Cila
20.05.06,14:41
Navrhujem pridávať recepty slané, sladké pečivá, minútky z mäsa, ktoré nevyžadujú dlhú prípravu. Určite každá z Vás v našej professii ocení recepty, ktoré sa dajú pripraviť za krátky čas, sú chutné a netreba po ich príprave hodinu umývať riad.
Ak sa mi podarí pripojiť prílohu / som asi technický antitalent/ tak Vám niečo pridám.:D
Cila
Ivana Š
20.05.06,15:37
Celkom rýchle jedlo:
kuracie rezne 500g
tvrdý syr 200g
1 smotana na šľahanie
2 vajcia

Rezne naklepeme, rozložíme na mierne vymastený plech, trochu posolíme, nie veľa.
Tvrdý syr postrúhame, pridáme vajcia a smotanu na šľahanie, rozmiešame. Zmes vylejeme na pripravené rezne, dáme do rúry upiecť, 180°C asi 50 min
Dobrú chuť!
Cila
20.05.06,15:53
Pripájam recept na rýchlu prípravu domácich krémešov
Cila
alicka4
22.05.06,08:14
Ak môžem poradiť, dobré je vrchný plát cesta ešte pred pečením radielkom "prerušovanou čiarou" narezať na potrebné kocky. Inak je to výborný a jednoduchý koláčik.
bezradná
22.05.06,09:39
Pripájam recept na rýchlu prípravu domácich krémešov
Cila Vrelo odporúčam. Toto je najobľúbenejší recept mojej mamy. Rozdiel v našom recepte je len ten, že ona k tomu dáva 3 balíčky Zlatého klasu.:o
bezradná
22.05.06,09:51
Kuracie prsia s orieškami
400g kuracích pŕs pokrájame na rezance, pridáme 2 pol. lyžice solamylu, 1 vajíčko,pomiešame,posolíme, dáme do chladničky na 20 min. Potom mäso opražíme na oleji(vareškou oddelujeme kúsky mäsa, keby boli trochu zlepené) pridáme na drobné kocky pokrájanú cibuľu(asi 1/2 stredne veľkej), 50g na rezance pokrájanej šunky(ak máte po ruke domácu šunku,skúste, je to na neporovnanie), na kolieska nakrájané 2 póry, asi za hrsť pokrájaných nesolených arašidov, 2 polievkové lyžice worchestrovej omáčky, 2 pol. lyžice sójovej omáčky, 1 pol. lyžicu cukru, 2-3 pol. lyžice bieleho vína, asi 5 minút spolu podusíme, a môžeme servírovať.
Príloha: moja, odporúčam. 10-12 stredne veľkých zemiakov(podľa množstva stravníkov) uvaríme v šupke, ošúpeme a na palacinkárni opečieme na oleji
( ja vždy zhreším, lebo zo zásady to opekám na bravčovej masti, najlepšie po vyprážanom mäse), nakoniec posypeme posekanou petržlenovou vňaťou.
:oDobrú chuť!:o
PS: Dlhšie to trvá napísať, ako spraviť.
Ivana Š
30.05.06,22:39
Skvelá téma, rada varím rýchlo a chutne!

Napr. Večer naložím, na obed vypražím, príloha podľa chuti, ja robím zemiakové pyré

Mäso - 500g kuracie prsia - rezne

Marináda - 2 vajcia
2 lyžice solamylu
2 lyžice sójovej omáčky
2 čaj. lyžičky vegety

Vznikne riedke cestíčko, do ktorého namočíme kuracie rezne, najmenej na dve hodiny, najlepšie ako som spomenula, večer naložíme, na obed vypražíme.
Dobrú chuť

Pridajte aj Vy ďalšie jedlá chutné a nenáročné na prípravu!
symona
09.06.06,07:55
Tiež mám jeden rýchly recept, celé aj s nakrájaním to trvá asi 20 minút:

Suroviny - kuracie mäso (najlepšie sú prsia), grilovacie korenie, olej a prípadne soľ (ja ju už nepoužívam, lebo je v grilovacom korení).

Postup: Mäso nakrájať na rezance, posypať a premiešať grilovacím korením a troškou oleja a opražiť na panvici. Je to rýchle a chutné. Ako prílohu môžete podávať mäkký chlebík, pečivo alebo ryžu.

Dobrú chuť.
Miriam.x
09.06.06,09:08
Tiež mám jeden rýchly recept, celé aj s nakrájaním to trvá asi 20 minút:

Suroviny - kuracie mäso (najlepšie sú prsia), grilovacie korenie, olej a prípadne soľ (ja ju už nepoužívam, lebo je v grilovacom korení).

Postup: Mäso nakrájať na rezance, posypať a premiešať grilovacím korením a troškou oleja a opražiť na panvici. Je to rýchle a chutné. Ako prílohu môžete podávať mäkký chlebík, pečivo alebo ryžu.

Dobrú chuť.
Dnes mám pripravené kuracie prsia k obedu a stále premýšľam čo z nich, aby to nezabralo veľa času. Tak to skúsim;) , ďakujem.
Zita4
09.06.06,10:33
Naša obľúbená veľmi rýchla večera (a veľmi chutná):
Na oleji spením cibuľku. Zoberiem jedno vrecúško mrazeného hrášku, prisypem, opražím. Ochutím vegetou a mletou červenou paprikou a zalejem vodou. Kým sa dusí, urobím z dvoch vajec a hrubej múky polotuhé cestíčko na halušky. Lyžicou hádžem medzi hrášky trošku väčšie halušky, ešte rýchlo prevarím a podávam. Táto večera je hotová za 15 - 20 minút a s minimálnym množstvom špinavých riadov. ;) Vyskúšajte.
monspa
14.06.06,10:03
Celkom rýchle jedlo:
kuracie rezne 500g
tvrdý syr 200g
1 smotana na šľahanie
2 vajcia

Rezne naklepeme, rozložíme na mierne vymastený plech, trochu posolíme, nie veľa.
Tvrdý syr postrúhame, pridáme vajcia a smotanu na šľahanie, rozmiešame. Zmes vylejeme na pripravené rezne, dáme do rúry upiecť, 180°C asi 50 min
Dobrú chuť!Ak môžem poradiť, ja rezne obaľujem v polohrubej múke, v ktorej rozmiešam mletú červenú papriku a mleté korenie. Dodá to mäsu pikantnejšiu chuť.