JohnCenaWWE
21.05.15,18:44
zhojte tak sa nam konecne vyliahli kaciatka ma 16,ostatne vajcia nechala v hniezde ostalo cca este 6 vajec
otazka kacicky maju 4 den co im mam davat zrat?sused mi vravel ze dava cierny caj,tvaroh,varene vajicka a zmesku ,mozem im to dat ked su take mladucke este?
evuš
21.05.15,16:49
Varené vajíčko na jemno nasekané, s čerstvou nasekanou žihlavou, trošku zmesky pre malé káčatká, prístup k vode, ale aby sa nemáčali lebo je chladno...
Terezia13
21.05.15,17:26
zmesku pre káčatká, na drobno nakrájanú žihľavu a môže sa aj nakrájaná púpava - listy
JohnCenaWWE
21.05.15,17:34
dakujem krasne,a ako podstielka moze byt seno?lebo mi vysli z hniezda a su vo voliere v mastali a mozem im davat cierny caj?suseda mi poradila ze im to davala
evuš
21.05.15,17:49
Seno, slama.....ale aby mali sucho, kde spia " v klbku"....
Terezia13
21.05.15,18:20
a spia s kačkou alebo samé, je potrebné im zabezpečiť aj žiarovku, ak nespia s kačicou,
môže sa dávať aj tvaroh, aj varené vajíčko, ale so všetkým opatrne, aj čierny čaj, treba dbať na čistotu, aby si do neho nenašpinili, nenatrúsili seno do vody, dobre je mať napájačky, rýchlo sa naučia, ako sa z nich pije, musia byť v suchu a sledovať ako kakajú