kagi
16.05.15,14:50
Chcem sa spytat ako mozem vypnut samovolne restartovanie NTB . NTB sa mi asi raz do mesiaca sam restartuje. A pred tym asi tak tri dni mi to pise ze Vas PC sa z dovodu rekonstrukcie ci co za 32 hodin napriklad vypne. A pod tym mam ze bud restartovat ihned alebo odlozit. Nejak tak to tam je.uz mi to lezie na nervy vzdy ked robim nieco dolezite ma to vypne. Pretoze vzdy dam odlozit nechce sa mi cakat na nejaky blby restart. A potom za den dva uz mi to len odpocitava minuty. ! ako to vypnem? Dakujem
misoft
16.05.15,13:37
Vraví ti niečo pojem Update? Aktualizácie?
Nuž - to je práve toto.
OS Windows raz do mesiaca stiahne aktualizácie (sú to rôzne opravy zistených chýb, zisťovanie otravných programov v PC a pod., vylepšenia a nové verzie častí OS). Tie sa stiahnu, nainštalujpú a po reštarte začnú pracovať.
Ak nechceš mať aktuálny stav OS v poriadku (teda mať v ňom skryté chyby, nedostatky, neaktoálne časti, ktoré v konečmom dôsledku môžu spôsobiť i to, že odrazu sa nebudú dať prehrávať videá, otvoriť súbory...) - tak zakážeš automatické aktualizácie Windows Update.
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows/turn-automatic-updating-on-off#turn-automatic-updating-on-off=windows-7
A nebudú žiadne "otravné" reštarty.
Ale potom tu na Porade sa nesťažuj, že počítač nerobí to, alebo ono, že sa chová divne, že ti nechce niečo zobraziť....

Je to na tebe. Buď otravné reštarty (mimochodom - je to odporúčané a deje sa to vždy po druhom utorku v mesiaci) - alebo žiadne reštarty, ale OS, ktorý bude zraniteľný, plný nepotrebného bordelu a v konečnom dôsledku pomalý, až nepoužiteľný a zamŕzajúci pri akejkoľvek činnosti...

mimotemy
Z otázky konštatujem, že veľmi nerozumieš, ako to v IT chodí.
Uvediem príklad:
Máš auto a to v pravidelných intervaloch mi ukazuje, že potrebujem tot, a toto. Ako to mám vypnúť, lebo ma to otravuje.
A už neuvažuješ, že to auto si žiada výmenu oleja, kontrolu stavu, doplnenie benzínu. Ak to budeš ignorovať - čo sa stané? Z auta bude nepojazdný, poškodený kus železa - nepoužiteľný. A bude nasledovať servis. To isté i v PC.

A ďalšia poznámka - nie je to samovoľné reštartovanie, ale plánované vynútené a potrebné.
kagi
16.05.15,16:48
Poznamka: nie nevravi mi nic update ani IT niesom IT ckarka a keby som bola tak tu otazku nepolozim ale rovno si na nu aj odpoviem. Absolutne sa nerozumiem pocitacom a taktiez autam..som baba preboha :-) (cest vynimkam) takze len tolko k tomu. a Poprosim niekoho aby mi teda vysvetlil ako to vypnut. dakujem. v dalsich mojich dvoch NTB to nerobi a ani v PC zostave sa nic Nevypina a dokonca funguju lepsie ako tento podotykam NOVY NTB.
misoft
16.05.15,17:03
Neodporúčam ich vypnúť!!!!!
Aktualizácie udržujú operačný systém v aktuálnom stave. Vypnutím sa doň nedostanú opravy chýb, ktoré boli zistené, bola by znížená bezpečnosť operačného systému a bol by zraniteľný i na nainštalovanie rôznych nechcených programov, ktoré by ti z neho mohli brať tvoje súkromné dáta.
A už len preto, že nie si odborníčka - nechaj to na Windows, aby sa samé opravovali.
sosak
16.05.15,17:03
Po doplnení v komentári, že je notebook nový, ti poradím, aby si sa spýtala predajcu, my nevieme, aký OS máš nainštalovaný v notebooku, a o akú rekonštrukciu ide, aké programy máš nainštalované, poprípade reklamuj.
Kabaka123
17.05.15,05:05
tak tak tak:):):)