gand
15.03.15,11:27
Jedná sa o rovinu, bez prekážok, sem tam nejaké nerovnosti terénu. Najbližšie 1-2 roky to chcem kosiť keď bude tráva vysoká 20-30cm, nebude potreba zberu. Na pozemok pribudne rodinný dom a ovocný sad, nejaká okrasná a úžitková záhrada, čiže bude o dosť členitejší a veľkú časť trávnika budem chcieť štandardne udržiavať (častejšie kosenie so zberom).
Neviem či zvoliť radšej výkonnú kosačku alebo slabý (čo najlacnejší) záhradný traktor.
buchač
15.03.15,10:42
Poviem Ti takto....

Ja mám kosák, kosu, kosačku-krovinorez, kosačku-holiaci strojček a aj 4-kolesovú kosačku....
Používam podľa účelu a aj podľa potreby - alebo naopak.

...a včul si vyber podľa svojich kritérii a mojej ponuky.
tannenkau
15.03.15,10:47
a holiacim strojčekom trávu , či bradu ?
(resp trávu na brade )

PS
" kosačku-krovinorez " to máš také ako vinohradníci ?

Traktor a zvislú lištu ?
buchač
15.03.15,10:51
pavol54
15.03.15,10:57
si bohatý keď sa zameriavaš na najdrahší sortiment aj v prípade akcií
buchač
15.03.15,11:02
Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci...;)

Už pár rokov slúži krovinorez a dostáva solídne zabrať.
pavol54
15.03.15,13:31
ja len toľko že som kúpil značku bez akcie o 30% lacnejšiu pri ekvi parametroch
lacotinka
15.03.15,14:09
No nekúp to za 263 evri !

No nekúpim :D :D
gand
15.03.15,14:11
Aha. Zabudol som dodať že nemam na to kosenie 7 dní v týždni a nie som taky búchač čo to za hodinu s kosou zmákne.
pavol54
15.03.15,14:29
35 árov , 35 áááárov rovina a ty z toho robíš vedu 2 x ročne kosba pred vysemenením a ešte z toho spravím kompostovisko na klasickú kosu treba vedieť na krovinorez len naštartovať =3 hodiny asi som to prehnal. ale môžeš zainvestovať do štvorkolesového tátoša s návratnosťou v nekonečne
lacotinka
15.03.15,14:32
tak jedine tú "samobežnú" = fotovoltaickú
vulxy
15.03.15,15:16
v 30 cm trave kosackou budes viac cuvat ako kosit,lacny zahradny traktor to asi tiez trapenie(nemam,neskusal som)...najlepsie by bolo pre teba keby si niekoho najal z okolia co ma silnejsi krovinorez alebo aj listovu kosacku na malotraktor a pod.. na tie prve 2 roky ...a potom ti uz na udrzbu postaci klasicka kosacka so sberom na benzin...
gand
15.03.15,15:37
Ďakujem. Aj to je možnosť. Len sa chcem spýtať akú kosačku používate Vy a aký veľký pozemok s ňou kosíte. Lebo ja som už v rukách mal aj krovinorez aj klasickú kosačku a viem aké to je kosiť s krovinorezom niečo cez 20 arov. A možno sa to bude zdať čudné, ale ani za 8 hodín som to nestíhal pokosiť, takže nad krovinorezom ani neuvažujem. Navyše ma vždy na ňom vytáčal ten večne nefunkčný systém vysúvania silonu.
gand
15.03.15,15:45
Ďakujem. Asi začnem zvažovať aj takúto možnosť, pretože asi nenájdem nič čo by zvládalo aj vysokú trávu aj zber a pritom nestálo veľa.
vicktor
24.03.15,16:18
ovecky
miriamka_l
02.05.15,20:33
Zo skúsenosti by som odporučila si pozemok dat jednoducho pokosit. Ja mam napriklad dobre skusenosti s http://www.kosime.sk, kedy pozemok o rozlohe 4000 m2 a travou vyse pasa mali pokoseny za 2 hodiny a vyzeralo to super a mala som to bez starosti. Samozrejme ze je aj vela inych firiem, staci len pogooglit vzhladom na lokalitu v ktorej sa nachadzate.
taiko
02.05.15,20:41
miriamka, miriamka, len ci Ty tu nerobis reklamu spriaznenej firme. Zaregistrovana dnes a ajhla uz skusenost s kosenim
buchač
02.05.15,21:00
kedy pozemok o rozlohe 4000 m2 a travou vyse pasa mali pokoseny za 2 hodiny
==================================
Pri takejto "informácii" sú na mieste otázky :

Aký že to bol pozemok ? Rovný, hrboľatý....???
Koľkí boli kosci ?
Aké stroje použili ?
Faktúra podľa cenníka bola ?

Teraz rátajme...MINIMÁLNA cifra je 4.000 x 0,04 € = 160 €
Trochu solídna cifra, keď vezmeme v úvahu, že kosenie je potrebné prevádzať minimálne 2 x mesačne.
Takže suma sa nám pekne zdvihla....t.j. 320 € / mesiac.
Ak si jeden predstaví, že kosiť je potrebné cca 6 mesiacov, tak je to len za jednu sezónu 1.920 €...

Kúúúa, za to si kúpi jeden nie 4kolku kosačku...ale už traktorík aj s príslušenstvom.
Nevraviac, že niečo aj pre seba-zdravie tým pohybom aj urobí...

-------------------------------------------------------------------

Ale ak je niekto lenivý (trebárs aj v plnke), nech sa vyvaľuje pri bazéne jak tuleň...