oveckovam
18.03.15,23:59
Pekný deň poraďáci :-)
Potrebujem chodiť s autom do 3,5 tony, na záhradu v mojom osobnom vlastníctve 1/1. Záhrada je v intraviláne obce. Nechcem si rozrýpať zem od auta a chcem položiť zámkovú dlažbu o šírke 4 metre a dĺžke 150m.
Na záhrade sa nenachádza žiadna stavba len unimobunky-ohlasovacia povinnosť.
Cez záhradu, neprechádzajú žiadne inžinierske siete.

Pani na stavebnom úrade mi povedala, že na to potrebujem projektovú dokumentáciu, stavebné povolenie a vyňatie pozemku na stavebný pozemok. Osobne nemám v pláne stavať dom na záhrade . Ako obísť stavebné povolenie na zámkovú dlažbu - príjazdovú cestu na záhrade ???
buchač
18.03.15,23:18
vlastním záhradu, kde nieje oficiálna príjazdová cesta - patrí to povodiu Moravy a Dunaja.
Vedľa tejto cesty sa nachádza moja záhrada a
Záhradu neriešme...tá je nepodstatná, ale dám otázku.
Čia je že tá cesta ? ...žeby povodiu MaD ?
Ak áno, tak to znamená v podstate, že Ty chceš budovať cestu na cudzom pozemku ...ale oprav ma, ak sa mýlim.
...alebo oprav text v zadaní otázky.
oveckovam
18.03.15,23:47
Príjazdová cesta na moju záhradu patrí povodiu Moravy a Dunaja - tá ma nezaujíma a nieje ani oficiálna.
Zaujíma ma moja príjazdová cesta na moju záhradu. Je potrebné stavebné povolenie ?
pavol54
19.03.15,19:37
ohlásenie drobnej stavby, stačí orientačný náčrt, použitý materiál, nech si baba nevymýšľa, napr 2 pásy široké 0,4 m dlhé 30 nepresiahnu 25 m2 limitujúce je 25m2
buchač
19.03.15,19:49
Pali ...citujem :

" chcem položiť zámkovú dlažbu o šírke 4 metre a dĺžke 150m..."

Si myslím, že toto už určite nie je drobná stavba o tých 25 štvorákov...
To je predsa 600 m2 (šesťsto metrov štvorcových) !

...a nežná záhradkárka chce obísť povolenie ?
To si mohol dovoliť Talapka alebo mladý Gašparko...
buchač
19.03.15,19:54
Mám dojem, že píšeš zle ...myslím teraz na pravopis.

Nemalo by byť správne v určitých súvislostiach..." v záhrade" ...???
220870
21.03.15,18:43
pokiaľ nebudete nič betónovať tak si tú dlažbu môžete na záhradu položiť.V tomto prípade by malo stačiť oznámenie o drobnej stavbe.
oveckovam
21.03.15,22:30
žiadne betónovanie, len pokládka zámkovej dlažby
lacotinka
22.03.15,04:52
A mohol by vari robiť aj "per partes"
- v apríli ohlási drobnú stavbu : 2 x 0,5m pásy dlhé 20 m
- v júni zistí, že ich urobil krátke = ohlási ešte raz
:D
lapejko
22.03.15,07:35
To si môže dovoliť u nás každý, kým nemáme nový stavebný zákon ako v Česku...
vicktor
24.03.15,16:06
a ta dlazba je z papiera alebo betona?
jednoducho polozena dlazba sa pod 3,5t autom rozide, t.j. treba zabetonovat obrubniky.

Obavam sa, ze pani ma pravdu, ved je to zhrada a ty 600 m2 zmenis na "zastavane plochy".
Ja som vo svojej zahrade postavil domcek, k nemu polozil zamkovu dlazbu (aj s obrubnikmi), este aj bazen (betonova jama) a uradu stacila ohlaska.
Ale fakt je ze dane platim za zahradu, pricom pod domcekom, chodnikom a bazenom so podu zlikvidoval.
Domcek sa zmesti do 25 m2, chodnicek snad tiez a bazen veru nie.V sucte urcite nie.