
Čo potrebujú ihličnany

• slnko, polotieň aj tieň
každý druh má iné nároky; vo všeobecnosti platí, že ak majú ihličnany dostatok svetla, rastú rovnomernejšie a hustejšie
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Činitele ovplyvňujúce intenzitu fotosyntézy

Svetlo je primárnym zdrojom energie pre fotosyntézu. Dôležitá je jeho kvalita (farba), intenzita a čas pôsobenia.

Maximum absorpcie svetla pripadá na vlnové dĺžky okolo 640 – 700 nm, čo je červené svetlo. Listy dobre absorbujú ešte modré svetlo vlnových dĺžok 430 – 460 nm, čo zodpovedá absorpcii chlorofylu, ako hlavného fotosyntetického farbiva. Ostatné vlnové dĺžky možu rastliny absorbovať vďaka rôznym prídavným farbivám. Ich zastúpenie v listoch je však menšie a aj efektivita využitia takto absorbovaného svetla vo fotosyntéze je nižšia.
J500j
09.03.15,06:56
Ihličnany sú charakteristické tým že po zrezaní alebo zlomení vrcholca zdvihnú jednu prípadne viac posledných vetví smerom hore a tie potom pokračujú v raste ako nové vrcholce. To čo ti radia je pravda. Zrezanú - vytvorenú ranu treba ošetriť najlepšie balzamom.