nevilleweb
03.06.15,11:59
Zdravím,
mám na starosť úpravu webu www.lacne-pc.sk (http://www.lacne-pc.sk/) a chcem sa informovať, čo Vám na ňom chýba?
Čo odporúčate doplniť alebo odobrať?
PS: Nejde o SPAM či nejakú SEO praktiku, ale čisto o Váš názor na web či už konštruktívny alebo kritický ;)
misoft
03.06.15,10:06
Toto:
http://www.lacne-pc.sk/eshop/instalacia-softverova-vybava-8.php
Vyhodiť! Pretože za peniaze ponúkaš open-source software, ktorý je voľne dostupný na internete.
Vzhľadom k tomuto - to ťa informujem - označujem stránku za podvodnú!

A zvažujem podať podnet daňovákom, nakoľko si dávať spoplatňovať to, čo je zadarmo.
arizona
03.06.15,10:16
ale ved on ich nepredava,on si zauctuje za stiahnutie a instalaciu,nie? Aspon ja som to tak pochopila
arizona
03.06.15,10:18
Ja by som osobne zmenila nazov.
Ja ked vidim v nazve eshopu,ci obchodu slovko "lacne"...tak utekam dalej. Neznie mi to seriozne.
nevilleweb
03.06.15,10:18
Dakujem za prispevok.

Kde oznacujes za podvodnu?

Chalani tam pytaju poplatok za instalaciu tych softwarov a nie za samotny program, teda cena je za sluzbu a nie za program/y
misoft
03.06.15,10:22
To je jedno - raz je to zadarmo - tak je to zadarmo. A ešte 24 mesiacov záruka. Stačí, aby sa zmenila konfigurácia, nebol kompatibilný doplnok a zákazník príde, že mu to nefunguje.
Mimochodom - stiahnutie napr. Firefoxu - 20 sek. 0€, inštalácia cca 1 min. 0€ - a robí sa to samo.

Ja to z jeho strany považujem buď za vtip, alebo podvodné oberanie zákazníka.

Pretože ak si niekto "kúpi" OS má v základe IE. A môže surfovať. A keď nieťo potrebuje - napr. Open Office, klikne na Download, nainštaluje a má to - ZADARMO!

On prakticky zarába na ničom!

Mimochodom - stránku som nahlásil. Nepáči sa mi, ak takýto " vy*****c" zneužíva open source na vlastné obohatenie.
misoft
03.06.15,10:27
Google to má. Názov Inštalácia + softvérová výbava - toto naznačuje že inštaluješ a DODÁVAŠ softvérovú výbavu za peniaze.

Ak by si napísal Inštalácia voľnej softvérovej výbavy - je to úplne iný zmysel. Každý by potom pochopil, že nainštaluješ SW, ktorý je voľný, teda len zakomponovanie do OS.
Ale pôvodný nadpis navodzuje, že za SW a inštaláciu požaduje poplatok.

Mimochodom - podvodnú som neoznačil celú doménu, ale konkrétnu ponuku.
Chobot
03.06.15,10:36
misoft - treba sa na to pozerať inak.

Nie každý je PC zdatný. Napr. môj svokor si tiež nevie sám nainštalovať rôzne aplikácie a programy. Klobúk dole, že vo veku skoro 70 rokov brúzda po Youtube, komunikuje cez FB a vyhľadáva si stránky miest (rád cestuje a bicykluje). Ale má mňa, kto mu robí bežnú správu PC (registrácia antivír, doinštalovanie doplnkov a pod.).

Kto to nevie a nikoho nemá, tak s tým ide do servisu - že mu napr. chyba aplikácia Adobe Flash, lebo nemôže prehrávať videá. V servise mu to nainštalujú. Keď tak príde 10 ľudí denne, tak servisák sa venuje len týmto ľuďom. A prečo by si za svoj čas nemohol naúčtovať pár EUR? Ak by to bolo v rámci novokúpeného PC u nich, tak nech je to zadarmo. Ale dnes nikto nerobí zadarmo. Možno by stačilo 5 EUR, ale to je vec dohody, kto nechce alebo to nepotrebuje, nech si to nainštaluje sám a zadarmo.

Ja to vidím OK.
nevilleweb
03.06.15,10:40
Kde nahlasil?

Softwarovy balik je dobrovolny.
Je to sluzba pre ludi, ktory sa v PC nevyznaju alebo nechcu riesit naslednu instalaciu po obdrzani balika.

Zaraba sa na case, ktory je investovany do nainstalovani tych softwarov.

Toto neni zneuzivanie open source. Sam som prispieval do vyvoja WordPress, niektore opravene chyby reportujem spat tvorcom, atd. Takisto pisem blog posty, kde riesim konkretne pripady a neriesim ci to dotycny nasledne spoplatni, teda zarobi na mojom know how. Proste je to prispievanie do komunity. Je nespocet platenych kombinacii sluzieb s open source. Vacsinou sa plati za sluzby, teda konkretne investovany cas.
Samozrejme uhol pohladu, ja ako tvorca, ktory to spristupnim zadarmo by som bol smutny, kebyze sa moj vytvor nepouziva.
misoft
03.06.15,10:43
Napísal som nižšie - pre zlú formuláciu nadpisu je navodený dojem platby za inštaláciu a SW! Nie za samotnú inštaláciu!
nevilleweb
03.06.15,10:47
misoft
03.06.15,10:48
No - tak toto je už kóšer. Ovšem - tá záruka - dávaš záruku na nainštalovanie, alebo na SW? Aj toto upresni.
nevilleweb
03.06.15,10:53
Aha, fakt. Odstranil som ten text. Dakujem