Dianka2211
17.05.15,19:31
nedávno som si na internete založila blog konkrétne na stránke wordpress. com našla som vela návodov ako si nainštalovať wordpress do počítača ale naozaj nijakému MYSQL , FTP alebo hostingu nechápem a neviem čo mám robiť . chcem vedieť či možem prísprevky pridávať čisto cez internet a budu ich všetci vidieť alebo či je nutné si to stahovať do počitača . naozaj neviem čo robiť
Dakujem aj za všetky info o wordpresse a aj keby niekto vedel poradiť stou inštaláciou .
Kabaka123
18.05.15,04:38
nemusíš mať ani wordpress.... môžeš blogovať v na Pravda.sk, Sme.sk, alebo iných internetových časopisoch...alebo si prostredníctvom redakčného systému založiť vlastnú webstránku....
taiko
18.05.15,05:22
nemusis mat vlastnu stranku, ale ked sa ches stat "vaznejsim" blogerom, vlastna stranka nemoze byt na skodu. S tou vlastnou strankou to je trosku zlozitejsie. Musis mat svoju domenu napr dianka.sk, potom musis mat hosting, to je miesto, kde bude Tvoja stranka "ulozena". S tym Ti moze pomoct napr www.exxo.sk. Az potom si na ten svoj "host" nainstalujes wordpress. Prispevky pises na svojom pocitaci po prippojeni na svoju stranku. Obrazku a iny obsah tam uploadujes priamo z wordpressu.
No len ked si to nikdy nerobila, tak musis trosku postudovat,

alebo, ako pise Kabaka123, blogovat mozes hocikde (sme.sk, pravda.sk...)

alebo : Pozri asi za 20 sekund som si vytvoril blog na www.wordpress.com
https://klobaska.wordpress.com a uz tam mam aj prvy clanok, kratucky, len na ukazku. Temu (vzlhad stranky) si mozes zvolit akukolvek, co ponuka wordpress.com. Je ich tam viacero.
na nazov nekukaj, to je len priklad :D:D:D
Na Tvojom mieste ak nie si velkmi PC/WWW/FTP/HTTP/PHP zdatna by som zacal asi na tom wordpress.com, ale ak mas chut sa ucit, chod do tej svojej vlastnej stranky. Pomaly chlapci rastu, ale ktovie, mozno Ta o 2 roky budeme vidiet vsade ;)