TomasBugiy
26.03.15,15:24
Chcem zaviesť debatu o tom, či má niekto skúsenosť s nedodržaním lehoty daňového úradu a ako potom postupoval, prípadne ako je najlepšie postupovať a či sa dá z toho získať aj nejaké finančné odškodnenie.

Z vlastnej skúsenosti totiž viem, že daňové úrady po prechode na nový systém momentálne nedodržiavajú lehoty na vydanie DIČ (do 30 dní), ale ani registráciu za platiteľa DPH (do 21 dní), čo je si myslím dosť závažné. Skúšam sa na konkrétny DÚ aj dovolať, ale neúspešne.

Ako by ste postupovali?
fortunka
27.03.15,15:48
Aj mňa by to zaujímalo... aj čo sa týka nedodržania termínu napr. na vrátenie DPH ;) rôznych ich divných zápočtov a pod... a následné vyžiadavenie si financií z DÚ... kde a ako sa to dá riešiť?
TomasBugiy
27.03.15,17:04
Za nevrátenie nadmerného odpočtu DPH by som určite žiadal sankčný úrok. K tomuto je aj § 35b odsek 6. Momentálne sa tiež chystám žiadať sankčný úrok za oneskorené vrátenie nadmerného odpočtu (najskôr však počkám, kedy sa ozve DÚ, že daňovník neskoro poslal daňové priznanie, nakoľko v jednom mesiaci nestihol preposlať mail s xml súborom - nerád by som na to predtým upozorňoval, keďže minimálna pokuta je vyššia ako sankčný úrok).
TomasBugiy
27.03.15,17:06
Už som k tomu napísal aj menší blog, nech vie o tomto probléme, čo najviac ľudí a nech to konečne kompetentní riešia: http://www.blogovisko.sk/nefunkcnost-danoveho-systemu-opat-a-uplne-ticho-okolo-toho.html