rosnička
23.05.06,17:18
poraďáci veľmi súrne hľadám recept na broskyne. Je to zákusok,ktorý sa podobá na broskyňu. Dík:o
liduska
23.05.06,16:36
tiež by som ho chcela, videla som to viackrát na svadobných stoloch,
Marína
23.05.06,17:21
BROSKYNE
Cesto:3 vajcia, 120 g pr.cukru, 170 g hrubej múky, ½ PDP, 1 dcl letnej vody, tuk a múka na formičky
Plnka: 160 g Hery, 2 vajcia, 140 g pr.cukru, jahodový bretón(potravinová farba), jemný kryšt. Cukor na obaľovanie, rum podľa chuti
Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme múku premiešanú s PDP a vlažnú vodu. Vmiešame tuhý sneh z bielkov. Formičky na indiánky vymastíme a vysypeme múkou. Do polovice ich naplníme cestom a upečieme v mierne vyhriatej rúre.
Plnka: V kotlíku nad parou vymiešame vajcia s pr. cukrom. Do vychladnutej hmoty vmiešame dobre vymiešanú Heru. Vnútro koláčikov vydlabeme ostrou lyžičkou a podľa chuti doň nakvapkáme rum. Plníme plnkou a po dva kusy pospájame. Bretón rozpustíme v troche vody a broskyne ním štetčekom namaľujeme(na obrázku, ktorý mám pred sebou, sú namaľované len "líčka"). Obalíme v jemnom pr. cukre, ozdobíme zeleným lístkom a uložíme do papierových košíčkov.
Len sa ma nepýtajte, prosím, na podrobnosti, lebo som tie broskyne v živote nerobila. Mám len taký pocit, že by som radšej dala polohr. múku.
Ten recept je zo Života cca spred 20 až 30-tich rokov.
rosnička
23.05.06,17:40
ďakujem, idem skúšať a dám Ti vedieť ako to dopadlo.
AlaNR
24.05.06,05:12
Moja svokra ich tiež robí (tak raz za rok) a obaľuje ich v kokosovej múčke.

Pred tým ich trošku pokvapká pomarančovým sirupom, aby neboli také suché a aby sa ten "bretón" lepšie rozpil.
liduska
24.05.06,05:54
a mohla by si tiež pridať recept? Chcem sa ešte spýtať aké sú tie formičky , bežne ich dostať kúpiť ?
AlaNR
24.05.06,06:18
Fuha, recept musím zistiť. Dnes si ho pôjdem vypýtať.

Ešte ma napadlo, že dovnútra dáva krém zo salka a masla a je super karamelkový.

Tie formičky na to má staré asi 20-ročné. Kedysi ich kúpili v Čechách. Neviem či sa ešte také niečo predáva. Ale aby mala naraz viac kusov, má aj obyčajné hliníkové malé naberačky. Demontovala rúčky a má formičky.
liduska
24.05.06,16:09
no to je nápad z naberačiek spraviť formičky , super
AlaNR
25.05.06,12:00
Ospravedlňujem sa, dnes recept nebude, nestihla som navštíviť svokrušu. Tipujem zajtra alebo v pondelok by sa mi to mohlo podariť prilepiť...
liduska
25.05.06,12:16
počkáme veď ešte nie je čas broskýň
Tweety
25.05.06,12:18
počkáme veď ešte nie je čas broskýň Akože nie, v obchode ich majú ich plné regále, a dokonca ich aj predávajú.:p
liduska
25.05.06,12:46
ale ja uznávam len naše slovenské
liduska
04.06.06,16:15
Ospravedlňujem sa, dnes recept nebude, nestihla som navštíviť svokrušu. Tipujem zajtra alebo v pondelok by sa mi to mohlo podariť prilepiť...
Ala tebe sa k tej svokre nejak nechce ale my by sme ten recept chceli.
AlaNR
06.06.06,10:57
Viem Cicušky, prosím, čakajte ešte dník, teraz sú broskyne posledné na čo myslím. Mám veľmi choručkú maminu, teraz myslím skôr na doktorov.
Ale prilepím, keď sa k tomu dostanem. sľubujem. Zatiaľ pečte z jahôd a čerešní, kým sú čerstvé.
Diky za pochopenie!
Tweety
06.06.06,10:59
Viem Cicušky, prosím, čakajte ešte dník, teraz sú broskyne posledné na čo myslím. Mám veľmi choručkú maminu, teraz myslím skôr na doktorov.
Ale prilepím, keď sa k tomu dostanem. sľubujem. Zatiaľ pečte z jahôd a čerešní, kým sú čerstvé.
Diky za pochopenie!
Držím palce mamine, aby sa rýchlo uzdravila.:);););)
AlaNR
06.06.06,12:57
Držím palce mamine, aby sa rýchlo uzdravila.:);););)

Diky za podporu!!!:)
rosnička
12.06.06,19:01
Pozdravujem maminu a želám skoré uzdravenie.