Rerari
01.06.15,12:26
Dobrý deň, moja mama má eshop a aktualizovala ho na noví redakční systém ale na hlavná doména zostala, ale všetky podstránky, články a produkty majú novú URL takže keď ich človek dá do vyhľadávania cez Google tak ich nezobrazí, ukáže chybu 404, už sa na to sťažovalo veľa zákazníkov :( niesom na počítače z ruční a úprimne ma to po 3 hodinách skúmania a hľadania prestalo baviť, prosím vás je tu niekto taký čo by vedel čo s tím ? stránka je harmonynature.sk
jslancik
01.06.15,10:30
predpokladám, že tvoja mama si ten e-shop nevyrobila sama, ani neaktualizovala. Takže šup kontaktovať tvorcu, webmastra, alebo čo ja viem. Bude nadšený, že sa mu "v tom" niekto vŕtal.
Ak to bola nejaká služba "zadarmo", tak si treba uvedomiť, že nie je všetko zadarmo, čo sa tak volá. A už vôbec nie pre úplných laikov v problematike.
Rerari
01.06.15,10:35
práveže si ho robila sama, len to prehodenie na ten noví systém jej robil správca serveru ( ak to tak mám nazvať) a povedal jej nech si to urobí ale nikde som nenašiel návod ako a preto píšem sem
jslancik
01.06.15,10:45
tie PH ionizatori sú zo srbčiny prevzaté? Oni majú chaos v i/y (treba tam dať ypsilon).
Rerari
01.06.15,10:49
ďakujeme za opravu:)
edmaxsk
19.06.15,20:18
Dobrý deň Rerari,
odporúčam Vám použiť URL presmerovania pomocou .htacess súboru.
Použite URL presmerovanie 301, kde odchytíte pôvodné už neexistujúce URL adresy (napr. odkazy, ktoré sa zobrazujú v Google) a nasmerujete ich na nové podstránky na novom redakčnom systéme. Keď niekto klikne na pôvodný odkaz vo vyhľadávači zobrazí mu už správne priradenú stránku na novom redakčnom systéme.

301 presmerovanie:
301 presmerovanie je trvalé. Hovorí prehliadaču, že má ísť na inú URL adresu, keď niekto klikne na odkaz na neexistujúcu stránku. Hovorí vyhľadávačom, že stránka bola presunutá, a vyhľadávače prevedú Page Rank starých stránok na novú stránku. Použitie presmerovania 301 je vhodné, keď pôvodné URL už neexistuje.

Presnú syntax zápisu do .htacess súboru, ktorý umiestnite do koreňového adresára webu nájdete na Google zadaním výrazu 301 URL redirect, htacess, ....
Veľa zdaru.