Miloslav Bobocký
12.03.15,09:48
Ahojte, pred týždňom či dvomi sa mi otvorení nejakej stránky otvoria samé od seba ďalšie podstránky (viď príloha). Neviem o tom, že by som niečo sťahoval z netu či menil niečo v nastaveniach. Otravuje ma to a neviem ako sa toho zbaviť. PC preskenovaný antovirom, nič nenašiel. Používam prehliadač Chrome.
misoft
12.03.15,14:43
Je to analysis stránka. Dosť otravná.
Zakáž ju v nastaveniach internetu: Ovládací panel - Nastavenie siete internet - Zabezpečenie - Obmedzené lokality - vybrať tl. Lokality - do okienka vpísať URL adresu otravnej stránky (stačí fastunitdatagood.name) a Pridať. Malo by sa to zastaviť.
Taktiež sa pozri, či v Chrome (nemám ho) nemáš nastavené odosielanie štatistík a hlásení o stave prehliadača. Všetko, čo "hlási" von - deaktivuj.
Miloslav Bobocký
13.03.15,08:41
Problém je v tom, že keď tam hodí tú stránku (príloha 1 - Ads by UniDeals) tak tam žiadnu URL adresu nenačíta, je tam URL adresa pôvodnej stránky.
Kabaka123
13.03.15,08:54
skúšal si to, čo radil misoft?
misoft
13.03.15,14:23
Dúfam, že si si všimol čierny krúžok s krížikom - príloha 1 - to je práve ta druhá stránka odosielanie štat. údajov (stránka príloha 2). Ak na to klikneš - pokračuje sa ďalej v načítaní pôvodnej stránky, ale zároveň pošle údaje.
Postupom hore sa zabráni, aby tá štatistická stránka bola blokovaná. Prezretím nastavení v Chrome si musíš zistiť, či prehliadač nemá nastavené odosielanie štatistických dát.
Napr. FF (mám ja) - v nastaveniach má možnosť zrušenia odosielania údajov o stave prehliadača, o telemetrii prehliadača (prakticky údaje o tom, kde snoríš... :D). Chrome to musí mať také isté. Len vyhľadaj.
Miloslav Bobocký
14.03.15,09:41
V Google Chrome sú tie veci čo spomínal misoft deaktivované.
Kabaka123
14.03.15,15:01
skúšal si prebehnúť pc antivirákom? skús MB.... je to adware, malware....
pozri sa do ovládacieho panelu.... či ten program tam náhodou nefiguruje...
resp. v doplnkoch.... priamo v prehliadači...pozri aj toto

https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=sk&js=y&prev=_t&hl=sk&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fmalware-detective.com%2Fremove-unideals-ads-google-chrome%2F&edit-text=
Miloslav Bobocký
14.03.15,18:46
No nakoniec zdá sa že problém vyriešený celkom jednoducho: Klik pravým tlačítkom na danú stránku > AdBlock > Blokovať reklamu na tejto stránke.
mahony1
14.03.15,19:05
Mozno sa ti bez tvojho vedomia nainstalovala nejaka utilitka, ktora ti pusta reklamne veci pri kazdom spusteni prehliadaca. Casto sa to stava, ked chces nainstalovat nejaky free software - stiahnes exe a popri tom sa ti nieco take popridava. Radil by som prejst si pozorne zoznam nainstalovanych programov, ci sa ti tam nieco bez tvojho vedomia nenainstalovalo.

Ak sam nic nenajdes, daj sem pripadne screenshot nainstalovanych programov, mozno si nieco podozrive vsimneme.
Kabaka123
15.03.15,07:18
no výborne....:):):)
kukuricajanci
30.03.15,14:29
podla mna to je klasika adware, odstranit sa da v pohode softom na adware
Martuk
24.04.15,08:13
ja mám takýto istý problém. To, čo radil misoft s url, nefunguje, nakoľko ten poondiaty UniDeals nemá adresu a zakaždým tieto ...iny blokovať adblockom sa mi tiež nechce. Na nete som našiel odstránenie tohoto rozšírenia z Chromu, to som spravil, akurát, že pri každom novom otvorení Chromu tieto rozšírenia sú späť a neviem, ako ich natrvalo zablokovať. Preinštalovaniu Chromu, resp. vymeneniu prehliadača sa chcem pokiaľ možno vyhnúť, keď však nebude iná možnosť, tak to spravím.

Vedel by mi niekto pomôcť?
mecky
24.04.15,11:03
Kabaka123
24.04.15,11:11
presne tak.... prečistiť pc antivirákom....
Martuk
24.04.15,12:01
díky za rady, skúsim a dám potom vedieť
Martuk
30.04.15,11:23
mecky díky za radu, pomohlo to, zbavil som sa toho poondiateho malwaru, ktorý si hovorí UniDeals
Kabaka123
30.04.15,12:40
super... tešíme sa s Tebou...