hasič
27.04.15,21:26
Je možné si zakúpiť takýto prístroj ? Udajne je možnosť aj pre tieto účely využiť aj mobilné telefóny. A je možnosť si zaobstarať aj aplikáciu katastra ?
Ďakujem.
Chobot
27.04.15,19:48
Podľa tvojej otázky, aj keby si ten prístroj mal, tak by si na neho kukal ako bager na tvrdú hlinu a nič by si s ním neurobil.

Musíš zavolať nejakého geodeta (na internete ich nájdeš habadej) a u neho si objednáš službu. On ti vytýči hranice pozemku, ak máš presnú parcelu a list vlastníctva.
buchač
27.04.15,19:55
Podrobné vytýčenie

Podrobné vytýčenie je podrobné rozmeranie jednotlivých úsekov na vykonané priestorové vytýčenie. Pritom sa určuje poloha ako aj výška .
Toto meranie môžete zveriť geodetovi, ale môžete ho vykonať aj vo vlastnej réžii a to tak, že si obstaráte vhodné prístroje.

Na určenie výšky a roviny sa najčastejšie používa nivelačný prístroj, ale čoraz častejšie sa používajú laserové prístroje: buď rotačný laser, alebo čiarový laser. Laserové prístroje sú veľmi jednoduché. Významnou novinkou je však aj digitálny nivelačný prístroj, ktorý dokáže sám odmerať výšku aj vzdialenosť.

Na polohové merania sa používa totálna stanica, tá však patrí k drahším prístrojom, ale dá sa vhodne nahradiť laserovým diaľkomerom kombinovaným s teodolitom.

Kúpiť sa dajú v špecializovaných obchodoch...vyhľadaj si sám...;)
---------------------------------------------------------------------------------------

Ak si mieniš zamerať len pre svoje účely, tak sa to neoplatí z finančných dôvodov, nakoľko tieto prístroje nie sú práve najlacnejšie.

Druhá stránka danej skutočnosti - merania je to, že výsledok samotný bude slúžiť len pre súkromné účely...nedá sa použiť na právne a úradné záležitosti.
Na takéto sú merania geodetov, ktorí za svoj výsledok ručí a dodajú aj náležitú dokumentáciu, ktorú akceptuje aj kataster nehnuteľností.
karol.za
27.04.15,19:56
Dnes 22:48 Chobot
Podľa tvojej otázky, aj keby si ten prístroj mal, tak by si na neho kukal ako bager na tvrdú hlinu a nič by si s ním neurobil.

ja som ten prístroj gps videl v akcii a kukal som ,,ako puk,,
:):):):):)
bodliak
27.04.15,20:08
Od meracieho pásma za 2.50 Eura po prístrojové vybavenie geodeta za 2.500 Eur...
Vyber si.

Bol u mňa, vyložil z auta, zapol GPS prijímač, nahodil 2 body, zameral optikou a už to frčalo. Hranice pozemku s presnosťou 2 cm, vytýčenie stavby samotnej (cca 8 bodov a rovina) s presnosťou na milimeter. Zdržal sa asi hodinku.