matkoo72
31.05.15,15:09
Priatelia, chcel by som sa spytat, co poradite s rajcinami
- ktore mi zacinaju zhora vaednut (vid. obr.). Spodne listy im zltnu. Vlahou to nie je.
- ktorym zacinaju kuceraviet vrchne listy (taktiez obr.)
Postriekat? Vyhodit a nahradit?

Vdaka
Martin
Terezia13
31.05.15,13:23
ako dlho to takto vädne? môže im niečo obžierať korene, alebo v tomto vlhku už chytili pleseň a to už veľmi nepomôže na toto nič len nasadiť iné
matkoo72
31.05.15,13:27
Par dni je to takto... Ak by som isiel nahradit, mozem zasadit nove na to iste miesto? Ci ta pliaga plesen nezostava v pode...
Terezia13
31.05.15,13:35
skús jednu - napr. aj tú, čo si fotil, vytiahnuť a pozri korene, či okolo nich nie sú nejaké "pandravy" larvy, mravce,
ak to trvá niekoľko dní, tak by to pleseň nemusela byť, ale na postrek je už neskoro,
ani vysadenie ďalších sadeníc nemusí znamenať úspech, tá pleseň sa šíri vzduchom, preto je potrebné proti plesni robiť postrek, ale skôr ako začnú rastlinky takto žltnúť
terezamaria
31.05.15,17:09
Rajčina potrebuje kvalitnú pôdu, aspoň do každej jamky pri sadení je potrebné dať dobre prehnitý a odstáty kompost....toto podložie /odhliadnuc od povrchových kameňov/ mi hovorí, že to bude nekvalitná pôda.
Pleseň zemiaková to sú zošednuté, škvrnité listy......
Hneď po zasadení rajčinových priesad odstránime všetky listy, ktoré sa dotýkajú pôdy, rovnako aj listy, ktoré sú poškodené a choré. Polievame k rastlinke, buď ráno alebo neskoršie večer.
Určite zlikviduj tieto rastlinky, ešte ti krásne dozrejú druhé.