qwert1
24.04.15,22:36
pred dvoma rokmi som kupil tento kultivator, http://www.mountfield.sk/kultivator-ms-07---pohonna-jednotka-1kul1009 ,nedari sa mi ho nastartovat,pred tyzdnom sa mi ho dalo na starom benzine,dolial som plnu nadrz noveho benzinu (z jurkyho) a zrazu zdochynal motor po nastartovani az prestal uplne startovat. Vseobecne mam problem aj ked startujem krovinorez alebo motorovu pilu,tie niekedy tiez dlho startujem a niekedy hned,co robim nespravne ? mate nejake typy ako na tieto zariadenia?mam z toho nervy ,dal som do toho kopec penazi a vzdy ma to iba nastve ze sa to nechce chytit hned a ten kultivator nejde teraz vobec aj ked dam sytic,zapnem privod paliva a dam mu polohu behu
KoxXxo
24.04.15,21:48
tankujem iba na slovnafte a keď mi kosačka po zime chytila na 1. potiahnutie až som sa zľakol, ostatné motorové hračky tiež bez problémov, klop-klop
buchač
25.04.15,06:43
Môj názor ?

Benzínom to rozhodne nebude...aj keď na Jurky (a ani na Slovnaft) nechodím.
Mne (zaťovi) sa tiež stalo, že mašinky trošku štrajkovali.
Prečistiť sviečky a potom len podľa návodu...
Snáď by si nemal dávať hneď do polohy behu, ale nechať trochu na tom sýtenom palive a potom dať do pracovnej polohy....(aspoň ja tak robím na krovinoreze).
sosak
25.04.15,07:05
Keď si kultivátor naštartoval pred týždňom a po doliatí benzínu si ho nenaštartoval, tak problém bude pravdepodobne v benzíne. Niektorí predajcovia majú možnosť dostať sa k štátnym strategickým zásobám benzínu, ktoré sa po uplynutí nejakého času musia obmeniť. To sa môže prejaviť aj na kvalite paliva - nečistoty, kal a pod. Vypusti palivovú nádrž kultivátora a zakúp u iného predajcu palivo.
https://www.facebook.com/permalink.php?id=184517714956953&story_fbid=440503646025024
http://www.bmwklub.sk/technicke-okienko/problematika-kvality-benzinu-t15115-30.html
willma
25.04.15,14:15
benzínom to nebude - aj JURKI odoberá len zo Slovnaftu.
sosak
25.04.15,14:55
a kde sa uskladňujú strategické zásoby?
buchač
25.04.15,15:23
Strategické ???
Ja by som aj vedel...;)
willma
25.04.15,15:24
no priamo v SLOVNAFTE nie - na to sú iné miesta
buchač
25.04.15,15:34
Stredné Slovensko - jedna lokalita na trase medzi ZV a DT.
tannenkau
25.04.15,16:53
a po vyčistení sviečky "prevetrať" motor
potom 2x pomaly so sýtičom
a až potom normálne
willma
25.04.15,17:40
aj v nitrianskom kraji je jedno miesto
qwert1
25.04.15,18:16
ani podla mna to nebude benzinom,neviem ,raz som tak nevedel nastartovat krovinorez,doniesol som ho do servisu a na druhe potiahnutie mu bezal,tak fakt netusim co robim zle
vlado 33
25.04.15,19:07
buchač, keď si trošku prezrieš tento motor, zistíš, že je to OHV čiže štvortakt. Kedy si čistil sviečky na svojom aute? Mal by si vedieť, že u štvortaktov sa sviečky nezanášajú. Správna odpoveď je B, od sosaka, dávam mu bod. Odpoveď C, je vyčistiť celý karburátor.
sosak
26.04.15,05:03
@vilma, no priamo v Slovnafte áno, ale sú aj menší hráči na trhu.
Podľa hovorkyne Štátnej správy hmotných rezerv Beáty Repíkovej naše zásobníky pochádzajú ešte z čias socializmu. "Tekuté" rezervy štátu preto spravuje vo svojich moderných zariadeniach Slovnaft a kvalita pohonných látok tak podlieha dvojnásobnej kontrole - Slovnaftu i štátnych inšpekcií.
http://hnporadna.hnonline.sk/podnikanie-154/pohonne-latky-putuju-oklukou-262609
http://www.sme.sk/c/2790095/kto-chce-skladovat-rezervy-ropy-povedia-dnes.html
willma
26.04.15,06:13
v konečnom dôsledku sme sa dopracovali k jednej veci - kvalita PHM je pod drobnohľadom štátu - voľakedy boli za nekvalitu riadne pokuty - teraz sa predajcovia výrazne zlepšili. Takže je v podstate jedno, kde natankuješ.
buchač
26.04.15,06:28
Vlado

OK beriem. Len podotknem, že som nepozeral qwertovu mašinku na komplet.
Môj postup platí pre moje mašinky...;)
---------------------------------------------
Druhá stránka veci ohľadom štvortaktu.
Sviečky v mojom aute som ešte nečistil, nečistím a ani nebudem čistiť....nejak ich neviem nájsť. Žeby to bolo tým naftovým agregátom...;) :D :D :D
---------------------------------------------
Noooooo....žeby sa sviečky k 4-takte nezanášali ???
Nuž, ja Ti veru neviem...ale stretol som sa už aj s tým, že sviečky boili ryňavé jak sviňa.
sosak
26.04.15,07:35
nepovedal by som, že je jedno, kde natankuješ. Nádrže PHM potrebujú pravidelné odkalovanie, tj. vypustenie nakondenzovanej vody. Je len na prevádzkovateľovi a zamestnancoch, ako k tomu pristupuju.
tannenkau
26.04.15,08:32
podľa vlhkosti a teploty vzduchu a motora

potrebuješ vždy inú zmes
netrafíš dosť presne = nenaštartuješ :D
tannenkau
26.04.15,08:35
Vladenko mudroško

stačí viac obehaný motor , nie príjemný režim

a na š105 som zo 4 sviečok mal 3 "zapľuté"

ak som nevybral, nevyfúkal skondenzované palivo hneď
aj sa to tam pripekalo
vlado 33
27.04.15,15:08
Staré palivo si teda vylúčil. Postupuj podľa návodu, 3-5 krát potiahni lankom bez plynu, potom plný sytič. Keď nenaštartuje na 5x vymontuj sviečku, Keď bude mokrá od benzínu prilož ju k motoru aby sa kovovou častou dotýkala a potiahni lankom. Keď hodí iskru, rovno tú sviečku vyhoď, nepracuje pod tlakom. Pokiaľ iskru nehádže je chyba v elektrike. Pokiaľ je sviečka suchá je to karburátor. Skontroluj ešte odtrh na sviečke, ma byť 0,6-0,7mm. tannenkau, si drzý jak opica, nečudujem sa, že ťa toľkokrát odtiaľ vy-ebali.
tannenkau
27.04.15,16:25
Vladenko tento príspevok máš OK
(až na kontrolu odtrhu v kultivátore - lebo ak vlani šiel, tak odtrh sa v zime nezmenil. )

PS1
Medzi nami je takýto rozdiel :
- ja som vedome drzý
- ty si nevedome sprostý

= chcel by si remízu ??????????????? :D

PS2
Ty budeš urkite ženatý, keď vieš aká drzá býva opica
tannenkau
27.04.15,16:27
S tou sviečkou : aj tam treba vedieť ako (držať), lebo ak ho kopne 12 kilo, tak ti za radu nepoďakuje :D
vlado 33
27.04.15,19:13
tannenkau, kde som písal, že tú sviečku ma držať? Vzdialenosť ekektród mohol porušiť pri manipulácii s ňou pokiaľ ju mal vybratú. Prosím, daj preč ten bod, kazí mi to odpoveď.
tannenkau
27.04.15,19:15
a ako bude zvonku opretá o kostru ? ak ju nejako nebude držať

šak by spalla / odvisla na kábliku
tannenkau
27.04.15,19:20
Netušíš prečo ti píšem, že si sprostý ???????

Lebo :
1,
Dnes 17:08
vlado 33
Keď nenaštartuje na 5x vymontuj sviečku, Keď bude mokrá od benzínu prilož ju k motoru aby sa kovovou častou dotýkala
2,
vlado 33 (Dnes 21:13) tannenkau, kde som písal, že tú sviečku ma držať?

3, na viac ako 4 hodiny si nezapamatáš, čo si písal

4, ak ju PRILOŽÍ , tak ju predsa DRŽÍ :D :D

5,

či ...