hradiste
24.03.15,09:56
Zasadil som semiacka rajcin do kelinkov od kavy asi pred 3 tyzdnami.Rajciny zacali rast,ale nejak sa po vyrasteni asi do 10cm vysky rast zastavil.Maju nejaku tenku stonku a zacinaju padat.Polievam 1x tyzdenne,mam ich pri okne.Hnojil som 1x tekutym hnojivom hostice.Minuly rok som pestoval tak isto a bolo to v poriadku.Niektore maju 2 ine aj 5 listkov.Kde som urobil chybu alebo co mam spravit aby sa rast upravil?Dakujem za rady. palkom@post.sk
willma
24.03.15,15:54
hnojenie tak mladých rastliniek - no asi si to pohnojil
lacotinka
24.03.15,15:57
alebo pridusil (napr dusíkom :D )
Antea
24.03.15,16:12
Padanie klíčiacich rastlín, zlá zemina,veľa húb môžeš ešte niečo zachrániť Previcurom, poliať
Terezia13
24.03.15,17:14
rajčiny sa majú zasiať do väčšej nádoby nie husto. Keď už majú na vrcholku cca 4-5 lístkov, musia sa "prepikírovať" t. j. presadiť každá do vlastného kelimku. Nehnojiť. Pôda musí byť miešaná v správnom pomere s rašelinou. Ale už dostať kúpiť pripravené pôdy na zasiatie aj na presádzanie. Okrem toho potrebujú veľa svetla. Je ich potrebné znovu presadiť a do pôdy ich dať trošku hlbšie. Musia mať dostatok svetla. Tiež záleží koľko už majú lístkov.
Zachrániť sa to ešte dá. Už sa to stalo aj mne, presady boli slabé, ale pri vysádzaní som ich vopchala do zeme až po listy, dobre zakorenili a predbehli aj kupované, ktoré už mali kvety. Tieto priesady budú silné, odolné a rýchlejšie sa prispôsobia vysadeniu do záhrady.