kos11
27.04.15,14:08
Ako sa zbaviť medvedíka obyčajného, mám diery v travniku a neviem ako ho vyhnať. Poradí niekto ?
lujza.j
27.04.15,12:13
terezamaria
27.04.15,12:13
Rád je na internete veľmi veľa, stačí si dať do google medvedík v záhrade.....nám pomohlo prevápnenie záhrady....neznášal to a prestal klásť vajíčka.
tannenkau
27.04.15,17:01
Vraj jediné čo ako tak pomože je krtko
Dáša_
27.04.15,17:28
Geniálna rada :D niečo na spôsob - klin sa klinom vyráža. A potom otázka, jak sa zbaviť krtka. Ale myslím si, že máš v podstate pravdu.
tannenkau
27.04.15,18:23
kedysi som si do maminej záhrady doviezol

keď boli nové zemiaky (v polovičnej veľkosti) dohryzené na 1 konci aj o 60 m ďalej na druhom, tak som to v podstate vzdal
Chobot
27.04.15,20:54
Najlepší predátor na medvedíka sú sliepky. Naši tiež mali plno medvedíkov v záhrade. Odkedy vypustili sliepky do celej záhrady, medvedíky zmizli.

Pravdou je, že zmizla aj celá zeleň, záhrada je teraz ako mesačná krajina. Sliepka je v podstate likvidátor - všetkého.
vicktor
28.04.15,09:24
Ved to je chrobacik, co za diery moze urobit?
Ked sa nam po 2 tyzdnoch od polozenia travoveho koberca nastahoval krtko udernik, to bolo ine zufalstvo - 100 krtincov za par dni...
Vcera som si vsimol 2 diery asi od hrabosa/hryzca. V sobotu som kosil a nevidel.
Tak ake su tie diery od medvedika?
Hadam do nich vopchat nejaku granulu.
willma
28.04.15,17:52
nejde o diery, ale o tú paseku, ktorú dokáže narobiť na úrode, mne poničil značnú časť paprikových plánt. Treba kúpiť pre ne krmivo
paťuška
20.05.15,08:24
Tak to by som ti priala takých pár medvedíkov v záhrade a potom by si mal iný názor na "chrobáčika" . Narobí nenormálne škody nie v trávniku, ale podžiera všetko, čo práve vysadíš, paradajky, papriku, zeler, skrátka všetky priesady krvopotne vypestované alebo kúpené.
vicktor
20.05.15,08:28
nooo ale otazka znie - ako vyhnat medvedika, mam diery v travniku.
Aspon pridaj ako s nimi bojujes.
lacotinka
20.05.15,08:52
Prírodu neoklameš
medvedicine vajíčka potrebujú prehriatu zem

preto vykosí všetko, čo tieni zem nad JEJ vajíčkami
ale nie veľa
iba cca kruh s priemerom menším ako 1 meter
paťuška
22.05.15,11:45
Ak mám chuť bojovať, nalejem na diery alebo na zem, ktorá je viditeľne podrytá vodu s jarou alebo nejakým iným prostriedkom na umývanie riadu napr.pax a pod. ( lacnejší variant) v pomere asi 1 štamprlík na 10l vody - to zistíš sám, pri akej koncentrácii ho vyženieš. On vylezie, je omámený, ale musíš ho aj zneškodniť, lebo po čase sa preberie a ide znovu "do práce".
Prajem Ti veľa chuti do boja :-)