Michal Gregorík
14.05.15,19:09
Zdravím. Máme monitor Iiama ProLite 2407 HDSV a v poslednej dobe sa správa čudne.
Po zapnutí počítača sa zobrazí Intel obrazovka s testom pamäte a klávesovými voľbami pre update BIOS-u a podobne. Potom niekedy zostane obrazovka čierna a nič sa už nezobrazí. Nie je možné ho ani vypnúť vypínačom (kontrolka stále svieti na modro- akože je monitor zapnutý). Pomôže iba odpojenie monitora od elektrickej siete.
Rovnaký problém sa niekedy prejavuje aj po prebudení počítača alebo prihlásení do iného konta.
Zmena ovládača grafickej karty nepomohla.
Chcem sa len spýtať, môže byť chyba aj mimo monitora? Osobne mi to príde ako chyba elektroniky v monitore, ale možno sa mýlim.
Ďakujem.
buchač
14.05.15,17:18
Chcem sa len spýtať, môže byť chyba aj mimo monitora? Osobne mi to príde ako chyba elektroniky v monitore, ale možno sa mýlim.
Chyba bude určite mimo monitora.
Osobne mi to príde ako chyba HW a SW v majiteľovi, ale možno sa mýlim.

Otázka na koniec :
Čo vraveli v servise ?
Stevo5
14.05.15,18:06
Veď zober monitor k známemu, pripoj k jeho PC a hneď budeš vedieť kde je chyba
misoft
14.05.15,18:17
Chyba grafiky. Ovládače problém nevyriešili. GK neodosiela dátový signál do monitora - odosiela len signál pre aktiváciu monitora.
Písali iní - zober monitor k inému PC a vyskúšaj. Vylúči sa (alebo potvrdí) chyba monitora. Ak máš možnosť - pripojiť iný monitor k tvojej GK. Vylúči sa (alebo potvrdí) chyba GK.
Michal Gregorík
14.05.15,20:02
Môžem sa spýtať, prečo je chyb určite mimo monitora?
S tou chybou v majiteľovi som to nepochopil, každopádne ja majiteľ nie som.
Keď budem vedieť, že ide pravdepodobne o závadu monitora, tak pôjde do servisu.
Michal Gregorík
14.05.15,20:06
Tá chyba sa neprejaví vždy, takže by sa nemusela prejaviť ani u známeho a 20 krát reštartovať počítač (prepínať kontá) sa mi nezdá ako múdre riešenie (navyše aj bez záruky).
misoft
15.05.15,17:02
No veď i v obyčajnom živote žiarovka svieti normálne, potom poblikáva, zase svieti normálne a odrazu je tu požiar zo skratu..... Asi takto - a kontrola? Vyskúšam žiarovku inde, vyskúšam inú žiarovku - tomu sa vraví eliminácia príčiny.
Kabaka123
15.05.15,20:56
tak tak...