David Hrica
03.06.15,13:17
chcel by som vás poprosiť o radu mám notebook a doteras všetko fungovalo normálne a od kedy nám vypadol prúd tak mi notebook nevie nájsť náš wifi router
BlackRoses
03.06.15,12:08
Zrejme je potrebné wifi router reštartovať...
Máš a iné zariadenia pripojené k nemu? Fungujú?
arizona
03.06.15,12:08
Skus napojit pc kablom na router,malo by si nacitat udaje.
Alebo restartuj router
jslancik
03.06.15,12:10
vytiahni z elektriky kábel od routra, po chvíli vráť naspäť, mal by sa reštartovať. Prípadne to sprav 2x, na ten môj platilo jedine 2x :D Malo by to pomôcť.
taiko
03.06.15,12:22
a skus pred opatovnym zapojenim pockat aspon 20 sekund
jslancik
03.06.15,12:23
to som myslel tým "po chvíli" :)
taiko
03.06.15,12:24
:D
marjankaj
03.06.15,12:33
A možno sa v tom routeri prejavilo kurvítko(slovensky=kazítko). Ja som router vymenil(po preskúšaní) a fičím ďalej.
jslancik
03.06.15,12:40
mne pri každom výpadku prúdu odišiel na routri jeden LAN port. Náš technik si mohol hlavu búchať o stenu...
misoft
03.06.15,12:43
Dôvod tohoto "záhadného" javu je - zdá sa - prostý.
NB (bol pripojený a mal pridelenú IP adresu od routera) i po výpadku elektriny pracoval ďalej (na akumulátor) a tak predtým pridelená IP adresa zostala v nastavení WiFi siete. Lenže router po reštarte (po zapnutí elektriny) vygeneroval nové IP adresy (v danom rozsahu), rozoslal, lenže NB nenačítal novú konfiguráciu (pretože bol stále na starej).
Tu je potom niekoľko možností - reštart routera A reštart WiFi karty.
Ďalšia je - celkom prijateľná - Riešiť problémy. Reštartuje sa len WiFi adaptér a načíta sa nová konfigurácia pripojenia. A pokiaľ je WiFi karta nastavená na "Automaticky" - tak istotne pripojenie sa obnoví - pri automatickom získavaní totiž NB (a jeho wifi adaptér) "zožerie" to, čo mu router podstrčí....
nevilleweb
03.06.15,13:30
V zozname Wifi sieti je SSID (nazov) routera?
misoft
03.06.15,14:55
mimotemy
Keď u nás vypadávala elektrina - tak som sa naonačil a urobil som si "náhradný napájací zdroj. Stačilo mať malý akumulátor - delič napätia na 9V, prepojenie káblom s Jackom. A ono to fungovalo :D. Elektrina nešla, ale noťasy veselo ďalej surfovali....
Taký APC made in home....