Majky11
28.03.15,16:52
Ahojte,

Chcem sa spytat, ci niekto nemal problem s vytvorenim wifi siete, kvoli slabemu pripojeniu internetu.

Ide o to, ze potrebujem vytvorit wifi siet, ale pripojenie je velmi zle. Je to tym, ze kabel je tahany v dlzke asi 100 m a uz v samotnom PC je v sietovom adapteri prepnuta volba / half-duplex 10 Mb/ ...

Internet ide iba pri takto prepnutej volbe na sietovom adapteri.

Pokusal som sa tam vytvorit wifi siet, ale bezuspesne. Je mozne ze router nedokaze spracovat slaby signal ? Alebo sa to da nastavit ?

Router je Zyxel NGB - 418N

Poprosim o odpoved len tych co sa naozaj vyznaju.

P.S. Otazky, typu, co je to za pripojenie, atd, mi prosim nedavajte. Potrebujem konkretnu odpoved,na dany problem. Jednoducho je to tak ako to je, a ja hladam riesenie.

Dakujem...
mecky
28.03.15,16:05
ked vytvoris siet tak, pc na pripojene na router komunikuju medzi sebou normalne?

ze je slaby signal po kabli je mozne,
100m je na hrane specifikacie, ale s kvalitnym cat 5e aleo vyssim a rozumne umiestnenym kablom by to nemal byt az taky problem, ak je nieco zle spravene alebo tam je nejake rusenie tak takyto spoj moze vyzadovat na oboch stranach kvalitne sietove karty, co u takychto domacich routrov moze byt problem

btw neviem ako mas ten kabel umiestneny ale mat 100m kablu iba tak niekde natiahnute nieje velmi dobry napad
misoft
28.03.15,16:24
Half-duplex - komunikácia medzi dvoma bodmi, pričom jeden vysiela a druhý prijíma. A potom naopak. Nemôžu teda súčasne vysielať a prijímať dáta. Sieťovka - Duplex - nastav Auto Negotation.
Tých 100m - to je vzdialenosť medzi routerom a PC? Lebo ak áno - je to ZLE! Odporúčaná vzdialenosť je 10-15m. Lepšia možnosť je router dať do domu a pripojenie k nemu FTP a odtiaľ si ťahať káble.
WiFi z routera - to je už samostatná sieť a sila WiFi signálu nezáleží na príjme internetu (jedine v tom, že pre "slabý" internet WiFi síce bude, ale pripojenie nie - router nebude mať čo dať).
Dosah routera pri 2,4GHz dnu je cca 35m a von cca 140m.

Aby si pochopil - router nedostáva dostatočne silný zdroj dát - WiFi vytvorené routerom bude mať silný signál, ale dáta žiadne = bez pripojenia.

Prečítaj:
http://www.gymparnr.edu.sk/obsah/predmety/subory/informatika/siete.pdf
https://mpstt.files.wordpress.com/2013/02/siec5a5ovc3a9-prenosovc3a9-mc3a9dic3a1-kabelc3a1c5be.pdf
Majky11
28.03.15,16:56
100 m je vzdialenost od routera, kedysi boli v jednom dome dva pocitace napojene kablami na internet . Jeden pocitac je preneseny na ine miesto a internet je potiahnuty kablom z povodneho miesta. Teraz tento kabel napojeny do dalsieho routera na tom druhom mieste a snaha o vytvorenie wifi...
Nastavenie na sietovke je take ako som pisal, nieje mozne ho zmenit, internet inak nepojde. Ale momentalne nieje podstatne co je na sietovke nastavene. Po nastaveni WAN nejde internet ani na wifi. Pripojim sa na wifi, router mi v zariadeni najde, prihlasi ma, ale nic vic...
Majky11
28.03.15,17:01
preco nieje velmi dobry napad... Ak nieje ina moznost...
mecky
28.03.15,17:21
ina moznost je wifi spoj

kabel na takuto vzdialenost, okrem vyssich narokov na kvalitu instalacie (co si uz zistil), ma este problem s elektromagnetickiu indukciu, pri blizkom udere blesku sa v nom moze naindukovat tolko prudu ze ti koncove zariadenia vyhoria, teda v pripade ak nemas ten kabel zakopany do zeme, alebo pouzitu nejaku ochranu proti prepetiu

edit: este som zabudol na dalsiu vec, a to je rozdiel potencialov prepojenych budov, bez spravneho uzemnenia takejto siete ti tam moze tiect po kabli prud aj bez nejakeho vonkajsieho vplyvu
misoft
28.03.15,19:43
Takže 100m sieťového kábla - to je už veľa! Okrem toho - WiFi - v miestnosti dosah 35m, vonku 140m - ale priama viditeľnosť. Ak si zoberieš, že tam máš múr/múry - tak potom je jasné, že WiFi nepôjde, 100m v tomto prípade pre WiFi je veľká vzdialenosť, signál na prd.
Presťahuj router. Provider za poplatok ti natiahne UTP kábel k novému umiestneniu routera.
Alebo ešte jeden router na koniec kábla a vytvoriť z neho AP. A máš dobrú WiFi z toho AP.