solide
22.05.15,09:20
Ahoj, mam platene konto v Telekome kde mi uz dhsiu dobu z celeho sveta neustale hodia spamy ponukajuce vsetko mozne a nemozne. Predtým som sa vzdy na konci ponuky odhlasil z odoberania, skutocnost je vsak taka, ze to absolutne nepomaha a z rovnakej adresy mi neustale chodia dalsie ponuky o ktore som neziadal a ani nikdy som na ich stranke nebol. Kedze to zaberalo dost casu tak som nakoniec odhlasovanie vzdal. Neviem co robit, ale ma to dost obmedzuje. Neda sa niekde takýchto odosielatelov SPAMu nahlasit a da sa nejakym sposobom tomuto zamedzit ? Adresu mam dlhe rok, preto by som ju nechcel zrusit. J
Chobot
22.05.15,07:45
Dá, na lampárni.

Ty sám si si na vine, že ti chodí spam. Kto vie (možno ani ty si nepamätáš), kde všade si uviedol svoju e-mailovú adresu, kde všade si dal pri registrácii súhlas so zasielaním reklamných ponúk.

Kvôli tomuto zvyknú mať ľudia viac e-mailových kont. Jedno - čisto len súkromné, kde komunikuješ s dôveryhodnými partnermi, prípadne na zasielanie faktúr.

A druhé, ktoré uvádzaš pri registrácii na internetových obchodoch, na zasielanie letákov. pri internetových prieskumoch a pod. Tam potom chodí celý ten balast, ktorý môžeš z času na čas prejsť a vymazať. A svoje súkromné konto máš čisté bez zbytočnej reklamy.

Takže založ si ešte jeden účet, ktorého adresu si budeš chrániť ako oko v hlave a nebude ti chodiť zbytočná reklama. Ani len v diskusiách neuvádzaj tú adresu, lebo existujú špeciálne programy - roboty, ktoré vyhľadávajú v diskusiách, článkoch e-mailové adresy a pridávajú ich do zoznamu pre reklamu.
solide
22.05.15,07:48
ano asi tak to nejako bude. Skoda ze ta lamparen nefunguje -:(
ivka70
22.05.15,07:55
Vytvor si specialny priecinok a nadefinuj pravidlo, aby ti takato posta chodila priamo do neho, ten raz za cas zmazes.
avalik
22.05.15,08:50
Áno, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Ja takéto emaily označujem ako spam a zároveň dávam blokovať - buď adresu alebo aj doménu odosielateľa.