mareko
16.04.15,20:00
Dobrý večer poraďáci. Mám malý tablet Prestigio (používam ho minimálne)dávnejšie som sa prihlásila na môj účet na g mail a odvtedy sa z neho neviem odhlásiť. Teraz ho posúvam ďalej a nutne potrebujem zrušiť prihlásenie. Neviem nikde nájsť možnosť "odhlásiť". Ak niekto viete poradiť ako sa mám odhlásiť, prosím sem s radami :). Ďakujem
buchač
16.04.15,18:03
Odhlásenie sa (Android)

Tieto informácie sú určené pre aplikáciu Gmail pre systémy Android verzie 4.0 a vyššej.

Z aplikácie Gmail pre Android sa nedá odhlásiť bez odstránenia celého účtu z telefónu alebo tabletu. Mnoho sa však dá docieliť inými akciami – podľa toho, čo potrebujete.
...atď

Odstránenie účtu

Keď odstránite účet, odstráni sa tým z celého zariadenia. Nebudete už teda prihlásený/-á do žiadnych produktov Google, ako sú napríklad Mapy alebo YouTube.

Poznámka: Ak sa pokúšate odstrániť pôvodný účet, pomocou ktorého ste nastavili dané zariadenie, bude možno potrebné obnoviť továrenské nastavenia telefónu. Môžete tým prísť o údaje – prečítajte si preto o továrenských nastaveniach zariadenia Nexus alebo použite Vyhľadávanie Google a prečítajte si viac o dôsledkoch v prípade iných zariadení.

Ako odstrániť účet:
Prejdite do ponuky Nastavenia svojho zariadenia.
Prejdite do sekcie Účty.
Odstráňte daný účet. (Ak má vaše zariadenie ponuku s tromi bodkami zobrazenú vpravo hore, možnosť Odstrániť účet nájdete tam.)

https://support.google.com/mail/answer/2991620?hl=sk
mareko
16.04.15,18:08
Buchač ďakujem :) Super - hotovo :). Ešte raz ďakujem, veľmi si pomohol.
buchač
16.04.15,18:11
Ja Ti nevím Karle.

Účet na mobilných zariadeniach nemám, takže len musíš dôverovať múdrejším hlavám... ;)
mareko
16.04.15,18:26
;)
aspire-01
28.10.15,19:32
Ahojte,
na smartphone mam rihlasený ucet google a gmail, ale vzhladom na to ze menim pracu ho budem musiet odovzdat a tak chcem na danom zariadení ten ucet zrusit. Chcel som postupovat podla postupu hore ale akosi neviem najst odhlasenie a nie som si isty ci zrusenim nezrusim ucet celkovo aj na inom zariadeni. Mozete poradit ? Sony Z3 compact.
misoft
28.10.15,19:49
Ak si čítal - hore bolo napísané. Pretože tablety majú tú "nedobrú" vlastnosť, že po prihlásení k účtu sa "previažu" s nim, v G-maili (Android) sa dá jedine účet zrušiť - ale to sa zruší prakticky celý účet - teda nie len G-mail, ale i YT, DiskDrive atď - teda všetky aplikácie na Googli viazané. Odhlásenie málokedy pomôže (ak je tá možnosť).
Buchač písal - vykonať výrobné nastavenia. Toto vymaže všetky osobné dáta, prihlasovacie údaje, heslá, prihlasovanie k sieťam, vymaže dokonca i uložené súbory. A stane sa z toho opäť "čistý" tablet. Len so základnými a predinštalovanými aplikáciami.
Ako vykonať reset do výrobných nastavení - je to v návode na používanie, alebo na nete nájdeš.
aspire-01
28.10.15,20:04
Tak to musim urobit reset vyrobnych nastaveni, najprv vsak potrebujem stiahnut foto a mastavenia firemneho mailu. Vdaka, vyskusam dam vediet.
misoft
29.10.15,07:35
Pripoj sa doma káblom USB medzi PC a tablet, zálohuj si svoje. Potom reset tabletu a máš pokoj!