ela77
05.04.15,10:00
pregooglila som už všetko možné, žiaľ bezvýsledne, okrem jednej dosť drahej ponuky. Hľadám stromček ...lipu malolistú.... Ak máte niekto vedomosť kde ju zohnať, alebo máte v záhradke prebytočnú, ešte v malej veľkosti na presadenie, budem rada ak mi odpoviete. Napíšte aj lokalitu. Vďaka.
buchač
05.04.15,08:25
ela77
05.04.15,08:35
si zlatý, to som našla aj ja, len ja potrebujem práve niekoho zo Slovenska, pretože by si to potrebovala dotyčná osoba zobrať teraz do dvoch dní cestou na trase Tatry Bratislava. Preto mi tie české adresy nepomôžu.:-((((
buchač
05.04.15,09:36
To ja viem...že som zlatý.... :D

Máš smolu, výhonky z kmeňa som minulý týždeň oddrbal... ;) Teda aspoň myslím, že ide o malolistý druh...vypílil som pred pár rokmi, iba peň zostal.

...a to akože by si prišla ku mne na chalupu ?
Lebo pošta cez sviatky nejak nefunguje....či ???
ela77
05.04.15,10:18
veď ja to isté, osekala som na jeseň a spílili sme ju zhora, ale vyháňa ďalej, kade tade aj po kmeni nové konáriky, len už bude menšia, lebo jej raz zlámal víchor konáre, tak je spílená tak ako to robia v mestách v parkoch nakrátko:-))). Mám ju pred domom na ulici až dve, ale zo zeme nevyrastá momentálne nič, lebo ako som čítala, semiačka lipy vraj ťažko dozrievajú. Našla som ešte aj slušnú ponuku pri Prievidzi. To chcem známej, ktorá sa mi dnes ozvala a ona práve pôjde na trase Tatry Blava, chce to do Rakúska. Je tu na návšteve krátkodobej. Myslím si však, že keď dám teraz na jar prút do zeme, tak sa zakorení, lipa je inak nezmar ako vŕba, len ma zarazilo to, že ju akosi nik nemá v ponuke. Asi nie je o ňu záujem, pretože lipí je na Slovensku dosť a držia sa veľa veľa rokov. Nerob si starosti, si milý že si sa ozval a chcel pomôcť a poradiť. pekné sviatky želám. No a teraz by som sa neodvážila prísť tebe na chalupu , ešte by sa mi ušla šibačka či oblievačka a ja už omladnúť nechcem i keď by sa možno zišlo. http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif