abbeltimento
22.04.15,07:27
Chcem len poradiť. Mne tiež nekonečne notebook "hučal". Niekde som sa dočítala, že treba naolejovať miesta chladenia a je to tak. Toto prestalo.
arizona
22.04.15,05:34
Kedy si naposledy ventilator cistil od prachu?
Kabaka123
22.04.15,06:45
Kedy si naposledy ventilator cistil od prachu?

presne tak... toto ma napadlo ako prvé... najprv by som vyčistila toto miesto...
sosak
22.04.15,07:06
Takáto "rada" má taký význam, ako moja rada, že treba naolejovať miesta počutia - naliať olej do ucha, tiež nebudeš nič počuť. :D
Stevo5
22.04.15,16:25
Presne tak. Vyčistiť od prachu a chuchvalcov všade vnútri notebooku. Vo väčšine prípadov hučí preto, že ventilátory idú naplno, pretože sú zanesené vetracie otvory a systém chce dosiahnuť lepší prietok vzduchu.
A olej by som do ntb. nedával - o chvíľu by na tom oleji "narástlo" toľko prachu...
KoxXxo
22.04.15,17:02
a ntb ešte funguje?
misoft
22.04.15,17:18
"Niekde som sa dočítala, že treba naolejovať miesta chladenia a je to tak..."
Hmmmmm......
Pekná hlúposť!
Miesta chladenia sa neolejujú! Olej na seba viaže všetok prach a je to len horšie.
Pokiaľ si myslela ventilátor - tak tie sa tiež neolejujú! Olej je viskózny, t.z. po čase vytečie z ložiska ventilátora (tam sa používa špecialne mazivo (jemná vazelína pre vysokoobrátkové ložiská s vysokým bodom topenia). Okrem toho ložiská sú zalepené (to preto, aby sa dnu do ložiska nedostávali nečistoty).
Pokiaľ NB hučí - je to spôsobené zanesenými výdychmi a lopatkami prachom (ventilátor nemá potrebný sací a výtlačný výkon a zmenšený prietok vzduchu) a musí preto toto kompenzovať (na základe teplotného čidla) viacej a rýchlejšie sa točiť.
Rada: Ak vieš rozobrať NB - prečistiť a odstrániť nečistoty zo vzduchových ciest a lopatiek ventilátora, prípadne na GPU naniesť novú teplovodivú pastu. Ak nevieš - v ktoromkoľvek servise (dokonca i v predajniach s IT technikou) ti za poplatok toto urobia - niekedy i do hodiny.