Filip480
10.04.15,21:15
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU

Budem hostiť hosťa zo zahraničia na Slovensku s naším pánom prezidentom. Potrebujem pomôcť so studeným predjedlom, polievkou, hlavným jedlom a dezertom. Chcem aby to boli tradične slovenské jedlá, čo sa podávajú na významných stretnutiach.
avalik
10.04.15,19:29
No keď to bude s prezidentom tak kontaktuj protokol kancelárie prezidenta, poradia ti aj vzhľadom na prípadné diétne obmedzenia. A tak isto majú skúsenosti s podávaním tradičných jedál zahraničným hosťom.
Je dobré si okolo programu hostí zistiť informácie, napr. či po skončení obeda ešte nemajú ďalšiu spoločenskú udalosť a vtedy je dobré nepodávať jedlá, po ktorých konzumácii je človek cítiť, tak isto mak nie je vhodný.
Rezance v polievke tiež robia problémy pri konzumácii, vhodnejšie sú knedličky alebo zavárka čo nepadá z lyžice.
Peggynka
10.04.15,19:40
Dobre,máš to ako zadanie na záverečné skúšky.Mali ti dať aj informáciu,odkiaľ bude hosť zo zahraničia.Vieš to?
karol.za
10.04.15,19:42
juraj správny ,dotaz teraz sa to všade len samými prezidentami hmýri,samí prezident spoločnosti,dokonca aj prezident odborárov-prezident konfederácie odborových zväzov a neviem aký všelikají iní prezidenti
kopretinka
10.04.15,19:57
a po celý čas štúdia si sa učil čo,keď tu žiadaš o vypracovanie skúšky?
Peggynka
10.04.15,19:59
Obávam sa,že ťažko zostavíš menu z tradičných jedál.Pri takýchto príležitostiach sa hľadá kompromis,pokiaľ návšteva nemá špecifiká (napr.náboženské).Jedlo musí byť ľahko stráviteľné,bez výrazných surovín a kombinácií,ktoré by mohli spôsobiť problémy so zažívaním.Tu máš menu z návštevy Jej Veličenstva Alžbety II :
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/slovak-robert-saradin-obsluhoval-som-anglicku-kralovnu.html
Ak to má byť obed,tak by som zrušila teplé predjedlo a dala polievku (napr. kurací vývar so zeleninou a macesovými knedličkami).
evuš
10.04.15,20:06
Čo sa všetci " paprčíte "
- chlieb so soľou...
- studené "zaucho"
- "hubová polievka"
- "fackované zauchá"
- ako dezert : výrok Pána prezidenta z ČR : "smrt vegetarianům a absinentům"

Prepáčte mi, ale nedalo sa inak :D
veronikasad
10.04.15,20:29
Filip, otázky na Porade sa nemažú
Filip480
10.04.15,20:48
Ja som sa chcel len poradiť. Lebo je to niečo iné zostaviť menu ako na nejakú svadbu. Tak neútočte na mňa. :)
Filip480
10.04.15,20:49
Ďakujem Vám :)
Filip480
10.04.15,20:50
Ďakujem za radu :)
excel.sk
11.04.15,05:05
Napríklad:

1. Parma šunka s jarnými rolkami
2. Sépiové špagety s krevetami a Provensálskou zeleninou
3. Kurací vývar s hríbovými raviolami a cuketový julienne
4. Pikantné hovädzie závitky v morských riasach s grilovanou zeleninou
5. Vanilkový mousse s ristrettom