IvetaH
07.05.15,16:21
Ahoj, prešla som niečo na nete, ale neviem si vybrať. Pozdávajú sa mi celkom aj také po 50 - 60 eur, ale nerozumiem parametrom a mám obavy, aby to neskončilo porekadlom, "že nie som taká bohatá aby som si nakupovala lacné veci." A na druhej strane, na tých pár papierov čo doma vytlačím určite postačí aj taká 60 eurová. Aké sú vaše skúsenosti prosím?
misoft
07.05.15,14:29
A fakt potrebuješ WiFi tlačiareň. Na tých pár papierov stačí i klasická (cez USB).
Pri Wifi sa totiž okrem inštalovania tlačiarne musia nastaviť i parametre pre Wifi pripojenie tlačiarne do siete.... a nehnevaj sa... z otázky badám, že si laický laik... (ktorý sa tomu rozumie asi tak -Zapnúť,Vypnúť....)
IvetaH
07.05.15,15:22
Čo by som sa hnevala, som laik, preto som sa pýtala. Wi Fi chcem kvôli tomu, že obvykle tvorím dolu pri telke s počítačom na kolenách. Ak potrebujem niečo vytlačiť, musím si to uložiť na USB, odložiť všetko z kolien dolu a ísť na poschodie, vopchať USB do druhého PC a tak tlačiť. A potom ísť dole a pokračovať. Vyrušuje to. Alebo napojiť svoj PC šnúrami na tlačiareň. Otrava. Preto chcem wifi tlačiareň na poschodí, budem si robiť, ak treba niečo vytlačiť, ihneď pustím na tlačiareň a keď skončím, zbalím z kolien PC, vynesiem ho hore, kde má miesto a zároveň si vytlačené doklady alebo založím alebo zoberiem. Asi tak si to predstavujem.
A nastavenie - veď už niekoho nájdem kto mi to nastaví. Najhoršie je vybrať tú tlačiareň.
misoft
07.05.15,15:34
Nuž keď tak - potom prosím - je potrebné ešte si ozrejmiť aj typ - atramentka, alebo laserovka, iba tlačiareň, alebo multifunkčná.

P.S. Ešte ma napadlo.... ak máš router s USB - tak by sa fakt tá "klasická" USB tlačiareň viacej hodila.... Bola by doma a pritom na routeri a cez USB.
IvetaH
07.05.15,15:57
určite chcem laser len tlačiareň, multifunkčné zariadenie mám. Ale neviem čo je router s USB. Router je asi tá malá skrinka na WIFI ale aj tá má káble. Klasickú tlačiareň mám tiež to je vlastne to multifunkčné zariadenie a je napojené na PC hore na poschodí a ešte k tomu to PC je veľký stolový počítač, síce rok starý ale je stolový. Po večeri obzriem ten router, či to má nejaké piclíky pre USB. Ďakujem za čas a trpezlivosť.
sosak
07.05.15,17:18
Laserovú tlačiareň nie je asi vhodné mať zapnutú niekoľko hodín, nakoľko si vyhrieva vypaľovací valec aj pri nečinnosti, v stave ready, myslím na spotrebu a skorú výmenu valca v servise.
IvetaH
08.05.15,04:20
Mám tam router TP Link 1588. Doma mám optokábel, ale toto je na chalupe a som tu cca 8-9 mesiacov v roku.
Pvc Hydroizolácie
13.05.15,18:06
Atrament nebrať, v pivnici mám na vyhodenie jednu HP a jednu Epson. Plne funkčné, no kto by platil také peniaze za nové náplne... :D A žiadne CISS sety by som neriešil. Pár krát som odskúšal alternatívne náplne a žiadna sláva to nebola. Z vlastnej skúsenosti viem, že fotky sa doma tlačiť neoplatí, taká kvalita to nikdy nebude a spotreba atramentu je brutálna, od toho je tu je HappyFoto a podobné služby. Laser je jediná vec, kde nič nezaschne. Odporúčam HP, pretože tlačová hlava je priamo na toneri a preto sa tlačová hlava nepokazí priamo v tlačiarni a nie je čo meniť. Kupovať však farebnú tlačiareň do domácnosti na občasnú tlač je hlúposť. Jediná rozumná cesta do domácnosti je ČB laser. Cena je zhruba 115,- za tento typ: HP LaserJet Pro M125nw
misoft
13.05.15,19:01
Prípadne Ricoh SP201NW - pripojenie USB, LAN, WiFi
http://img.levneelektro.cz/images/0106/01057614-2.jpg