pilgrimdou
03.06.15,09:01
Zdravím, poprosil by som o radu ako sa zbaviť malwaru, ktorý mi zatiaľ zriedkavo otvára na google chrome nové okná s reklamami - najskôr asi na 1 sekundu otvorí okno s názvom totaladperformance a potom samotnú reklamu. IE mám ale nepoužívam, ani iné prehliadače tak neviem či malware je i tam.

Skúsil som už bežne dostupné antimalware programy zadarmo ako aj online skenery ale bez výsledku. Záhadou ostáva, že väčšina článkov v angličtine na tému totaladperformance odporúča SpyHunter, ktorý je ale spoplatnený takže nepoužiteľný. Ale skúsil som i ten. Nepomôže napríklad preinštalácia chromu? Len by som nerád stratil svoje obľúbené záložky a nastavenia prehliadača.

Laptop Asus, win 8.1, windows defender

Ďakujem za rady.
BlackRoses
03.06.15,07:41
Je tu ešte jedno riešenie, používať program na blokovanie týchto reklám, ja napríklad už dlhšie používam AdBlock a som spokojný, že takéto problémy nemám, samozrejme plne funkčný anti a mailware programy tiež :)
misoft
03.06.15,09:34
Na takýto "bordel" - www.malwarebytes.org - stiahnuť (FREE), nainštalovať, dať úplný sken, čo nájde - vyšmariť.
Na otravné reklamy - spomínalo sa to tu - AdBlockPlus (doplnok).

Preinštalovanie Chromáka nepomôže. Tvoje nastavenia sú z Chromáka uložené inde, takže by sa znova načítali. Okrem toho - to "svinstvo" nesedí v Chrome, ale niekde inde....
A po prečístení - https://support.google.com/chrome/answer/95314?hl=sk
Skontroluj si v Nastaveniach, či tam nie je ešte zašitý odkaz na tú otravu.
pilgrimdou
03.06.15,11:44
mám aj ja, adblock, adblock plus aj adblock super
pilgrimdou
03.06.15,11:50
to všetko mám za sebou, dokonca niekoľko krát. Adblocky mám tri a v nastaveniach chrome je všetko ako má byť aj v rozšíreniach. Práve preto sem píšem, že si neviem dať rady. Možno by pomohlo hore napísané ale pri safe móde? to som ešte nerobil...
mecky
03.06.15,11:57
pravdepodobne pomoze obnovenie povodnych nastaveni chromu, ale to prides o osobne nastavenia :)
misoft
03.06.15,12:13
Malwarebytes v Safe mode nepracuje.
Ale ak to stále otvára - pozri sa do Programy a súčasti (Ovládací panel), či sa v zozname nainštalovaných aplikácii náhodou nevyskytuje.
Taktiež možnosti siete internet. Prezrieť "kartu" Všeobecné. Často sa miesto predvoleného usadí svinstvo a potom sa to i bez pričinenia otvára.
pilgrimdou
03.06.15,12:49
ok, urobil som ten reset, uvidím do 3 dní čo sa bude diať a dám sem vedieť. Zatiaľ vďaka za všetky porady :-)
mecky
03.06.15,13:17
pilgrimdou
05.06.15,05:57
Takže nepomohlo opäť nič - práve teraz sa to zas ozvalo a otvorilo reklamu!

adwcleaner som už riešil ale prebehol som ho ešte raz, aj malwarebytes aj JRT - to som nepoznal. Skúsim asi dať nazad Mozillu aj keď nepredpokladám, že sa ten hnoj nedostane aj tam.
pilgrimdou
05.06.15,05:59
Ako som spomenul, drvivá väčšina anglických stránok odporúča (platený) SpyHunter, mám podozrenie, že to bude naschvál vytvorené svinstvo práve touto spoločnosťou - viem, konšpirácia :-)
Justin D-s
08.06.15,09:39
Ahoj vsem. Taky mne trapilo to totaladperformance.com a jeho neustale presmerovani na ruzny stranky aniz by clovek to sam vyhledaval. rovnou muzu rict ze zmineny Spyhunter za to nemuze.
jak se zbavit toho otravneho presmerovani?
Odpoved je velice jednoducha a budete se divit kdo za tim vsim stoji..
Staci vymazat z rozsireni Google Chromu AdBlock Super a bude vam stesti :-)
Tento modul obsahuje toto svinstvo na kterem vyvojar rozhodl si vydelat par tisic dollaru..
Otestovano a vymazano, zadny totaladperformance.com od ty doby neobtezuje a nekontrolovane presmerovani je pryc.
Timto vas problem bude vyresen.
Davejte pozor na ruzna rozsireni, pripadne o nej prectete recenze co se nachazi pod tou aplikaci..
Verim ze vam to pomuze :)
Hezkej den
JD
pilgrimdou
08.06.15,15:29
Velká vďaka, dal som to preč :-)
misoft
08.06.15,15:38
Až tri naraz - nie dobrý nápad - stačí jeden....