miselito
18.03.15,13:10
Ahojte,
chcel by som sa spytat ohladom vyletov v Egypte. 22.8.2015 letime do Soma Bay, Hotel Palm Royale Soma Bay. Ma niekto skusenosti s aktivitami cez tento hotel?
S priatelkou mame hlavne zaujem o vylet k pyramidam, vylet do delfinaria a kurz potapania.
V roznych vlaknach som cital ze sa oplatia viac vylety cez domorodcov. Tak by som sa chcel spytat, ako spoznam zarucene domorodcov, kde sa nemusim bat ze ma oje...klamu.? :D
A este jedna vec. Ake mate skusenosti s uschovanim pasov a dokladov v izbovom trezore. Je to bezpecne? Ja by som sa najradsej s pasom isiel aj kupat do mora len aby sa mi niekde "nezapatrosil" :D
A dalsia, asi kalsicka otazka.. Mam si zobrat Eura, alebo napr na tringelty zamenit dolare? cital som tiez v roznych vlaknach rozne nazory, ale boli starsieho data.
Alebo zobrat len Eura a v hotely zamenit?

Dakujem pekne za rady.
miselito
18.03.15,12:44
ja viem, ze som to zduploval, ale prvy krat mi vypisalo nejaku chybu. Ja neviem co sa tu stalo na porade, ale ani vymazat prispevok a aby clovek lupou hladal kde sa prispieva.
Tak mi prosim ta porad ako to mam vymazat
lujza.j
18.03.15,12:44
Horí mu to...ved leti uz v auguste:D
miselito
18.03.15,12:57
srandy kopec :D som rad ze som ta pobavil. som pisal, ze to vypisalo chybu tak som to klikol este raz a zduplovalo to. ked som sa to pokusil vymazat tak mi vypisalo ze nemam opravnenie vymazat prispevok.
arizona
18.03.15,14:21
1) s tymto hotelom nemam skusenost,ale na nete najdes urcite recenzii dost
2) s domorodcami je to lacnejsie,ale s oficialnym delegatom to mas vacsinou bezpecnejsie a aj prekladom
3) hotelove trezory su bezpecne
4) lepsie su dolare,ale nepohrdnu ani inou menou
Kabaka123
18.03.15,14:48
klikneš na vylepšiť otázku, v pravo sa objaví obrázok kontajnera klikneš naň, dáš odstrániť, potvrdiť .... jasan:)
miselito
18.03.15,17:22
robil som to aj predtým prestne tak a nešlo to. Skúsim zajtra.
arizona
18.03.15,19:43
nie,sama si nemozes vymazat temu.To moze iba moderator a admin. Uz mas vymazanu...
Chobot
18.03.15,20:29
JA som tam bol dávnejšie, je tomu asi 10 rokov. Všetky výlety aj tak organizujú domáci, cestovky sú len sprostredkovatelia. V každom hoteli budeš mať vypísanú ponuku fakultatívnych výletov, stačí keď si to vyberieš a zaplatíš na mieste. Nepotrebuješ dopredu v cestovke kupovať tieto výlety.

Potápanie - OK, ja som bol tiež. Ak máš preukaz, môžeš ísť hlbšie, zoberú ťa na iné miesta. Bez preukazu väčšinou do 5-8 metrov. Výstroj požičajú, len choď radšej na lačno.

Z Hurgady (a Soma Bay je ešte ďalej) je k pyramídam dosť ďaleko. To je 2 denný výlet. Choď len vtedy, ak pyramídy chceš za každú cenu vidieť na vlastné oči, ale budeš sklamaný. Ja som nebol (nebol to cieľ mojej cesty), ale ľudia boli z výletu sklamaní. Drahé (je v tom aj ubytovanie - v hoteli ti za nevyužítú noc peniaze nevrátia, takže za tie 2 dni platíš 2x), pri pyramídach sa pečieš ako sardinka na oleji, žiadny tieň, žiadne služby. Potulný obchodník ti predá teplú kolu za drahý peniaz. Ale ak napriek tomu to chceš absolvovať, tak choď. Možno budeš mať zážitok na celý život.

Delfinárium - neviem, nebol som.

Boli sme na 4-kolkách v púšti so synom (vtedy mal 11), bolo to pekné a zaujímavé. Tiež sme boli na ťavách.

Choď tam, a na mieste si vyber výlety. Neplánuj si dopredu napevno. Ak tam ideš na týždeň alebo 10 dní, tak stihneš aj tak len 2 pol- alebo celodenné. Podľa mňa je optimálne tam ísť aspoň na 2 týždne (aj tie nám však ubehli ako voda).

JA som bral dolárové bankovky. Lepšie vyzerá, keď dáš bankovku, ako eurovú mincu. Ale zoberú čokoľvek. Pozor na taxíkoch. Dopredu zjednaj cenu. A ak idete viacerí, daj pozor, aby tá "výhodne" zjednaná cena nebola za jednu osobu.

A zober si eurá, tam v pohode zameníš, koľko bude treba. Ale zamieňaj len postupne, koľko potrebuješ. Potom je problém zameniť späť, musel by si na letisku nakúpiť - minúť ich menu. Vyviezť ju nesmieš (aj tak sme si zobrali pár mincí na pamiatku :--- ).
miselito
19.03.15,12:26
Dakujem za obsiahly prispevok.

Tie pyramidy tuzim cely zivot vidiet, ale rad by som sa vyhol sklamaniu, tak ako minuly rok v Rime napr. ale to je iny pribeh.
ideme na 8 dni takze to asi naozaj zvazim ci to absolvujem.
A je to dost daleko. Ked k tomu este priratame to co sa vcera stalo v Tunisku tak cloveka aj prejde chut. Uvidim este.

K tomu kurzu potapania ma zaujala poznamka chod na lacno. Preco? teda mam taku predstavu, ale radsej si precitam od skusenejsieho. :D

Otvoril si mi oci dakujem :D
miselito
19.03.15,12:31
To mas pravdu. Neskutocne co sa deje. :( ja dufam ze sa do Egypta do mojej lokality bude dat vobec ist a ze tam bude bezpecno.
Chobot
19.03.15,12:38
Píšem z vlastnej skúsenosti. Mám potápačský preukaz a sem tam sa chodím potápať, takže som si myslel, že nebudem mať problémy. Ale cesta po vode k miestu potápania bola asi 1/2 hodinu, potom samotné potápanie a cestou k druhém miestu potápania som nakŕmil rybičky z člna. Druhý ponor som v ten deň neabsolvoval (radšej). Ono keď sa dlhšie nepotápaš a si pod vodou 1/2 hodinu, tak to je pre stredné ucho (centrum rovnováhy) ako keby si absolvoval jazdu na húsenkovej dráhe. Pod vodou je telo trochu dezorientované z tej beztiaže.

Takže ak nie si skúsený potápač a nechceš absolvovať tie potiaže, čo som mal ja, tak si daj len striedme raňajky. Radšej si zober so sebou nejaký keks a ľadový čaj a daj si po ponore.

Ešte sa nám páčil výlet k beduínom. Samozrejme, že to už nie sú skutoční beduíni, (je to len turistická atrakcia ako tanečnice z Lúčnice), ale je to zážitok, vidíš, ako žili (žijú - ale na iných miestach) v púšti a ochutnáš tie jedlá. Nesmieš byť fajnový, hygiena nie je ako v hoteli Hilton :) .

Pri 8 dňoch sa ti vôbec neoplatí ísť k pyramídam. To by si bol fakticky iba 5 dní pri mori, možno 4, keď sa posledný deň poobede budeš musieť baliť, lebo nabetón bude let po polnoci.
vemak
02.04.15,18:56
prakticky súhlas s arizonou, vrátil som sa pred 3 týždňami.
1- hotel som videl asi pred rokom je OK, ale nejak cez hotel som výlety neriešil.
2.-ak viete výborne anglicky, ste dobrodružný cestovatelia a chcete ušetriť choďte cez domácich. Ak chcete slušný štandard s kvalitným výkladom radšej cez delegáta, väčšie CK už dávno nie sú len sprostredkovatelia
3- trezory sú bezpečné, no prefotiť si stranu pasu s údajmi a odložiť na iné miesto ako pas pre prípad straty a vybavovanie nových papierov je vhodné.
4- možno na letisku pre nejakú drobnosť doláče, ale inak nemá význam meniť eurá, lebo ich za domácu menu vymeníte bez finančnej straty, vo väčšine predajní sa dá s nimi platiť. Wexlovať za EGP samozrejme v banke je tam lepší kurz ako na hoteli.
PEKNÚ DOVOLENKU.
miselito
30.04.15,11:33
Dakujem pekne za rady. Ja sa len bojim aby sa tam nezmenila bezpecnostna situacia. Hlavne po tom co sa deje v susednej krajine.