Kozlol
07.05.15,15:45
opis môjho problému je v priloženom PDF
a taktiež excel súbor s tým čo som dokázal vytvoriť.
za pomoc vám všetkým ďakujem.
excel.sk
07.05.15,18:32
na toto by bol ideálny ms access, ale ten zrejme neovládate nevadí, spravíte to aj v exceli :) spravte si databázu, ktorá bude veľmi podobná tej tabuľke, čo už máte, len: 1. stĺpec Dátum, musí byť skutočný dátum, a nesmú tam byť zlúčené bunky 2. nebude tam stĺpec Spolu 3. pribudne tam stĺpec Meno 4. pribudne tam stĺpec Pracovný deň/Víkend/Sviatok No a všetky sumarizácie a analýzy spravíte v kontingenčnej tabuľke (podľa mena, mesiaca a roku, zákazníkov, typ dňa a podobne) .



úprava: prikladám súbor

niekoľko poznámok:

1. do hárku Databáza píšte všetky záznamy, nedeľte údaje na mesiace a pod. bude to "nekonečná" tabuľka

2. vždy po doplnení údajov do hárku Databáza musíte zaktualizovať kontingenčné tabuľky, najjednoduchšie CTRL+ALT+F5

3. súhrny som navrhol pre rok, mesiac, zamestnanec (ako bolo vo vašom hárku Máj) - treba prefiltrovať hore na súhrnných hárkoch, ako potrebujete

4. ak požadujete ľubovoľný iný súhrn, vytvorte ďalšiu kontingenčnú tabuľku, pozrite si to ak neovládate, ľubovoľný súhrn spravíte do 5 sekúnd
Kozlol
08.05.15,10:25
No ako som spomenul v exceli viem iba základy preto píšem sem či by mi to vedel niekto dorobiť sám s tým neviem pohnúť.
Pakrako
08.05.15,13:36
Dobrý deň, mám pre vás riešenie vášho zadania, ale potrebujem konzultáciu. Pošlite mi vašu emailovú adresu na pakrako@gmail.com[/email]. Mám to vyriešené cca na 95 %.
Po vyriešení poskytneme riešenie aj tejto rubrike, aby sme pomohli aj iným.
Pakrako
13.05.15,13:39
Tak ako som sľúbil, tak dávam do tejto rubriky riešenie tohto zadania. Riešenie je dané v prílohe a môže poslúžiť drobným živnostníkom. Využitie je komfortnejšie s využitím MAKIER (VBA Excel).Ak niekto neovláda povolenie MAKIER , tak vieme poradiť.
Nika1492
03.09.15,19:09
Potrebujem pomôcť, taktiež pracujem na tabuľke kde zapisujem počet odpracovaných hodín ak napr. si vložím do tabuľky čas od 8:00 do 12:00 spočíta mi že je to 20hodin :) .... ale ja potrebujem aby mi to spočítalo ako 4 hodiny odpracovaný čas...akú operáciu mám použiť ?? ďakujem :)
Pakrako
04.09.15,02:59
Asi ste nepochopili , že v denníku počíta už odpracovaný čas . Pošlite v prílohe ako má vaša tabuľka vyzerať a ja vám ju dorobím (čo všetko chcete z dochádzky dostať ). Už jestvujúca tabuľka zmenou vzorcov vypočíta správny odpracovaný čas. V tejto tabuľke totiž vzorec vypočítava nie čas od-do ale odpracovaný čas . Ak chcete tak vám s tým rád pomôžem !- mám na to čas i riešenie- stačí napísať na email : :pakrako@gmail.com !
Nika1492
04.09.15,06:07
ďakujem napísala som Vám