hanusvas
17.04.15,11:51
Myslite niekto, ze by to stromu mohlo ublizit? Konare stromu su napadnute akousi chorobou, alebo parazitom. Ak by som to natrel roztokom siry ktory mi zostal po moreni cesnaku pred sadenim, mohlo by to stromu i uskodit? Ze to nemusi pomoct, s tym som uzmiereny...
Dakujem za akukolvek reakciu...pokial nebude agresivna, arogantna a utocna...
kopretinka
17.04.15,10:17
je to predsa napísané na tom prípravku
používa sa na striekanie viniča,takže stromu by to ublížiť nemalo
http://www.lacnepostreky.sk/pripravky.proti.hubovym.chorobam/fungicidy/sulka.k
hanusvas
17.04.15,10:36
A, co myslis? Ak je ta choroba v konaroch stromu huboviteho povodu, teoreticky by to mohlo i pomoct?
hanusvas
17.04.15,10:39
musim odist. neda sa s poradou pracovat. Neustale su stranky unresponsive. Ale pripadnu odpoved si rad precitam na buduci tyzden. Ahoj
tannenkau
17.04.15,14:52
mohlo
ale aj meďnaté sú dobré
hanusvas
22.04.15,14:50
o tom nepochybujem, ze existuju aj roztoky specialne na to urcene. Ale tie ja nemam., Mam iba roztok siry po pouziti na morenie cesnaku. A este mam starsie hasene vapno. A viem, ze niekedy sa stromy natieraju vapnom. Naco prave vapnom? Nepomohlo by natretie toho nakazeneho konaru aj roztokom vapna?
kopretinka
22.04.15,20:20
vápnom sa natierajú kmene proti omrznutiu.tam ide len o tú bielu farbu,o nič iné.
BXLmiami
23.04.15,04:51
zahrada.cz
hanusvas
23.04.15,11:25
Aha! Dakujem. Vapno ma napadlo preto, ze niekedy sa doporucovalo vapno nasypat do jamy s organickym odpadom (alebo dohrobov s mrtvolami??). Tak som sa domnival, ze ma dezinfekcne ucinky. Tak radsej nebudem s vapnom na strome experimentovat
kopretinka
23.04.15,12:09
nehasené vápno je žieravina,preto sa tam sypalo....kmene sa natierajú slabým roztokom,je to iba také mlieko