elis85
23.05.15,11:33
Ahojte, chcela by som si vysadiť menší ovocný sad, no nechcem čakať 5 rokov na prvú úrodu. Poradíte nejaké ýchloplodiace stromy? Ďakujem za rady
arizona
23.05.15,10:19
Kup si kriky,bobulove ovocie a pod. to rodi rychlejsie.
Stromy potrebuju svoj cas,aby zacali plodit.
marjankaj
23.05.15,10:22
Najlepšie jahody.:D
viktorviktor
23.05.15,12:55
Ovocné dreviny sa predávajú ako slaborastúce, stredne rastúce a bujnejšie rastúce,

takto naštepené odrody majú slabší vzrast a vyznačujú sa skorou rodivosťou, bohato rodia, majú väčšie plody, skladovateľnosť je slabšia, ovocie má redšiu dužinu, ktorá pri zlom uskladnení podlieha hnilobe plodov.


Z jadierok získané podpníky majú vyššiu odolnosť voči mrazom, naštepené odrody majú lepšiu skladovatelnosť, sú odolnejšie voči chorobám a škodcom. Ich nevýhodou je neskoršia rodivosť, veľké, mohutné koruny
arizona
23.05.15,13:06
ved porad konkretne,ake ovocne stromy ti zarodia za rok, dva, ci tri...
Katy a R
23.05.15,14:38
mňa minule zaujala relácia v TV o sĺpovitých odrodách ... však vygúgli - je toho dosť (aj na predaj) .. vraj za tri roky môže byť slušná úroda ??
viktorviktor
23.05.15,14:47
vlčie jablko :-)) nie je to strom , ale jablko áno,
konkretnu odrodu už neviem, jabloň zarodila za rok, /pre/sadil som ju 5 ročnú
Gloster na slabo rastúcom podpníku, Golden Delicius, Idared, Jonathan, majú skorú rodivosť, záleží aká stará sadenica sa kúpi:-))
Oliwa
09.06.15,05:38
Dnes ľudia nie sú trpezliví počkať, ani kým im tráva narastie...:o
Kobercové trávniky sú "in", no kobercové sady ešte nikto nevymyslel... Prírodu neošáliš. Ýchloplodiace stromy nepoznám... Ty musíš mať fakt veľmi naponáhlo... :)
Veď zájdi do ovocnej škôlky /nie počas akcie do Baumaxu alebo Hornbachu/, vypočuj si odborníkov, ktorí majú k stromom vzťah, nechaj si poradiť, zasaď, s láskou sa staraj, ošetruj a medzitým podporuj babičky na trhovisku...
A v štyridsiatke budeš mať v záhrade krásne 10 ročné rodiace stromy...;)
Oliwa
09.06.15,05:41
Pamätáte si tú Richardovu úrodu na stĺpovitej čerešni? :D
http://www.porada.sk/t241571-nasa-vlanajsia-uroda-ceresni-zachytena-na-jednej-fotke.html
Taký luxus - čo čerešňa, to vlastná fotka... :D