Matus.N
25.03.15,12:28
Dobrý deň,
som študentom VŠ, ktorý vykonáva prácu na základe dohody o brigádnickej činnosti. Bolo mi povedané, že môžem za rok odpracovať iba 960 hodín čo sa mi zdá málo. Preto by som chcel ist cez leto do zahraničia na brigádu. Avšak neviem či existuje taká možnosť, že by som pracoval mal platnú dohodu na slovensku a ešte aj jednu dohodu v zahrančí. A ak je taká možnosť či by bol aj tam nejaký limit odpracovaných hodín. Ďakujem za odpoveď
Tweety
25.03.15,11:29
§227 ZP (2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená.
Matus.N
25.03.15,11:33
to viem ale neviem či ked uzatvorím este jednu dohodu či môžem odrobiť ďaľších 20 hodin za týžden...prípadne ak tu budem mať už odpracované všetky hodiny či môžem isť pracovať cez leto do zahraničia cez zahraničnú firmu
avalik
25.03.15,11:56
No najlepšie bude ak si pozrieš Zákonník práce, či je tam tebou uvádzané obmedzenie.
Ak nie, platí č. 2 Ústavy.

PS: ak ti táto odpoveď nepomôže, tak tvoj had bude mať už dve ponožky :D
J+K
26.03.15,13:29
tento limit platí pre jedného zamestnávateľa. Zahraničie sa neriadi našim zákonníkom práce, takže iba tu na SK treba dodržať tých 20 hodín v priemere - a tiež iba u jedného zamestnávateľa. Teoreticky môžeš mať aj 10 dohôd tu na SK ale u 10 rôznych zamestnávateľov , vtedy bude všetko OK.

Takže môžeš robiť tu, môžeš súbežne robiť aj v zahraničí, tu na SK u jedného zamestnávateľa sa bude sledovať 20 hodín priemerne za týždeň.
veronikasad
26.03.15,13:32
Môžeš mať aj na Slovensku súbežne viac dohôd o brigádnickej práci študenta. Odvodovú výnimku a nezd.časť základu dane si však môžeš uplatniť len u jedného z nich.
Limit počtu odprac.hodín sa posudzuje u každého zamestnávatela samostatne.
Matus.N
26.03.15,13:40
Ďakujem presne toto som chcel vediet.
Matus.N
26.03.15,16:03
A môžem to spraviť aj tak že na jednu brigádnicku dohodu si budem uplatnovat tie daňové vynímky pol roka a potom druheho pol roka budem mat túto vynimku u druhého zamestnávatela? Lebo prvý pol rok budem robit prevažne iba u jedného a pol roku zasa opačne. Ďakujem za odpoveď
veronikasad
26.03.15,16:05
Ano, môžeš. Treba to urobiť písomne u oboch zamestnávatelov. U starého ukončenie, u nového začiatok.